Виховання дитини в неповній сім'ї
Процес виховання дуже складний і багатогранний. Важливо, щоб дитина відчувала любов обох батьків. Але що робити, якщо обставини вашого життя склалися так, що чоловік вас залишив? Як виховати дитину в неповній сім'ї, щоб він не відчував дефіцит уваги?
Процес виховання дуже складний і багатогранний. Важливо, щоб дитина відчувала любов обох батьків. Але що робити, якщо обставини вашого життя склалися так, що чоловік вас залишив? Як виховати дитину в неповній сім'ї, щоб він не відчував дефіцит уваги?
З батьком або без нього
Перш за все, породжуючи в собі нове життя, ви повинні бути впевнені, що ваша сім'я - непорушна фортеця, яку ніщо не зломить. Дитині потрібні батько і мати. Найчастіше, коли жінка вирішує народжувати для себе, незважаючи на те, чи буде чоловік поруч чи ні, вона робить велику помилку, йде на поводу у своїх егоїстичних переконань, травмуючи тим самим психіку дитини.
Виховання дитини в неповній сім'ї покладає на матір подвійні обов'язки і навантаження: працювати доводиться за двох, при цьому весь свій вільний час віддаючи малюкові. Звичайно ж, на розвиток дитини в неповній сім'ї будуть впливати такі фактори, як наявність бабусь і дідусів, матеріальний статус і емоційний фон її членів.
Коли відбувається розпад сім'ї, батьки сконцентровані на собі, на своїх переживаннях і своє горе, дитина ж залишається в тіні. Оповитий своїми переживаннями, він як губка вбирає негативну домашню атмосферу. Надалі все залежить від мудрості матері. Вона повинна розуміти, що дитині потрібен батько, а через те, що мати буде перешкоджати їх спілкуванню, вона завдасть непоправної шкоди психіці дитини.
Часто мати намагається компенсувати відсутність батька тим, що бере на себе його роль, стає жорсткою, вимогливою і авторитарної, в результаті дитині не вистачає душевної теплоти і материнської ласки, або ж знаходить для дитини вітчима, який нібито замінить для нього батька, але дитині в такому разі незрозуміло, навіщо йому потрібен чужий дядько, якщо у нього є рідний тато. З'являється ревнощі і ненависть до чужого чоловіка.
Особливості виховання дитини в неповній сім'ї
Для того щоб виростити психологічно здорового і щасливого дитини, жінці необхідно враховувати особливості виховання дітей у неповних сім'ях і дотримуватися наступних рекомендацій:
- Відхід з сім'ї чоловіка дуже впливає на емоційний фон жінки. Але незважаючи на це, зберігайте спокій, залишайтеся сильної духом і спробуйте жити щасливо далі, адже вам залишилося найдорожче - дитина.
- Потрібно перестати відчувати жалість до себе, відчути себе повноцінною жінкою, це усуне материнські переживання і страждання дитини, адже він як ніхто інший відчуває емоції своєї матері.
- Не потрібно нав'язувати дитині думка про те, що батько поганий, що він їх кинув і більше не любить, кращим варіантом буде дати можливість спілкування батька і дитя.
- Дозволяйте дитині бути самим собою, не ламайте його характер, не перевиховувати, якщо ви бачите в ньому риси ненависного члена сімейства, який покинув вас.
- Довіряйте дитині, нехай він відчуває вашу теплоту і любов. І якщо він буде відчувати відкритість і довіру у відносинах, напевно він вас не підведе.
- Як би вам не було важко морально і матеріально, не залишайте його на довгий термін з бабусями і дідусями. Він повинен відчувати поруч із собою саме мати.
Пам'ятайте, ваше життя і життя дитини відтепер залежать тільки від вас. Не дозволяйте ніяким обставинам вас зламати. Ставтеся до всього з оптимізмом. Приділяйте більше часу і уваги дитині і тоді ніякої догляд тата з родини не затьмарить життя дитя.