Ковдра з евкаліпта. Вибираємо ковдру з евкаліптовим наповнювачем
Серед безлічі наповнювачів, використовуваних для сучасних ковдр, евкаліпт вважається найкориснішим і екологічно чистим. Він не завдає шкоди здоров'ю людини, значно покращуючи якість сну. Домогтися високих експлуатаційних властивостей покривалам з евкаліптовим наповнювачем дозволяє продумана технологія виробництва, під час якої за допомогою хімічної обробки деревина екзотичної рослини перетворюється в м'який пористий матеріал. За відчуттями евкаліптова волокно дуже схоже на натуральний шовк: воно таке ж тонке і гладке, але разом з тим досить міцне.
Евкаліптове ковдру: плюси і мінуси
Плюси
До переваг натурального наповнювача можна віднести:
- Цілющі якості. За рахунок ефірних масел, що містяться в волокнах, ковдру з евкаліпта благотворно впливає на самопочуття людини, покращуючи мікроциркуляцію крові.
- Антибактеріальність. У постільній білизні виключено поширення пилових кліщів. Наповнювач також відрізняється тим, що не накопичує статичної електрики, через що зможе підійти в тому числі і для новонародженої дитини.
- Зносостійкість. Ковдра з евкаліптової волокна прекрасно зберігає форму, не вбираючи в себе неприємні запахи.
- Гігроскопічність. Покривало дихає і може вбирати вологу, створюючи відмінний температурний баланс. При покупці необхідно лише приділяти увагу щільності виробів: чим вона вища, тим тепліше буде аксесуар для сну. У літніх покривав щільність - 100 гр. на кв. метр. Зимову ковдру набагато товщі - 300 гр. на кв. метр. Найбільший попит спостерігається у покупців на позасезонне покривало, щільністю в 200 гр. на кв. метр.
Мінуси
Серед недоліків покривал із натурального наповнювача покупцями найчастіше називається тільки ціна. Вартість на подушки і ковдри з евкаліпта вище, ніж на інші товари для сну. Але навіть в цьому питанні покупцеві перш, ніж придбати покривало, важливо добре вивчити його, щоб не нарватися на підробку. На етикетці ковдр повинно бути вказано - Ліоцель або тенсел. Ліоцель - це друга назва евкаліптової волокна, отриманого хімічним методом. Тенсел служить торговельним позначенням матеріалу Ліоцель.
Відмінність евкаліптової ковдри від вовняного
Здійснюючи вибір між наповнювачами з евкаліпта і вовни багато покупців частіше віддають перевагу матеріалу, отриманого з волокон екзотичної рослини. І подібний вибір цілком зрозумілий, адже ковдру з евкаліптової наповнювача приємно на дотик і абсолютно гіпоалергенні, через що підходить практично всім.
У вовняного покривала також є безліч плюсів: воно дуже тепле і може вбирати вологу. Шерсть при цьому має і лікувальними якостями, заспокійливими нервову систему. Але у виробів з вовни присутній суттєвий недолік: вони протипоказані людям схильним до алергічних реакцій. Крім того, подібні аксесуари сильно притягують моль, а тому не виключені проблеми зі зберіганням вовняних виробів.
Яке ковдру краще бамбукове або евкаліптова?
Ковдри з евкаліпта і бамбука однакові хороші у використанні: вони легкі і здатні підійти для міцного сну в будь-яких кліматичних умовах. Але як вирішити, що вибрати евкаліпт або бамбук? Який наповнювач краще? При виборі матеріалу кожному покупцеві важливо орієнтуватися на власні переваги. Якщо першочерговим завданням при покупці є екологічність, то оптимальним варіантом стануть аксесуари з бамбука, адже він вважається невичерпним природним багатством.
При частих простудних захворюваннях рекомендується зупинити вибір на покривалах з евкаліпта. Такі приналежності також ідеально підійдуть людям, які люблять ніжитися в комфортній прохолоді в літній період.
