Касетна ковдра: що це таке, особливості, плюси і мінуси
25.02.2020 1 086 0

Касетна ковдра: що це таке, особливості, плюси і мінуси

Ковдри
В закладки

Касетна ковдра: що це таке, особливості, плюси і мінуси

Правильний вибір ковдри здатний забезпечити комфортний відпочинок вночі. Від якісного складу постільних речей і способу пошиття залежать відчуття людини під час сну. Натуральні матеріали і сучасні технології виготовлення ковдр підтримують правильний мікроклімат в ліжку і захищають від перепаду температур.

Що таке касетне ковдру

Касетна ковдру - це виріб для сну, зібране з осередків (так званих "касет"), кожна з яких містить в собі наповнювач. Пошиття даними способом дозволяє зберегти легкість і м'якість вироби. Наповнювач залишається в замкнутому просторі касети, не збирається в грудки і не переміщається всередині простору.

Касетна ковдра: що це таке, особливості, плюси і мінуси

Чохол виконується на швейній машині вручну. Існує два способи виготовлення:

  1. З перегородками (власне це і є класичне касетне ковдру). Верхній і нижній шар тканини доповнюють вертикальними перегородками, які утворюють високу осередок з великою кількістю наповнювача.
  2. Без перегородок (ковдру касетного типу). Касета утворюється з двох шарів матеріалу, однак при цьому пухнастість вироби може збільшитися на 30-40%.
Касетна ковдра: що це таке, особливості, плюси і мінуси Касетна ковдра: що це таке, особливості, плюси і мінуси

Касетні моделі мають більш складну конструкцію, в порівнянні з іншими видами ковдри, проте дана технологія пошиття забезпечує їм легкість і довговічність.

Основні види наповнювачів для ковдр касетного типу

Касетні ковдри заповнюють натуральними і синтетичними матеріалами. Гусячий і верблюжий пух вимагають спеціального догляду, гарантують обсяг і пружність. Синтетичні легко стираються, але через кілька років втрачають свою форму.

Пух перо

Ковдри, наповнені пухом і пером, користуються підвищеним попитом. Пух забезпечує легкість, пір'я - пружність. При виборі вироби орієнтуються на співвідношення пір'я і пуху. У ГОСТ вказані пропорції пуху і пера 90/10, 60/40, 50/50 або 30/70. Світові виробники використовують 85% пуху і 15% пера.

Для оцінки якості розроблений індекс Feel power, який відображає пружність пуху і його здатність відновитися після стиснення. Чим вище цифра, тим він якісніший. Якщо показник досяг 750 і більше, наповнювач називають ексклюзивним. Сировину збирають тільки навесні з грудей птиці. Цифра 400 і нижче означає, що пух отримали з мертвої особи.

Пружність визначає здатність захищати від холоду. Ексклюзивні вироби не дадуть замерзнути при -35 ° C.

Касетна ковдра: що це таке, особливості, плюси і мінуси

Гусячий пух

В якості сировини використовують пір'я живих птахів старше 6 місяців. На якість впливає порода і ареал гусей. Чим холодніше клімат, тим якісніше сировину. Цінним вважається вид, який мешкає в Канаді. Часто використовують пух Угорської, Італійської і Північно-німецькій породи. Існують такі нормативні документи для наповнення з качиного пуху:

  • євро - сировина відрізняється найвищою якістю;
  • швейцарський - характеризується максимальним обсягом пуху;
  • світової - використовується в дешевих товарах, де обсяг наповнювача невеликий.

Перед наповненням пір'я проходять підготовку, яка включає 18 етапів.

Касетна ковдра: що це таке, особливості, плюси і мінуси Касетна ковдра: що це таке, особливості, плюси і мінуси

За пуховою виробом потрібен спеціальний догляд, тоді воно довго прослужить. Періодично його збивають і 1 раз в 3 місяці обов'язково провітрюють на повітрі. Під час прання дотримуються вимог виробника, які вказані на етикетці. Зберігати ковдру потрібно в чохлі. Якщо його немає, використовують шматок бавовни.

Пух може викликати у людини алергію. У таких випадках набувають товар, для якого використовували штучне сировину в якості наповнювача.

