Чи потрібно прати нову постільну білизну після покупки
Постільна білизна купують для себе, дарують на день народження, восьме березня і, звичайно, річницю весілля. І ось воно чистеньке, накрохмалене, красиве лежить перед новим господарем. І нерідко виникає питання: "Прати чи постільну білизну після покупки перед першим використанням?". У цій статті ми розглянемо аргументи "за" і "проти".
Чи треба прати нову постільну білизну перед використанням
Чисте і красиве в акуратній подарунковій упаковці воно так і проситься швидше на ліжко. І багато спокушаються: стелять нову постільну білизну прямо без прання. Але виробники і бувалі домогосподарки в один голос кажуть: так робити ні в якому разі не можна. чому?
Кожна компанія, навіть перевірена і надійна, навіть спеціалізується тільки на натуральних тканинах, навіть з Іваново, обробляє постіль спеціальним розчином: щоб тканина блищала і мала гарний товарний вигляд. Цей розчин вважається нешкідливим, але тканина від нього стає жорсткішим і неясно, яку дію вона зробить на алергіків.
Якщо ваша шкіра схильна до подразнень і сипям, краще обполосніть нову постільну білизну хоча б в холодній воді без порошку. У яких ще випадках потрібно прати нову постільну білизну? Відповідь однозначна: якщо воно призначене для новонароджених.
Для немовлят
Гігієна новонароджених відрізняється від гігієни дорослої людини. Там, де дорослому можна зробити поблажку, з тим же постільною білизною, новому чоловічкові спальний комплект потрібно не тільки випрати, але і гарненько пропрасувати. Навіщо? Справа в тому, що шкіра малюка ще дуже тонка і чутлива. А на постільній білизні, крім розчину, можуть бути шорсткості.
До того ж від виробника і до вашого будинку простирадло, підодіяльник і наволочка пройшли довгий шлях. Хто скаже точно, чиїх рук воно стосувалося і де лежало? І останній аргумент: на білизну залишився хімічний слід виробництва, який може викликати напад задушливого кашлю у вашої дитини.
Постільна білизна для новонароджених обов'язково потрібно прати і бажано гладити з двох сторін, хоча б перші два місяці.
Чому треба прати нову постільну білизну
Отже, багато хто зрозумів, що постільна білизна краще прати, чому не прати. Давайте розберемо чому:
- Перш ніж потрапити в руки господині, новий комплект постільної білизни пройшов етап виробництва, упаковки та транспортування. Він міг на себе зібрати цілий батальйон бактерій. Крім того, якщо комплект куплений не в магазині, а на ринку, його могли чіпати чужі руки. Часто продавці розгортають комплекти перед покупцями, щоб останні змогли оцінити його м'якість і якість. Позбутися від слідів попереднього життя простіше простого: комплект потрібно випрати.
- Білизна з натуральних тканин вимагає ще більш уважного ставлення перед першим застосуванням, так як воно є хорошою приманкою для постільних клопів і кліщів.
- Розчин, яким обробляють нову постільну білизну для товарного вигляду, хоч він і не шкідливий, краще змити.
- Нові спальне приладдя або нічим не пахнуть, або мають неприємний технічний запах, який також легко усувається однієї пранням.
- До першого прання білизна, як правило, жорстке, по-справжньому м'яким і повітряним воно стає після першого прання.
Чи обов'язково це робити
Чи обов'язково це робити, кожна господиня вирішує самостійно. Якщо немає алергії і воно не призначене для маленьких дітей, а перераховані вище пункти не бентежать, комплект можна не стирати.
Прати або досить погладити
Багато жінок пропускають пункт перший - прання і відразу переходять до прасування. Від бактерій це вбереже, але технічний запах не усуне і хімічну обробку НЕ змиє. Прання перед використанням рекомендують самі виробники - про це чорним по білому пишеться на етикетках. Так що погладити недостатньо, треба прати. Як правильно це робити далі.
Як прати нову постільну білизну
В ідеалі перша прання вимагає більш уважного ставлення. Втім, при наявності сучасної техніки - це не проблема. Наволочки, простирадло і підодіяльник потрібно завантажити в пральну машину, додати прального порошку і включити на режим "делікатне прання". При цьому господаркам, які хочуть, аби спальні вироби якомога довше зберегли новий вид, потрібно вивернути їх навиворіт.
Не рекомендується змішувати декілька постільних комплектів, так як вони можуть обмінятися квітами і малюнками, а також використовувати засоби для виведення плям, відбілювачі і стабілізатори кольору. Свіжий комплект ще зі слідами від виробника і неясно, яку хімічну реакцію вони дадуть при змішуванні з новим реагентом. Просто порошку або рідкого мила буде більш, ніж достатньо.
Постільна білизна випрати. Тепер ваш новий комплект залишилося посушити і пропрасувати.
Зверніть увагу: прасування з парою, яка останнім часом так полюбилася господинями, сприяє виснаження тканинних волокон. Відмовтеся від неї хоча б на час. Замість цього, краще гладити вироби, поки вони ще трохи вологі.Прати чи ні нову постільну білизну, звичайно, залишається особистим вибором самої господині. Якщо ви не перете тільки зі страху, що так воно швидше зіпсується, ваші побоювання марні. Якісний спальний набір прослужить кілька років, і одна зайва прання, тим більше з дотриманням рекомендацій, йому точно не зашкодить. Приємних і чарівних снів!