Яка подушка краще лебединий пух або верблюжа шерсть
Існує велика різноманітність наповнювачів для подушок. Всі вони відрізняються за технічними якостями, вартості і ступеня комфортності. Одними з найбільш поширених вважаються вироби з лебединого пуху і верблюжої вовни. Давайте порівняємо їх позитивні і негативні сторони, і визначимося, який варіант краще.
Плюси і мінуси наповнювача з лебединого пуху
Подушки з лебединим пухом відносяться до синтетичних і гіпоалергенним. За своїми властивостями, штучний лебединий пух дуже схожий з натуральним. Подушки з даними наповнювачем відрізняються м'якістю, ніжною структурою і пружністю. До основних переваг наповнювача з лебединого пуху відноситься:
- Гіпоалергенність. Він виготовляється з екологічно чистого матеріалу і не провокує алергічних реакцій. Їм можна користуватися навіть людям, що страждають на бронхіальну астму. У штучному наповнювачі не заводяться пилові кліщі, цвіль і грибки.
- Еластичність. Спіральна форма наповнювача і особлива технологія обробки, робить матеріал пружним і гладким. Такі подушки не збиваються всередині, не скачуються, і не вилазять через напірник. Матеріал легко приймає положення голови, а при відсутності навантаження, повертається у вихідне положення.
- Повітропроникність. Лебединий пух прекрасно пропускає повітря, дозволяючи виробу дихати.
- Відсутність запаху. Синтетичний матеріал сам по собі не пахне, і не вбирає сторонні запахи.
- Мала вага. В середньому, стандартна подушка важить близько 1 кг.
- Простота в догляді. Цей виріб досить періодично провітрювати на вулиці, і прати в машинці автомат один або два рази на рік при делікатному режимі (до 40 ° C).
- Тривалий термін експлуатації. Подушка з лебединого пуху може прослужити своїм власникам 5 і більше років, не втрачаючи своїх початкових якостей, форми і зовнішнього вигляду.
Подушки з лебединого пуху відрізняються невисокою вартістю в порівнянні з аналогічними виробами.
Що стосується недоліків, то до них варто додати:
- погану підтримку голови та шиї під час сну. Це пояснюється м'якістю вироби;
- погане вбирання вологи. Тому, людям з підвищеним потовиділенням, дані вироби не підходять;
- можливі болі в шиї. Так як виріб занадто м'яке, воно не забезпечує правильне положення шиї під час сну. В результаті, люди можуть страждати мігренню, безсонням і іншими захворюваннями.
Плюси і мінуси наповнювача з верблюжої вовни
Що стосується подушок з верблюжої вовни, то вони найчастіше складаються з двох секцій: всередині вовняний набивання вкладається невелика подушка з лебединого пуху або синтепону. Це робиться не з метою економії натуральної вовни, а щоб продовжити термін експлуатації виробу. Адже верблюжа шерсть при регулярному навантаженні звалюється. А при розведенні її синтетичними матеріалами, вона здатна прослужити понад 5 років.
До основних переваг постільних речей з верблюжої вовни відносяться:
- Відмінні теплорегуляційні якості. У холодну пору року такий виріб приємно зігріває, а в жарку - охолоджує.
- Гігроскопічність. Даний наповнювач прекрасно вбирає зайву вологу, дозволяючи їй згодом випаровуватися. В результаті, спальне приладдя завжди залишаються сухими.
- Легка вага. Багато хто вважає, що шерсть величезного верблюда груба і важка. Насправді, за вагою її можна порівняти з пухом птиці.
- Повітропроникність. Натуральність наповнювача дозволяє спальним приладдя пропускати повітря.
- Антистатичність. Цей матеріал абсолютно не електризується навіть в тих приміщеннях, де багато побутових приладів, що випромінюють електромагнітні поля.
- Цілющі якості. Унікальні властивості верблюжої вовни рятують людей від болю в м'язах і суглобах, підсилюють циркуляцію крові і омолоджують шкіру.
Разом з тим, дані вироби не позбавлені і своїх недоліків:
- алергенність. У вовни тварин присутні хімічні речовини, здатні провокувати у користувачів прояви алергічних реакцій. До того їжак, в матеріалі присутній кератин, який є прекрасним середовищем для розведення шкідливих мікробів і бактерій;
- погана підтримка голови під час сну. Такі вироби досить м'які, і не здатні надати правильне розташування голови і шиї. Вони не підходять людям, що страждають на остеохондроз і болями в шийному відділі;
- складність у відході. За натуральними виробами необхідно ретельно стежити. Їх не можна надовго залишати під прямими сонячними променями, але необхідно регулярно провітрювати на свіжому повітрі. Найкраще, дані вироби здавати в хімчистку;
- нетривалий термін експлуатації. Цей показник безпосередньо залежить від якості наповнювача. Якщо разом з вовною використовується лебединий пух або синтепон, виріб прослужить довше;
- висока собівартість. Якісна продукція просто не може коштувати дешево, з-за застосування натуральної вовни. Якщо ціна на виріб підозріло низька, значить в ньому переважає, в основному, синтетичний матеріал.
Вироби з верблюжої вовни гарантують комфортний і міцний сон, який надає сприятливий вплив на весь організм людини.
Відмінності і подібності
Що стосується схожості, між подушками з лебединого пуху і верблюжої вовни, до них відносяться:
- повітропроникність;
- м'якість і легка вага;
- погана підтримка голови.
А ось відмінності в даній продукції полягають в наступному:
- вироби з пуху не вбирають вологу, а з вовни - відрізняються гігроскопічністю;
- пух є гіпоалергенним матеріалом, а шерсть здатна спровокувати алергічні реакції;
- за синтетичним матеріалом легко і просто доглядати, а за натуральним - складно;
- подушка зі штучного наповнювача відрізняється доступною вартістю, з натурального - досить високою.
На закінчення варто відзначити, що сказати точно, яка подушка краще: з лебединого пуху або верблюжої вовни досить складно. Для людей, які люблять спати на м'якому, сильно мерзнуть ночами, страждають алергічними реакціями на натуральні матеріали і намагаються заощадити на покупці, перевагу варто віддати подушкам з лебединого пуху. А тим споживачам, які страждають підвищеним виділенням поту, віддають перевагу натуральним матеріалам, хочуть позбутися від болю в суглобах, варто вибрати подушку з верблюжої вовни. Не важливо, на якому варіанті буде зупинений вибір, головне, щоб придбане виріб дарувало власникам тільки приємні і позитивні емоції під час сну і відпочинку.