Чи потрібно прати нове ковдру перед використанням
Багато людей вважають, що після придбання ковдру прати не потрібно, адже воно і так нове. Інша сторона твердо впевнена, що будь-який одяг, в тому числі ковдру, після покупки треба обов'язково прати. Спробуємо розібратися в даному питанні, зваживши всі за і проти.
Прати чи нове ковдру
Чи потрібно прати ковдру після покупки, безумовно, кожен має право вирішити самостійно. Однак враховуйте наступні моменти:
- Тканини чохлів і наповнювачі виробляють на великих фабриках, де виробничі станки й устаткування далекі від стерильності, а персонал, як правило, працює без рукавичок.
- Матеріали часто зберігаються на запорошених складах, придатні для перевезення не упакованими. Теж саме і з наповнювачами.
- На прилавку тканину багато чіпають, щоб переконатися в тому, що вона приємна на дотик. І ніхто не знає, скільки товар пролежав і скільки людей його поторкали.
Визначити необхідність в пранні нового ковдри дуже просто. Огляньте покупку на предмет забруднень. Якщо виріб було придбано в упаковці і не має брудних слідів, достатнім буде тільки провітрити його, щоб позбутися від запаху нових речей. Далі, одягнувши чистий підодіяльник, ви можете користуватися виробом.
Якщо ковдру купувалося без упаковки і має явні забруднення, то попрати його, звичайно, слід.
Існує кілька способів прання:
- в пральній машині;
- ручна;
- суха чистка;
- хімчистка.
Вибрати відповідний спосіб можна, спираючись на інформацію на ярличку. Як правило, на нових виробах прикріплюється ярлик, на якому вказано, яка прання, температура і сушка підходить.
Чи потрібно прати ковдру для новонародженого після покупки
Малюки відрізняються високою чутливістю шкіри і низьким імунітетом, що робить їх дуже уразливими перед небезпечними зовнішніми факторами. Однією з таких небезпек є бруд і пил, що міститься в невипраному ковдрі.
Для новонароджених прати нове дитяче ковдру, в тому числі і на виписку, після покупки потрібно в обов'язковому порядку.Виробники відносяться до чистоти свого товару не завжди належним чином і можуть забруднити його. До того ж виріб при виготовленні і до моменту його попадання на прилавок проходить через безліч рук.
Однак варто враховувати, що у немовлят може бути алергія на порошок. Тому потрібно прати ковдру миючим засобом, виготовленим спеціально для одягу та постелі малюків. Придбати його можна практично в будь-якому господарському магазині.
Якщо ж на ярличку вироби зазначено, що прати його не можна, то потрібно подбати про підодіяльнику. Підодіяльник вибирати краще бавовняний: його можна прати, на ньому немає ворсинок, які можуть потрапити в дихальні шляхи немовляти, до того ж бавовняна постільна білизна зазвичай не викликає алергії.
Як часто потрібно прати ковдру
Ковдра одне з важливих складових «одягу» людини на ніч. У ньому можуть розлучатися постільні кліщі та інші паразити, тому вкрай важливо утримувати його в чистоті. Однак спосіб очищення може відрізнятися в залежності від виду ковдр. Вони бувають:
- вовняні;
- синтетичні, до цього виду можна віднести бавовняні;
- пухові.
Для повноцінної чищення вовняних ковдр слід здавати їх в хорошу хімчистку хоча б раз на півроку. Синтетичні і бавовняні досить прати в пральній машині, поставивши тривалий режим. Робити це потрібно мінімум раз на рік.
Пухові ковдри повинні бути цілими перед пранням, щоб пух не розлітаються. В іншому випадку слід зашити їх. Краще вибрати делікатний режим, а по закінченню процесу чистки потрібно розправити ковдру і залишити на сушарці сохнути хоча б добу.
Якщо ви користуєтеся підодіяльником, то саме ковдру можна чистити раз на півроку, або відштовхуючись від ступеня його забруднення. Підодіяльник, як і решта постільна білизна стирається раз в тиждень.Як часто потрібно міняти ковдру
Виробники рекомендують міняти стару ковдру на нове один раз в 5-10 років, а також в залежності від ступеня зносу. Цього достатньо, щоб сон залишався міцним і спокійним, а здоров'я не піддавалося загрозу з боку пилу і паразитів, які перебувають в ковдрі. До того ж раз на півроку змінюється товсте зимову ковдру на легке літнє, і навпаки.
Зрозуміти, що прийшов час купити новий ковдру можна за такими ознаками:
- виріб перестало гріти і стало тонше;
- наповнювач збився в грудки;
- постійний неприємний запах;
- зовнішня тканина і напірник має діри;
- неприємні відчуття після сну;
- завелися комахи.
Щоб продовжити термін служби і зменшити кількість прань вироби, надягайте на нього підодіяльник. Ковдра періодично варто провітрювати, але уникати при цьому попадання на нього прямих сонячних променів. Якщо виріб перестало виконувати свої функції - це привід порадіти обновці. Від ковдри залежить якість сну людини, а від якості сну - наше здоров'я.