
Як стати майстром манікюру і відкрити нігтьової бізнес
Добридень! Якщо у вас з'явилося бажання, і ви почали шукати інформацію про те, як стати майстром манікюру, то перший крок зроблено. Попереду вас чекає навчання спілкуванню з клієнтами, обробці інструментів, економії матеріалів, правилам облаштування робочого простору і, звичайно ж, самому манікюру.
Де навчитися?
Всі бажаючі можуть навчитися майстерності на курсах, відвідавши навчальний центр. На навчання стандартному манікюру може піти від тижня до декількох місяців. Надалі, щоб опанувати великими вміннями і йти в ногу з часом, потрібно регулярно підвищувати свою кваліфікацію на семінарах.
Сьогодні є великий вибір курсів. При його пошуку зверніть увагу на наявність практичної і теоретичної частини. На таких курсах ви отримаєте знання і невеликий досвід.
Для пошуку вченого центру досить скористатися 2ГІС або Гуглом. Там же можна почитати відгуки.
Велике значення має сертифікат, який ви отримаєте в кінці навчання. Документ міжнародного зразка дасть вам більше можливостей, ніж сертифікат від невідомої школи.
Пам'ятайте! Підтвердження навчання - це половина справи. Головне в роботі майстра манікюру - професіоналізм.
Навчитися на майстра манікюру можна і в коледжі. Спеціальність називається «Прикладна естетика». У навчальному закладі вас не тільки навчать правильно працювати з нігтями, але і познайомлять з основами дерматології, мікробіології та анатомії.
Який мінімальний набір інструментів потрібно?
Багато навчальні центри видають свої матеріали, аналоги яких ви потім можете придбати у них. Але так не скрізь, тому уточніть інформацію при першому дзвінку.
Майстру з манікюру необхідно мати багато інструментів і матеріалів. Новачкові купувати все відразу недоцільно, а в деяких випадках неможливо. Якщо ви вирішили тренуватися майстерності на дому, то придбайте мінімальний набір. Він складається з наступних предметів:
- кусачки;
- пушер;
- ножиці;
- пилки різної зернистості;
- бафи;
- апельсинові палички;
- не менше 5 лаків класичного кольору;
- не менше 5 лаків модних кольорів;
- засіб для зняття покриття;
- гель-лаки;
- декор для нігтів;
- кисті для малювання на пластині;
- оздоровлюючі рідини для пластини і шкіри навколо неї (масла для кутикули);
- склади, що готують до манікюру;
- засоби для дезінфекції;
- УФ-лампа для сушки.
Економія матеріалу
Важливо навчитися економити манікюрний матеріал. Навіть незначні приналежності, як ватяні диски і серветки, при великих обсягах роботи мають цінність. Визначте для будь-якого клієнта витрата того чи іншого матеріалу. Наприклад, на одну людину у вас повинно йти приблизно 2 серветки, 1 дерев'яна паличка, 1 доза крему і т.д.
Чи не витрачайте з надлишком матеріали при нарощуванні, нанесенні лаку і зняття покриття. Все повинно бути в міру. Надто довгі і товсті нарощені гелеві нігті в результаті вам доведеться спилювати. Накладення товстого шару лаку не тільки призводить до перевитрати, а й знижує термін носіння. Штучне покриття не зніметься швидше, якщо ви втопите його в рідині.
Як облаштувати робочий простір?
У майстра манікюру на столі не повинно бути сторонніх предметів. Розмістіть на ньому тільки найнеобхідніші речі:
- положки для рук;
- настільну лампу;
- підставку для інструментів;
- склади для догляду;
- засоби для зняття покриття.
Біля столу поставте урну. На видному місці повинна знаходитися полку. Її можна повісити над столом. Вона допоможе клієнту ознайомитися з вашими роботами по розпису і асортиментом покриттів. Незважаючи на це, підготуйте ще палітру кольорів окремо. Подбайте про прейскуранті послуг і розташуйте його біля клієнта. Туди ж можна поміщати інформацію про діючі акції.
На стіну повісьте сертифікат про навчання або знімки ваших відмінних робіт. Це допоможе привернути клієнта до себе. Використовуйте лаконічні елементи декору. Наприклад, на вікно поставте вазу з квітами.