Верблюжа пух

Для його отримання вручну вичісують бактріанів і дромедаров. Підшерсток відрізняється від шерсті більшою м'якістю. Перед використанням він потрапляє на сортування. Верблюжа пух підходить для дитячих моделей. Ковдра з таким наповнювачем зберігає тепло взимку, але по теплоізоляції поступаються пташиному сировини. Вироби характеризуються гигроскопичностью, довговічністю і легкістю. Вони відштовхують статичну електрику і не викликають алергічну реакцію.

Касетна ковдра: що це таке, особливості, плюси і мінуси

Постільні приналежності з наповнювачем з верблюжого пуху мають лікувальні властивості. Вони розширюють судини, збільшують циркуляцію крові і нормалізують метаболізм.

Для збереження пружності і м'якості підходить тільки делікатне прання з використанням спеціальних засобів. В таких речах можуть з'явитися пилові кліщі і моль, тому необхідно їх регулярно провітрювати 4 - 6 годин. Заборонено прасувати ковдру, оскільки волокна стануть жорсткими.

Холлофайбер

Поліестрове синтетичне волокно має високу пружність через волокон, які закручені в формі пружини. Звивиста структура дозволяє утримувати тепло і не пропускати холодне повітря. Завдяки виведенню зайвої вологи підходить тим, хто часто потіє уві сні. Таке ковдру складно порвати, воно не горить і не накопичує неприємні запахи. Додаткові переваги - гіпоалергенність і простота в догляді. Існують такі варіанти вироби в залежності від щільності матеріалу:

  • літнє (160 - 180 г / м2);
  • легке (200 - 220 г / м2);
  • 4 сезони (350 г / м2);
  • тепле (420 - 500 г / м2);
  • дуже тепле (800 - 900 г / м2).

Мінусом вироби вважається недовговічність. Поступово воно злежується і втрачає гнучкість, тому через 5 - 8 років його викидають. Багаторазові прання роблять холлофайбер безформним. Під ковдрою з таким наповнювачем жарко, тому воно не підходить для літнього сезону.

Касетна ковдра: що це таке, особливості, плюси і мінуси

Евкаліптове волокно

Сировиною виступає Ліоцель (на етикетках вказують тенсел), який добувають після обробки стовбура евкаліпта. Волокно обробляють натуральним розчинником. Він сприяє збереженню корисних властивостей і не шкодить здоров'ю людини. Матеріал стає тонким, гладким і міцним.

Для різних сезонів використовують різні моделі ковдр. Влітку відповідним вважається наповнювач щільністю 100 г / м2, взимку - 300 г / м2. Евкаліптове волокно має такі переваги:

  1. Зносостійкість. Пориста структура волокон не дає виробу злежуватися. Воно зберігає якість до 10 років.
  2. Тримає форму. Після тривалого зберігання речі не деформується.
  3. Гігроскопічність - наповнювач вбирає зайву вологу, що дозволяє підтримувати оптимальну вологість.
  4. Чи не накопичує статичну електрику.
  5. Гіпоалергенність. Евкаліптовий наповнювач не викликають алергію. У них не заводяться пилові кліщі.
  6. Простота в догляді. Він не псується після численних прань.

Такі ковдри коштують дорожче, ніж товари з інших матеріалів. Для зниження ціни виробники роблять наповнювачі з додаванням бамбука. За якістю вони практично не відрізняються, але підходять для людей з обмеженим бюджетом.

Касетна ковдра: що це таке, особливості, плюси і мінуси Касетна ковдра: що це таке, особливості, плюси і мінуси Касетна ковдра: що це таке, особливості, плюси і мінуси Касетна ковдра: що це таке, особливості, плюси і мінуси
Фото: Касетна ковдру і його різновиди

Силіконізоване волокно

Його виготовляють з поліестеру, який обробляють силіконом. Завдяки цьому матеріал стає міцним. Нитки в вигляді спіралі з'єднують між собою без використання клею. В результаті отримують еластичне і пружне полотно. Воно вважається екологічно чистим.

Ковдри з таким наповненням легкі та об'ємні. Наповнювач не вилазить з чохла. Матеріал не викликає алергічну реакцію і не вбирає сторонні запахи. Завдяки структурі він утримує тепло всередині і не втрачає форму. Його стирають в машинці при температурі 30 градусів. Виріб зберігає характеристики протягом 3 років. Ковдра з таким наповненням коштує недорого в порівнянні з пуховими товарами.

Волокна з поліестеру мають властивість електризуватися, тому бажана обробка антистатиком.

