![Як проходить сватання нареченої](/templates/flatty/dleimages/no_image.jpg)
Як проходить сватання нареченої
Створення сім'ї - відповідальний захід. Це не простий свято, а цілий ритуал, який має власні традиції і звичаї. Як проходить сватання нареченої? У оглядинах беруть участь близькі родичі жениха і люди, яким надано право виконувати обов'язки сватів. Заздалегідь складається сценарій проведення зустрічі, що враховує старовинні традиції народу і сучасні нововведення. Існує повір'я, що чим веселіше сватання, тим міцніше буде сім'я молодої пари. Як сватають наречену в наш час?
Данина традиціям
Сватання - це унікальний обряд, з'явився ще за часів Київської Русі. Його головною метою було отримання від батьків нареченої благословення на шлюб. Наречений і його свати приходили в будинок до дівчини. Їх прихід завжди супроводжувався грою музичних інструментів, тематичними піснями, що вихваляють гідності і вміння нареченого, і кумедними коломийками. Весь захід починалося на вулиці і, якщо панночка і її сім'я були прихильно розташовані до юнака, всю процесію запрошували в будинок на нехитрі частування.
Кілька століть тому було не прийнято обговорювати дату обряду сватання. Свати з нареченим приходили несподівано, тому на стіл виставляли то, що було в підпіллі або зберігалося до будь-якого свята. Гості розташовувалися в кімнаті і спочатку розмовляли на абстрактні теми, а потім переходили до основного приводу візиту. Також обов'язково обговорювалися хазяйські навички майбутньої дружини, її здоров'я і краса.
За традицією сватання, наречена в переговорах участі не брала. Вона чекала прийняття батьками рішення в окремій кімнаті. Якщо сім'я дівчини давала згоду на шлюб, її кликали і оголошували відповідь. У разі батьківського відмови, молодиця так і залишалася на місці, а наречений міг спробувати щастя ще раз через деякий час.
Придане нареченої починали збирати з самого дитинства. Це були тканини, посуд, скотина, а в заможних сім'ях ще й прикраси. Текстильні вироби дівчата часто виготовляли самостійно.
Сценарій сучасного сватання
Сьогодні оглядини проходять набагато прозаїчніше, в великих містах і великих мегаполісах вони спрощені до звичайного візиту нареченого з батьками в будинок майбутньої дружини. Родичі хлопця рідко обтяжують себе заучування довгих віршів, підготовкою випробувань для невістки і організацією майже театральних постановок. Вони обмежуються парою банальних фраз і вважають за краще докладно і конкретно підійти до справи.
Також просто виглядає сватання з боку нареченої: що говорити нареченому і його родичам заздалегідь не продумується. Можна діяти експромтом, підбираючи слова підходящі ситуації. Сватання сучасне передбачає, що хлопця з супроводжуючими наречена зустрічає відразу, не криючись в іншій кімнаті, знемагаючи від невідання.
Роль сватів на заручини
Довірених осіб зі свого боку наречений вибирає сам. Це можуть бути його молоді друзі, дядька, хрещений батько. Головне завдання сватів - на всі лади розхвалювати хлопця. На цю роль підійдуть відкриті, позитивно налаштовані хлопці з веселою вдачею. Бажано, щоб вони вже мали досвід участі в сватанні, або вміли добре імпровізувати.
Раніше в селах в свахи брали саму шановну заміжню жінку. Сьогодні її місце може зайняти подруга сім'ї середнього віку, активна і весела.
Як проходить сватання з боку нареченої? У неї немає сватів, в будинку можуть знаходитися лише близькі родичі. За старих часів спілкування проходило тільки між нареченим і батьками, а в наші дні в святковому застіллі беруть участь всі.
Перевірка нареченої сватами
Майбутню дружину свати обов'язково повинні перевірити. На Русі про уміннях і талантах молодий говорив порядок в домі і кількість її приданого. Як проходить сватання нареченої в наш час? Дівчину теж перевіряють, але в більш жартівливій формі.
Вдале сватання нареченої проходить за сценарієм заздалегідь спланованим. Все починається з вступної промови сватів і прохання виконати ряд жартівливих завдань. Наприклад, просять показати, як буде зустрічати чоловіка з роботи. Або запитають, якою водою вона планує заливати локшину швидкого приготування для коханого. Прикольні конкурси на сватання необхідні, щоб підняти настрій і розвеселити всю зібралася компанію.
Конкурси для нареченого
Як відбувається сватання нареченої в наш час? Батьки дівчини, знаючи про візит майбутнього зятя, теж готують для нього випробування.
- Дають цвях з викривленою ніжкою і просять вбити в дошку. Зробити це складно, але батьки наполягають, стверджуючи, що і в сімейному житті не все так просто.
- Пропонують хлопцеві вибрати один з міст: Архангельськ, Ярославль, Хабаровськ. Ці населені пункти прикрашають російські банкноти. Від вибору нареченого жартівливо судять про його спроможності.
- Задають питання про автомобілі, щоб перевірити, наскільки безпечно доньці буде їздити з чоловіком.
Конкурси для нареченого на сватанні можна придумувати і використовувати абсолютно будь-які. Головне - створити невимушену обстановку і позитивний настрій для подальшого спілкування. Взявши участь в конкурсах на сватання з боку нареченої, компанія плавно пересувається до застільних бесід.
Невід'ємні атрибути заходи
Як свататися до коханої дівчини? На оглядини приходять з подарунками. Що обов'язково повинно бути у потенційного нареченого в момент близького знайомства з батьками для прохання руки їхньої дочки?
- Свати в обов'язковому порядку приносять з собою свіжоспечений хліб. Коровай на сватання з боку нареченого до столу подає найстарший чоловік, і за старовинною слов'янською традицією, розрізати його повинна наречена в знак згоди батьків на шлюб. Перші шматочки подають батькові і матері, а потім роздають іншим гостям, які з'їдають все до крихти.
- Коровай подають на рушнику. Це красиво вишитий текстильне полотно з часом стає справжньою сімейною реліквією.
- Наречений приносить 2 букета: один для нареченої, другий майбутньої тещі. Дівчині прийнято підносити квіти світлих відтінків, а її мамі - темних. У подарунок батькові можна піднести його улюблений або просто дорогий алкогольний напій.
У відповідь запрошення
Після урочистих оглядин нареченої, батька і матір дівчини запрошують до рідної домівки хлопця. Візит батьків нареченої до батьків нареченого необхідний для знайомства майбутніх сватів і більш детального обговорення весільного заходу. Молодим не варто перебивати і сперечатися зі старшим поколінням про поділ обов'язків по організації весілля. Майбутньої невістки необхідно проявити всю свою хазяйновитість, допомагаючи свекрухи, а молодому зятю варто шанобливо спілкуватися з тестем і тещею.
Відповідальний підхід до організації сватання гарантує, що це знаменна подія запам'ятається надовго і виключно з позитивного боку. Обов'язково заздалегідь підготуйте відеокамеру або попросіть когось із родичів зняти всі етапи оглядин на фотоапарат.
![Весільні прикмети і забобони: що можна і не можна](/templates/flatty/dleimages/no_image.jpg)
![День Сміху: історія виникнення свята та його традиції](/templates/flatty/dleimages/no_image.jpg)
![Іскрометні подарунки друзям на весілля з турботою](/uploads/posts/2019/08/naskoro-6511.jpg)
![Найсимпатичніші подарунки на весілля своїми руками](/templates/flatty/dleimages/no_image.jpg)
![Головні секрети вручення подарунків на весілля](/templates/flatty/dleimages/no_image.jpg)