Що подарувати дівчинці на хрещення не порушуючи звичаїв
Мир вам, дочки і сини, народжені від людей, благословенні згори. Я вірю, що все люди восени благословенням за замовчуванням, однак в православ'ї є звичай Хрещення - прилучення до церкви.
Глибоко духовне таїнство, увійшовши в життя суспільства, знайшло і світську сторону - сімейне свято, яке називають хрестини. А де свято, там і подарунки. Подія це не часте, тому те, що подарувати дитині дівчинці на хрещення варто обміркувати заздалегідь. Спробую прояснити стан справ в цьому питанні.
Ритуали, ролі і зобов'язання
Хрещення - це ритуальне таїнство, порядок проведення якого не змінювався століттями. Крім самого немовляти і священика в ньому беруть участь хресні мати і батько. Їх вибирають батьки як духовних представників дитини.
Не будемо заглиблюватися в їх відповідальність перед хрещеником, а торкнемося більш приземлених матерій. Для проведення таїнства необхідні певні атрибути: хрестик (срібний чи золотий) і крижма (спеціальна пелюшка). Хрестик зобов'язаний придбати хрещений батько, а крижмом і хрестинний набір - хрещена мати.
Крім вишитій пелюшки в набір входить хрестинна сорочка, чепчик і, іноді, мішечок для прядок волосся, що залишаються після постригу.
Якщо вже вас вибрали на почесну роль - готуйтеся до деяких витрат: внесення плати церкви за проведення церемонії, допомоги батьків хрещеника в організації хрестин. Але це приємні клопоти і привід для спілкування.
Традиційні подарунки
Крім обов'язкових атрибутів з Хрещенням пов'язують ще кілька традиційних підношень дитині:
- срібна ложечка «на зубок»;
- перші сережки для дівчинки;
- золота шпилька (вона ж «шпилька»);
- іконки, ладанки.
Що стосується срібних столових приладів, то антисептичну дію цього металу відомо давно. Так звичай обдаровувати знову приєднався до церкви ложечкою з срібла має цілком раціональне обґрунтування.
Якщо є можливість і бажання, подарувати можна не одну ложечку, а цілий столовий набір, яким дівчинка буде користуватися всю життя і поповнить скарбничку приданого.
Підкреслюючи важливість події, дівчинці дарують її перші сережки.
Зазвичай такий презент підносять близькі родичі немовляти. Всім зацікавленим має сенс узгодити вибір подарунка, щоб юна модниця не стала власницею ювелірної крамниці))
До речі, якщо вже у вас перехопили ініціативу і приготували сережки, то це не привід впадати у відчай: цілком доречними будуть і інші ювелірні прикраси, такі як брошки, браслети, підвіски і т.д.
Нове віяння в подарункових традиціях на хрестини - шпильки із золота. Вважається, що пришпилена до одягу немовляти шпилька захищає від пристріту і псування. Золота шпилька до того ж стає дорогим прикрасою. Вона підходить або для дівчинки і для хлопчика.
З причини релігійної спрямованості події, гості дарують хрещеному немовляті іконки з образом покровителя. Подаровану ікону батьки розмістять біля ліжечка дитини, так, щоб її бачили дитячі оченята.
Настільки ж високою духовною цінністю володіє принесена в дар ладанка. Сучасні ладанки - це, до всього іншого, дуже вишукані ювелірні вироби.
Приходили гості, щастя приносили жмені
Якщо Хрещення - священне таїнство, підпорядковане канонами, то хрестини - це привід зібратися близьким друзям і родичам. Зазвичай подія супроводжується пишним застіллям. Його часто порівнюють з народженням. Тому і подарунки дарують подібні:
- одяг;
- іграшки;
- гроші.
Маленький чоловічок росте швидко, тому будуть доречні платьішкі, колготки і кофтинки на виріст. Що стосується вибору іграшок, то розраховуйте на вік 2-3 місяці. До Хрещенню допускаються новонароджені, які перебувають в цьому світі не менше 40 днів.
Хоча багато батьків вирішуються хрестити дитину лише до року-двох, а то й пізніше. Знайомий один прийняв духовне посвячення в 22 роки, але пісня зовсім не про те ...
З приводу грошей в подарунок можу тільки зітхнути: «про часи, о звичаї ...» Комусь так зручніше, хтось не хоче ділитися душевним теплом ...
Трохи поміркувавши, можна знайти оригінальний варіант, який буде приємний дитині, корисний батькам і посприяє розвитку та дітей, і дорослих.
Наприклад, є ось така книжка з докладним описом того, як шити плюшевих ведмедиків. Звичайно, двомісячна дитина із завданням не впоратися, а от мама його - цілком. При цьому пошита своїми руками іграшка буде заряджена материнською любов'ю і малятко з задоволенням буде мусолити м'які лапки ведмедики.
Щоб виключити цілком ймовірні відмовки від заняття рукоділлям - прикладіть до подарунка матеріали - фліс або клаптики підходящої тканини, нитки, мішечок з холофайбером або схожою на нього набиванням для м'яких іграшок.
Якщо збираєтеся незабаром обзавестися дитинчам або подумує про хрестини, то мудрим ходом буде поширити цей пост серед друзів і потенційних хрещених за допомогою соціальних мереж
Це не перша і не остання публікація про культуру вибору і вручення подарунків, тому не вважайте за працю підписатися на оновлення блогу. Тепер ви готові. З Богом.