
Сад в горщику
Контейнерна посадка рослин дозволяє не тільки прикрасити замощені куточки саду, а й внести нотку незвичайності і завершеності в існуючі композиції. Причому сад в гірше буде доречним не тільки на клумбі або в зоні відпочинку, а й на грядці.
Контейнерна посадка рослин дозволяє не тільки прикрасити замощені куточки саду, а й внести нотку незвичайності і завершеності в існуючі композиції. Причому сад в гірше буде доречним не тільки на клумбі або в зоні відпочинку, а й на грядці.
Доречна композиція
Для того щоб рослини в контейнерах виглядали органічно, композиція повинна відповідати оточенню.
На городі в контейнери можна посадити овочеві культури або квіти, що асоціюються з сільським життям (нігтики, соняшники, жоржини, настурції).
У зоні відпочинку господиню і гостей порадує куточок з пряними травами або рослинами для чаювання. У першому випадку в горщики можна посадити базилік, кріп, петрушку, розмарин, чебрець. У другому варіанті не обійтися без м'яти, котовника, монарди, шавлії, чебрецю, лофанта. Тут же будуть доречними екзотичні фруктові дерева, вирощувані контейнерним способом. Найчастіше так вирощують лимони, гранати, мандарини і хурму. Ну а кухня на свіжому повітрі повинна неодмінно обзавестися своїми «міні-грядками», на яких овочеві культури будуть сусідити з пряними травами і квітами.
У вхідній зоні і на терасі сад в горщику обов'язково повинен перегукуватися з архітектурою будинку. Якщо будинок витриманий в мінімалістичному стилі, то краще за все в контейнери посадити звичайну газонну декоративну траву або листяні рослини. Для презентабельною класичної садиби підійдуть «статусні» хвойні та декоративно-листяні чагарники, розбавлені Красивоцветущие петунією і лобелією.
Стиль диктує умови
Для контейнерних посадок використовують металеві, пластикові, дерев'яні, керамічні та бетонні ємності. Більшість з них асоціюються з конкретним стилем ландшафтного дизайну. І це необхідно враховувати при виборі ємності для рослин.
Керамічні горщики - неодмінний атрибут середземноморського саду. Так само в саду з південним колоритом будуть доречні великі дерев'яні діжки та бетонні кашпо, облицьовані мозаїкою. У такі ємності як правил висаджують туї, ялівці, самшит. У середземноморському саду не обійтися без лаванди. Компанію їй може скласти Діхондра срібляста, лобелія і петунія.
У японському саду, який прагне до природності і єднання з природою, будуть доречними дерев'яні діжки з кленом, вербою, декоративної сливою або вишнею. Бетонні та кам'яні ємності в такому саду обов'язково стають міні-альпінарієм або ставком. Бетонний контейнер, розміщений серед гальки і каміння, неодмінно зливається з фоном, на якому виділяються посаджені сукуленти, молодило, флокс шилоподібний, ясколка, ломикамінь.
Ну а сад в сільському або неформальному стилі - просто знахідка для натур спраглих експериментів. У такому саду будуть доречними будь-які штучно ємності. Квіти можна висаджувати в старі відра, лійки, в відслужила свій термін тачку, в старий черевик або навіть валізу. Та й хіба мало ще мотлоху знайдеться на горищі!
Турбота про рослини
Сад в горщику має незаперечну перевагу - земля в контейнері прогрівається швидше. Тому овочі і квіти в контейнерах випереджають з розвитку своїх «побратимів», висаджених в грунт. Але тільки слід пам'ятати, що рослини в контейнерах потребують регулярного поливу. Щоб рослини менше страждали від нестачі вологи, важливо правильно підібрати ємність. Для рослин з розвиненою кореневою системою ємність повинна бути в 2 рази більше коренів. А для примірників зі стрижневою кореневою системою підходять тільки високі горщики.
У зимову пору року, земля в контейнерах швидко замерзає. Тому щоб багаторічні рослини не загинули, на зиму їх необхідно пересаджувати в грунт. Ну а горщики зі стійкими до морозів рослинами, рекомендується обмотати декількома шарами мішковини або прикопати в грунт.
Якщо ж немає бажання кожен сезон займатися пересадкою, то краще для контейнерних посадок вибирати однорічні квіти або використовувати прістановочние культури. Прістановочнимі культурами називають екзотичні рослини, які влітку виносять на вулицю, а взимку містять в оранжереї або зимовому саду.




