Для солодких снів: як вибрати подушку
Від якості сну безпосередньо залежить рівень кожного наступного дня: працездатність, настрій, самопочуття і безліч інших складових повноцінного життя. З огляду на, що третину життя людина проводить уві сні, стає зрозуміло, чому так важливо правильно вибрати подушку для сну. Правильно підібрана, якісна подушка - це половина успіху в боротьбі з безсонням і переривчастим сном, а також з величезною кількістю захворювань: від головного болю до підвищеного тиску.
Від якості сну безпосередньо залежить рівень кожного наступного дня: працездатність, настрій, самопочуття і безліч інших складових повноцінного життя. З огляду на, що третину життя людина проводить уві сні, стає зрозуміло, чому так важливо правильно вибрати подушку для сну. Правильно підібрана, якісна подушка - це половина успіху в боротьбі з безсонням і переривчастим сном, а також з величезною кількістю захворювань: від головного болю до підвищеного тиску.
Критерії вибору
Знаючи, яку подушку вибрати серед десятків видів схожих виробів, можна з легкістю забезпечити собі комфортний відпочинок і міцний сон, а заодно підвищити якість життя, поліпшити самопочуття і навіть взаємини з оточуючими. До вибору подушки, так само як і ортопедичного матраца, слід підійти відповідально.
Розмір
Головне, про що потрібно пам'ятати при виборі - висота подушки, а аж ніяк не вартість, як вважають багато. У випадку з покупкою подушок для сну, дорожнеча - не показник того, що виріб забезпечить гарантований стовідсотковий комфорт, оскільки кожна людина має свої анатомічні особливості.
Хороші класичні моделі подушок в висоту не перевищують 15 см. Це параметр стандартної ширини людської плеча. Вироби зі збільшеною висотою варто вибирати широкоплечим людям, які віддають перевагу спати на боці, або тим, хто страждає гіпертонією в будь-який її стадії. Важлива висота подушки і для тих, хто хропе. Таким людям не можна підбирати низькі і м'які вироби. Подушки можуть мати квадратну або прямокутну форму з розмірами 50 см - 70 см, 40 см - 60 см, 50 см - 50 см або 40 см - 40 см. Ці європейські розміри витіснили колись звичні 70 см - 70 см.
Наповнювач
Велику роль в комфорті і гарне самопочуття грає наповнювач подушок. Сучасні технології дозволяють для цього використовувати найрізноманітніші матеріали, яких настільки багато, що складно сказати який наповнювач подушок краще. Тому орієнтуватися при виборі потрібно на вартість і відгуки, хоча вони дають не саме об'єктивне уявлення, а також на власний стан здоров'я.
Недорогі і бюджетні моделі заповнюються синтетичним поліестеровим волокном, яке може бути скачати в кульки. Така «начинка» надає подушці певну пружинистість і пружність, але через це вироби з синтетичним наповнювачем можуть злегка поскрипувати і не відразу приймають зручну форму. Однак синтетичні подушки мають і свої плюси. Вони легкі в догляді, не вимагають ручного прання, вони довговічні.
Тим, хто страждає на алергічні захворювання потрібно вибирати гіпоалергенні подушки з холофайбера або латексу. Такі вироби забезпечують максимальний комфорт, знімають м'язову напругу, запобігають розвитку захворювань хребта. Крім екологічності та безпеки головна перевага цих виробів в тому, що вони «дихають». Іншими словами, мають відмінні вентилюючого властивостями. У них не заводяться кліщі, які і є найчастіше провокаторами алергічних захворювань. Крім того, подушки з натурального латексу практичні, довговічні і не вимагають особливого догляду.
Багато з старинці воліють пухові вироби. Сучасні моделі мало чим нагадують своїх об'ємних і важких попередників, хіба що тільки самим матеріалом наповнювача. В іншому технології змінилися: пухом не просто набивають подушку, а розбивають його по «кишенях» або роблять виріб багатошаровим. Це дозволяє надати пуховою подушкам необхідну амортизаційних і жорсткість, сприяє збереженню форми, оскільки пух не скачується і не звалюється. Однак головним недоліком пір'яних подушок залишається хороша вбираність. Вони вбирають сльози, піт, слину, не можуть висохнути самостійно, що створює максимально сприятливі умови для розмноження кліщів. Виробники пухових подушок посилено захищають натуральний наповнювач, розробляючи вологонепроникні напірники, але фахівці все одно рекомендують міняти пухові вироби не рідше ніж один раз на шість років.
Любителям натуральних матеріалів, яким протипоказаний пух і перо, варто звернути увагу на подушки з бамбуковим наповнювачем або наповнювачем з шовку. Такі вироби позбавлені недоліків, властивих подушкам з пуху або вовни. Вони гіпоалергенні, добре відновлюють форму. Правда, шовк найчастіше застосовується в комбінації з більш пружними матеріалами, оскільки занадто м'який для самостійного використання.
При наявності постійних неприємних відчуттів в верхньому відділі хребта, постійних головних болях, ранковому оніміння шиї варто придивитися до ортопедичних виробів. Ортопедичні подушки під голову знімають м'язову напругу і навантаження з шиї, не порушують кровотік, підтримують хребет під час сну в оптимальному положенні. З огляду на гігієнічності та екологічності застосовувати ці вироби можна навіть для малюків, сприяючи правильному формуванню верхнього відділу хребта з раннього дитинства. Єдина особливість ортопедичних подушок - вони вимагають звикання.