Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості
27.01.2020 1 957 0

Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості

Ліжка
В закладки

Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості

Підбір зручною і затишною ліжечка для малюка - мабуть, основний головний біль батьків. Величезний ринок, різні виробники і матеріали, безліч різноманітних функцій і доповнень, поряд з бажанням придбати малюкові тільки найкраще і корисне - це лише невеликий список того, що крутиться в думках новоспечених мами і тата. Яку ж дитяче ліжечко придбати? Спробуємо розібратися в нашій статті.

Різноманітність дитячих ліжок

Новонароджений малюк багато часу проводить в лежачому положенні, тому вибір зручної для мами і безпечної для дитини ліжечка дуже важливий.

Представлені на ринку моделі ліжечок можна віднести до наступних типів:

  • звичайні ліжечка на прямих ніжках, іноді мають знімні колеса;
  • ліжечка-качалки на санчатах (з вигнутими полозами);
  • ліжечка-маятники, оснащені механізмом гойдання ложа;
  • приставні ліжечка - міцно прикріплюються з одного боку ліжка батьків і не мають стінки з цього боку, але підходять тільки для малюків;
  • ліжечка-колиски, підвісні або підлогові, також підходять тільки малюкам до 6 місяців;
  • ліжечка-трансформери, які представляють собою комплект з декількох блоків: сама ліжечко, тумбочка або комод, пеленальний столик і т. д .; основна відмінність даних ліжок - вони «ростуть» у міру зростання дитини, при цьому комод виноситься за межі ліжечка, а пеленальний столик цілком може трансформуватися в письмовий стіл.

Зупинимося докладніше на ліжечках-маятниках: що в них особливого і наскільки вони потрібні діткам?

Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості

Що таке ліжечко-маятник

Маятник - це механізм, який встановлюється на дитяче ліжечко при її виробництві і дозволяє розгойдувати спальне місце, при цьому ніжки залишаються нерухомими.

Таким чином, ліжечко-маятник, оснащена таким механізмом, здатна практично самостійно, з мінімальним зусиллям батьків, починати рухатися і заспокоювати дитину, створюючи подобу звичного йому природного заколисування.

Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливостіДитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості

Види маятників в дитячих ліжечках

Розрізняють 3 види механізму хитання:

Поздовжній

Хитання здійснюється за принципом вперед-назад. Такий спосіб найбільш природний: саме так заколисує мама дитини, тримаючи його на руках.

Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості

До мінусів даного виду можна віднести неможливість установки такої ліжечка в кутку, оскільки для її розгойдування потрібно вільне місце з обох коротких сторін, інакше є ризик удару об стіну або край меблів.

Поперечний

Качає ложе вправо-вліво. Вимагає набагато менше місця, при цьому більшість моделей допускають встановлення ліжечка практично впритул до стіни, так як поперечне хитання здійснюється в досить невеликому діапазоні.

Мінус даного виду полягає в тому, що поперечне хитання не надто «природно» і більше нагадує «тряску», проте багатьом дітям такі маятники припадають до смаку.

Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості

Універсальний або поздовжньо-поперечний

Такий маятник легко перенастраивается з поздовжнього на поперечний і назад, що вкрай зручно, якщо дитина не визначився з пріоритетами гойдання або якщо потрібно кардинально змінити місце розташування самого ліжечка (наприклад, повернути її або пересунути в іншу кімнату).

До мінусів можна віднести саму необхідність механічного перенастроювання маятника, тобто механізм не дозволяє поперемінно використовувати обидва напрямки заколисування без здійснення додаткових дій.

Відео: Як працює маятник на дитячому ліжечку

Чи потрібен маятник в дитячому ліжечку

Не можна дати однозначну відповідь потрібна ліжечко з маятником вашому малюкові. Ніхто не знає, наскільки активним або «ручним» буде дитина, що буде йому подобатися, а що - викликати неприязнь.