Техніку і інструменти ховайте в полку столу або тумбочку, щоб вони не захаращували простір і даремно не припадали пилом. Тримайте на увазі контейнери або пристрої для стерилізації. Для цього підійде проста або пересувна полку. Так клієнт буде впевнений, що ви проводите дезінфікуючі заходи. Актуальний вміст плед на випадок, якщо у клієнта під час педикюру почнуть мерзнути ноги. А при відсутності педікюрного крісла озбройтеся м'якою подушечкою.
Як вести себе з клієнтом?
Правильні манери майстра манікюру - це гарантія того, що клієнт повернеться і порекомендує вас своїм знайомим. Разом з цим буде рости ваш заробіток і задоволення від своєї роботи.
- Привітайтеся з клієнтом. Назвіться йому і запитайте, як до нього звертатися. Це допоможе встановити перший контакт і дозволить зрозуміти настрій клієнта. Будьте доброзичливі і обов'язково посміхніться.
- Зазвичай спочатку клієнт запитує, чи зможете ви здійснити певну ідею. Наприклад, покривати нігті гель-лаком. Дайте відповідь ствердно і завірте клієнта в якості матеріалу і скажіть, який їх термін в шкарпетці.
- Познайомте клієнта з палітрою, запропонуйте різні варіанти. Щоб розташувати нового клієнта до себе, зробіть йому безкоштовно дизайн нігтів. На це піде зовсім небагато часу і витрат. Зате такий спосіб забезпечить вас потоком клієнтів.
- Спілкуйтеся з клієнтом невимушено. Всі люди різні, тому доведеться навчитися з першої хвилини визначати їх настрій, щоб знайти підхід. Чи не докучайте зайвою турботою, так як це може дратувати. Запропонуйте тему для розмови і дайте клієнту виговоритися. Це допоможе встановити контакт для тривалої співпраці, та й час пролетить непомітно. Не всі люди будуть йти на контакт в силу настрою або характеру, тоді намагайтеся підкорити своєю бездоганною роботою.
- При необхідності показуйте свої знання і давайте рекомендації. Але все повинно бути в міру. Наприклад, якщо клієнт прийшов на обрізний манікюр, а за типом кутикули ви бачите, що тут потрібен комбінований, то порадьте його і обґрунтуйте свою пропозицію.
Порада. Для кращого розташування клієнтів пригощайте їх вкусняшками з чаєм або кавою. Вони повинні себе почувати у вас комфортно і розслаблено.
Про мінуси професії і розмір заробітку
Професія «майстер манікюру» відноситься до творчої. Захоплений людина буде отримувати від неї задоволення. Але яка професія не має недоліки? В даному випадку вони такі:
- Хвороби спини. Вам часто доводиться сидіти в одній позі, нахилившись над руками клієнтки. Профілактикою стану п'ятихвилинні вправи в перервах.
- Постійний контакт з хімічними речовинами. Дезінфікуючі розчини, рідини для зняття покриттів і т.д. Багато майстрів незабаром починають скаржитися на алергію, захворювання шкіри і дихальних шляхів.
- Нестабільні заробітки. Розмір доходу влітку і взимку різниться, так як в холодну пору року жінки надягають рукавички.
- Втома від спілкування з клієнтами. У підсумку залишається зовсім небагато енергії на сім'ю, якій теж необхідно вашу увагу.
важливо! Клієнти відразу ж помічають, коли ви робите манікюр і педикюр абияк. Після цього вони можуть до вас більше не повернутися. Завжди потрібно викладатися на 100%.
Дохід залежить від професіоналізму майстра і місця його роботи. У більшості закладів платять сіру зарплату, тому на соцпакет можна не розраховувати. При цьому хороші майстри живуть безбідно і збирають на пенсію. Вдячні клієнти дарують солодощі, квіти, каву і т.д., що не тільки приємно, але й вигідно.
Розкид заробітків у різних фахівців величезний, приблизно от 2000 до 300 000 рублів на місяць. Наприклад, один знайомий майстер на початковому етапі роботи отримував 3 000 рублів, а після напрацювання клієнтів щомісячний дохід виріс до 60 000 рублів. Перед святами і випускними він підвищується в 1,5 рази.
Де шукати клієнтів?
