
Як випрати подушку з холлофайбера
Холлофайбер НЕ вбирає в себе запахи, вологу і піт, в нього не вселяються пилові кліщі та інші мікроскопічні організми. Однак рано чи пізно подушку з цим наповнювачем все одно буде потрібно прати. Фахівці рекомендують освіжати холлофайбер раз на рік і робити це правильно, щоб обсяг і форма вироби збереглися після всіх маніпуляцій.
Чи можна прати подушки з холлофайбера
Так можна.
Прання в пральній машині
Якість прання в автоматичному режимі подушок з наповнювачем з холлофайбер викликає сумніви у користувачів. Однак виробники дозволяють цей метод чистки, про що говорять позначення на ярликах. Приступаючи до пранні, слід враховувати їхні поради:
- Вибирати краще режими «делікатний» або «синтетика». Використання інших програм може призвести до утворення великих і малих грудок.
- Слід стежити за температурою води - її величина повинна бути не більше 40 ° C. Більш сильне нагрівання води може призвести до втрати м'якості наповнювача.
- Для прання холлофайбера рекомендовані рідкі засоби. Порошок може забити всі пори трубок-волокон наповнювача, стане причиною його швидкого руйнування. Для полоскання доведеться докласти чимало зусиль, але крупинки порошку все одно можуть залишитися в холлофайбером. Категорично протипоказані містять хлор склади, здатні пошкодити матеріал.
- Після прання подушку потрібно дістати, дати воді стекти, які не віджимаючи, висушити.
Ще один спосіб освіжити виріб з холлофайбером - випрати його руками.
Як прати подушки з холлофайбера руками
Процес прання руками нескладний і складається з декількох дій:
- У невелику ємність потрібно набрати теплу воду і розвести в ній рідкий миючий склад, можна використовувати навіть звичайний шампунь для волосся.
- Подушку треба занурити в приготовлену воду і залишити в ній на півгодини. За цей період піна як слід оживляти волокна холлофайбер.
- Обережними легкими рухами виріб слід прополоскати в пінної рідини. Після цього його переміщують в чисту воду і полощуть, поки всі залишки миючого засобу не підуть.
- Чи не віджимаючи, подушку виймають з води і розміщують горизонтально на поверхні, даючи воді стекти.
Сушка подушки
Після стікання основної маси води подушку краще висушувати на протязі - у дворі, на балконі, в будь-яких місцях з природними повітряними потоками. Проникаючи всередину матеріалу, повітря поверне холлофайбером м'якість, повітряну об'ємність. Якщо сушити виріб в місцях, доступних для потоків повітря, не виходить, то розмістити постільну приналежність можна в кімнаті. Під час сушіння виріб потрібно обов'язково час від часу перевертати, злегка збиваючи, щоб вміст не злежався.
Холлофайбер прання потрібно рідко, зазвичай подушку з таким наповнювачем досить провітрювати на балконі або вулиці. Однак напірник може забруднюватися набагато частіше. В цьому випадку наповнювач можна просто дістати з чохла, щоб почистити тільки напірник. Це зробити нескладно, так як холлофайбер не розлітається як пух. Вшита в шов блискавка полегшить цю процедуру - чохол не потрібно буде щоразу розпорювати і зашивати.




