Організація і проведення весілля
Про ідеальне весілля мріють всі закохані. Це одне з найважливіших подій в житті будь-якої людини, тому день створення нової сім'ї повинен бути особливим і залишити в пам'яті винуватців торжества і їх гостей виключно позитивні враження. Організація і проведення весілля - нелегке захід, що вимагає багато часу, уваги і фінансових вкладень.
Сьогодні існують спеціальні агентства, які беруть на себе всі організаційні питання і влаштовують грандіозні свята. Однак багато пар хочуть самостійно зайнятися плануванням і влаштувати для своїх рідних і близьких незабутнє торжество. Як самій організувати весілля, щоб вона пройшла бездоганно?
Поетапне планування - запорука успіху
Послуги шлюбних агентств коштують недешево, і щоб заощадити фінансові кошти майбутньої сім'ї наречений і наречена намагаються спланувати захід самотужки, приклавши максимум зусиль і фантазії. Перше, що потрібно зробити - скласти план підготовки до весілля, де буде поетапно розписані дії пари і їх помічників. Це дозволить розподілити обов'язки і зробити свято радісною подією для всіх запрошених. Напевно, серед знайомих і друзів знайдуться люди, які дадуть слушну пораду або висунутий цікаву і незвичайну ідею, пов'язану з оформленням залу або нарядами наречених, порадять професійних фотографів або відеооператорів. Як організувати весілля самому? Це не так вже й складно, якщо почати планувати все заздалегідь і без поспіху.
Якщо вам має бути весілля, з чого почати підготовку і ким план заходу повинен бути складений? Закохані повинні робити все разом, щоб потім не виникло невдоволення або докорів з боку одного з молодят.
Вибір дати одруження
Домовитися про день, коли буде створено новий осередок суспільства, вельми непросто. Наречений і наречена повинні прийти до загального числа, яке не тільки сподобається молодим, але і влаштує запрошених з обох сторін гостей.
Визначення бюджету
Від суми фінансових коштів, які пара готова витратити на весільні заходи, залежить розмах свята. Рекомендується скласти таблицю, де буде багато граф, куди впишуть необхідні покупки і оплати за послуги:
- наряди для нареченої і нареченого;
- зачіска, манікюр і макіяж нареченої;
- обручки;
- букет нареченої;
- аксесуари: рушник, келихи, стрічки, прикраси для залу;
- реєстрація в РАГСі;
- банкет;
- запрошення
- весільний кортеж;
- провідний і жива музика;
- фотограф і відеозйомка;
- весільний торт.
Обов'язково відведіть колонку під непередбачені витрати. І пам'ятайте, ще жодне святкування одруження не залишилося в рамках закладеного спочатку бюджету. Слід скласти план витрат на весілля, враховуючи всі за максимальною вартістю - нехай краще в результаті залишаться зайві гроші, ніж їх не вистачить.
Купівля кілець і нарядів
Як готуватися до весілля? Необхідно відвідати кілька ювелірних салонів в пошуках обручок, які сподобаються обом молодим. Дівчата зазвичай віддають перевагу прикрасам з інкрустацією з дорогоцінного або напівдорогоцінного каміння, а чоловіки вибирають класичні гладкі кільця. Любителі оригінальних рішень замовляють обручки персні у ювелірів з ексклюзивними гравировками.
Вибір костюма для нареченого - найпростіший пункт плану. Чоловік може постати перед вівтарем в парі чорного, синього, сірого або будь-якого іншого кольору, який підійде під його зовнішність і стилістику весілля. Дівчата більш педантично ставляться до підбору вінчального вбрання. Сьогодні в моді як класичні білі сукні, так і вбрання всіх відтінків бежевого, а також вбрання із тканин з рожевим або блакитним відтінком. У весільних салонах можна підібрати до обраного сукні відповідні аксесуари: фату, підв'язку, діадему, рукавички та прикраси для шиї.