- Соціальні мережі. Сьогодні - це, мабуть, самий дієвий спосіб пошуку клієнтів. Обов'язково заведіть групу і / або сторінку в соц.сетях (ВК, Інстаграм, Гугл +, facebook). Публікуйте туди ваші роботи, дипломи та відгуки клієнтів. Не забувайте про хештеги, особливо з вашим містом, так вас простіше буде знайти в новинній стрічці.
Читати: Як заробити в Інстаграм - 6 реальних способів отримати прибуток - знайомі. Вибір способу пошуку клієнтів залежить від масштабу бізнесу. Якщо ви стаєте майстром манікюру в період декрету або як підробіток, то клієнтами зможуть стати подруги, сусіди, колеги родичі і т.д. При цьому ви можете використовувати свої нігті як рекламу роботи, тоді знайомі самі будуть напрошуватися до вас.
- Безкоштовні послуги. Початківець майстер повинен починати формувати свою базу ще під час навчання. Тут вам допоможе проведення благодійних кампаній. Додайте у відповідній групі в соцмережах інформацію про те, що потрібно модель. Послугу ви будете здійснювати безкоштовно або тільки з оплатою матеріалів, якщо вони мають значну вартість. Ви зможете сфотографувати свою роботу на моделі або зняти відео. Це стане гарною основою для портфоліо. Медіаматеріал ви зможете розмістити на своїй сторінці в соцмережах, як рекламу.
- Оголошення на стовпах і в ліфті. Цей спосіб актуальний для маленьких міст і бюджетних клієнтів. Багато жінок вважають, що красиво розрекламована послуга дорого коштує, тому звертають увагу на прості речення. Навіть якщо їх ціна на рівні звичайних. Розклеювати оголошення біля лікарень, шкіл, супермаркетів або в ліфті.
- Робота в салоні. У перший час потрібно бути готовою до того, що за день не прийде жоден клієнт. Навіть потім такі дні теж будуть траплятися. Люди йдуть до новачка з недовірою. Не турбуйтеся, якщо ви першокласний майстер - про це ще ніхто не знає. Щоб напрацювати своїх клієнтів буде потрібно час. Наприклад, у одного майстра на це пішло 1 рік, а заробляти пристойні суми він почав через 2 роки.
Якість ваших послуг - запорука успіху вашого бізнесу.
- Ви неодмінно повинні працювати в масці і в рукавичках.
- Бажано, щоб інструменти були в індивідуальній упаковці та розпечатували їх ви при клієнтах.
- Використовуйте паперові рушники, а не тряпочние.
- Дезинфікуйте інструмент при клієнті і після його відходу.
- Використовуйте різні інструменти для обробки рук і для педикюру.
- Перед педикюром проводите дезінфекцію ванночки і крісла.
- Не забувайте прибирати сміття зі столу.
Це прості правила повинні стати звичкою. Такі дрібниці клієнти помічають і з задоволенням потім повертаються до акуратного майстра, адже це означає, що нічого небезпечного підчепити у вас вони не зможуть. Пам'ятайте, все люди різні, хто більш бридливий, хтось менше.
Куди піти працювати: салон краси або відкрити свою справу?
У початківця майстра вибір місця роботи невеликий. Для отримання досвіду потрібно влаштуватися в салон. Як ми вже з'ясували, спочатку заробіток буде невеликим, тому що заклад сильно ризикує, наймаючи майстра без досвіду.
Приблизно через 1-2 роки роботи в звичайному салоні з'являється можливість працювати в елітному салоні. Сюди ходять заможні люди, що відбитися на розмірі заробітку. Майстерність, манери і зовнішній вигляд майстра повинні бути на вищому рівні. У професіонала є ще два варіанти розвитку подій - відкрити свій нігтьової бізнес або працювати вдома.
Як влаштуватися в салон краси?
Без досвіду та підтвердних документів вас візьмуть тільки учнем до майстра, а потім направлять на курси. Сьогодні досить великий рівень конкуренції, тому шанс влаштуватися на роботу без сертифіката мінімальний.
Навчання і отримання диплома не говорить про те, що ви станете хорошим майстром. Все буде залежати тільки від вас. Школа манікюру дасть вам тільки знання. Досвід роботи буває різним. Наприклад, випускниця курсів, що працює в престижному салоні з невеликою прохідністю, не набуде такої досвід, який вона б отримала в бюджетному салоні з великою прохідністю.
