Гармонія в інтер'єрі: як правильно поєднувати кольори
Грамотні колірні поєднання в інтер'єрі - основа створення гармонійного мікроклімату в приміщенні. Граючи з різноманітними відтінками, можна втілити будь-які сміливі дизайнерські фантазії, а також візуально скорегувати розміри або дефект кімнати. Користуючись колірними схемами, можна з величезною палітри вибрати найвдаліші комбінації, які будуть позитивно впливати на психоемоційний стан і здоров'я людини. Працюючи зі спектром кольорів, цілком реально домогтися чудових результатів.
Кольорові рішення в інтер'єрі
У природі немає непоєднуваних відтінків. У всьому розмаїтті кольорів і їх тонів можна підібрати значну кількість оригінальних і класичних спілок, які будуть приємні погляду. Щоб не витрачати час на зіставлення, багато сучасні дизайнери для роботи використовують колірний круг Іттена - поєднання кольорів в домашньому інтер'єрі за нього підібрати найлегше. В його основу покладено стандартний трикутник, кути його вказують на червоний, синій і жовтий - кольори, при змішуванні яких з'являються всі відомі відтінки палітри. Саме ці основні тони складають первинну тріаду.
Вторинної називають:
- помаранчевий - суміш червоного і жовтенького;
- зелений - суміш синяви і жовтого;
- фіолетовий - суміш червоних тонів і синього.
При злитті сусідніх кольорів виходять відтінки третинної тріади і так далі. До речі, чорний і білий в спектрі не побачиш - вони не зустрічаються в природних умовах.
Гамма кольорів ділиться також на теплі, або наближають, і холодні, або віддаляють, відтінки. Вдало їх комбінуючи, можна візуально збільшити або розширити простір кімнати, розділити її на зони, створити найнесподіваніші ефекти.
Секрети ідеальної комбінації
Як необхідно поєднувати кольори в інтер'єрі, щоб комфортно себе в ньому почувати?
Монохромність
Це найпростіший і перевірений метод. Для оформлення кімнати взяті кілька відтінків головного кольору. Одна стіна може бути насиченою та яскравою, протилежна - більш спокійною, а стеля - найсвітлішим. Така сполучуваність квітів в інтер'єрі з плавними переходами один в одного дозволяє створювати незвичайні, але спокійні і заспокійливі дизайни.
Контрастність
В основі такого дизайнерського рішення будуть лежати відтінки, що знаходяться в колірному колі навпроти один одного. Щоб контрастність не дратувала, вона зазвичай обігрується за допомогою доповнення нейтральними відтінками: сірим, чорним, білим. Співвідношення контрастних кольорів в інтер'єрі повинно бути наступним: світлий 50%, більш яскравий - 30%, яскравий 20%.
Гармонійність
Колер, в якому хочеться оформити кімнатку, береться за основу. До нього додають 2 тони, що оточують його в колірному колі з обох сторін. Поєднуються таким чином кольору будуть виглядати оригінально і красиво, не дратуючи різкими переходами.
Правила поєднання кольорів в інтер'єрі
Дотримуючись дизайнерських рекомендацій, можна обробити кімнату відповідно до власних смаків та модними тенденціями. Правильне поєднання кольорів в дизайні дає можливість зробити приміщення комфортним для постійного проведення часу. Як комбінувати кольори і їх відтінки, щоб отримати надзвичайно естетичний результат? Необхідно знати тонкощі сумісності кольорів в інтер'єрі.
- Білий поєднується з будь-якими іншими тонами. Він створює відчуття чистоти і простору в приміщенні. Чудово підходить для оформлення залу, спальні або ванної кімнати. Найбільш виграшний союз з кремовими відтінками.
- Сірий ідеальний для кухонь та кабінетів. Він добре виглядає з рожевим, жовтим, червоним, синім, чорним квітами. Він не викликає емоцій, нейтральний і спокійний. Не рекомендується поєднання сірих кольорів в інтер'єрі кімнати з коричневим і золотистим.
- Червоний колір гармонійно виглядає на кухні і у вітальні. Цей тон збуджує і підвищує активність. Його злегка глушить білий, сірий і коричневий. Невдалий союз вийде з фіолетовим і кремовим.
- Сумісність оранжевого кольору в інтер'єрі з усіма іншими тонами дозволяє використовувати його практично в будь-який кімнатці. Він зігріває і налаштовує на позитивний настрій. Особливо добре буде виглядати в приміщеннях, вікна яких виходять на північ.
- Зелений і всі його відтінки не гармоніюють тільки з вогненно-червоним тлом. З рештою вони цілком дружні і м'яко поєднуються. Особливо виграшно виглядатиме дизайн, виконаний у зеленому, коричневому і жовтенькому тонах. Це вдалий варіант для дитячої, залу і кухонного приміщення.
- Подарує бадьорість, поліпшить концентрацію уваги і зігріє теплом яскравий жовтий. Як правильно поєднувати сонячні кольори в інтер'єрі? До них слід додати блакитний, салатовий, коричневий, бузковий або рожевий, щоб створити яскравий і не дратівливий дизайн. Жовтий відмінно підходить для віталень, дитячих кімнат і спалень.
- Щоб позбутися від депресії і поганого настрою, слід оформити одну з кімнат в рожевому кольорі. Поєднуйте його з сірим, білим, блакитним або пастельно-синім, салатовим або темно-коричневим. Уникайте з'єднання з червоним.
Грамотно підібрані кольори для оформлення інтер'єру стануть гарантією прекрасного самопочуття і піднесеного настрою власників приміщення.