Розвиваючі іграшки для дітей
09.10.2019 506 0

Розвиваючі іграшки для дітей

Розвиток
В закладки

Осягнення навколишньої дійсності для кожної дитини - процес непростий і головоломний, і полегшити улюбленому чаду пізнання реального світу, зробити його захоплюючим і цікавим допоможуть розвиваючі іграшки для малюків.

Розуміння реальної дійсності з їх допомогою проходить в легкій ненав'язливій формі, дитина осягає щось нове для себе природним шляхом, виявляючи інтерес і здорове цікавість, експериментуючи і вивчаючи. Одним словом - розвиваючись. Від того, які вироби дитячої ігрової індустрії вибирають батьки, залежить те, як діти будуть сприймати цей світ і відчувати себе в ньому.

Розвиваючі іграшки для дітей

Правила вибору

Одна з найбільших і частих батьківських помилок - оточити ненаглядне чадо дорогими іграшками, мотивуючи тим, що дітям повинно діставатися лише найкраще. Насправді, правильні дитячі розвиваючі іграшки - це не обов'язково яскраві, складні і дорогі вироби. Дитячі психологи взагалі наполягають на тому, що кращі розвиваючі іграшки для малюків - це звичайні, прості повсякденні речі: коробки, гудзики, намиста, шпінгалети, замочки з ключами та інші побутові дрібниці. Саме такі невигадливі предмети діти самі перетворюють в розвиваючі іграшки, даючи волю своїй фантазії, виховуючи цілеспрямованість, посидючість і формуючи уявлення про світ.

Вибираючи іграшки з метою розвитку дитини, батькам варто виходити не з понять забави та розваги, а з міркувань користі для малюка. Чим простіше, тим краще - це перше правило корисної розвиваючої іграшки. Тому не варто гнатися за дорогим для кишені і незрозумілим для малюка задоволенням.

Друге правило корисної іграшки - відповідність віку. Бажаючи виростити вундеркінда, багато батьків віддають переваги іграшок, які не підходять дитині за віком, а значить, не уявляють для нього інтересу і будь-якої цінності. Тому набагато продуктивніше розвивати дитину, змінюючи іграшки в міру його дорослішання, пропонуючи малюкові ті, які поступово будуть ускладнювати завдання.

Які іграшки потрібні дітям

Найголовніше батьківське оману - це уявлення про розвиваючі іграшки для дітей. У розумінні більшості батьків вони створюються для того, щоб вчити дитину читати, рахувати, малювати, замінюючи звичні заняття. Насправді ці іграшки створюються виробниками, щоб маленькі пізнавали світ через сенсорні і тактильні відчуття, розвивали різні види пам'яті, увагу і просторове орієнтування, мислення і логіку, естетичне почуття і спостережливість, уяву і рухову діяльність.

Ще один важливий критерій вибору іграшок для дитячого розвитку - навички і якості, які вони розвивають. У віці до року дуже важливо, щоб дитина розвивав моторику пальчиків. Тому для цього віку підійдуть іграшки, що сприяють розвитку тактильних відчуттів. Це м'які іграшки і кубики, м'ячики, неваляшки, іграшки, мають різні поверхні, виступаючі частини. Тим більше що малюкам до року подобається брати все в руки, пробувати на дотик і на «зубок», кидати, гриміти.

Для розвитку тієї ж моторики і творчих здібностей у дітей старшого віку підійде пластилін, фарби, олівці, полімерна глина, кольоровий папір та картон. Підійде все, з чого дитина сама створить свій власний шедевр. Нехай по-дитячому невмілий і безглуздий, але свій. Для дитини на етапі творення важливо навчитися розуміти, що він може створити щось нове, цікаве і по-своєму красиве. Всі види прикладного мистецтва допомагають малюкові створити уявлення про себе як про винахідника, художника, допомагають не боятися експериментувати і робити по-своєму.

У розвитку інтелекту дитини батькам допоможуть пазли, конструктори, головоломки, знаменитий кубик Рубіка, тематичне лото, шнурівки, тобто всі ті дитячі іграшки та розвиваючі ігри, де дитина вчиться класифікувати, виділяти за загальними ознаками, встановлювати логічні зв'язки і бачити послідовності. Корисні ці дитячі іграшки для розвитку та таких якостей, як логіка, образне мислення, пам'ять і увагу. Крім того, ігри на розвиток інтелекту добре підходять і для фізичного розвитку.

Озброївшись м'ячиком, можна грати з дитиною в «їстівне-неїстівне», вибивати фігури певної геометричної форми. Для хорошого фізичного розвитку малюка обов'язково варто обзавестися самокатом, скакалкою, бадмінтоном, фрісбі, дитячими гантелями, встановити вдома шведську стінку і турнік. Рухова активність - невід'ємна частина здорового дитинства. Тому применшувати гідності фізичного розвитку не варто, головне, займатися з дитиною без фанатизму.

