Як доглядати за замшевим взуттям
Вироби із замші виглядають елегантно і дорого. Наскільки привабливий зовні цей матеріал, настільки він і примхливий у догляді. На його вид негативний вплив роблять сніг, вода, пісок, сіль і реагенти, якими посипають вітчизняні дороги під час ожеледиці. Як доглядати за замшею, щоб вона зберегла свою красу і залишалася комфортною в носінні? Дотримуючись простих рекомендацій, можна істотно продовжити термін експлуатації улюблених туфель, чобіт або балеток.
Особливості матеріалу
Відома всім мадмуазель Коко стверджувала, що взуття із замші робить леді зразком грації, а джентльмена - володарем хорошого смаку. Цей матеріал - результат особливої обробки шкіри тварин, який через незвичайну техніки вичинки набуває унікальний ворсистий лицьовий шар. Замшеві черевики, лофери і босоніжки м'які, легкі і елегантні, вони «дихають» і забезпечують ніжок повний комфорт. Пориста поверхня натурального матеріалу на дотик оксамитова і тепла.
Догляд за замшею потрібен особливий і надзвичайно дбайливий. Її не можна залишати з пилом або вологою в коридорі, інакше неестетично деформації не уникнути, виріб втратить привабливість і свої цінні якості. Як доглядати за взуттям із замші грамотно?
Методи захисту
Щоб осінні замшеві чоботи або зимові черевики прослужили максимально довго, відразу після покупки і в процесі носіння необхідно проводити профілактичні заходи. Пам'ятайте, що натуральний матеріал не придатний для щоденного використання, замшеве взуття в дощ і снігопад перетвориться в непривабливе видовище. Надмірна вологість і вогкість досить швидко зіпсують замшу. Щоб цього не сталося, необхідно регулярно обробляти її поверхню спеціальним просоченням з водовідштовхувальним ефектом
Новий замшевий пару швидко призведе в непридатність пил і бруд. Від потрапляння забруднень на її поверхні утворюється некрасивий сірий наліт і розлучення. Перед виходом на вулицю, по обувке потрібно пройтися щіткою або тканинною серветкою, а потім нанести водовідштовхувальне засіб, бажано у вигляді спрею, щоб обробити всі ділянки. Покриття повинне добре просохнути. Утворився невидимий шар буде перешкоджати всмоктуванню солей, вологи і бруду. Це основа правильного догляду за взуттям зимового і демісезонного.
Способи чищення
Догляд за чобітьми із замші не можна назвати складним. Щоб привести виріб у порядок, необов'язково здавати його в хімчистку - в домашніх умовах впоратися з забрудненнями можна не менш ефективно. Сьогодні полиці магазинів переповнюють різноманітні хімічні продукти, призначені для догляду за замшевим взуттям. Крім того, існують і дієві народні методи, в яких застосовуються доступні і недорогі інгредієнти. Як доглядати за чобітьми замшевими?
Спеціальні засоби
Для догляду за взуттям із замші запропонована ціла лінійка продуктів, абсолютно різних за консистенцією і призначенню:
- спреї - захищають від вбирання вологи;
- піна - виводить неглибокі забруднення;
- фарбувальні аерозолі - відновлюють відтінок;
- щітки з гумовими зубчиками і густий м'якою щетиною - видаляють пил і засохлу бруд.
Головна порада: відмовтеся від використання засобів на синтетичній основі - вони можуть порушувати структуру ворсу.
Мильний розчин
Звичайне мило не менш ефективно впоратися з забрудненнями, якщо їм правильно користуватися. Забруднений пару ретельно висушують далеко від обігрівальних приладів, чистять щіткою, а потім за допомогою м'якої губки наносять мильний розчин з нашатирним спиртом. Для завершення процедури очищення взування протирають серветкою і полірують відрізком шовкової тканини.
Очищення паром
Як доглядати за світлим замшевим взуттям? Примхливий матеріал світлих тонів чудово чиститься за допомогою пари. Це нескладна маніпуляція, яку проводять удома. У великій каструлі або тазу кип'ятять воду, а потім протягом 2-3 хвилин тримають вироби із замші над парою. Після досить протерти чоботи чи туфлі безворсовой серветкою - все забруднення зникнуть безслідно.
Догляд за штучною замшею нічим не відрізняється від процедур, які проводять для приведення в порядок натуральної шкіри. Дотримуючись нехитрих правил можна істотно продовжити термін експлуатації стильною обувки.
Чи можна прати замшу
Як правильно доглядати за замшевим взуттям, якщо вона сильно забруднена? Примхливий натуральний матеріал не любить прання. Однак, якщо це єдиний вихід привести пару в порядок, то прати замшу слід дотримуючись строгі правила.
- Не рекомендується мочити виріб з внутрішньої сторони.
- Замшу можна прати тільки вручну - машинне прання виключена.
- При пранні заборонено використовувати агресивні хімічні речовини, досить буде слабкого мильного розчину з парою крапель нашатирю - від суміші не залишиться розлучень, а поверхня буде добре очищена.
- Після процедури обов'язкове правильна сушка. Матеріали на основі дубленої шкіри не можна сушити у обігрівачів, на батареї або під струменем гарячого повітря від фена. Поверхня протирається тканинною серветкою, а всередину вироби необхідно вкласти зім'яті газети і періодично міняти їх на сухі.
- Як підняти ворс на замшевого взуття після прання? Придбайте прогумовану щітку і акуратно «розчісуйте» натуральний матеріал.
Відновлюємо колір
Якщо не забезпечити взуття належний догляд, замша може покритися непривабливими плямами і розводами. Простий чистки в такому випадку може бути недостатньо. Щоб повернути туфельок або черевиків рівномірний відтінок, необхідно придбати спеціальну фарбу.
Як провести забарвлення правильно:
- вибирайте засіб перевіреного виробника, звертаючи увагу не тільки на цінник, а й на збіг відтінку фарби і вироби;
- перед процедурою проведіть тест: нанесіть фарбувальну субстанцію на невелику ділянку з внутрішньої сторони і оціните результат через 4-5 годин;
- якщо відтінки обувки і засоби збігаються, можна приступати до фарбування;
- фарбу наносите в кілька шарів, кожен з них повинен добре просохнути.
Зберігання замшевих виробів
Щоб взуття із замші прослужила кілька сезонів, її слід правильно зберігати.
- Перед тим, як прибрати балетки або черевики в коробки, їх слід ретельно очистити і просушити.
- Кожна пара повинна зберігатися в індивідуальній упаковці.
- Високі чоботи необхідно набити папером - згинати халяви не можна, інакше на них утворюються заломи, від яких позбутися неможливо.
- Місце зберігання повинно розташовуватися далеко від радіаторів та інших джерел тепла, найбільш підійде прохолодний коридор.
Завдяки відповідному догляду, взування з натурального матеріалу буде довго радувати свого власника естетичним зовнішнім виглядом і зручністю.