Подушки з овечої вовни
21.02.2020 681 0

Подушки з овечої вовни

Подушки
В закладки

Подушки з овечої вовни

До домашнього текстилю завжди пред'являють підвищені вимоги. Він повинен бути комфортним, екологічно чистим і бажано натуральним, як вважає багато хто. Подушки з овечої вовни ідеально підходять під ці вимоги. А співвідношення ціна - якість роблять ці вироби досить популярними серед покупців.

Особливості подушок з овечої вовни

Овеча шерсть, так само як і наповнювач з неї, відомі своїми численними позитивними властивостями. Сучасні технології дозволили максимально використовувати переваги, які дарує нам природа. Сьогодні з цього натурального матеріалу виробляють незамінні предмети домашнього текстилю. Вартість таких виробів різниться і залежить від особливостей технології обробки сировини і породи овець.

Подушки з овечої вовни Подушки з овечої вовни Подушки з овечої вовни Подушки з овечої вовни

В якості наповнювача використовують шерсть мериноса. Меринос - це тонкорунна порода овець. Найбільші вівчарські господарства знаходяться в Киргизії, Казахстані, Нової Зеландії, Австралії і Китаї. Самі великі пасовища розташовані на Австралійському континенті. Тут же розташований найбільший виробничий центр виробів з вовни.

В Європі також вирощують овець. У Росії найвідомішим брендом є "Долина Рамбульє", вони вирощують французьких мериносів. Мериносова шерсть сама м'яка і якісна. З однієї вівці отримують до 6 кілограм матеріалу. Товщина волокна становить 17-25 мкм, а довжина досягає 9 сантиметрів.

Руно овець тонке, ніжне і еластичне, що робить подушки такими ж м'якими на дотик. Отримують його досить гуманним методом. Для отримання придатного матеріалу, овець стрижуть, потім спеціальним чином обробляють отриманий матеріал. Це досить трудомісткий процес, що вимагає знань і досвіду.

Подушки з овечої вовни

Зістрижену шерсть розкладають, перебирають, виключаючи дефектні ділянки, збивають, розправляючи волокна. Потім вичісують і миють, обробляючи спеціальними захисними складами. На відміну від синтетичних наповнювачів, шерсть мериносів служить недовго. Однак наповнювач не електризується, є екологічно чистим і не містить токсичних речовин.

Особливість подушок з наповнювачем з овечої вовни - вони дуже теплі. У волокнах вовни утворюється шар повітря, який дозволяє надовго зберігати оптимальну температуру. Однак влітку не буде жарко, за рахунок низької теплопровідності.

Існують моделі зі змішаним наповнювачем. До натуральному матеріалу додають синтетичне волокно. Робиться це, щоб продовжити термін експлуатації виробу. Також синтетичний матеріал робить подушку більш пружною. Є подушки з двома камерами, відсіками. У внутрішньому відсіку знаходиться лебединий пух або холофайбер, в зовнішньому відсіку - натуральна шерсть. Це зроблено для того, щоб виріб служило довго, не втрачаючи своїх якостей. До того ж змішані типи коштують дешевше.

Подушка з овечої вовни: плюси і мінуси

Перед покупкою необхідно ретельно вивчити всі якості матеріалу і виробів, почитати відгуки. Вибір повинен бути обдуманим, так як домашній текстиль покликаний служити довго, і його заміна часом дорого обходиться, як для бюджету, так і для особистого комфорту.

Натуральний матеріал завжди має багато позитивних якостей. Подушка з овечої вовни не виняток. Ось її основні плюси:

  1. Матеріал добре вбирає вологу, але також легко її віддає. Подушка завжди залишатиметься сухою. Після сну досить її просто провітрити.
  2. Низька теплопровідність дозволяє комфортно використовувати виріб і влітку, і взимку. Стикаючись з шкірою людини, підтримує природну температуру.
  3. Повітропроникність дозволяє подушці "дихати", не створюючи парникового ефекту. Повітря спокійно циркулює між волокнами.
  4. Подушка виробляє лікувальний ефект. Завдяки вмісту в овечої вовни ланоліну (тваринного воску) і здатністю наповнювача утримувати тепло. Суглоби шиї прогріваються, а ланолін загоює шкіру і не дає мікробам розвиватися.
  5. Наповнювач еластичний за рахунок структури вовни. Подушка м'яка, що робить сон комфортним і глибоким.
  6. Правильно очищена шерсть не має запаху. Якщо присутній неприємний запах - це підробка.
  7. Овеча шерсть екологічно чиста. Для чищення шерсті не використовують хімічних засобів.

Подушки з овечої вовни

Звичайно, у таких подушок є і свої мінуси:

  • шерсть - натуральний матеріал, а значить, служить недовго. Через 3-5 років подушка втрачає форму, і її необхідно замінити. Згодом наповнювач може звалюватися, і повернути колишню пружність вироби вже неможливо;
  • людям, що страждають на алергію, цей наповнювач не підходить. Шерсть є потужним алергеном. У ворсинках може оселитися кліщ, який викликає сльозотечу і утруднене дихання. На шкірі може з'явитися висип;
  • в подушках з натуральним наповнювачем заводиться моль;
  • вовняні подушки вимагають делікатного догляду. Їх необхідно сушити на свіжому повітрі, по крайней мере, 1-2 рази на рік.

