Розвиток дитини в 2 місяці
16.08.2019 583 0

Розвиток дитини в 2 місяці

Розвиток
В закладки

Минуло два місяці після появи малюка на світ, і новонароджений абсолютно змінився. Діти стрімко ростуть, набирають вагу, робота внутрішніх органів і систем вдосконалюється. Малюк в 2 місяці демонструє активний розвиток: погляд стає усвідомленим, руху менш хаотичними, він дізнається маму і робить перші спроби посміхатися. Головне завдання батьків на цьому життєвому етапі дитини - допомогти йому адаптуватися до навколишнього світу, виробити індивідуальний режим сну і неспання, а також організувати відповідні заняття та ігри для загального розвитку. Що вміє дитина в 2 місяці, розвиток якого відповідає медичним нормам?

Розвиток дитини в 2 місяці

Фізіологічні зміни віку

На 3 місяці життя малюк помітно змінюється. В першу чергу це помітно по збільшенню показників зросту і ваги. У нормі до кінця другого місяця дитина виростає на 1-5 сантиметрів. Показники суто індивідуальні і залежать від генетичної схильності. Саме тому в період новонародженості мамам не рекомендується купувати занадто багато нарядів для доньки чи синочка - вони просто не встигнуть їх зносити.

Скільки повинен важити дитина в 2 місяці? Відповідно до норм за місяць він набирає 800-1200 грам. Менший приріст говорить про неправильному режимі харчування, а більший - про перегодовуванні, що негативно позначається на самопочутті малюка.

З медичної точки зору в 2 місяці нормальними вважаються такі показники:

  • зростання - від 56 до 60 см;
  • вага - від 4500 до 6000 г;
  • обсяг грудної клітини збільшується на 2 см;
  • обсяг голови збільшується на 1,5 см.

Зверніть увагу! Дівчатка ростуть повільніше, ніж хлопчики.

При істотних відхиленнях від норми батьки повинні звернутися за консультацією до педіатра.

Розвиток дитини в 2 місяці

Що вміє малюк в 2 місяці:

  • усвідомлено посміхається мамі, реагуючи на ласкаві слова;
  • висловлює цілий спектр емоцій: радість, образу, роздратування, невдоволення діями дорослих;
  • поліпшення функцій очних м'язів дозволяє дитині зосереджувати погляд на яскравих предметах, якщо вони нерухомі, і стежити за ними в русі;
  • піднімає головку в положенні лежачи на животі і утримує її 30-60 секунд;
  • розширюється діапазон вимовлених звуків;
  • якщо дитина 2 місяців плаче, цією дією він звертає увагу батьків на дискомфорт;
  • може перевертатися на спину лежачи на боці;
  • активний розвиток органів слуху дає можливість дитині реагувати на голоси і джерела шуму.

До двох місяців йде тонус, крихітка розтискає і стискає кулачки самостійно, а його ніжки розслаблені. Дівчатка і хлопчики цього віку люблять подорожувати по дому на руках у батьків, їх уже не влаштовує пасивне лежання в ліжечку.

Режим дня

Батьки повинні обов'язково враховувати природні біоритми немовляти. Режим дитині в 2 місяці потрібен обов'язково - це одне з основних умов гармонійного психоемоційного та фізичного розвитку. Він має на увазі, що годування, відхід до сну, прогулянки і заняття з малюком проходять в приблизно один і той же час. Режим важливий не тільки для дитини - він дозволяє мамі скласти зручний розпорядок дня, де буде місце для домашніх справ і відпочинку.

Сон

Скільки спить дитина в 2 місяці? Це залежить від індивідуальних біоритмів, але в середньому тривалість відпочинку становить 16-18 годин. Двомісячні крихти сплять 3-4 рази вдень по 1,5-2 години і 8-10 годин вночі. Періоди неспання немовлят короткі - всього близько 6 годин в день з проміжками на сон.

Розвиток дитини в 2 місяці

Годування

Скільки повинен їсти дитина в 2 місяці? Перше годування зазвичай доводиться на 6-7 ранку, останнє - на 22-23 вечора. Якщо малюк не доїдає, він може прокинутися вночі і вимагати додаткову порцію молочка. Загальна кількість годувань в цьому віці становить 6-7 разів з інтервалом приблизно о 3 годині. Педіатри рекомендують молодим мамам годувати дитину на вимогу - немовлята самостійно регулюють свій апетит і у материнських грудей відчувають себе в цілковитій безпеці.

Кращою їжею, що забезпечує гармонійний розвиток 2-місячного малюка, вважається грудне молоко. Воно повноцінно забезпечує немовляти поживними речовинами, зміцнює його імунітет і допомагає рости. Прикладати до грудей необхідно на вимогу, стільки раз, скільки просить малюк. Дітки, які знаходяться на штучному вигодовуванні, за добу повинні з'їдати 900 г суміші - приблизно по 130 г за кожне з 7 годувань.

