Пухові подушки: види пуху, особливості, плюси і мінуси
При всьому різноманітті подушок ми вибираємо для себе найкращу, яка надалі стане улюбленою і неповторною. Головне завдання при виборі не заплутатися в різноманітті. У даній статті ми розглянемо пухові подушки, розберемося яких форм і розмірів вони бувають, що використовується в якості матеріалу наповнення і які у них переваги і недоліки.
Види і особливості пухових подушок
Сьогодні пухові подушки займають значну частину ринку. Вони представлені в самих різних розмірах і формах. Можна зустріти як універсальні моделі для дорослих, вагітних жінок, так і вироби для дітей (від малюків до підлітків).
За матеріалом наповнення пухові подушки можуть бути з натурального пташиного: гусячого, качиного чи гагачого пуху, а також зі штучного лебединого. У продажу також є вироби з наповнювачами з верблюжого і козячого пуху.
Натуральні (з натурального пуху)
гагачий пух найдорожчий з них і зустрічається дуже рідко. Гага один з видів ниркових качок, які живуть в тундрі і арктичних узбережжях, в досить суворих кліматичних умовах. Її пух практично не має ваги і може зігріти навіть у найлютіший мороз. Його збирають вручну в гніздах гаг, тому він вважається ексклюзивним і рідкісним.
Гусячий пух м'якший, пружний і еластичний, в порівнянні з качиним. Має більш високі теплоізоляційні властивості в порівнянні з качиним, служить набагато довше.
При виробництві подушок з гусячого пуху може використовуватися білий і сірий пух. Білий більш рідкісний і дорогий, сірий коштує дешевше.
З штучного пуху (лебединий пух)
Подушок, наповнених натуральним лебединим пухом в продажу немає, оскільки зібрати його з живих птахів не представляється можливим. У слідстві чого виробники називають їм силіконізоване штучне волокно. За деякими параметрами вона перевершує натуральний пух, оскільки є гіпоалергенним матеріалом і володіє чудовою гигроскопичностью (здатність вбирати і віддавати вологу)
Є думка, що в пухових подушках дуже часто живуть кліщі, але майже всі виробники роблять антикліщове обробку і озонування, який надалі захищають їх від шкідливих комах. Також використовуються спеціальні якісні чохли для них і це сприяє збереженню наповнювача.
Розміри пухових подушок
Стандартні розміри пухових подушок (см): 40х40, 40х60, 50х50, 50х70 (48х68), 60х60, 70х70 (68х68).Термін служби пухової подушки
Термін придатності залежить від її наповнення. Середній показник: 5 років. Але якщо за нею здійснювати правильний догляд, то вона здатна прослужити і довше, до 15-20 років.
Не варто забувати, що в процесі експлуатації рекомендується періодично просушувати вироби, так як вони добре вбирають вологу.
Плюси і мінуси
Пташиний пух відноситься до натуральних матеріалів тваринного походження, все його якості створюються природою, і адаптуються для виробів людиною. Як і у всіх подушок у пухових теж є свої плюси і мінуси.
До плюсів відносяться:
- Комфортність. Вони м'які і приємні на дотик.
- Мають високу теплоізоляцію (теплі). Відбувається це через те, що у пуху є маленькі повітряні прошарки між пушинками, які дозволяють повітрю вільно циркулювати всередині виробу, в результаті чого забезпечуючи їй прекрасну теплопровідність.
- Мають високу гігроскопічність. Особливістю пуху є його здатність чудово вбирати вологу, яка виділяється людиною під час сну, допомагаючи їй випаровуватися назад в повітря.
- Пружність і еластичність. На відміну від синтепону і інших наповнювачів пух не збивається в грудки. Завдяки таким своїм особливостям вироби легко приймають форму голови і також чудово відновлюються до звичних форм.
- Легкість. Пухові вироби найлегші з усіх випущених подушок. Вага стандартної подушки розмірністю 50 на 70 сантиметрів разом з напірники становить 500 г, завдяки чому її зручно транспортувати і зберігати, навіть в складеному вигляді.
