Як підібрати батарейки для слухових апаратів
Слухові апарати, як і вся сучасна електроніка, для підтримання безперебійної роботи потребують безперервного живлення. Саме таким джерелом енергії є батарейки для слухових апаратів. Сьогодні, прийшовши в центр слухопротезування, у людини можуть розбігтися очі від наявності різних типів батарейок для слухових апаратів та їхніх виробників. Давайте спробуємо разом розібратися, як невеличкі батарейки для вушних апаратів можуть підтримувати роботу такого складного пристрою, як слуховий апарат.
- батарейка 675 - має синю колірну ідентифікацію і призначена для завушних слухових апаратів високої потужності. Також можна зустріти елементи живлення 675 типу для слухових апаратів у червоній упаковці. Вони використовуються в кохлеарних імплантатах;
- батарейка 312 - має упаковку коричневого кольору і призначена для внутрішньовушних слухових апаратів;
- батарейка 13 - позначається помаранчевим кольором. Цей тип підходить для цифрових завушних або внутрішньовушних слухових апаратів;
- батарейка 10 - має жовте маркування. Ці батарейки є найменшими за розміром і використовуються для внутрішньоканальних слухових апаратів.
Розмір елементів живлення для слухових апаратів зазвичай вказується на упаковці (блістері), в якому вони продаються.
Зазвичай, інформація про розмір відповідних елементів живлення вказується в інструкції до слухового апарату. Якщо все ж залишаються сумніви щодо необхідного типу батарейок або інструкція загублена, то можна звернутися по допомогу до співробітників центру слухопротезування. При цьому краще взяти з собою стару батарейку, щоб фахівцеві було простіше визначити її типорозмір.
Варто пам'ятати, що у користувача слухового апарату завжди має бути запас батарейок. Адже чим довше пристрій перебуває в робочому режимі, тим швидше сідає елемент живлення. Тривалість роботи батарейок крім активності використання слухового апарату, його технічних особливостей, залежить і від їхнього розміру та ємності. Так батарейки типу 10 в середньому вистачає на п'ять-сім днів активного використання, в той час як 675 елемент живлення може протриматися до трьох тижнів. Для збільшення терміну служби батарейок, фахівці рекомендують вимикати слуховий апарат, коли ви ним не користуєтеся, це дасть змогу батарейкам довше утримувати заряд.
Сучасні повітряно-цинкові батарейки для слухових апаратів покриті особливою плівкою, яка виконує захисну функцію - перешкоджає взаємодії з киснем. Якщо зняти або пошкодити цю плівку, то в елементі живлення відбувається хімічна реакція окислення цинку і батарейка починає виробляти енергію. Спробувати повторно заклеїти вже працюючу батарейку плівкою з метою економії заряду не вдасться, оскільки процес роботи вже активований і незворотній. Таким чином, запечатані батарейки можуть зберігатися до трьох років, а активовані розрядяться менше ніж за місяць.
У будь-якому разі, якщо виникають будь-які запитання з приводу батарейок для слухових апаратів, їх можна поставити в центрі слухопротезування кваліфікованому фахівцеві, який допоможе вам розібратися у всіх нюансах.