Як відкрити студію манікюру з нуля?
Студія нігтьового сервісу спеціалізується тільки на послуги, що стосуються краси нігтів: педикюр, манікюр, нарощування і т.д. Відкрити студію під силу будь-якому заповзятливому майстру манікюру. Головне, правильно підійти до питання і скласти докладний бізнес-план.
Ви можете скласти свій план розвитку студії манікюру і педикюру або купити готову франшизу. В останньому випадку, це вигідно тим, що ви позбавляєте себе від проблем просування студії і пошуку обладнання, тому що під відомим брендом буде легше просуватися на цьому високо конкурентному ринку.
вибираємо концепцію
- кабінет «біля будинку»;
- nail-студія або nail-бар - в ТЦ, офісні центри або на жвавій вулиці;
- манікюр на дому.
продумуємо доп.услугі
Подумайте, що крім манікюру ви будете надавати своїм клієнтам:
- нарощування;
- парафінові ванночки;
- масаж;
- лікування нігтів;
- продаж супутніх товарів (крему для рук, масла, пилочки тощо)
Місцезнаходження
Студію манікюру бажано розташувати в місцях, де часто бувають жінки - перші поверхи торгових центрів, офісних і ділових комплексів. Вигідним буде розміщення на першому поверсі багатоповерхівки, що знаходиться на першій лінії. Від цокольних поверхів краще відмовитися, так як вони не підходять за санітарними нормами.
А місце на потребу мати високу прохідність. Тут підходить центр міста або густонаселений спальний район. Якщо ви хочете відкрити елітну студію, то потрібно розташуватися в дорогому районі або бізнес-центрі. У будь-якому випадку, не рекомендується відкриватися біля аналогічних закладів.
Ви можете зняти в оренду приміщення навпіл з іншим майстром манікюру. Так вийде вигідніше.
Параметри приміщення і його облаштування
Згідно з санітарними вимогами в студії манікюру повинна бути:
- окрема кімната для стерилізації інструментів;
- підсобне приміщення;
- гаряче і холодне водопостачання;
- вестибюль;
- їдальня;
- потужна вентиляційна система;
- 8 м2 на одне робоче місце;
- запасний вихід;
- стелі заввишки більше 3 м.
Крім стандартного набору матеріалів для майстра манікюру, буде потрібно меблі і ще деяке обладнання:
- крісла;
- манікюрний стіл;
- шафи і полиці;
- стійка адміністратора;
- вішалка;
- журнальний столик;
- парафінотопка;
- Фрейзер.
персонал
У студії манікюру працюють майстри манікюру і педикюру, адміністратор і прибиральниця. Останню можна виключити, якщо майстри будуть самі прибирати кабінет манікюру і педикюру. У них обов'язково повинні бути медичні книжки.
Реєстрація бізнесу
Манікюр - це побутова послуга, тому вам підійде реєстрація ІП або ТОВ без отримання ліцензії. Рекомендується вибрати ІП, так як тут можна користуватися податковими пільгами. Необхідно заплатити мито, зібрати документи і віддати їх в податкову. Вам видадуть виписку з ЕГРІП і підтвердження про постановку на облік.
початкові витрати
Для відкриття студії манікюру вам буде потрібно початковий капітал. Приблизні витрати відображені в таблиці:
Стаття витрат | Сума, руб. |
Меблі та обладнання | 150 000 |
Матеріали і інструменти | 30 000 |
Реєстрація ІП | 800 |
Рекламні кампанії | 15 000 |
Оренда приміщення | 20 000 |
Разом | 215 800 |
Як розвинути нігтьової бізнес
Для залучення клієнтів вам потрібно буде регулярно проводити рекламні кампанії. Серед дієвих заходів можна виділити:
- реклама на банерах, розташованих на перехрестях трас і жвавих вулиць;
- яскрава і помітна вивіска на студії;
- розповсюдження буклетів і купонів;
- знижки в святкові дні, випускницям, іменинникам, нареченим і т.д .;
- видача дисконтних карт постійним відвідувачам;
- створення і просування сайту та груп в соцмережах.
Якщо ви відчуваєте, що хочете стати майстром манікюру і розвиватися в цьому напрямку, то дійте. Ваші старання, професіоналізм і максимальна віддача будуть винагороджені високим доходом.