- Чи не створюють шум, на відміну від пір'яних подушок.
Термін служби в процесі експлуатації таких подушок складає до п'яти років. У порівнянні з іншими наповнювачами це досить тривалий період. Багато в чому термін служби залежить від якості використовуваного пуху і правильного догляду за ними.
До мінусів таких виробів відноситься наступне:
- не підходять для експлуатації алергіків. Особливо тим, у кого алергія на кліщів, які з часом в процесі неправильної експлуатації заводяться в наповнювачі. Для того щоб цього не сталося рекомендується подушки періодично вибивати і сушити на сонечку, прати при температурі, яка вказується на етикетках і хоча б один раз на рік здавати в хімчистку для пухових виробів;
- коштують дуже дорого, як і всі вироби з натуральних матеріалів;
- вимагають до себе додаткової догляду в процесі експлуатації. Якщо не доглядати за пуховими подушками, то час їх служби дуже сильно зменшиться, а їх гідності ризикують перетворитися в їх недоліки;
- може не підійти для людини. У слідстві того, що подушка м'яка і еластична, людина прокидаючись вранці може мучитися від болю в шиї. Значить така подушка вам не підходить і варто поміняти її на більш жорсткий варіант.
Подушки з лебединого пуху володіють такими ж перевагами, які притаманні натуральним виробам, але у них є ще кілька плюсів:
- вони гіпоалергенні і підходять для алергіків;
- не бояться машинного прання;
- не вимагають особливого догляду, як у випадку з пуховими подушками;
- мають доступну ціну.
Мінуси подушок з лебединого пуху:
- накопичують статичну електрику;
- немає потрібної фіксації для шиї через м'якість вироби.
Алергія на пухові подушки: симптоми
Накопичується пил, продукти життєдіяльності, які залишають після себе кліщі в пухових подушках, власне сам наповнювач пух перо можуть бути причиною алергії. У більшості випадків при цьому прокидаються негативні симптоми в організмі.
Симптоми алергії можуть мати два сценарії розвитку:
- Негайна реакція. Виявляється через 5-7 хвилин
- Відстрочена реакція. Чи стане помітна через 2-3 доби.
І те й інше розвиток багато в чому залежить від стану імунної системи і швидкості, з якою відбувається накопичення токсичних речовин в організмі.
Симптоми алергії можуть проявитися у вигляді:
- підвищення відділення слизу з носа;
- сильно свербить шкіра;
- гіперемійовані висипання;
- сильний задушливий кашель;
- виступаючі сльози і підвищення потовиділення;
- часте чхання;
- в рідкісних випадках з'являється блювота, головний біль і запаморочення.
Алергія у дитини буває набагато більш вираженими, нерідко з ускладненнями (бронхіальна астма, набряк Квінке, анафілактичний шок).
Як вибрати пухову подушку для сну
Щоб правильно вибрати пухову подушку не потрібно бути експертом, досить знати деякі аспекти і враховувати їх при виборі. Про них далі.
Який пух краще для подушки
Розглянемо з якого пуху подушка краще:
- Для наповнення подушки, звичайно, краще за все підходить гагачий пух, але такі подушки досить дорогі і не у всіх магазинах можна знайти такі вироби.
- Подушки наповнені гусячим пухом порівняно дешевше попередніх. Але навіть вони розрізняються за ціною. Вони володіють прекрасними характеристиками і будуть довго служити в процесі експлуатації.
- Наповнені качиним пухом вироби самого бюджетного варіанту. Він не такий еластичний як гусячий, у нього менша гігроскопічність і здатність вбирати вологу. Такий наповнювач в основному використовують в суміші з пером.
Процентне співвідношення пуху і пера
При наповненні виробів за сучасними технологіями допускається вміст в пусі дрібного пера, від кількості якого визначається і сорт вироби.
