
Подушки з холлофайбер: плюси і мінуси, вибір, догляд
Синтетичні наповнювачі для подушок сьогодні більш популярні, ніж натуральні. І цьому є пояснення: штучна «начинка» практична, гігієнічна, має порівняно невелику вартість. Одним з кращих серед синтетичних матеріалів вважається холлофайбер. Що з себе являє цей вид наповнювача, які його основні характеристики, як за ним правильно доглядати, читайте нижче.
Що таке холлофайбер
Холлофайбер, як і інші неткані матеріали, почали виробляти в 30-х роках минулого століття в Європі. У Росії інтерес до цього наповнювача з'явився в 60-х роках, і з часом матеріал завоював популярність на вітчизняному ринку.
Холлофайбер виробляють з поліефіру із застосуванням термічного способу склеювання волокон. Це безпечний метод оформлення елементів матеріалу, адже в процесі виробництва не задіяні шкідливі хімікати. Також на заводах, що займаються виробництвом холлофайбера, застосовують аеродинамічний спосіб формування волокон. Для цього сировину укладається в спеціальне обладнання (дифузор), де елементи холлофайбера піддаються повітряної обробці. В результаті волокна матеріалу розташовуються в декількох напрямках: вертикальному, диагональном, хаотичному. Завдяки цьому холлофайбер набуває такі властивості, як високу теплоізоляцію, пружність, повітропроникність.
Цей матеріал випускають у продаж в трьох видах:
- Полотно. Застосовують як утеплювач ковдр, верхнього одягу.
- Плита. Для використання в сфері будівництва для утеплення стін, підлоги, стелі, даху.
- Скорочення «кульки». Найбільш часто використовуються для наповнення подушок.
Очевидно, що холлофайбер зарекомендував себе як надійний, практичний, зручний в експлуатації матеріал.

Наповнювач для подушок холлофайбер
Завдяки тому, що елементи холлофайбера мають форму маленьких пружинок, постільні приналежності з цим наповнювачем відрізняються м'якістю, еластичністю. У порівнянні з близьким за характеристиками синтепоном холлофайбер має переваги: краще тримає форму, попускає повітря, не містить хімічних речовин. Саме тому даний вид наповнювача воліють мільйони споживачів.
Плюси і мінуси
У холлофайбера є цілий ряд позитивних якостей, але є і певні мінуси. Розглянемо характеристики наповнювача більш детально.
Плюси
- повітропроникність;
- гипоаллергенность;
- довговічність;
- зносостійкість;
- Недостатня вага;
- екологічність;
- простота в догляді.
Крім того, холлофайбер не електризується, не притягає до себе пил, не стає притулком паразитів. Також матеріал не вбирає запахи.
Мінуси холлофайбера
Вони досить відносні:
- не вбирає вологу. Це мінус для тих, хто часто потіє уві сні, але плюс, коли виріб треба висушити після прання;
- вартість. Холлофайбер дорожче, ніж синтепон, але дешевше натуральних наповнювачів.
Отже, постільні приналежності з цим наповнювачем мають набагато більше позитивних якостей, ніж негативних. Холлофайбер дійсно заслуговує на увагу тих, хто схильний до алергії, піклується про своє здоров'я або просто прагне здобувати практичні, функціональні речі.
Подушки з холлофайбером для вагітних
Холлофайбер є поширеним наповнювачем подушок для вагітних. Пружність, гігієнічність, екологічність виробу з таким наповнювачем дуже важливі для майбутніх мам. Подушка для вагітних повинна тримати форму, тому варто віддати перевагу моделям середньої жорсткості або жорстким.
Подушки для вагітних дуже зручні не тільки в період очікування малюка, але і при годуванні груддю. Наповнювач холлофайбер прийнятний і для мами, і для дитини завдяки своїй безпеці і функціональності.
Дитячі подушки з холлофайбера
Подушку для дитини має змив купувати у віці приблизно 1-1,5 року, коли хребет починає приймати свої природні вигини. Виріб для дітей має бути прямокутним, середньої жорсткості, невисоким. Висота подушечки для малюка 1-2 років не повинна бути більше 4 см, а в 3 роки стоїть збільшити висоту до 6 см. З віком виріб потрібно буде міняти або розпорювати напірник, додаючи більше «нутрощів».
Холлофайбер - непоганий варіант наповнювача для дитячої подушки, адже він безпечний, не викликає алергію, «дихає». Однак цей матеріал може викликати пітливість. Підбирати подушечку для конкретної дитини слід методом проб і помилок, враховуючи індивідуальні особливості малюка.Вага подушки з холлофайбера
Маса виробу прямо залежить від його розміру. Вага подушки з холлофайбер може бути наступним:
- 40х60 см (дитяча) - близько 400 г;
- 50х70 см (прямокутна) - 600 г;
- 60х60 см (квадратна) - 600-700 г;
- 70х70 см (квадратна) - 1000 г.
Такі стандартні розміри і маса подушок, наповнених холлофайбером. Якщо зробити подушку вище, додавши більше внутрішнього матеріалу, вага виробу злегка збільшиться.
Діапазон цін
Вартість постільних речей залежить від їх розмірів, матеріалу, з якого виконаний чохол, а також від виробника. Середня ціна подушки з поліефірним волокном складає:
- 40х60 см - 220 р .;
- 50х70 см - 420р .;
- 60х60 см - 400 р .;
- 70х70 см - 550 р .;
- подушка для вагітних 340х30 см - 3000 р.
Строк служби
В середньому подушка з поліефіру здатна прослужити близько 5 років. Тривалість експлуатації багато в чому залежить від того, як доглядати за виробом. При частих, агресивних праннях і неправильній сушці подушка може прийти в непридатність і за рік використання.
Рекомендації по догляду
Постільні приналежності з поліефірного волокна необхідно періодично прати. Для цього підійде як ручна, так і машинне прання. Після прання виріб сушать в добре провітрюваному приміщенні. Якщо чохол забезпечений блискавкою, можна витягнути наповнювач і просушити його окремо. Після цього волокна можна розчесати щіткою, укласти їх назад в напірник, застебнути блискавку і злегка струсити виріб.
Прання подушок з холлофайбера
Вироби можна прати в машині при установці делікатного режиму з малими оборотами. При ручному пранні передбачається кілька етапів:
- набрати води у велику ємність або ванну. Температура повинна бути не більше 30 ° С;
- налити або всипати в воду слаболужний миючий засіб;
- потримати подушку у воді півгодини;
- під час прання необхідно виконувати надавлюють руху, кілька разів перевернувши виріб;
- добре прополоскати, змінивши воду 3-4 рази;
- злегка віджати і помістити подушку в провітрюється. Саме пристрій повинен розміщуватися в горизонтальному положенні на вентильованого площині;
- час від часу подушку потрібно перевертати і злегка збивати.
Після того, як виріб буде висушене, його потрібно струсити і надіти чисту наволочку.
Щоб подушка не втратила форму завчасно, необхідно чергувати машинну і ручне прання або віддати перевагу тільки останньої.
Висновок
Отже, подушка з холлофайбер може стати відмінною вигідною покупкою. Наповнювач гіпоалергенний, безпечний, довговічний і підходить навіть дітям і вагітним. Вартість холлофайбера невисока, що дозволяє придбати вироби з цим матеріалом людям з різним рівнем доходів.




