Двокамерна подушка: що це таке, особливості
Сьогодні асортимент подушок досить широкий, а самі вироби відрізняються за багатьма параметрами: розмірами, формою, видом наповнювача, матеріалом чохла. У продажу можна зустріти різні моделі від класичних до сучасних, і в їх числі двокамерні подушки, що відрізняються функціональним призначенням і внутрішньою будовою.
Що таке двухкамерная подушка
Двокамерна подушка - це подушка, що складається з двох окремих камер з власним наповнювачем, які відокремлені один від одного різними способами.Існує 3 варіанти виконання двухкамерной подушки (див. Фото нижче):
- Виріб має внутрішнє ядро і зовнішню оболонку. Внутрішня камера може містити синтетичний матеріал, або пухо-пером суміш, при цьому зовнішня частина виконана з тканини, простьобаний натуральним волокном. Самий часто зустрічається варіант.
- Подушка виконана з 2-х однакових частин, складених в один чохол друг на друга, або може мати дві нероздільні камери. Плюс роздільного варіанти: дозволяє змінювати висоту подушки за рахунок видалення однієї з камер.
- Ортопедичні вироби, які складаються з м'якого підстави і невеликого по ширині пружного валика, що забезпечує правильне положення голови і фіксацію шийного відділу.
Особливості
Двокамерна конструкція з ядра і оболонки створена для того, щоб виріб не втрачало зовнішній вигляд і форму після багаторазового використання. Зовнішній шар з натуральних матеріалів пропускає повітря, зберігає тепло і не викликає алергію. При цьому подушки зносостійкі, пружні і мають невелику вагу.
У деяких моделях внутрішнє ядро оснащено своїм чохлом, а простеганний напірник на блискавки можна зняти і випрати.
Виріб, що має поперечний поділ камер, відрізняється функціональністю і зручністю. Кожна камера має свій незнімний чохол. Для зменшення висоти подушки, одна камера витягується. Існують моделі з різною щільністю наповнення камер. Такий тип подушок найчастіше використовується для дітей. Регулювання висоти призначене для різного віку дитини. В окремих моделях камери не витягаються.
Двокамерні ортопедичні моделі мають різну щільність. Валик відрізняється підвищеною пружністю, тому що саме він забезпечує підтримку шийного відділу. Друга камера - м'яка, на ній вільно і комфортно розташовується голова людини під час сну. Наповнювачем може виступати натуральне або штучне волокно.
Матеріали чохла
Крім змісту, величезне значення має матеріал, з якого виготовлений напірник:
- поплін. Тканина має просте полотняне плетіння. Бавовна в складі дозволяє вбирати вологу і підтримувати тепло. На дотик приємний, при цьому не линяє під час прання.
- Тік. Міцна тканина саржевого плетіння, приємна на дотик і не ковзає. Тік виробляють з 100% бавовни, однак для міцності іноді додають синтетичний наповнювач.
- трикотаж. Для подушок найчастіше використовують бамбуковий трикотаж, він гладкий і наділений бактерицидними властивостями. Бамбук змішують з поліефірним волокном для додання напірники міцності.
- бавовна. Популярна тканину для пошиття чохлів. Найкраще вибирати бавовна з щільним плетінням, тоді виріб довше збереже свою форму.
- сатин. Щільний матеріал з переплетенням ниток, виконаних діагонально. Неслизька поверхня відрізняється м'якістю і гладкістю. Для додання додаткового блиску і збільшення міцності натуральне волокно змішують зі штучним.
- Батист. Тканина - напівпрозора з полотняним плетінням, виконаним з тонкої пряжі. При виготовленні використовують бавовну кращих сортів. Ніжна тканину підійде алергікам і тим, у кого занадто чутлива шкіра.
- поликоттон. Виступає сумішшю бавовни і поліестеру. Напірники відрізняються міцністю і легкістю, до того ж досить швидко сохнуть після прання.
Види наповнювачів для двокамерних подушок
Структура двокамерних моделей передбачає наявність двох наповнювачів. Наповнення може бути з натуральних, штучних або змішаних матеріалів, коли одна з камер наповнена натуральним волокном, інша - штучним. Ортопедичні моделі і подушки з камерами однакового розміру можуть містити один і той же наповнювач в обох частинах. При цьому кожен природний матеріал має свої особливості і характеристики.
Штучний лебединий пух
Сучасний синтетичний наповнювач, замінник пуху. Володіє м'якістю, чудово тримає і відновлює форму, гіпоалергенний.
Евкаліпт
Являє собою інноваційну розробку зарубіжних фахівців. Евкаліптове волокно виробляється з целюлози дерев. Наповнювач має міцну структуру, він гіпоалергенний і приємний на дотик. Екологічно чисте волокно наділене бактеріостатичні властивості.
Бамбук
Матеріал виконується з сирого волокна м'якоті бамбука. Волокно тонкістю, м'якістю і білизною нагадує віскозу. Воно міцне, не викликає алергію, володіє антигрибковими і антибактеріальними властивостями. Бамбук здатний пропускати повітря і зберігати прохолоду при високій температурі. Виріб піддається прання, воно не звалюється і не втрачає форму.
Пухо-пір'яна суміш
Суміш пуху і пера надає виробу пружності і міцності. Наповнювач досить поширений завдяки своїй м'якості, теплозберігаючих властивостях і здатністю відштовхувати вологу. Теплий пух пропускає повітря і має високу зносостійкість.
Верблюжа шерсть
Шерсть верблюда відмінно зберігає тепло взимку і дарує прохолоду в літні місяці. Матеріал має гігроскопічністю і невеликою вагою. Подушки не втрачають форму при смятии, вони міцні і знімають статичну електрику. Ланолін, що міститься в шерсті, володіє антибактеріальними і лікувальними властивостями.
Овеча вовна
Подушка з овечої вовни має безліч позитивних особливостей. Матеріал вбирає вологу і при зіткненні з шкірою зберігає прохолодну температуру. Шерсть відмінно пропускає повітря і має лікувальні властивості завдяки вмісту ланоліну. Тваринний віск загоює шкіру і має антимікробну ефектом. Виріб з натуральної вовни - м'яке і не має стороннього запаху.
Двокамерні подушки вміщають в себе безліч функцій: вони забезпечують зручне розташування під час сну, мають лікувальні характеристиками, а завдяки суміші матеріалів виступають чудовою альтернативою повністю натуральним виробам. При цьому штучне волокно надає подушкам пружність, збільшує термін експлуатації і робить їх доступними за ціною.