Алкоголь і вагітність
Алкоголь і вагітність несумісні. Це незаперечна істина, тому адекватні майбутні мами, дізнавшись про зародження нового життя, відмовляються від шкідливих звичок без зволікання. Однак знаходяться жінки, які не бачать нічого страшного в вживанні спиртних напоїв в перші дні зачаття і наступні місяці виношування плоду. Чи можна алкоголь вагітним і чим загрожує зловживання високоградусними рідинами мамі і дитині? Чи існує допустима доза спиртного, яка не зробить шкоди організму, що росте?
Зловживання алкогольними напоями до зачаття
Планування малюка - дуже відповідальний життєвий період. Це час змінити себе: відмовитися від шкідливих звичок, почати вести активний спосіб життя і правильно харчуватися. Багато чоловіків вважають, що прийом спиртовмісних рідин ніяк не впливає на здоров'я майбутньої сина чи доньки. Таку думку помилково. В ході експериментів було встановлено, що спиртові сполуки моментально потрапляють в рідину, яка підтримує життєдіяльність чоловічих статевих клітин, і істотно уповільнює їх рух. В результаті патологічні сперматозоїди, у здорового чоловіка не беруть участі в процесі запліднення, можуть проникнути в яйцеклітину, що призведе до викидня на ранньому терміні або народження малюка з відхиленнями.
Жіночі статеві клітини при регулярному спілкуванні з «зеленим змієм» пошкоджені ще до дозрівання, вони не придатні для запліднення. Впливає і алкоголь на місячні? Безумовно, і дуже негативно! Пияцтво призводить до затримки щомісячного кровотечі, цикл стає нерегулярним і завагітніти без додаткового лікування не вдається. Якщо у потенційної мами з'явилися симптоми вдалого зачаття, а вона вживала алкоголь і тест на вагітність показав 2 смужки, перше що потрібно зробити - звернутися за консультацією до лікаря-гінеколога.
Небезпека для плода в 1 триместрі
Під час імплантації зародка до стінки матки його чутливість надзвичайно підвищена. Вживаючи алкоголь при вагітності на ранніх термінах, жінка ризикує народити нездорового дитини в 95 випадках зі 100. Небезпечний не стільки сам спирт, скільки утворені в результаті його розкладання продукти, особливо ацетальдегід. Він провокує спазм судин пуповини і плаценти, в результаті чого погіршується кровопостачання ембріона, плід недоотримує найважливіші мікроелементи.
У 1 триместрі тільки починається формування майбутньої людини. Саме зараз ембріон бере з материнського організму необхідні для росту речовини, тому пити алкоголь в перші тижні вагітності категорично заборонено. Він провокує виникнення різних патологій, у багатьох випадках призводить до природного переривання.
Чим загрожує вживання алкоголю на перших тижнях вагітності:
- небезпека виникнення відхилень у формуванні кісткової тканини;
- негативні порушення в роботі нервової системи;
- проблеми в роботі головного мозку;
- уповільнення ділення клітин, як результат - зниження темпів росту плода.
Як впливає алкоголь на вагітність? Під дією спиртного у ембріона може виникнути алкогольний синдром. При інтоксикації небезпечними речовинами маленький організм не здатний розвиватися правильно, продукти розпаду етанолових сполук провокують виникнення аномалій: дитина може народитися з гідроцефалією, мати проблеми з печінкою, нирками та сечовивідної системою.
Якщо ваша подружка або родичка пила алкоголь на ранніх термінах вагітності і явила світові здорового малюка, це не означає, що і ваше виношування, «приправлене» алкогольною продукцією, пройде без ускладнень, а малюк народиться без вроджених патологій. Чи впливає алкоголь на тест на вагітність? Так, адже надмірне пияцтво може змінити гормональний фон, що спотворить результати тестування.
Вживання алкоголю на ранніх термінах вагітності неодмінно призведе до фатального алкосіндрому, якщо вагітна приймає щодня 2-3 дози будь-якого спиртного по 25 мл. Ознаки того, що малюк схильний до захворювання, помітні разу після народження:
- тіло недорозвинене;
- внутрішні органи пошкоджені;
- дуже малу вагу плода;
- зовнішні патології: недорозвинення щелеп, носової кістки, губ;
- неврологічні відхилення.
Якщо настала довгоочікувана вагітність і алкоголь на ранніх термінах ви брали, не знаючи про неї, про це необхідно розповісти лікаря. Він призначить необхідні аналізи і відправить вагітну жінку на скринінг, щоб дізнатися, чи завдано будь-якої шкоди зародився ембріону.
Наслідки вживання спиртного під час виношування
Вчені довели, що найбільш негативний вплив алкоголю на плід виявляється в період з 7 по 12 тиждень. На цьому терміні активно розвивається головний мозок, і знищені ацетальдегідом клітини не відновлюються, що призводить до важких неврологічних захворювань у новонародженого.
Якщо жінка поєднує алкоголь і вагітність, наслідки для дитини всередині материнської утроби можуть бути плачевними. Через інтоксикації організм матері не може в повному обсязі засвоювати залізо, фолієву кислоту, магній і кальцій, а також інші цінні мікроелементи, без яких плід не зможе повноцінно розвиватися і рости. Це стає причиною зниження гемоглобіну і кисневого голодування - гіпоксії, в свою чергу веде до патологічних змін в життєво важливих системах і органах плода.
Чи існують алкогольні норми
За здоров'я дитини батьки несуть повноцінну відповідальність. Від способу життя батька і матері залежать майбутнє фізичний і розумовий розвиток новонародженого малюка. Чи можна пити під час вагітності алкоголь? Лікарі вимагають відмовитися від спиртного, проте дозволяють деякі вільності в дуже рідкісних випадках.
Скільки може собі дозволити випити вагітна жінка, за умови, що вона і плід всередині утроби абсолютно здорові:
- 2-3 рази за весь період виношування 100 мл сухого вина гарної якості;
- у другому триместрі кількість що надходить в організм етанолу не може перевищувати 30 мл, інакше підвищується ризик викидня і штучних пологів;
- жінка вагою в 70 кг може випивати в третьому триместрі не більше 70 мл червоного вина;
- високоградусні і слабоалкогольні напої можна приймати тільки під час їжі.
Майбутні мами повинні знати, що перевищення дози за все в 2 рази може спровокувати розвиток алкогольного синдрому плода!
Крім того, вчені стверджують, що надмірне вживання спиртовмісних продуктів батьком дитини не менш небезпечно, ніж материнський алкоголізм. Навіть невеликі, але регулярні узливання алкоголю можуть пошкодити спадкову структуру сперматозоїда, що негативно позначиться на внутрішньоутробний розвиток плода і здоров'я новонародженого. Говорячи про безпечних дозах, вчені висловлюють думку, що чоловік може випивати не більше 200 мл сухого вина або 50 гр горілки на добу. Який алкоголь можна вагітним? Жінці все ж рекомендується відмовитися від спиртного повністю.
Сьогодні діти з вродженим алкогольним синдромом не рідкість. Лікарі настійно рекомендують парам на етапі планування і виношування дитини повністю відмовитися від спиртовмісних продуктів. Тільки так можна подбати про збереження здоров'я майбутнього покоління!