Всьому свій час

Всі дитячі розвиваючі іграшки можна умовно розділити відповідно до віку дітей. Це полегшить батькам вибір необхідних іграшок, не дасть розгубитися в достатку дитячих магазинів і допоможе вибрати те, що поставить перед дитиною завдання, посильну для самостійного рішення. Навряд чи п'ятирічного карапуза зацікавить різнобарвна пірамідка, а ось годинник, головоломки, пазли, конструктори і збірні моделі викличуть непідробне цікавість і бажання зібрати, освоїти, зробити.

Розвиваючі іграшки для дітей

Вибір іграшок за віком

  1. Немовляті до півроку для розвитку досить яскравих брязкалець і мелодійних модулів.
  2. Після шести місяців асортимент розвиваючих дитячих виробів може бути розширений за рахунок м'яких великих кубиків, яскравих пірамідок, качалок, неваляшек, барабанів, дзвіночків, дощечок Сегена, логічних сортерів, відерця і лопатки, формочок, матрьошок, ксилофонів. З огляду на, що такі іграшки можна ускладнювати додаванням додаткових елементів, різних за кольором, вагою і формою, ставити перед дитиною більш важкі завдання, ці види розвиваючих іграшок будуть цікаві малюкові аж до двох років.
  3. Починаючи з двох-трьох років в дитячій кімнаті має знайтися місце для спортивного куточка з мінімальним інвентарем, розрахованим на дитячий вік. А розвиваючі заняття можна проводити, використовуючи мозаїку, пластилін, фарби, тематичне лото, конструктори з кріпленнями, навчальні кубики з алфавітом і цифрами, набори дитячих інструментів.
  4. Для дівчаток рекомендується купувати пупсів і ляльок, про яких можна піклуватися - переодягати, купати, годувати. У цьому віці дитина повинна вчитися посидючості, наполегливості, терпінню. І найкраще це робити за допомогою цікавих іграшок.
  5. Починаючи з п'яти років дитині можна придбати різнокольорові олівці і дошку, на якій він буде писати і малювати, канцелярське приладдя, математичні та інші розвиваючі настільні ігри. Правильно організовані заняття з дитиною в цьому віці будуть сприяти розвитку дитячої допитливості, бажанню щось пізнавати самостійно, навчать приймати нестандартні рішення, оригінально мислити, пов'язувати приватне і ціле, запам'ятовувати значний обсяг інформації.

Все це полегшить в подальшому адаптацію до шкільної, навчальної життя, засвоєння і розуміння шкільної програми.

Дитячі іграшки: скільки їх потрібно

І вихователі, і дитячі психологи єдині в думці, що іграшок у дитини має бути багато і самих різних. Але таких, щоб дитина займалася з ними сам, а не навпаки. Чим більше іграшка робить за дитину, тим менше вона його розвиває. Тому покупку різних керованих моделей, залізниць на батарейках краще відкласти на потім, коли дитина підросте, і у нього сформуються основні навички. Поки ж він знаходиться в чудовому дитячому віці, потрібно дати йому свободу розвиватися самостійно.

Не можна недооцінювати роль, яку виконують розвиваючі іграшки для дітей. З їх допомогою кожен нетямущий карапуз стає першовідкривачем, осягає і пізнає світ по-своєму, а це для маленької людини - величезний, колосальний труд. Вони формують майбутню особистість, закладають в маленьку голівку основи основ, а це запорука успіху в подальшій, вже дорослою і самостійного життя. Тому дуже важливо, щоб з дитячих пелюшок дитину оточували правильні розвиваючі іграшки.

Комментарии (0)
Додати коментар
Правила поведінки дітей. Що можна дозволити?
Поведінка формується в процесі життя дитини і багато в чому залежить від зразків вчинків оточуючих дорослих і виховних впливів.
Порядок у дитячій кімнаті
Порядок у дитячій кімнаті
Порядок у дитячій кімнаті
14.08.19 Виховання і навчання
З появою дітей в життя молодої пари входить стільки нового, цікавого і складного. Треба зрозуміти і прийняти просту істину - що життя змінилося назавжди і ніколи вже не
Агресія у дітей: причини і методи подолання
Дитяча агресія - звичайне явище, яке супроводжує період дорослішання. Це одна з найбільш часто зустрічаються проблем, що турбують батьків і педагогів, якщо дитина
Що подарувати дитині в залежності від його віку і типу особистості
На світлі, напевно, немає дитини, який не любить подарунки. Отримати ж в подарунок те, про що давно мріяв, приємно подвійно.
Що дійсно вразить улюбленого племінника на Новий рік
Привіт, друзі! Якщо перед святами вас традиційно охоплюють сумніви, що подарувати на Новий рік племіннику, фантазія як на зло заснула, а життєвий досвід мовчить, я
Що подарувати піврічній дитині на свято?
Що подарувати піврічній дитині на свято?
Що подарувати піврічній дитині на свято?
15.09.19 Подарункові ідеї по віковим групам
Привіт, нові гості і постійні читачі! У наших обговореннях я вже не раз торкалася теми подарунків для дітей, особливо найменших.