Після їжі малюка кілька хвилин тримають вертикально, щоб зі шлунка вийшло повітря, який він заковтує при ссанні. Це дієва профілактика колік.

Прогулянки

Чим зайнятися з дитиною в 2 місяці? Присвятити час прогулянок на свіжому повітрі. Вони грають важливу роль в здоровому розвитку дитини і природному загартування. У теплу пору року з двомісячною дитиною гуляють 2 рази в день по 2-3 години, поєднуючи променад з денним сном. Взимку досить проводити на вулиці 1,5-2 години, обов'язково забезпечивши дитині захист від холодного повітря.

Розвиток дитини в 2 місяці

Догляд за малюком в 2 місяці

Турбота про улюбленого сина чи доньки - приємне заняття для батьків. Щоденний догляд за малюком полягає в наступних діях:

  • умивання: протирання особи, вушок, вічко дитини;
  • підмивання і зміна підгузників після кожного випорожнення;
  • щоденне купання перед нічним сном у воді, температура якої становить + 36-37 градусів.

У двомісячного немовляти швидко ростуть нігтики на ручках і ніжках. Щоб він не подряпав себе, мама повинна постійно стежити за їх довжиною і обрізати в міру необхідності.

Батьки зобов'язані подбати, щоб дитина була одягнена відповідно до температури в кімнаті або на вулиці. У цьому віці діти ще Термочутливість: вони швидко переохолоджуватися і перегріваються. Нормальна температура у дитини в 2 місяці коливається в межах 36-37,3 градусів, а при ректальному вимірі може доходити до 38. Піднімати паніку не варто, потрібно викликати педіатра, який огляне малюка і визначить причини підвищення температурних показників.

Заняття для стимуляції розвитку

Чим займатися з дитиною в 2 місяці, щоб він зростання здоровим? Педіатри складають цілий список рекомендацій для мам і тат, де йдеться про корисні вправи для фізичного розвитку. Зараз основним завданням для батьків є зміцнення м'язів спинки і шийки немовляти, тому ефективною буде гімнастика для дитини 2 місяців. Малюка часто викладають на животик, м'яко погладжують ручки, ніжки і спину. Перевернувши дитину на спинку, потрібно розводити руки в сторони, а потім зводити їх у грудях, ноги розпрямляти і згинати в колінах. Всі рухи мами під час занять з 2-місячним малюком повинні бути м'якими і ніжними, щоб дитина відчувала вашу любов і залишався спокійним.

Розвиток дитини в 2 місяці

Існують розвиваючі ігри для дітей 2 місяців. Вони елементарні: мама повільно пересуває перед донькою чи сином строкаті предмети, щоб дитинка стежила за ними поглядом. Можна водити з боку в бік брязкальцем, яка видає звуки, привертаючи увагу крихти, змушуючи повертати головку на подразник.

Які розвиваючі іграшки для 2-місячної дитини варто придбати:

  • яскраві пищалки;
  • брязкальця;
  • підвісний музичний мобіль, який вішають над ліжечком;
  • м'які іграшки з дзвіночком або шарудить вкладкою всередині.

В 2 місяці дитині для повноцінного розвитку потрібні і гри, і масаж. Про його проведення можна домовитися з медсестрою в поліклініці або робити масажні вправи самостійно. У них немає нічого складного, адже масаж для немовлят полягає в легких погладжуваннях і акуратному розминці всіх частин тіла.

Щодня розмовляйте з улюбленим чадом, розповідайте віршики і потішки, співайте колискові і дитячі пісеньки. Саме зараз закладається фундамент для подальшого успішного розвитку мовних навичок.

Комментарии (0)
Додати коментар
Чи можна дітям дивитися телевізор
Можете уявити дозвілля без перегляду телевізійних передач, серіалів і мультфільмів? У блакитних екранів дошкільнята, підлітки і дорослі проводять багато вільного часу,
Дитина б'ється в садку
Дитина б'ється в садку
Дитина б'ється в садку
09.08.19 Виховання і навчання
«Ваш син б'ється» - повідомляють схвильованої матері, і та хапається за носовичок. Хто б міг подумати, що її Вася забіяка!
Виховання самостійності у дітей
Багато батьків рано чи пізно з жахом виявляє, що їх підросли чада не має уявлення, як робиться якась елементарна річ.
Дивовижні факти про новонароджених
Діти - це диво. Новонароджені крихітки - просто диво. Вони можуть дивовижні речі. У перші місяці життя розвиток малюків йде унікальним шляхом і вони постійно ставлять в
Алкоголь і вагітність
Алкоголь і вагітність
Алкоголь і вагітність
15.08.19 Вагітність і пологи
Алкоголь і вагітність несумісні. Це незаперечна істина, тому адекватні майбутні мами, дізнавшись про зародження нового життя, відмовляються від шкідливих звичок без
Китайський і японський календар зачаття дитини
Плануючи вагітність, багато пар хочуть народити дитину певної статі. Особливо це важливо для батьків, у яких вже є одна дитина - більшість сімей хочуть мати