10 Фактів про Нову Зеландію
Новозеландці все роблять по-іншому. Бути може, сильні природні інстинкти, що збереглися в цих людях, роблять їх такими екзотичними і унікальними. Все в Новій Зеландії дивує жителів Північної півкулі: альпійські пейзажі і студені річки, золотисті піщані дюни і вологі тропічні ліси. Які ще відомі цікаві факти про Нову Зеландію, що відрізняють цю країну від решти світу?
Новозеландці все роблять по-іншому. Бути може, сильні природні інстинкти, що збереглися в цих людях, роблять їх такими екзотичними і унікальними. Все в Новій Зеландії дивує жителів Північної півкулі: альпійські пейзажі і студені річки, золотисті піщані дюни і вологі тропічні ліси. Які ще відомі цікаві факти про Нову Зеландію, що відрізняють цю країну від решти світу?
Дивовижні факти про Нову Зеландію
- Корінні жителі Нової Зеландії - дивовижні птахи ківі. Іноді, до речі, так називають самих новозеландців. Ця маленька пташка - одне з національних надбань країни і символ Нової Зеландії. Ківі мешкають на цій землі більше 70 мільйонів років. За розміром ківі не більш домашніх курей, але при цьому вони примудряються відкладати яйця більше них самих. На жаль, ківі абсолютно сліпі, що, втім, не заважає їм мати виключно гострим нюхом, який допомагає їм знаходити їжу. Велику частину часу птиці ховаються від денного світла, тому вони досить полохливі, на відміну від папуг кеа, які злітаються з усієї округи з приводу і люблять клювати гумовий ущільнювач навколо автомобільного скла.
- Назва священного місця народу Нової Зеландії маорі навряд чи хтось зможе повторити. Воно складається з 85 букв і є найдовшим словом в усіх англомовних країнах. Виглядає ця назва як Taumatawhakatangihangaoauauotameteaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu, а перекладається як «місце, де Тамата, людина з великими колінами, який ковтав гори, відомий як« поїдає землю »грав на носовій флейті для тих, кого любив». Цей пагорб висотою 305 метрів розташований на півдні округу Хокс-Бей.
- Ландшафт Нової Зеландії сповнений контрастів. Знаменитий Мис Викрадачів (він же Cape Kidnappers) відомий чудовим полем для гри в гольф. Ідеально рівна зелена галявина знаходиться на скелястій горі і закінчується майже стрімкими урвищами, що йдуть в океан. Вид звідси відкривається просто нереально красивий. До речі, гольф досі залишається найпопулярнішим видом спорту в Новій Зеландії. Воно й не дивно - де ще знайдеться така кількість рівних зелених лугів?
- В якому б місці Нової Зеландії ви не знаходилися, ви ніколи не будете далі, ніж в 128 кілометрах від океану. Завдяки пом'якшувальному ефекту океану, температура повітря взимку і влітку тут різниться всього на 10 градусів. Природно, тут розвинені практично будь-які види водного спорту - від каякінгу до катання на водометних катерах і мотоциклах. Побувати в Новій Зеландії і не скористатися цим - немислимо.
- Найрідкісніший вид дельфінів в світі водиться біля берегів Нової Зеландії і ніде більше. Це дельфін Гектора, довжина тулуба якого не перевищує 1.5 метра, а спинний плавник за формою схожий на вухо Міккі-Мауса.
- Поблизу міста Такака в провінції Нельсон знаходяться Pupu Springs - найбільші джерела прісної води в Південній півкулі. Кожні 24 години через ращеліни в вапнякових горах Waikoropupu протікає близько 2100 літрів чистої прісної води.
- Найвища гора не тільки в новій Зеландії, а й в Австралії - це гора Аоракі або гора Кука. Її висота - 3754 метри. У 1998 році їй було повернуто оригінальну назву народу маорі - Аоракі.
- У Новій Зеландії зовсім немає змій і небезпечних або агресивних диких тварин. Правда, є отруйні павуки, а й ті живуть лише в піщаних дюнах. Так що по горах і луках можна ходити без усякого побоювання.
- Найбільший в країні місто Окленд - це не тільки три великих порту і більше десятка окремих бухт і пляжів. Це ще і 50 вулканічних конусів. Більшість з них згасли і знаходяться в сплячому стані вже тисячі років. Головний в цій вулканічної сім'ї - острів-вулкан Рангітото. На самому острові мешкають тільки птахи і комахи, але зате він може похвалитися найбільшими заростями похутукава - рідкісного виду новозеландських дерев.
- Як новорічної ялинки в Новій Зеландії виступає похутукава. Як відомо, Різдво в Південній півкулі випадає на самий жаркий місяць - грудень. В цей час похутукава покривається красивими червоними квітами. Згідно з традиціями маорі, це дерево приносить Ароха, що означає любов і вдячність до землі і людям.
Все це - лише невеликий фрагмент країни, яку корінні жителі ласкаво називають Країною Довгої Білої Хмари. Країни, де живе 40 мільйонів овець і ніколи не буває зими.