У виробах використовують нанофайбер і штучний лебединий пух. Перший має діаметр менше, ніж волокна шовк, вовна або бавовна. Тонка структура забезпечує високу теплоізоляцію. Здатність упітивать вологу вище в порівнянні з сировиною з поліестеру. Штучний лебединий пух створений з дуже тонкого мікроволокна. Він має переваги синтетичного наповнювача: легкий, пружний, м'який і гіпоалергенний. За якістю вони не поступається за якістю натуральному матеріалу. З недоліків: штучний лебединий пух не володіє хорошою гігроскопічністю, тому не підходить тим, хто сильно потіє.

Касетна ковдра: що це таке, особливості, плюси і мінуси

Матеріали чохла

Чохол для ковдри повинен пропускати повітря, вбирати і випаровувати зайву вологу. Матеріал вибирають міцний, який захистить наповнювач від впливу зовнішніх факторів. З цим завданням добре справляються натуральні тканини.

Батист, сатин, бавовняний тик, твил, шовк, тенсел

Для пухових виробів використовують тик через високої щільності і зносостійкості. Наповнювачів з 100% -го пуху підходить батист. Його часто беруть для дитячих ковдр, оскільки він м'який і легкий. Чохол з твила надає додатковий обсяг і зберігає пружність наповнювача.

Сатин, твіл і тик вибирають для вовняних виробів. Тенсел м'який і гладкий, тому використовується для дорогого постільної білизни. Високою ціною характеризуються ковдри з шовковим чохлом.

Плюси і мінуси касетних ковдр

Приналежності для сну з касетної структурою мають кілька переваг:

  • всі осередки мають однакову кількість наповнювача, що дозволяє рівномірно розподілити його по всій площі вироби;
  • тканину прошита армованої ниткою для забезпечення зносостійкості і ізоляції набивного матеріалу;
  • наповнювач не збивається і не збирається в грудки за рахунок особливості конструкції;
  • структура полотна надає виробу довговічності;
  • підвищений вміст пуху в осередках збільшує теплоізоляційні властивості ковдри;
  • вироби можна піддавати чищенню в звичайній пральній машинці при температурі 30оС.

Недоліків практично немає, окрім високої ціни за натуральне виріб, однак тривалий термін експлуатації виправдовує витрати.

Касетна ковдра: що це таке, особливості, плюси і мінуси

Для наповнення ковдри і пошиття чохла може бути використаний будь-який матеріал. Синтетична набивка буде коштувати дешевше, при цьому є ймовірність, що після прання або тривалого використання вона збереться в грудки всередині касет. У зв'язку з цим рекомендується купувати спальне приладдя з 100% вмістом пуху і чохлом з тика або сатину.

Відгуки покупців

Судячи з відгуків покупців, які віддають перевагу касетні моделі, можна сказати, що якість набивного матеріалу визначає комфорт під час використання. Пухові вироби, виконані у вигляді осередків, мають незначну вагу і приємну на дотик структуру. Ковдри м'які, невагомі, при цьому мають досить великий обсяг, який підкреслює затишок в спальні.

Вироби з наповнювачем з пуху створюють ідеальний мікроклімат і пристосовуються до температури тіла сплячого. Дихаючий матеріал і особлива структура ковдри зігріває людини, при цьому, не допускаючи підвищення пітливості.

Споживачі також підкреслюють простоту догляду за касетними моделями. Їх можна прати в машинці, а після сушіння досить струснути, щоб наповнювач в осередках випростався.

Важливим фактором виступає тривалий термін служби виробів для сну, враховуючи завищену вартість. Однак слід уважно ставитися до описів на інтернет-сайтах при купівлі товару. Деякі покупці в своїх відгуках вказують на те, що недобросовісні виробники невірно вказують склад і матеріал моделей, а при продажу пухових ковдр завищують відсоток вмісту пуху.

Касетна ковдра: що це таке, особливості, плюси і мінуси Касетна ковдра: що це таке, особливості, плюси і мінуси

Дуже часто замість пуху всередині касет виявляються пір'я, які пролазять крізь тканину чохла, тим самим змінюючи товщину покриття і роблячи його непридатним для сну. Неякісний виріб може неприємно хрустіти при стисненні, що також призводить до відсутності комфорту в нічний час. Таким чином, перед покупкою рекомендується уважно читати відгуки про моделях касетних ковдр.

