Як збити подушку якщо вона зім'яла або злежатися
Якісні постіль безпосередньо впливають на комфортний сон. Це, в свою чергу, забезпечує легке висипання, відпочинок організму, бадьорість вранці. Дуже важливо не тільки підібрати підходящу подушку, але і стежити за її станом, оскільки неякісний або злежаний наповнювач може стати причиною стомлюваності, головних болів і болів в шийному відділі хребта. У статті ми підібрали поради про те, як правильно збити подушку в залежності від типу наповнювача.
Навіщо збивати подушку?
Крім періодичної зміни наволочок і прання наповнювача важливо час від часу збивати подушку, намагаючись розправити волокна з усіх боків і наповнити їх повітрям. Як вже було сказано, слід не допускати злежування, так як зайва твердість або площину може негативно позначитися на якості сну і ваше самопочуття.
Як правильно збити подушку
Процес збивання подушки багато в чому схожий на розминку тесту. Процедура ця досить проста:
Щоб збити подушку необхідно підбивати наповнювач двома руками ближче до центру (це можна робити як долонями, так і кулачками) і тут же розминати його, розрівнюючи все слежалості і грудочки. Ретельно пройдіться по всьому периметру вироби для рівномірного розподілу наповнювача і надання йому первісної форми. При необхідності переверніть подушку і повторіть процедуру.Однак варто враховувати, що в продажу існує багато варіантів наповнювача, деяких з яких мають свої нюанси.
З холлофайбера
Якщо кульки холлофайбера злиплися в процесі тривалого використання, то слід провести наступні заходи:
- Витягнути наповнювач з напірника. Як правило, в більшості сучасних виробів присутній отвір з блискавкою, що полегшує витяг. Якщо ж такого отвору немає, то напірник доведеться розпороти.
- Підготувати дві щітки, перша з яких - звичайна масажна щітка, а інша - особлива гребінець, якій розчісують густу шерсть домашніх тварин.
- Розподілити сплутати холлофайбер на масажному щітці і акуратно прочесати його гребінцем, прибираючи грудочки.
З бамбука
Незважаючи на грізну назву, такий матеріал нагадує скоріше вату або синтепон, а самі подушки виходять м'якими, легкими і об'ємними.
Однак у бамбука є недоліки, а саме швидка сминаемость і чутливість до вологи. У процесі використання волокна збиваються, важчають, подушка втрачає форму. Якщо подушка з бамбука злежатися, то це легко можна виправити, регулярно збиваючи наповнювач, після чого волокна знову встануть об'ємними і пружними.
З лебединого пуху
В наші дні виготовляють штучний лебединий пух, оскільки застосування натурального пуху недоцільно і економічно. Цей матеріал виходить дуже легким і повітряним, добре протистоїть ущільнення. Зазвичай при постійному використанні подушка з такого наповнювача не втрачає форму і не бгають, проте все ж рекомендується періодично збивати її руками перед сном.
З синтепону
Збити злежаний синтепон досить складно, так як він стає дуже плоским і жорстким, а в первинну форму повертається з працею. Можна спробувати витягти наповнювач і розпушити, розширити його руками, приділяючи увагу особливо злежані частинам.
Як збити пером подушку
Пір'яна подушка має багато переваг, проте натуральність складу може призвести до того, що всередині наповнювача будуть накопичуватися і розмножуватися шкідливі мікроорганізми. Таким чином, її слід збивати якомога частіше, оскільки це запобігає злежування і утворення грудок. Якщо ж пір'я дуже сильно збилися і спрессовались, видають запах, і навіть прання не приводить їх до нормального стану, то таку подушку слід замінити. Збивання в даному випадку вже безсило.
Як збити подушку після прання
Різний склад наповнювача має різні вимоги до прання. Найпростіше доглядати за штучними волокнами, під час сушіння їх матеріал слід збивати щогодини. Найбільш складною виявиться ручне прання пір'я, їх слід помістити в особливі мішечки, а потім, просушуючи, також регулярно збивати.
Подушка зім'яв, що робити?
Якщо подушка для сну просто ущільнився і злежалого, то потрібно взятися за її боки і зробити кілька рухів, як на гармошці, стискаючи і розтискаючи її наповнювач, паралельно розминаючи його руками. При необхідності процес повторити з різних сторін кілька разів.Якщо ж вона всередині зім'яв в грудочки, то виправити ситуацію можна шляхом розчісування наповнювача (пух, холлофайбер і ін.) Ручними Ческе (металевими щітками). Приклад того, як це робити в відео нижче:
Як розпушити синтепон в подушці
Трапляється так, що після прання наповнювач з холлофайбер або синтепону може дуже сильно збитися. У подібній ситуації слід замочити його і акуратно відбити руками, а потім відправити сушитися і знову періодично збивати.
Також можна спробувати перемістити грудки пилососом, пройшовшись їм по вологій поверхні. В крайньому випадку потрібно просто розібрати і розпушити руками все волокна синтепону.
В цілому можна сказати, що в догляді за подушками немає нічого складного. Важливо лише не забувати регулярно збивати її, не допускаючи утворення грудок і ущільнень, інакше збити злежаний матеріал буде трохи складніше.