Дитина б'ється в садку
«Ваш син б'ється» - повідомляють схвильованої матері, і та хапається за носовичок. Хто б міг подумати, що її Вася забіяка! Але не варто робити поспішних висновків, важливо розібратися з якої причини дитина б'ється в дитячому саду і відучити малюка розпускати руки.
«Ваш син б'ється» - повідомляють схвильованої матері, і та хапається за носовичок. Хто б міг подумати, що її Вася забіяка! Але не варто робити поспішних висновків, важливо розібратися з якої причини дитина б'ється в дитячому саду і відучити малюка розпускати руки.
Чому дитина б'ється
Причини, за якими діти б'ються, бувають найрізноманітніші, причому найчастіше це мало пов'язано з агресією як такої. Так чому ж дитина не слухається і б'ється?
Поганий приклад заразливий
Нерідко постійні бійки дитини з однолітками пов'язані з атмосферою в родині. Рідко дитина з дружною, люблячої сім'ї стане розпускати руки. А ось для дитини, постійно отримує запотиличники, - це нормальна ситуація, в його голові складається цілком робоча формула: хто сильніший, той і правий. Раз батькам можна, то і мені теж.
Вони не беруть мене грати
Нерідко причиною агресії з боку дитини можуть бути різного роду провокації, смішки і просте небажання інших дітей грати з ним через його фізичні вади. В такому випадку, не вміючи домовлятися, дитина пускає в хід кулаки, ще більше розпалюючи зав'язалася ворожнечу.
Зверни на мене увагу
Нерідко така поведінка буває провокаційним. У цьому випадку батькам слід звернути увагу на те, як часто вони відповідають дитині відмовою на його прохання пограти з ним або почитати йому книжку. Якщо часто, то потрібно ситуацію міняти.
Мені потрібно випустити енергію
Ще однією причиною забіякуватості дитини може стати зовсім не його озлобленість або нестача уваги, а банальне невміння пускати зайву енергію в мирне русло.
Я перший
Якщо дитина занадто розпещений, він звик отримувати все, що захоче. У дитячому садку йому доводиться стикатися з такими ж малюками, які теж намагаються завоювати місце під сонцем. Аби не допустити чекати своєї черги, дитина починає штовхати товаришів, плакати і нерідко пускає в хід кулаки, щоб домогтися свого.
Я злюся, тому що мені погано
Іноді причиною агресії з боку малюка може бути хвороба, а тому бажання захиститися, сховатися від болю, виливається в розмахування руками.
Якими б не були причини агресії з боку дитини, не слід панікувати завчасно або хапатися за ремінь. Важливо, розібравшись у причинах, знайти рішення, яке влаштує і малюка, і батьків. Адже скорегувати поведінку маленького чоловічка досить просто, головне, любити свого малюка і діяти послідовно.
Як відучити дитину битися
Після того, як причина жахливого поведінки чада спливла на поверхню, важливо вчасно зайнятися її рішенням. Якщо в усьому винна хвороба малюка, його слід показати невролога і пройти обстеження, які допоможуть призначити потрібне лікування.
Важливо при вихованні дитини уникати фраз на зразок: «Дай здачі», «Вирішуй свої проблеми сам» - при цьому не пояснюючи, як вирішувати. Важливо поговорити з дитиною спокійно, пояснити, чому не можна битися. Не зайвим буде і показати, що батьки засмучені. Зазвичай малюк шкодує своїх маму і тата і, побачивши їх реакцію на вчинок, може відмовитися від вирішення спорів кулаками.
Якщо справа в надлишку енергії, дитини можна записати в спортивну секцію, в якій він буде вести себе активно, а в решту часу стане спокійніше, так як енергії у нього буде рівно стільки, скільки потрібно для мирних ігор.
Не варто говорити дитині "ні" на будь-яке його бажання, інакше є ризик, що малюк буде реалізовувати всі свої «хочу» в дитячому саду, але з великим напором.
Не менш важливо поговорити з малюком, спробувати його зрозуміти і в ігровій формі навчити не піддаватися на провокації.
Не варто відмовлятися і від допомоги психолога, якщо самостійно вирішити проблему не вдається. Він ніяк не вплине на майбутнє малюка в негативному ключі, а навпаки, навчить його правильно поводитися з однолітками і реагувати на провокації.
Вирішити проблему з бійками досить просто, адже діти прагнуть змінюватися, вони не хочуть бути поганими, але часто не знають, як себе вести в різних ситуаціях. Тільки батьківське тепло і розуміння допоможуть дитині стати впевненіше і спокійніше. Головне - бути готовим до змін.