Скільки коштує касетне ковдру

Ціна таких виробів вище, ніж ватних і стегнах видів. Це пов'язано з більш складною технологією виробництва. На вартість впливають матеріали, які використовують для наповнювача і чохла.

Діапазон цін

Ковдра розміром з наповнювачем з гусячого пуху коштує від 8000 до 13000 рублів, якщо співвідношення пух-перо 70/30. Ціна виробів зі 100% -го пуху доходить до 22000 руб. в залежності від розміру полотна і виробника. Товар з верблюжим пухом (140х205 см) і сатиновим чохлом обійдеться в 3500 - 6500 руб. Вартість двоспальних моделей варіюється від 7000 до 11000 руб.

Ковдра з евкаліптовим волокном щільністю 300 г / м2 можна купити за 5500 - 8500 руб. Полегшена модель (220 г / м2) обійдеться в 2000 - 3500 руб. Річ на основі штучного лебединого пуху коштують від 3000 до 6500 руб. Бюджетний варіант - виріб з холлофайбер. Його ціна становить 1500 - 2000 руб.

Касетна ковдра: що це таке, особливості, плюси і мінуси

Яке ковдру краще: касетний або стьобана

Головна відмінність касетного ковдри від стьобаного полягає в принципі виготовлення чохла. На перший погляд може здатися, що моделі не відрізняються, так як складаються з двох шарів тканини і наповнювача між ними. При цьому ковдри мають вигляд зшитих між собою прямокутників або квадратів. Однак структура має значну відмінність, яке і обумовлює наявність характерних особливостей кожного виробу:

  1. Технологія виробництва стеганой моделі значно простіше і полягає в поєднанні двох полотен з допомогою рядка, який прокладається на лицьовій поверхні ковдри. При цьому наповнювач вже знаходиться всередині конструкції. Під час стежки голка залишає на тканині помітні дірки, через які проходить набивний матеріал, при цьому виріб з часом втрачає свою форму.
  2. При пошитті касетних ковдр випадання пуху або іншого матеріалу з осередків не відбувається. Такі моделі товщі стегнах, м'якше і пухнасті. Наповнювач не може вільно переміщатися всередині касет, а значить, ковдру буде залишатися полнотелим і м'яким довгий час. На відміну від стегнах виробів моделі з осередками використовують, як правило, в холодну пору, так як вони тепліше і товщі. Але існують і всесезонні варіанти.

Касетна ковдра: що це таке, особливості, плюси і мінуси

Вироби для сну повинні бути виконані з якісних матеріалів з використанням новітніх технологій. Правильно пошиті ковдри забезпечать тепло і затишок в зимову пору, а також збережуть первинний зовнішній вигляд на тривалий термін. При цьому догляд за касетними виробами відрізняється простотою і не доставляє зайвих клопотів.

Комментарии (0)
Додати коментар
Кашемірове ковдру. Плюси і мінуси ковдри з кашеміру
Легкість, м'якість, комфорт і стиль - основні характеристики кашеміру. Матеріал популярний і затребуваний: з нього виготовляють вишуканий одяг, якісні текстильні вироби.
Як прати бамбукове ковдру
Бамбукове ковдру легко і добре пропускає повітря. Цей інноваційний матеріал відрізняється високою зносостійкістю. Незважаючи на те, що волокна бамбука мають
Яке ковдру найтепліше
Як часом хочеться прийшовши додому після довгого робочого дня налити собі чашечку гарячого шоколаду і забратися в ліжко, загорнувшись улюбленим ковдрою. Знайомі і бажані
Яке ковдру краще бамбукове або верблюже?
Тепле і затишне ковдру - запорука міцного і приємного сну. Яке ж вибрати - бамбукове або верблюже? Це питання, виникає у багатьох, хто збирається купити нове ковдру.
Гіпоалергенні ковдри. Як вибрати антиалергенне ковдру
Алергія - річ досить неприємна, позбутися від якої практично неможливо. Вона приносить людям масу неприємностей і змушує їх пристосовуватися жити з цією проблемою. Через
Чи потрібно прати нове ковдру перед використанням
Багато людей вважають, що після придбання ковдру прати не потрібно, адже воно і так нове. Інша сторона твердо впевнена, що будь-який одяг, в тому числі ковдру, після