Пошук залу для банкету
Як правильно організувати весілля, щоб всі гості були задоволені? Величезне значення в серйозному заході має святковий бенкет. У холодну пору року, та й влітку теж, для відзначення весілля молодята запрошують своїх родичів і друзів в кафе або ресторан. З бронюванням залу затягувати не варто - затребувані місця з гарною кухнею і красивим інтер'єром можуть бути зайняті на 3-4 місяці вперед. Багато пар замислюються, як організувати недороге весілля? Щоб заощадити необхідно:
- обговорювати меню тільки визначившись з точною кількістю осіб;
- обов'язково уточніть у адміністратора закладу, чи можна принести свої спиртні напої, фрукти і ковбаси для нарізки;
- складаючи меню, відмовтеся від дорогих м'ясних чи рибних страв, бутербродів з червоною ікрою і морепродуктів;
- дізнайтеся, чи є в ресторані жива музика - заплатити місцевим музикантам може бути набагато дешевше, ніж запрошеним з боку.
Розсилка запрошень
Наречена і наречений повинні разом обговорити, кого з друзів і родичів вони хочуть бачити на святі. Весілля, планування по пунктам якої полегшує весь процес організації, пройде відмінно, якщо за столом зберуться знайомі люди, які не ворогують між собою. Визначившись з кількістю гостей, необхідно заповнити запрошення, де буде вказано, на яку подію людина запрошений, його дата і місце проведення. Листівки бажано вручити особисто.
Замовлення тамади, фотографа і відеозйомки
Без ведучого весілля буде нудною і похмурою. Тамада проведе безліч цікавих конкурсів, розвеселить кожного гостя, зробить свято дійсно веселим і урочистим. Економити на ведучих не варто, а вибираючи людини, який проведе захід, потрібно віддавати перевагу тому, хто має багато позитивних відгуків про роботу. Це ж стосується фотографа і оператора, який буде знімати відео.
Зачіска і макіяж
Завчасно домовтеся про відвідування візажиста і перукаря. Бажано викликати фахівця додому, щоб не поспішати і не кружляти по місту. Разом з зачіскою майстер акуратно закріпить фату - самостійно естетично це зробити не вийде.
Розкладіть план підготовки до весілля по пунктам і приступайте до їх втілення. Приклавши трохи зусиль, ви зможете влаштувати грандіозне свято, подібного якому не буде!
Святкуємо весілля на природі
Велика частина одружень припадає на весну, літо і осінь. У ці часи року дуже зручно організувати весілля на природі. Виїзні торжества є не найбільш бюджетним варіантом, але дуже оригінальним. Що врахувати, збираючись святкувати на відкритій місцевості?
- Правильно підібране місце - найважливіший пункт плану. Це не повинна бути приватна територія, бажано підібрати рівну і озеленену майданчик, де буде зручно розставити навіси, столи і стільці.
- Виїзна урочиста церемонія обійдеться недешево, тому без неї можна обійтися. Молодята можуть розписатися в РАГСі і прибути з весільним кортежем прямо до місця святкування.
- Для весілля на природі краще запросити живий оркестр - для музичного обладнання будуть потрібні спеціальні генератори, якщо захід проходить далеко від цивілізації.
Домашнє торжество: коли це зручно
Деякі пари, дізнавшись скільки коштує організувати весілля в ресторані, вважають за краще провести урочистий захід будинку. Це один з найбільш трудомістких, але дуже бюждтних варіантів. Якщо має бути весілля будинку, як організувати її грамотно?
- Кількість гостей повинно залежати від габаритів приміщення - всіх потрібно з комфортом посадити за стіл.
- Якщо розміри приміщення не дозволяють потанцювати, від музикантів і ведучого краще відмовитися.
- Прикрашати будинок рекомендується заздалегідь, адже напередодні весілля часу не залишиться.
- Салати і нарізку необхідно готувати в день весілля, а гарячі страви замовити в ресторані або кулінарії з доставкою.
У домашніх умовах організація весілля самостійно, план якої вже складено, заняття необтяжливе. Такий варіант найбільш доречний, якщо пишно відсвяткувати одруження немає фінансових можливостей або в тому випадку, якщо хочеться відзначити подію у вузькому сімейному колі.
Організація весілля - величезна відповідальність. Перш ніж зважитися влаштовувати торжество без професійної допомоги, тверезо оцініть свої можливості.