Догляд за пір'яними подушками: прання, чистка, сушка
Подушка - одна з найпоширеніших речей в господарстві, життя без якої для більшості людей є неможливою. Багато хто вибирає вироби з натуральними наповнювачами і, як правило, це пір'яні подушки. Однак за ними потрібен належний догляд, який дозволить зберегти їх на довгі роки і заощадить сімейний бюджет.
Чи можна прати пір'яні подушки
Так, їх можна прати як в ручну, так і за допомогою пральної машинки в домашніх умовах або в спеціалізований салонах.
Як випрати подушку з пера в домашніх умовах
Перш ніж приступити до прання, потрібно врахувати, які пір'я використовуються в якості наповнювача. Якщо це курячі пір'я, то краще не прати їх будинку, а віднести в спеціалізований салон або хімчистку, акцентуючи увагу на проведенні сухого чищення без застосування пара. Якщо ж подушки наповнені гусячим або качиним пером, їх можна випрати самостійно.
Ручне прання
Для даної процедури підійде будь-яке комплексне рідкий миючий засіб або гель для прання з магазину (наприклад: Ariel, Ласка, Persil, Losk, BiMax і інші). Не зайвим буде додати плямовивідник і / або кондиціонер (Vernel, Vanish та ін.). А можна випрати і по-старому - розчином господарського мила і нашатирю в співвідношенні дві чайні ложки приблизно на 100 г тертого шматка мила.
Прати подушку необхідно в такій послідовності:
- розпороти подушку, розкласти пір'я по частинах в мішечки в приготований розчин, попередньо міцно зав'язавши їх;
- після занурення всього наповнювача в рідину, перешкодити його і залишити відмокати протягом чотирьох - шести годин;
- коли минув час, дістати наповнювач з розчину і промити холодною чистою водою;
- щоб висушити пір'я, потрібно розкласти їх на рівній поверхні в провітрюваному приміщенні, накривши марлевою тканиною, після чого почекати кілька днів (періодично перемішуючи), поки висохне;
- сухий наповнювач зашити в новий напірник.
Чи можна прати пером подушку в пральній машині автомат
Подушки з пір'яним наповнювачем можна спокійно прати в пральній машині автомат, головне - щоб пір'я були всередині напірника, або розфасовані в спеціальні чохли, щоб наповнювач не розмітають по всій пральній машині і не зіпсував її, забивши собою все що можна.Як прати пір'яні подушки в пральній машині
Якщо подушка з пера влазить в барабан цілком, то її можна прати не виймаючи наповнювач. Оптимально прати відразу дві, але при цьому в барабані повинно залишатися не менше 1/3 порожнього простору. В іншому випадку доведеться розпороти виріб, дістати наповнювач і розмістити в окремі тканинні мішки. Перед пранням рекомендується вибити подушку.
Під час прання рекомендується дотримуватися наступних рекомендацій:
- використовувати кошти для прання делікатних тканин без кондиціонера і ополіскувача;
- температура води при пранні і полосканні не повинна перевищувати 40 градусів;
- кількість полоскань не повинно перевищувати трьох, а кількість обертів барабана - 500;
- після полоскань залишити то що випрати в пральній машинці на 30 - 40 хвилин, щоб стекла зайва волога;
- якщо покласти в барабан 2-3 тенісних м'ячика (або гумові схожого розміру), то при пранні вони будуть розбивати присутні пір'я і вивільняти застрягла бруд і грудки пилу.
На якому режимі прати пером подушку
Прати подушку з пір'я потрібно в режимі «Делікатне прання», щоб вона не зіпсувалися, або використовувати режим «Пухова ковдра», якщо він є в пральній машині.
Як сушити пером подушку після прання
Після того, як з подушки стекла зайва волога, потрібно дістати її і розташувати на рівній поверхні, періодично перевертаючи на іншу сторону для рівномірного висихання. Або підчепити її на білизняний мотузці за допомогою прищіпок і почекати добу, поки вона не висохне, періодично перевертаючи і збиваючи її, щоб пір'я були пухнасті. Прання в пральній машині на автоматичному режимі краще тим, що після неї пір'я швидше висихають, ніж при ручному способі.