Маятниковий механізм значно полегшить життя мамі в тому випадку, коли дитину доведеться довго і часто заколисувати на руках, наприклад, при сильних кольках або при проблемах із засинанням. Але передбачити це неможливо: одні дітки досить спокійно проходять такі періоди і не дуже «напружують» при цьому батьків, інші - не злазять з рук і вимагають практично постійною «трясіння» і хитань.

Також слід мати на увазі, що більшість педіатрів сходяться на думці, що заколисування - не найкращий друг дитини і воно можливе лише в найбільш ранній період його життя.

Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості

Ліжечко з маятником або без нього

Кожен батько, спираючись на свої переваги і досвід, самостійно вирішує наскільки потрібен маятниковий механізм в дитячому ліжечку або можна обійтися без нього.

Але навіть якщо прийнято рішення обійтися звичайною ліжечком без маятникового механізму, то - при необхідності - проблему тривалого заколисування малюка можна вирішити іншими пристроями, такими як: шезлонги з електроприводом, багатофункціональні стільчики для годування зі схожими функціями, електрокачелі для малюків і безліччю інших.

Яка ліжко краще: маятник або качалка

Обидві ліжечка служать одній меті - вони допомагають заколисувати малюка, заспокоїти його перед сном. За старих часів для цих цілей використовувалися підвісні люльки, що кріпляться до стелі: рівномірні заколисуючі руху заспокоювали малюка і допомагали йому швидше заснути. Сучасні маятники і гойдалки виконують ту ж функцію.

Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості

Однак, до істотних недоліків качалок відносять можливість самостійного перекидання ліжечка расшалившимся малюком, тому, як тільки дитина стала проявляти активність в сидячому положенні і тим більше - коли він намагається встати і триматися вертикально, настійно рекомендується прибрати з ліжечок-качалок полози і встановити ліжечко на коліщатка з фіксацією або на ніжки.

Різновиди ліжечок-маятників і їх особливості

Як і практично будь-які види ліжок, ліжечка-маятники мають безліч різних форм і особливостей комплектації. Розглянемо основні їх різновиди.

За формою: прямокутна, кругла, овальна

Як правило, дитячі ліжечка мають форму прямокутника. Однак, останнім часом стали набирати популярність ліжечка круглих і овальних форм.

Діаметр круглих ліжечок зазвичай не перевищує 90 см, тобто вони призначені для дітей з народження і до 3-6 місяців, після чого ліжечко потрібно змінити. Найчастіше круглі ліжечка є трансформерами і при досягненні дитиною певного зростання вони легко подовжуються, перетворюючись в овальні.

Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості
Фото: Дитяче ліжко-маятник і її різновиди (за формою)

Овальні форми не мають особливих переваг в порівнянні з прямокутними і зазвичай є таким собі «предметом статусу». Такі ліжечка не дуже зручно розміщувати біля стіни, як правило, більш красиво і органічно вони виглядають в центрі дитячої кімнати. Також слід мати на увазі, що вартість матраців та білизни для круглих і овальних ліжечок трохи вище, ніж вартість аналогічних товарів стандартних прямокутних форм.

По виду маятника: ручний, автоматичний

Найпростіший спосіб заколисування - вручну, причому митників механізми спрацьовують навіть на легкий поштовх і за інерцією качають ще кілька разів, чого цілком може вистачити для засипання малюка, що прокинувся посеред ночі.

Мамі для цього навіть не потрібно вилазити з-під ковдри. Це значно економить сили мами під час довгого заколисування малюка.

Електричний маятник виконує ту ж роботу, але без участі людини. Деякі автоматичні маятники мають датчики звуку і включаються, коли «чують», що дитина почала прокидатися. Однак, ця функція не завжди зручна, оскільки механізм не вміє розрізняти місце походження звуку і може 15-20 хвилин качати порожню ліжечко тільки тому, що кричущий дитина просто пробіг повз.

