Особливості та переваги КТ як методу діагностики
Для виявлення патологій і захворювань в організмі на початкових стадіях часто використовують метод комп'ютерної томографії. З його допомогою можливо отримати візуалізацію внутрішніх органів. Томограф робить пошарові знімки завдяки датчикам, які постійно обертаються навколо тіла. Комп'ютер цього пристрою проводить обробку фотографій і групування їх, після чого лікар отримує якісну візуалізацію певної зони тіла в 3D-форматі. Процедуру комп'ютерна томографія зробити можливо тільки за наявності показань і за призначенням фахівця, оскільки в ній є випромінювання іонізуючого типу, яке шкідливе для здоров'я.
Плюси методу комп'ютерної томографії
КТ є методом дуже схожим за принципом роботи до звичайної рентгенографії, але має низку переваг порівняно з ним:
- під час комп'ютерної томографії є можливість отримати картинку у високій якості і в 3D-об'ємі завдяки методиці пошарового сканування. Це робить інформативність дослідження в рази вищою порівняно зі звичайною рентгенографією, під час якої отримують плоску картинку в декількох проекціях;
- під час КТ з використанням контрастної речовини є можливість зробити якісне дослідження органів, які перебувають у очеревині, а під час звичайного рентгену це малоефективно і результату не буде;
- використання контрасту надає можливість більш ефективно діагностувати процеси розвитку пухлин, оцінювати судинні патології.
Навантаження променевого характеру при КТ вище, ніж при рентгенографії, але значення все одно перебуває в безпечних рамках. Є в приватних клініках також можливість магнітно-резонансна томографія зробити, яка проводиться без іонізуючого випромінювання.
Проведення методу діагностики КТ
Метод дослідження організму комп'ютерна томографія є безпечним для здоров'я в разі використання його з частотою не більш ніж один раз на рік або півроку. Також процедура проводиться без болю, для деяких пацієнтів лише може приносити дискомфорт необхідність протягом проведення не ворушитися та інколи затримувати дихання на прохання лікаря. Діагностика за допомогою такого методу не триває довго, всього пару хвилин.
Є ситуації, коли за показаннями пацієнта лікар може призначити проходження процедури саме з використанням контрастної речовини, щоб підвищити рівень візуалізації. Це може бути при дослідженнях судин, підозрі на хворобу онкологічного характеру, непрохідності кишківника та інших. Контраст вводять всередину вени і після цього протягом короткого часу пацієнт може відчувати металевий присмак у роті, оніміння деяких частин тіла, жар. Однак скоро це минає, а сама речовина виходить з організму природним шляхом за один-два дні. Для можливості проведення КТ з контрастом лікар насамперед призначає оцінити функцію нирок виводити контрастну речовину.