Обладнання для кабінету робототехніки у школі
Робототехніка – налузь науки, що вивчає штучний інтелект і автоматизовані системи управління, є одним із найпрестижніших на сьогоднішній день напрямків у науці. Робототехніка знаходиться на стику таких дисциплін, як механіка, електротехніка та програмування.
- знайомити школярів із використанням сучасної роботизованої техніки;
- демонструвати можливості робототехніки як основного вектора науково-технічного прогресу;
- давати школярам базові знання та практичні навички з прикладної фізики;
- зацікавлювати учнів та мотивувати їх на подальше вивчення дисципліни.
Для повноцінного вивчення основ дисципліни та хорошого засвоєння матеріалу необхідні добре обладнані кабінети робототехніки. Повноцінний кабінет робототехніки відкриває перед учнями цілий ряд нових неймовірних можливостей, включаючи освоєння інженерно-проектних навичок, навичок самостійної роботи та інше.
Запорукою успішного навчання є грамотна організація робочої площі. Крім парт та стільців для теоретичних занять, у приміщенні повинні знаходитися й інші меблі, що полегшують роботу з матеріалами: місткі шафи для зберігання деталей та елементів конструювання, навчальних посібників, а також стелажі для демонстрації готових роботів.
У кабінеті повинні бути необхідні прилади та технічні пристрої:
- ноутбуки, що підтримують мови програмування та мають гарну відеокарту;
- проектор для демонстрації проектів роботів перед класом;
- інтерактивна настінна дошка.
Прищепити учням інтерес до роботобудування допомагають різні інтерактивні засоби навчання, наприклад, мультимедійний інтерактивний робостіл, створений з урахуванням ПК. Дитина торканнями руки взаємодіє із сенсорним екраном – і отримує необхідні дані, проектує, конструює. Стіл для робототехніки подає нові знання в ігровій формі, дарує позитивні емоції, робить процес навчання різноманітнішим, інформаційно насиченим та захоплюючим для учня.
Крім зони для теоретичних занять, призначеної для отримання знань з основ конструювання роботів, у класі робототехніки має бути зона для практичних занять – зона для проведення випробувань та змагань роботів.