Більш зручні програмовані автоматичні маятники, що включаються батьками з заздалегідь встановленою програмою заколисування, після закінчення часу якій маятник сам відключиться, не потривоживши сон дитини.

За комплектності: без ящика, з ящиком, з комодом

Багато ліжечка мають додаткову комплектацію, наприклад, під спальним місцем можуть бути передбачені полози для висувного білизняного ящика, в якому також можна зберігати іграшки та інші дитячі речі.

Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості

Деякі моделі мають вбудовані дитячі комоди з повивальними столиками. Такий «гібрид» дуже зручний у використанні і дозволяє не витрачати гроші і сили на пошук додаткової дитячих меблів, відповідної за стилем і розмірами. Однак врахуйте, що дані ліжка будуть обладнані поперечним маятником.

Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості

Найпростіші ліжечка не мають ні сповивальних столиків, ні шафок, однак, батьки можуть самостійно доповнити ліжечко придатними за розміром висувними ящиками, комодами і іншим необхідним.

За рухливості: на коліщатках, без коліщаток

Більшість дитячих ліжечок комплектується коліщатками з фіксаторами, причому частина ліжечок в принципі не може використовуватися без коліс. Ліжечка на ніжках (без коліщаток) також зустрічаються і, як правило, відносяться до більш низького цінового сегменту.

Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості

Однак, наявність коліс не є настільки вже необхідним: все одно основний час ліжечко проводить із зафіксованими колесами, що не має принципової відмінності від ліжечка, просто встановленої на ніжки.

Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості

За складністю: ліжко-трансформер з маятником

Ліжечка-транформери, як правило, мають цілий набір додаткових деталей і навіть видів меблів, яка може використовуватися як малюком, так і вже підросли дитиною. Найчастіше така ліжечко спочатку має розмір люльки, потім подовжується в дитяче ліжечко з бортиком, а для підрослого малюка вона перетворюється практично в повноцінне ліжко.

Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості
Фото: Ліжко-трансформер і варіанти її трансформації

Такі ліжечка також можуть бути оснащені маятниковий механізмом, зрозуміло, в комплектаціях, призначених для самих маленьких.

За розміром спального місця

Стандартний розмір спального місця для малюків - 120х60 см. Рідше зустрічаються ліжечка великих розмірів - 140х70 см.

Цими ж розмірами керуються текстильні фабрики при пошитті дитячої постільної білизни.

Але попит народжує пропозицію і широке поширення круглих і овальних ліжечок спричинило появу інших розмірів спального місця:

  • круглі з діаметром від 65 до 90 см, при цьому найбільшою популярністю користується діаметр 75 см;
  • овальні з розмірами від 90х60 до 125х75 см.

Ліжечко-маятник: яка краще

Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості

Якщо ваш малюк відмінно засинає і без заколисування, то купувати ліжко з маятниковий механізмом і привчати дитину до закачування не варто. Якщо ж малюк постійно плаче, вередує і не може заснути, то коштувати подумати про придбання моделі з поздовжнім, або універсальним маятником. Останній дасть можливість випробувати обидва варіанти і зрозуміти, що краще підходить саме вашому малюкові.

При покупці також враховуйте такі параметри, як габарити (розміри), матеріали виготовлення, наявність коліщаток, що опускається боковинки або планки, додаткових елементів (ящиків, комода, пеленального столика) і ін. Намагайтеся підбирати меблі з оптимальним співвідношенням ціна / якість.

Популярні моделі, ціни

Розглянемо і порівняємо кілька популярних моделей ліжечок-маятників.

Модель «Чунга-чанга», трансформер (Острівець затишку)

Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості

Чарівна ліжечко-трансформер з маятниковий механізмом гойдання. Оснащена комодом, висувним ящиком і пеленальним столиком. Зроблена з дерева і ДСП, випускається в двох кольорах. Розміри спального місця від 120х60 см до 170х60 см. Виробник: Острівець затишку. Ціни варіюються від 8,2 до 9,8 тис.руб.