Ковдра бамбук-евкаліпт (два в одному)
Дуже часто на текстильному ринку можна зустріти вироби не на 100 відсотків складаються з Ліоцель. Досить поширений варіант з бамбуковим і евкаліптовим наповнювачем два в одному. Подібні моделі випускаються виробниками, щоб здешевити вартість дорогих постільних виробів. Отже, якщо питання стоїть в якості, то краще купити виріб, чий наповнювач повністю складається з евкаліпта. Але і варіант два в одному може стати чудовою альтернативою при обмеженому бюджеті.
Виробники, ціни
Ковдри з евкаліпта виробляють безліч фірм, в тому числі вітчизняних. Найбільш популярними виробниками є такі компанії:
- Ecotex. Вітчизняна компанія, що займається виробництвом домашнього текстилю. Ціна ковдри з евкаліпта фірми Екотекс- - від 2200 до 3850 р. Вартість залежить від розміру вироби і складу тканини;
- Sortex. Російський виробник, що випускає постіль. Легкі і теплі ковдри з наповнювачем з евкаліптової волокна відносяться до колекції Natura. Вартість виробу фірми Сортекс - від 1500 р .;
- Prima. Вітчизняна фірма, яка виготовляє постіль. Деякі вироби мають наповнювач з перероблених евкаліптового волокон, що володіють антибактеріальними властивостями. Купити ковдру Прима можна за 3500 р. і вище;
- Togas. Грецька компанія, яка існує більше 100 років і виробляє домашній текстиль преміум-класу. Вироби з евкаліптовим волокном фірми Тогас створені для людей з чутливою шкірою. Можливе пошиття домашнього текстилю на замовлення. Вартість ковдри становить від 22000 до 33000 р .;
- Alvitek. Російський виробник, який виготовляє постіль. Ковдри наповнені евкаліптовими і поліестеровими волокнами. Компанія випускає як всесезонні, так і полегшені моделі. Ціна виробу АльВіТек з евкаліптом - 1800-2800 р .;
- Сова і Жайворонок. Вітчизняна компанія, що займається виготовленням домашнього текстилю. Ковдра з евкаліптовими волокнами коштує від 1700 до 2500 р. в залежності від розміру;
- Dargez. Російський виробник текстильних виробів середньої цінової категорії. Ковдри наповнені евкаліптовим і синтетичним волокнами і виготовляються в трьох розмірах. Вартість товару фірми Даргез - від 1600 до 2400 р .;
- ТОВ Люсі. Івановська фабрика, що спеціалізується на виробництві домашнього текстилю. Наповнювач одеяла- термофіксований евкаліпт. Ціна ≈ 840-1150 р. в залежності від габаритів вироби;
- ІвШвейСтандарт. Російська фірма, яка виробляє текстиль для дому. Ковдри наповнені евкаліптовим волокном і поліефіром в пропорції 60/40. Вартість виробу розміром 200х200 становить близько 2000 р.
Чи є складності в догляді за евкаліптовим ковдрою?
Догляд за покривалами з евкаліпта не доставляє багато клопоту. Щоб постіль зберігали свій первозданний вигляд досить дотримуватися наступних правил:
- НЕ замочувати вироби в воді з температурою, що перевищує 40 градусів.
- не використовувати відбілювачі при пранні.
- не прасувати покривала праскою (такі аксесуари для сну краще залишити сушитися на горизонтальній поверхні).
З'явившись на ринку текстилю в 90-і роки, ковдри з евкаліпта встигли скласти гідну конкуренцію багатьом визнаним наповнювачів. Покупців приваблює екологічна чистота матеріалу і його надзвичайна м'якість. З цієї причини такі покривала сьогодні активно купуються як дорослим, так і дітям. Батьки, які купили дитяче евкаліптова ковдру (розміри покривала для дитини, як правило, становлять 100х150), створюють ідеальні умови для сну своїх дітей.
Крім того, зробивши вибір на користь виробів з евкаліпта, покупці повністю вирішують проблему з вибором покривав на довгі роки вперед. Адже при дбайливому зверненні евкаліптові ковдри здатні прослужити своїм господарям до 10 років і більше.