Як вибрати взуття з натуральної шкіри
Для здоров'я опорно-рухового апарату дуже важливо яке взуття ми носимо. Вона повинна добре сидіти на нозі, підходити за розміром і бути виготовленої з матеріалу високої якості, щоб прослужити досить довго. Багато споживачів вибирають для щоденного використання взуття з натуральної шкіри, відкидаючи вироби з шкірозамінника і екокожі. На що необхідно звернути увагу, здійснюючи покупки в взуттєвому магазині, щоб придбати дійсно якісний товар, який не доведеться повертати після першої шкарпетки? З якої шкіри роблять взуття сучасні виробники, і чи варто покупцеві переплачувати за натуральність?
Якісна взування - з чого вона виготовлена
Від асортименту, представленого в торгових точках, просто розбігаються очі. Балетки, босоніжки і сандалі змінюють мокасини і човники, за ними вітрини заповнюють черевичками і чобітками. Головним критерієм вибору є якість виробів, які доведеться носити на ногах. З яких матеріалів роблять взуття на фабричних підприємствах?
Шкіра натуральна
Ідеальний варіант для пошиття обувки. Вона володіє міцністю, довговічна і практична. Це м'який, теплий і зручний в носінні матеріал, з якого можна виготовляти різноманітні моделі для всіх сезонів. Його вартість досить висока, але вона окупається тривалістю експлуатації.
З чиєї шкіри роблять взуття:
- теляча - дуже м'яка і міцна, підходить для тиснення;
- свиняча - найдешевша, використовується для пошиття виробів бюджетного сегмента;
- коров'яча - для середнього цінового сегмента, досить жорстка, але має благородний вид;
- бичача - не підходить для створення витончених речей, але не промокає і коштує недорого;
- крокодиляча - застосовується для виготовлення ексклюзивної продукції, її ціна висока, а зовнішній вигляд розкішний;
- оленяча - використовується для шиття домашніх капців, відрізняється зносостійкістю і відмінними теплозберігаючих властивостями.
За шкіряними виробами потрібен ретельний догляд. Це абсолютно безпечний «дихаючий» матеріал, який не викликає алергії і роздратування.
Шкіра штучна
З чого ще роблять взуття, щоб мінімізувати її вартість? Зі штучної шкіри, ціна якої значно нижче натуральної. Вона володіє деякими плюсами:
- довше не промокає в негоду;
- зберігає модельну форму;
- легко піддається фарбуванню в різні кольори.
Однак чобітки зі штучної шкіри не витримають надто низьких температур, а в босоніжках або туфлях, які не пропускають повітря, ноги будуть дуже потіти. До мінусів можна віднести також низьку міцність виробів - вони прослужать максимум 1 сезон.
Замінник шкіри
Кожзам давно користується популярністю у споживачів. Взування зі шкірозамінника коштує дешево, проте в процесі активної носки вона швидко піддається деформації. З першого погляду відрізнити цей матеріал від шкіри досить складно, але доторкнувшись до його поверхні, відразу відчувається різниця - тепловіддача відсутня. Кожзам можна дізнатися по трикотажної або бавовняної внутрішньої основі.
Шкіра комбінована
Щоб знизити собівартість взуттєвої пари, виробники йдуть на деякі хитрощі. Сьогодні зріс попит на вироби з комбінованої шкіри - взуття міцну і безпечну, але що це таке потрібно пояснити. Основні характеристики такої обувки - екологічна чистота, практичність, зручність для ніжок. Що таке комбінована шкіра взуття? Це поєднання натуральних і штучних матеріалів, їх грамотне розташування в моделі в залежності від призначення того чи іншого ділянки. Як шиють таке взуття? Природний матеріал використаний для деталей, які повинні бути еластичними, міцними і «дихаючими», а для решти дизайну застосовано ненатуральне сировину.
Як визначити матеріал взуття, якщо візуально різні моделі виглядають практично однаково? Існують деякі хитрощі, які дозволять покупцям зробити вибір на користь якості.
Як вибрати шкіряне взуття
Якісна взування коштує недешево, тому зовсім не хочеться віддати великі гроші за мокасини, чоботи чи туфлі, які прийдуть в непридатний стан після короткочасного носіння. Як визначити взуття шкіряне чи ні? Необхідно знати, що характерно для натурального матеріалу.
- Як перевірити взуття шкіряне чи ні прямо в торговельній точці? Потрібно докласти долоньку на верхню поверхню виробу і почекати поки вона зігріється і стане віддавати тепло. Якщо вироби з шкірозамінника, ніяких теплових змін не відчуєте.
- Візьміть виріб в руки і помацайте виворітну сторону. У ненатуральних моделей вона тканинна, а у виготовлених зі шкіри - дещо жорстка, схожа на замшу.
- Як роблять взуття з штучних матеріалів? Через ворсистості тканинної підкладки, вироби зі шкірозамінника шиють підгинаючи зрізи всередину. У шкіряних взуттєвих пар шви зазвичай нічим не оброблені, а зрізи відкриті.
- Іноді за натуральну видають комбіновану шкіру - це якась вдало скроєна взуття повинна бути, щоб споживач віддав їй свій вибір? Виробники додають в моделі з дешевого матеріалу нефункціональні дрібні вставки або підвішують шкіряний ярлик, вводячи покупця в оману.
- Можна провести перевірку водою. Досить однієї краплі, яка при попаданні на поверхню застигне і почне повільно вбиратися, а не розповзеться і стече, щоб упевнитися, що перед вами шкіряна пара.
Правила проведення візуального огляду
Як дізнатися шкіряне взуття чи ні, глянувши на неї? При візуальному огляді необхідно слідувати порадам фахівців.
- Знайдіть ярлик з графічним зображенням, наклейку або відбиток з символом натуральної шкіри.
- Перевірте парність взуття. Матеріал повинен бути однорідним, однаковим за кольором, обробка і крій симетричні, висота і пружність задника ідентичні.
- Декоративний рант від бічної поверхні може відставати максимум на 1 мм.
- Каблуки повинні бути однієї висоти - максимально допустима різниця до 2 мм. Про хорошій якості говорить відсутність тріщин і перекосів.
- Як визначити шкіряне взуття на око? Зверніть увагу на підошву. Її товщина повинна бути рівномірною, а деталі щільно прилягають до низу і прошиті стежками без пропусків.
Хороша шкіряне взуття не може коштувати дешево. Занадто низька ціна повинна насторожити покупця - можливо перед ним відмінна підробка. Купуйте вироби тільки в спеціалізованих магазинах з бездоганною репутацією, де якість товару підтверджено фахівцями.