Модель «Уляна-2», трансформер (Антел)

Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості

Ще один трансформер зі строгим дизайном і чіткими лініями. Ліжко Уляна-2 має два висувних ящика, комод, оснащена поперечним маятників. Каркас - з дерева і ДСП, є кілька варіантів забарвлень. Розміри спального місця: 120х60, 170х60 см, розмір комода - 40х60 см. Ціни: від 7 до 10,5 тис.руб за модель з фотодруком.

Модель «Джулія» з універсальним маятником (Гандилян)

Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості

Дана модель оснащена універсальним маятником і висувним ящиком знизу. Представлена ​​в светилх і темних тонах. Має стандартне спальне місце - 120х60 см. Ціна від 12,5 тис.руб.

Ліжечка від фірми Можга (Червона Зірка)

Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості

Російський виробник «Червона зірка» (Удмуртська Республіка, г.Можга) займає гідне місце серед виробників дитячих ліжечок, нічим не поступаючись закордонним аналогам. «Червона зірка» виробляє надійні і якісні моделі для різних цінових сегментів. Так наприклад:

  • модель «Регіна», оснащена маятниковий механізмом і вироблена з натурального лакованого дерева, коштує більше 20 тис. руб .;
  • модель «Кирюша» - ліжечко-трансформер з комодом і висувним ящиком, коштує близько 23 тис.руб .;
Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливостіДитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості

Рекомендуємо також звернути увагу на різні моделі від брендів: Алита, Лель і Фея.

Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості

На жаль, неможливо заздалегідь визначити який вид гойдання ліжечка буде «схвалений» конкретним малюком, тому вибір даної функції цілком і повністю залежить від уподобань батьків: для кого-то хитання виявиться дуже затребуваним, а іншим може зовсім не знадобитися.

Однак, при прийнятті рішення про оснащення ліжечка заколисує механізмами треба поставити собі такі питання:

  • чи буде практикуватися спільний сон мами і малюка;
  • чи достатньо місця в кімнаті для качання люльки в максимальних діапазонах вперед-назад і / або з боку в бік;
  • чи буде турбувати батьків можливість (нехай і малоймовірна) самостійного розгойдування дитиною ложа ліжечка;
  • в якому приблизно віці дитини очікується «фіксація» ліжечка, тобто як довго планується користуватися додатковими механізмами заколисування.

Дитяче ліжко-маятник: навіщо потрібна, види маятників, особливості

Якщо все ж ви вирішили, що заколисування - важлива і необхідна деталь ліжечка, то варто віддати перевагу універсальним маятникам, зрозуміло, при наявності достатнього вільного місця для качання.

Комментарии (0)
Додати коментар
Євро розміри постільної білизни: євростандарт, таблиця
Постільна білизна високої якості і оптимальних розмірів - запорука вашого міцного сну і приємного пробудження. Але зараз на ринку величезна кількість різних видів
Розміри Полутороспальна ліжка
Не секрет, що сон грає найважливішу роль в життєдіяльності людини, тому дуже важливо приділяти увагу питанню облаштування спальної зони. Правильно підібрана меблі буде
Плед для новонародженого
Плед - одна з перших речей, яка буде з малюком чималу частину часу. Це виріб стане в нагоді і відразу після народження, і через кілька місяців і навіть років. Плед для
Розвиток дитини в 2 місяці
Минуло два місяці після появи малюка на світ, і новонароджений абсолютно змінився. Діти стрімко ростуть, набирають вагу, робота внутрішніх органів і систем
Дивовижні факти про новонароджених
Діти - це диво. Новонароджені крихітки - просто диво. Вони можуть дивовижні речі. У перші місяці життя розвиток малюків йде унікальним шляхом і вони постійно ставлять в
Класні ідеї про те, що можна подарувати новонародженій дитині
Доброго дня! Я знову з вами! Як завжди в пошуках відповідей по темі подарунків! Сьогодні хочеться підняти тему «що можна подарувати новонародженій дитині».