Як сушити пір'я з подушки
Якщо пір'я стиралися окремо в тканинних мішечках, то процедура аналогічна тій, яка застосовується до сушіння подушки, але вона займе набагато менше часу: 12 - 14 годин, після чого сухий наповнювач можна зашивати в новий напірник.
Чи можна пір'яні подушки виносити на мороз
Так, їх рекомендується виносити на мороз для профілактики появи пилових кліщів. Шести - восьми годин взимку на морозі вистачить для того, щоб виморозити більшість мікроорганізмів і комах всередині. Також протягом цього часу подушку потрібно регулярно збивати, щоб холодне повітря проник в самий центр наповнювача, де можуть зібратися паразити.
А ось сушити мокре виріб на морозі не рекомендується. Краще запланувати прання на теплу пору року і просушити подушку під сонцем.
Чистка подушок з пір'я, реставрація
Крім того, щоб випрати подушку, можна її почистити і оновити, що заощадить час на сушку мокрого наповнювача. Чистку рекомендується проводити раз на півроку.
Де можна чистити пір'яні подушки
Почистити можна в домашніх умовах, або ж віднести в спеціалізовані салони або хімчистки, де їх зможуть обробити спеціальними засобами і пересипати.
Як чистять пір'яні подушки в спеціалізовані салонах
У спеціалізованих салонах або хімчистках можуть використовувати такі методи чищення:
- Хімічна. При хімічній чистці наповнювач витягується з подушки і обробляється в розчиннику, який видаляє пилових кліщів, бруд, пил і прибирає сторонні запахи. Після цього пір'я сушаться і провітрюються від розчину, який може пошкодити пір'я в окремих випадках.
- Суха чистка. При такому способі наповнювач чистять за допомогою сильного потоку повітря.
- З використанням ультрафіолету. При використанні УФ гарантовано знищуються всі живі організми, а також продукти х життєдіяльності.
Після чистки наповнювач зашивається в нові напірники і на виході виходить чиста і м'яка подушка.
Скільки коштує почистити пером подушку
Вартість чищення подушок з пір'я в спеціалізованих салонах, в середньому по Росії, коштує від 250 до 400 рублів за одну одиницю. Ціна може відрізнятися в залежності від типу чистки, регіону проживання і самого підприємства, яке здійснює цю процедуру.
Як почистити пір'яні подушки в домашніх умовах
Щоб почистити пером подушку будинку, можна їх пропилососити. Це допоможе прибрати пил пилових кліщів з поверхні і трохи з наповнювача, але всередині все залишиться практично без змін. Попередньо подушку бажано повибивати, що допоможе очистити її від пилу зсередини, однак це не прибере її остаточно. У домашніх умовах це може зробити тільки прання в пральній машині або вручну, або професійне очищення в салоні.
Як доглядати за пір'яними подушками
Для того, щоб пір'яна подушка добре прослужила свій термін, необхідно правильно за нею доглядати. Варто дотримуватися наступних рекомендацій:
- щоранку збивати, щоб вона була м'якою і повітряної;
- регулярно провітрювати;
- два - три рази на рік прати, так як пір'я добре вбирає піт і інші виділення, через що вона починає погано пахнути;
- термін життя - п'ять - шість років, після закінчення яких потрібно купувати нову або віднести на реставрацію.
Як прибрати запах з пір'яний подушки
Щоб прибрати запах, спробуйте провітрити (прожарити) її на сонці, випрати або віддати в хімчистку.
Так як пір'я - це природний наповнювач, то він добре вбирає органічні виділення, для людей з підвищеною пітливістю краще купувати вироби з синтетичним або бамбуковим наповнювачами.
Запах з новою пір'яний подушки
Якщо неприємний запах виходить від нових пір'яних подушок, то є кілька варіантів виправити ситуацію:
- При схоронності чеків здати їх назад в магазин.
- Можна спробувати провітрити виріб.
- випрати.
З подушки лізуть пір'я, що робити
Коли напірник стає тонким, то з подушки починають лізти пір'я. В цьому випадку потрібно замінити напірник, або ж поверх старого надіти новий.
Для догляду за пір'яний подушкою зверніться в спеціалізовані салони, або ж займіться цим самостійно. Прання, чистка, реставрація - все це допоможе продовжити її термін життя і уникнути неприємних запахів або розвитку алергії на пилових кліщів, пил або самі пір'я, що важливо. Правильний догляд - це запорука життя для будь-якої речі.