Відгуки покупців

Позитивні відгуки споживачів говорять на користь наповнювача з шерсті. Влітку на ньому не жарко, а в холодні зимові ночі приємно зігріває. М'які і пружні подушки завжди залишаються сухими.

Негативні відгуки споживачів спрямовані на недовговічність такого наповнювача. За ним потрібен ретельний догляд, шерсть необхідно просушувати і провітрювати пару раз на рік. До того ж у таких подушок немає ортопедичного ефекту.

У коментарях до товару деякі скаржаться на неприємний запах. Запах вказує на неправильну обробку, або це зовсім не шерсть, яка заявлена ​​на етикетці, а підробка.

Висока ціна також відлякує деяких покупців. Існують двокамерні моделі або змішані, які коштують дешевше. Такі вироби прослужать довше і не втратять форму і пружність.

Вартість

Вартість подушки залежить від матеріалу, з якого виконаний напірник і процентного вмісту овечої вовни.

Подушка з наповнювачем з вовни стандартного розміру 50х70 або 70х70, в напірнику з сатину буде коштувати від 700 до 1400 рублів. У напірнику з бавовни - близько 800 рублів. Ціна в напірнику з мікрофібри - близько 1000 рублів. Двокамерні з змішаного матеріалу можна купити за 500-1000 рублів, в залежності від процентного вмісту вовни і синтетичного матеріалу (поліестеру). Напірники також можуть бути з натуральних або синтетичних тканин.

Подушки з овечої вовниПодушки з овечої вовни

Чи можна прати подушку з овечої вовни

Прати подушку можна, причому як в пральній машинці, так і руками.

Як прати в пральній машині автомат

При делікатному режимі і температурі 30оС, використовуючи спеціальні рідкі порошки. Такі засоби добре вимиваються водою, не залишаючи хімічного запаху. Відбілювач додавати не можна. У пральну машину можна покласти тенісні м'ячики, вони не дадуть наповнювача зібратися в грудки. Віджимання на мінімальних обертах або не вичавлювати, а просто висушити.

Ручне прання

Можна випрати вручну. Для цього необхідно додати миючий рідкий засіб для вовни в воду, засіб повинен повністю розчинитися. Потім подушку замочують на 15 хвилин. Після замочування її необхідно прополоскати в теплій воді. Повторити цю процедуру кілька разів. Засіб для прання не повинно залишатися в наповнювачі. При віджиманні можна скручувати подушку, так можна пошкодити волокна шерсті. Для віджимання провести руками в подовжньому напрямі, злегка натиснувши, щоб вся вода вийшла.

Важливо правильно висушити, інакше від надлишку вологи з'явиться затхлий запах. Також вони можуть призвести до розвитку бактерій. Сушити необхідно на горизонтальній поверхні, злегка розправивши руками. Місце для сушіння має добре провітрюватися. Не можна сушити під відкритими променями сонця.

Як збити подушку з овечої вовни

Між праннями подушку також необхідно збивати, щоб розправити волокна шерсті. Збивають, поклавши її в горизонтальне положення. Акуратно розправляють руками, проводячи долонею вздовж подушки. Не варто трясти або скручувати, так можна пошкодити наповнювач, або він збереться в грудки.

Подушки з овечої вовни

Подушка з вовняним наповнювачем підійде людям, що страждають на захворювання. Ланолін, що міститься в овечої вовни, допоможе при шкірних захворюваннях. Вона зігріє в холодну погоду і допоможе страждають на остеохондроз і радикуліт. Подушка з овечої вовни має багато позитивних якостей. Правильний вибір постільних речей забезпечить міцний і комфортний сон.

Комментарии (0)
Додати коментар
Ковдра з евкаліпта. Вибираємо ковдру з евкаліптовим наповнювачем
Серед безлічі наповнювачів, використовуваних для сучасних ковдр, евкаліпт вважається найкориснішим і екологічно чистим. Він не завдає шкоди здоров'ю людини, значно
Яка подушка краще бамбук або овеча шерсть
Від того, на який подушці ми спимо, залежить здоров'я і якість сну. Але їх різноманітність в магазині може збентежити людини. Найпопулярніші подушки на сьогодні: з
Подушки з козячого пуху (кашеміру)
Кашемір, він же козячий пух - ці слова асоціюються з м'якістю і ніжністю. Розглянемо в статті, якими властивостями володіють подушки з даними наповнювачем і чому так
Яка подушка краще з овечої або верблюжої вовни
Хороший і якісний сон необхідний кожній людині, тому дуже важливо підібрати правильну подушку. У наш час існують найрізноманітніші наповнювачі і часом дуже складно
Яка подушка краще бамбук або верблюжа шерсть
Від наповнювача подушки безпосередньо залежить якість сну. Подушку варто вибирати, виходячи з індивідуальних відчуттів і переваг. Гідною альтернативою традиційним
Плед з альпака: користь вовни альпаки, особливості
Хто ж не любить, сидячи прохолодним ввечері з книгою або за переглядом фільму, укутати в м'який і теплий плед. Але не кожен виріб подарує вам таке ніжний дотик і помірно