Як прати і чистити вовняний плед. Поради по догляду за вовняним пледом
Вовняний плед робить квартиру затишніше і відмінно зігріває в прохолодний вечір. Після важкого дня приємно розслабитися з книгою і чашкою ароматного чаю, загорнувшись в улюблене м'яке виріб. Однак за в'язаними речами потрібен особливий догляд. Щоб плед служив вам як можна довше і радував своїм виглядом, важливо дотримуватися простих правил догляду за ним.
Чи можна прати вовняний плед?
Так можна. Але при цьому важливо прати вироби відповідним для вовни засобом і правильно підбирати температуру води. Рекомендується робити це вручну. Але бувають такі ситуації, коли часу на домашні справи не вистачає, а від плям на улюбленому пледі потрібно позбутися якнайшвидше. У цьому випадку на допомогу прийде машинка для прання.
Як випрати вовняний плед в пральній машині
Обов'язково вибирайте спеціальний щадний режим. Температура води не повинна перевищувати + 30 ° С, щоб виріб не втратило первинний вигляд. Машинний віджим не підходить, не забудьте його відключити перед початком прання.
Вибирайте для прання засоби з ланоліном. Це натуральна речовина отримують шляхом виварювання овечої вовни. Після прання плед стане м'яким і ніжним. Однак алергікам варто бути обережними при використанні подібних засобів.
важливо. Ніколи не купуйте для прання виробів з вовни порошки з ефектом відбілювання - вони можуть зруйнувати структуру речі.Від зайвої води потрібно позбутися акуратно: складіть виріб, а потім м'яко натисніть в різних місцях руками. Не можна викручувати плед, інакше він втратить форму дуже швидко і відновити первісний вигляд вже не вийде.
Сушити вовняні речі треба на рівній горизонтальній поверхні, щоб воно не витягнулося, а на місці згину не утворився негарний залом. На плед не повинні потрапляти прямі сонячні промені. Приміщення краще як слід провітрити. Неприємний запах може з'явитися, якщо в квартирі висока вологість.
Ні в якому разі не гладьте плед праскою - так ви зіпсуєте фактуру пледа. В крайньому випадок - використовуйте режим відпарювання, притримуючи праска на невеликій відстані від речі. Будь-яке вовняне виріб повинен сушитися на горизонтальній поверхні, так воно не витягнеться, а на місці згину не утворюється залом.
Як прати плед з вовни мериноса
Любителі комфорту давно оцінили неймовірно м'які вироби з унікальною за своїм складом вовни. Надовго зберігає тепло, не викликає роздратування навіть у дітей і алергіків - корисні властивості мериноса можна перераховувати довго. Але особливої речі і догляд потрібен особливий. Затишний елемент домашнього декору може легко прийти в непридатність, якщо доглядати за ним не за правилами. Часто прати його не варто. Шерсть мериноса м'якше, ніж овеча. У зв'язку з цим вироби швидше втрачають форму. Рекомендується частіше провітрювати їх на свіжому повітрі - це допоможе скоротити кількість прань і позбавить від сторонніх запахів, які натуральні матеріали вбирають швидко.
Не забувайте: Від деяких видів забруднень можна позбутися без прання, для цього досить потерти висохлу бруд щіточкою.Перед першим пранням уважно вивчіть ярличок і значки на ньому. Можливо три варіанти в залежності від значка на ньому:
- Коло - підійде тільки суха чистка.
- Тазик з водою - можливе ручне прання.
- Трикутник - допустима прати у пральній машині.
Як і при пранні інших виробів з вовни, допустима температура води - не більше 30 градусів. Через гарячої води плед може сісти. Що ж стосується миючих засобів, то для догляду за таким пледом підійдуть спеціальні рідкі склади, важливо також використовувати кондиціонер. Вода повинна стекти природним шляхом. Можна покласти плед на дно перевернутого таза. Коли виріб трохи підсохне, перекладіть його на кілька махрових рушників якнайдалі від приладів опалення, розрівняйте плед. Гладити і сушити його праскою не можна.
Як позбутися від котушок на вовняному ковдрі
Від проблем не застрахований ніхто. Навіть на якісній речі при правильному догляді можуть з'явитися неприємні катишки. Що робити, якщо ви виявили їх на улюбленому пледі? Є кілька варіантів:
- Спеціальна машинка. Цей прилад ідеально підходить для догляду за будь-вовняною тканиною. Автоматично можна регулювати висоту роботи ножа - якщо на вашому пледі є декоративні елементи, наприклад, прикраси або гудзики, то така функція допоможе не пошкодити їх. Варто машинка недорого - найпростіші моделі можна знайти від 200 рублів. При цьому котушки видаляються швидко і легко, а ймовірність зіпсувати плед мінімальна.
- Бритва. Спосіб швидкий, але для тканини небезпечний. Якщо з трикотажем можна набити руку досить легко, то з шерстю краще діяти гранично акуратно. Бритву краще використовувати не нову. При роботі максимально розтягуйте тканину, лезо направляйте від низу до верху.
- Хімчистка. Якщо фінанси дозволяють, то можна віднести улюблений вовняний плед професіоналам, щоб співробітники хімчистки випрали, висушили і позбавили улюблену річ від катишек.
Як очистити плед від котячої шерсті
Власники кішок нерідко знаходять ворс в різних місцях квартири, в тому числі і в ліжку, куди домашні улюбленці нерідко забираються до господарів. Є кілька способів знизити кількість випадає вовни у кішок. Придбайте спеціальний бальзам для купання, вичісуйте вихованця, частіше робіть вдома вологе прибирання. Для очищення пледа від шерсті зручно використовувати перед пранням вироби валик з липкою стрічкою. Завдяки йому ви зможете гарненько почистити плед від шерсті, видаливши значну її частину.
Як відремонтувати вовняний плед
Бувають такі ситуації, що річ служить вам вже довго, розлучатися з нею не хочеться, але починають з'являтися проблеми серйозніше катишек.
Як заштопати вовняний плед
Якщо плед з вовни з часом зносився або ви ненароком порвали його, то можна полагодити виріб - заштопати його. В'язані речі легко розтягуються, тому важливо штопати на чому-небудь опуклому. У будь-якому магазині товарів для рукоділля можна купити спеціальний грибок. Замінити його можна звичайною столовою ложкою.
Перед початком штопання обов'язково пройдіться навколо дірки швом «вперед голку». Це важливо зробити, щоб петлі поруч не почали раптово розпускатися. Вибирайте нитки того ж кольору, що і виріб, щоб результат роботи був акуратним, а заштопане місце непомітним. Можна штопати горизонтальними і вертикальними стібками, а можна дугоподібними петлями.
Вироби з вовни вимагають дбайливого ставлення. Улюблений плед може запросто бути зіпсований всього за одне прання. Дбайливо доглядайте за ним: періть при температурі до 30 градусів, своєчасно видаляйте катишки і котячу шерсть і тоді виріб прослужить вам довго.