Чарівна орхідея
01.08.2019 654 0

Чарівна орхідея

Сад та город
В закладки

Які квіти асоціюються з красою і елегантністю? Безумовно, це орхідеї. Завдяки своєму природному витонченості, вони придбали величезну популярність у всьому світі і займають особливе місце серед кімнатних рослин. Вирощування орхідей - процес трудомісткий. Квітка потребує грамотному догляді, тоді він регулярно буде радувати рясним цвітінням і здоровим виглядом.

чарівна орхідея

Які квіти асоціюються з красою і елегантністю? Безумовно, це орхідеї. Завдяки своєму природному витонченості, вони придбали величезну популярність у всьому світі і займають особливе місце серед кімнатних рослин. Вирощування орхідей - процес трудомісткий. Квітка потребує грамотному догляді, тоді він регулярно буде радувати рясним цвітінням і здоровим виглядом.

чарівна орхідея

Різновиди

У живій природі існує 750 видів орхідей, але для вирощування в домашніх умовах підходять не більше 30. Вони відрізняються формою бутонів і листя, забарвленням і розміром. Деякі без проблем приживаються на новому місці, а іншим потрібна попередня підготовка до переїзду, а після - особливо ретельний догляд.

Нікого не залишить байдужим чарівна орхідея, види і назви якої настільки різноманітні і мудрі. Якому сорту варто віддати переваги для домашнього вирощування:

  • Фаленопсис;
  • брасом;
  • каттлея;
  • Камбрія;
  • Мильтония;
  • Дендоріум;
  • онцидіум.

Особливою прихильністю квітникарів користуються фаленопсіси. У перекладі з грецької назва Phalaenopsis означає «подібний метелику», і насправді їх квіти нагадують крила строкатих метеликів, а палітра відтінків вражає розмаїттям барв. Рослина потребує мінімального догляду і випускає до декількох десятків бутонів.

Як вибрати орхідею

Вирушаючи в магазин за екзотичним кімнатною квіткою, скористайтеся порадами фахівців.

  1. Купуйте рослина в період цвітіння. Це дозволяє вибрати саме ту забарвлення, яка вам сподобається або якої ще немає в орхідних колекції.
  2. Зверніть увагу на листя. У здорового квітки вони пружні і м'ясисті, з приємним восковим блиском. На них не повинно бути жовтих плям, тріщин і слідів в'янення.
  3. Коренева система у фаленопсиса потужна і щільно посаджена в грунт. Якщо коріння рухливі і виглядають млявими, швидше за все квітка схильний до захворювання.

Тонкощі догляду за Phalaenopsis

Якщо у вас з'явилася орхідея фаленопсис, догляд в домашніх умовах слід ретельно продумати. Спочатку потрібно відправити рослина на карантин - відокремить від інших кімнатної зелені на 10-14 днів. Квітка має провести кілька днів у повному спокої в зручному місці, куди не проникають прямі сонячні промені, скасувавши полив і внесення мінеральних добрив. Після закінчення періоду адаптації можна відправляти горщик з екзотом на підвіконня, поступово привчаючи до сонця, і починати зволоження грунту.

Для цього квітки дуже важливо правильне освітлення. Йому необхідний 12-14 годинний світловий день, тому в зимовий період знадобляться додаткові джерела світла. Ідеальне місце для розміщення - східне або західне вікно. Фаленопсіси теплолюбні, легко переносять спеку в +32 градуси, а взимку комфортно почувають себе при температурі не нижче +15 градусів.

Обов'язковою умовою для гармонійного зростання і цвітіння орхідеї є висока вологість в приміщенні - понад 60%. Рослину можна обприскувати, але краще встановити поряд з горщиком зволожувач повітря або ємність з рідиною. Для поливу використовують м'яку і теплу воду, можна талу або дощову. Влітку грунт зволожують 2-3 рази в тиждень, взимку вкрай рідко, заповнюючи запас вологи тільки при сморщивании псевдобульби.

чарівна орхідея

Дотримання всіх рекомендацій дозволить домогтися рясного цвітіння. Але коли орхідея відцвіла, що робити далі? Потрібно просто дати рослині відпочити, залишивши цветонос підсихати або обрізавши його до третьої нирки.

