Інструкція з догляду за слуховим апаратом
Говорячи про завушні слухові апарати з каталогу reoton.com.ua/buy, необхідно звернути увагу на те, що невід'ємною частиною таких моделей є вушна вкладка - вона проводить посилені звуки безпосередньо в порожнину слухового проходу. Дуже часто під час слухопротезування використовують стандартні вушні вкладки, які мають різні розміри та форму, але все ж не враховують індивідуальні особливості анатомічної будови слухового проходу. Крім того, матеріал, з якого вони виготовлені, під впливом агресивного середовища (сірки і поту) швидко втрачає свою еластичність і стає твердим. Тому термін служби стандартного вкладиша невеликий і становить у середньому від 1 до 3 місяців. Звідси і з'являються скарги пацієнтів на відчуття "свисту" при носінні слухового апарату.
Для досягнення максимального ефекту від слухопротезування, необхідно використовувати індивідуальні вушні вкладки, що виготовляються за зліпком зі слухового проходу і мають незаперечні переваги перед стандартними:
- забезпечують хорошу акустичну герметизацію слухового проходу завдяки щільному приляганню, що перешкоджає виникненню акустичного зворотного зв'язку (свисту) і дає змогу успішно протезувати великі втрати слуху
- полегшують установку вкладиша у вухо дітям і людям похилого віку та забезпечують надійну фіксацію слухового апарату за вухом
- зберігають форму, тому не натирають і не подразнюють вухо
- дають змогу варіювати розмір вкладки, її діаметр і конфігурацію, що дає можливість впливати на характеристики слухового апарату залежно від особливостей втрати слуху
- індивідуальний вкладиш забезпечує можливість зробити вентиляційний отвір, який забезпечує додатковий комфорт за рахунок зниження ефекту "закупорки", а також сприяє "провітрювання" вуха.
Догляд за вушною вкладкою
Вушну вкладку потрібно регулярно промивати. У жодному разі не використовуйте розчинники. Сам слуховий апарат мити в жодному разі не можна!
Рекомендується використовувати спеціальний комплект для промивання вушних вкладишів: від'єднайте вкладиш від слухового апарату, розчиніть таблетку з комплекту для промивання у воді, опустіть вкладку в приготований розчин на ніч. Потім просушіть вкладиш м'якою матерією, продуйте канали вкладиша сухим повітрям за допомогою груші. Перед приєднанням вушної вкладки та трубки до слухового апарата переконайтеся, що вони абсолютно сухі. Після цього приєднайте вкладиш до слухового апарату.
Запобіжні заходи
Уникайте дії тепла, вологи та хімічних речовин! Не можна піддавати ваш слуховий апарат зайвому нагріванню. Не залишайте його на сонці. У жодному разі не піддавайте його впливу підвищеної вологості - т.е. лазні, душу, дощу. Хімічні реагенти в таких виробах, як косметика, лак для волосся, парфуми, лосьйон після гоління та засоби проти комах, можуть пошкодити слуховий апарат. Перед тим, як ними користуватися, апарат необхідно знімати і надягати назад тільки після їх повного висихання.