Криза сімейних відносин
У кожній родині неминуче настає криза сімейних відносин. Не слід тікати від проблем і опускати руки, подаючи заяву на розлучення. Головне правило - під час кризи подружжя повинні об'єднатися і тільки в цьому випадку сім'я буде врятована, а між люблячими людьми знову настане мир і спокій.
У кожній родині неминуче настає криза сімейних відносин. Не слід тікати від проблем і опускати руки, подаючи заяву на розлучення. Головне правило - під час кризи подружжя повинні об'єднатися і тільки в цьому випадку сім'я буде врятована, а між люблячими людьми знову настане мир і спокій.
У чому виражається криза сімейних відносин
- Значно зросла кількість сварок або тривалі періоди повної відсутності спілкування.
- Під час обговорення сімейних проблем, чоловік і дружина не хочуть зважати на думку і аргументи один одного, наполягаючи виключно на своїй точці зору.
- У спілкуванні подружжя є взаємна ворожість, що переходить в агресію.
- Відсутність або зведення до мінімуму інтимної близькості.
- Партнери перестають ділитися один з одним своїми радощами і проблемами.
- Зникає бажання подобатися один одному.
- Небажання виконувати домашні обов'язки, взаємні докори в бездіяльності, спроба перекласти все на плечі партнера.
- Прагнення більше часу проводити поза домом, подалі один від одного.
Періоди кризи сімейних відносин за роками
Виникнення внутрісімейного кризи найчастіше доводиться на певні етапи спільного життя.
Криза першого року сімейного життя
Як не дивно, перший рік життя є одним з найскладніших для новоспеченої сім'ї. Починаючи жити разом, ведучи спільний побут, чоловік і жінка, за своєю природою мають різні погляди на будь-яку ситуацію, починають звикати до того, що в їх житті є хтось ще, з ким доводиться ділитися особистим простором.
Даний етап є деякою боротьбою за владу в родині. Кожен чоловік відчуває виключно свою значимість і не готовий ділити лаври з кимось ще. Для вирішення проблеми достатньо зрозуміти, що кожен з подружжя не сам по собі, а є членом сім'ї і необхідно відповідально ставиться до її збереженню.
Не варто соромитися питати порад у батьків. Люди, які пройшли через подібне, допоможуть знайти вихід з ситуації, що склалася.
Криза після народження дитини
Цей період ще називають кризою трьох років. Яким би довгоочікуваним не була дитина, він вносить якийсь резонанс в звичне життя подружжя - все починає обертатися виключно навколо нього.
Дефіцит уваги один одного, порушення загального режиму дня і просто втома після народження дитини згубно позначаються на гармонії сімейних відносин. У цей час чоловік відчуває себе нелюбом і непотрібним.
Недолік уваги, сексуальна незадоволеність робить чоловіка дратівливим. З надуманих причин він залишається на роботі довше звичайного, часто вважає за краще сім'ї компанію друзів, може зважитися на зраду.
У цей проміжок часу жінці необхідно докласти максимум зусиль, щоб приділяти чоловікові більше уваги. Корисним буде активно привчати чоловіка до ролі батька.
Криза 5 років
Жінка повертається до активного життя і професійної діяльності в цей період. Вона по-новому дивиться на навколишній світ. Тут і підстерігає наступна криза: жінка стикається з тим, що дуже важко одночасно залишатися гарною матір'ю, люблячою дружиною і відповідальним працівником.
Чоловік повинен надати дружині максимальну підтримку в цей час, допомогти їй освоїтися в новій ситуації.
Криза 7 років
Основною причиною цього складного періоду є монотонність сімейних відносин. Подружжя, відчуваючи надлишок взаємного спілкування, поступово віддаляються один від одного.
В цей час часто виникають позашлюбні зв'язки в обох подружжя. Крім того, жінки нерідко стають ініціаторами розлучень.
Чоловікові і дружині необхідно переглянути своє ставлення один до одного в цей період. Потрібно докласти максимум взаємних зусиль для збереження шлюбу.
Народження дитини так само сприятливо впливає на успішне подолання складного часу.
Криза середини життя
Така криза, як правило, йде в ногу з кризою середнього віку, який у більшості людей протікає в період 40-45 років. Цей час є для кожного з подружжя підбиттям підсумків своїх життєвих досягнень, цінностей і самооцінки в цілому.
Переживаючи кризу середнього віку, кожен з подружжя відчуває наскільки швидкоплинно час. У парі з'являється страх провести залишок життя безглуздо, витрачаючи останні роки даремно.
Наближення клімакс негативно позначається на характері жінки, роблячи її дратівливою. Емоційна нестійкість часто супроводжується поганим самопочуттям, нав'язливими ідеями про невірність свого чоловіка.
Про чоловіка в цей час говорять: «Сивина в бороду, біс у ребро». Він знервовано намагається довести всім і собі в першу чергу, що його рано списувати з рахунків, що «є ще порох в порохівницях».
Період, в якому кожен з подружжя терпить свій особистий криза, є і кризою для всієї родини. Що робити? Стан пригніченості, страху і невпевненості в собі найлегше пережити разом.
Пошук нових емоцій, відчуттів зблизить подружжя і допоможе знову дивитися в одному напрямку. В даний час життя необхідно зробити разом те, на що раніше не вистачало часу, потрібно знову побути удвох. Відкриваючи для себе світ по-новому, подружжя не помітять, як від кризи не залишиться і сліду.
Яким би складним не здавався кризовий період, кожен з подружжя повинен розуміти, що опустити руки і піти можна завжди, а ось боротися за своє щастя може бути пізно.
У важкі моменти варто згадати події, що викликають тільки приємні емоції: перше побачення, перший поцілунок, романтизм зустрічей, листування - це допоможе освіжити пам'ять від негативних подій.
Період кризи - це не тільки перевірка сім'ї на міцність, це можливість вдихнути у відносини нове життя.