Правила грамотної пересадки

Пересадка орхідеї фаленопсис проводиться після завершення цвітіння в кінці весни або на початку літа. Міняти наповнення ємності відразу після покупки не варто. В одному субстраті квітка може комфортно себе почувати до 24 місяців. Екзоти погано переносять зміну грунту, тому пересадка проводиться тільки в разі крайньої необхідності:

  • потрібно видалити хворі або загиблі частини рослини;
  • субстрат потребує заміни через сильного засолення або забруднення;
  • квітка переріс розмір горщика, кореневій системі стало тісно.

Коріння з граничною акуратністю, щоб не пошкодити відростки, витягають з горщика, іноді ємність навіть розрізають. Коренева система очищається від залишків старого грунту, загнили і засохлі частини обрізають стерильними ножицями, місця зрізу обробляють антисептиком, після чого рослина промивають під теплою водою.

На дно нового горщика, який обов'язково повинен мати отвори для відводу зайвої вологи, насипають куплений в магазині або зроблений самостійно субстрат, обережно встановлюють квітка і заповнюють сумішшю з подрібненої кори, піску, деревного вугілля, пробки і інших добавок. Після процедури орхідею потрібно залишити в затіненому місці на 2-3 дня і переходити до стандартного догляду.

Розмножують правильно

Знаючи основні особливості догляду за орхідеєю фаленопсис, розмноження рослини не викличе жодних проблем. Ця процедура проводиться різними способами:

  • дітками - бічними стебловими пагонами, які відокремлюють від материнського матеріалу і відкидають в окремий горщик;
  • вегетативне розмноження передбачає поділ великого кореневища таким чином, щоб на кожному окремому рослині залишилося по 1-2 псевдобульби;
  • повітряними відводами, які укорінюють на материнській рослині, використовуючи спеціальний парник, а потім пересаджують.

Лікуємо, а не калічимо

Через неуважного догляду екзотична рослина може захворіти. Хвороби орхідей фаленопсис і їх лікування - справжнє випробування для квітникарів, однак якщо допомога не буде надана вчасно, квітка може швидко загинути. Чим може захворіти Phalaenopsis і як це вилікувати?

  1. Борошниста роса. Вражає коріння і листя. Необхідно рясно «пролити» горщик і обробити пошкоджені ділянки рослини розчином колоїдної сірки.
  2. Коренева гниль. Вражає коріння. Потрібне видалення пошкоджених ділянок і обробка зрізів товченим активованим вугіллям. Субстрат замінюють на новий, попередньо продезінфікувати горщик розчином марганцівки.
  3. Бактеріальне ураження листя. Орхідею ізолюють від інших рослин, видаляють пошкоджені частини гострими ножицями, промивають, зрізи присипають меленою корицею або активованим вугіллям.

Дуже часто виникає питання, чому у орхідеї мляві листя? Це може бути викликано порушенням температурного режиму. Не менш квітникарів хвилює причина, чому жовтіє орхідея. Відбувається така неприємність через декількох факторів: нестачі або надлишку світла, механічного пошкодження кореневої системи, надмірної підгодівлі добривами.

Комментарии (0)
Додати коментар
Десерт з гарбуза: медовий і в грушевому соусі
Осінні продукти завжди відрізняються багатими смаковими якостями. Особливе місце займають страви з гарбузового плодів.
Декоративна трава
Декоративна трава
Декоративна трава
20.08.19 Сад та город
Традиційно злакові в саду є «ізгоями», з якими ведуть безперервну боротьбу. Але не так давно ландшафтні дизайнери розглянули їх «архітектурну» і
Грошове дерево (крассула) в нашому домі
Крассулу (Crassula) в народі зазвичай називають толстянка, Грошовим деревом або котіледони деревовидним (Cotyledon arborescens).
Диффенбахія - тропічна красуня в вашому домі
Багато квітникарі люблять вирощувати у себе на підвіконнях екзотичні рослини. Кімнатна рослина диффенбахія є одним з найбільш відомих і красивих.
Які квіти дарувати дівчині на першому побаченні
Які квіти дарувати дівчині на першому побаченні
Які квіти дарувати дівчині на першому побаченні
27.07.19 Подарунки на всі випадки життя
Привіт шановні читачі, я дуже рада вітати вас! Сьогодні ми поговоримо з вами про перше побачення. Цей хвилюючий день може виявитися доленосним для кожного чоловіка, тому
Чудові способи зібрати квіти на 1 вересня: секрети ідеальних композицій
Привіт, дорогі читачі! Сьогодні ми поговоримо з вами про цікаву, хвилюючою багатьох батьків темі, які квіти на 1 вересня купити своїй дитині.