Пухової вважається подушка процентне співвідношення вмісту пуху і пера у якій 85 до 15 і вище.Можна придбати подушку і зі 100% вмістом пуху. Але для виготовлення такого виробу пух очищають від пера вручну, від чого вартість його збільшується, правда всі переваги будуть максимальними. На етикетці має бути зазначено, що склад наповнювача: 100% пух.
Яка подушка краще пухова або пух-перо
За своїми властивостями, звичайно, краще пухова виріб, але при виготовленні додавання пера не сильно змінить властивості наповнювача, зате здешевить кінцеву продукцію. Подушка стане трохи важче і не такий еластичною. При це трохи скоротиться термін її служби.
Популярні виробники
У цій сфері індустрії виробництва подушок є як виробники, які займаються цим давно, так і ті, хто порівняно недавно прийшов на ринок постільних речей.
На даний момент кращі виробники пухових подушок це:
- Kariguz (Карігуз). Науково-виробнича корпорація. Вона заснована в 1991 р З того часу корпорація стала однією з європейських лідерів в області виробництва високоякісного пухо-першого наповнювача і товарів з його використанням. Високі стандарти корпорації поміняли погляд на звичайні знайомі всім речі, від вибору матеріалів до технологій виготовлення, а також оформлення готових виробів.
- Togas (Тогас). Компанія заснована з 1926 року в Афінах. Займається випуском пухо-пір'яних подушок і постільної білизни.
- Ikea (Ікеа). Група компаній, що має широку мережу магазинів і власне виробництво.
- Belashoff (Белашофф). Продукцію випускає ТОВ «Щигрівська перо-пухова фабрика». Є одним з найбільших виробників текстильних виробів, ковдр і подушок з пуховим і пухо-пір'яних наповнювачем, а також рослинними, вовняними і синтетичними наповнювачами. "Соната" і "Люкс" - одні з найбільш популярних моделей від виробника Бєлашов.
- Dargez (Даргез). Текстильне об'єднання, є провідним Російським виробником високоякісних постільних речей і предметів домашнього текстилю. Постійно оновлюється асортимент налічує десятки найменувань різної цінової категорії.
- легкі сни. Вироби під цією маркою компанія «Агро-Дон». Має успішний досвід роботи більше 10 років на російському текстильному ринку. Випускають подушки і ковдри з пуховою і пухо-пір'яних наповненням, наматрацники та подушки з наповненням лебединим пухом.
* Рейтинг виробників складений на основі максимальної кількості запитів в інтернет по Росії. Місця в ТОП-6 розподілені випадковим чином.
Популярними російськими виробниками також вважаються: Самсон (виробництво в Росії в місті Іваново), Донський Пух, Тиха година, Аскона, Ecotex (Екотекс-), Слов'янський пух і інші. Німецькі фірми виробники (Німеччина): Billerbeck, Brinkhaus, Kauffmann, Paradies.
Скільки коштує пухова подушка 70х70 і 50х70
Ціна буде залежати від розміру, складу наповнювача, матеріалу чохла і фірми виробника:
- купити хорошу пухову подушку розміром 70х70 можна починаючи від 1 000 рублів. Ціновий діапазон може доходити до 9 000 і вище за виріб преміум класу. Моделі з лебединого пуху стоять в середньому від 800 рублів.
- вартість подушки розміром 50х70 починається від 500 рублів і вище.
Де купити пухову подушку
Можна скористатися інтернетом і замовити її в інтернет-магазині або прогулятися до магазину з постільними речами (наприклад Твій Дім, Ашан, Ікеа і ін.) І придбати в роздробі.
При виборі спального приладдя варто враховувати багато факторів і особливості не тільки подушок, але і людей, для яких вони купуються. Виробники представляють на ринок величезний вибір моделей, в яких можна заплутатися якщо уважно не вивчити властивості і характеристики придбаних виробів. Пухові подушки ненабагато дорожче виробів з іншими наповнювачами, але правильно підібрана якісна модель буде вам служити досить довго, головне не забувати за нею доглядати.