Що таке комбінований манікюр: особливості та техніка виконання
Що таке комбінований манікюр? Які бувають особливості, плюси і мінуси, а також які бувають відмінності між змішаним і апаратним. В кінці статті є корисні поради від майстрів і професіоналів своєї справи.
Манікюр - більш складна процедура, ніж просто нанесення на ніготь декоративного лаку. Вона передбачає також і маніпуляції по догляду і приведення нігтьової пластинки в порядок: видалення кутикули, створення форми, полірування.
В рамках підготовки нігтя до покриття звичайним або гель-лаком великою популярністю користується комбінований манікюр.
Що таке комбінований манікюр
Що значить - комбінований манікюр? Комбі є поєднане застосування відразу декількох технік. Підбираються вони персонально і залежать від потреб і стану рук, а також особистих побажань жінки.
Комбінований вид догляду за нігтями найчастіше реалізуються в наступних різновидах:
- Європейський. Техніка підходить для самостійного виконання і повністю виключає застосування будь-яких металевих предметів. Для обробки кутикули використовується спецскладом і паличка з дерева.
- SPA-манікюр. Процедура охоплює кілька маніпуляцій: обрізання кутикули, лікувальні / доглядають ванночки, скрабірованіе і різні типи обгортань для рук.
- Японський. Цей різновид передбачає використання лікувальних складів, що сприяють поліпшенню стану ураженого нігтя.
- Бразильський. Манікюр також виконується без металевого інструментарію. Обов'язкові косметичні процедури.
- Апаратний. Проводиться за допомогою апарату, оснащеного різними типами фрез.
- Класичний. Підготовлена кутикула забирається манікюрними щипчиками.
При грамотному поєднанні технік, комбінований манікюр може досягти бездоганно оформлених нігтів і доглянутих рук.
Переваги і недоліки змішаного типу
Досвідчені нейл-майстри впевнені, що саме комбі-манікюр допомагає створювати ідеальні нігті. І знаходять в цій техніці кілька переваг. це:
- можливість індивідуального підходу, оскільки в процесі виконання манікюру беруться до уваги специфіка будови нігтя і його інші характеристики;
- використовуючи комбінований манікюр як процедуру можна отримати прекрасно оформлені, доглянуті нігті, а також провести профілактику захворювань нігтьової пластини.
Комбінований манікюр має і свої мінуси. Такими можна вважати:
- Значні тимчасові витрати. Техніка змішаного манікюру досить трудомістка і тривала за часом, а також вимагає певного досвіду.
- При самостійному проведенні потрібен манікюрний набір.
- Відсутність універсальної технології виконання.
Але не варто відразу відмовлятися використовувати комбінований манікюр на практиці. Навчання за цією технікою займає небагато часу і буквально за дві - три процедури цілком реально добре «набити» руку.
Різниця між комбінованим манікюром (змішаним) і апаратним
Обидва варіанти підготовки нігтьової пластини до накладення кольорового покриття подібні в плані того, що всі роботи виконуються за «сухим» нігтя, тобто без попереднього розмочування. Схожість на цьому закінчується.
Різниця в методиках полягає в способі видалення і обробки кутикули.
- При апаратному манікюрі для зрушування кутикули використовується або пушер, або апельсинова паличка. Потім піднята шкіра частково забирається тонкої фрезою. Нігтьова пластинка відкривається не повністю, що виключає можливість покриттям гель-лаком всій поверхні.
- При комбінованому манікюрі піднесена пушер кутикула акуратно зрізається ножицями або щипчиками і шліфується. Завдяки цьому нігтьова пластина відкривається повністю, через що виглядає більш привабливо. У майстра з'являється можливість покриття гель-лаком нігтя під саму підставу.
При комбінованому способі видалення кутикула відростає набагато повільніше. Тому не переживати про зовнішній вигляд рук можна близько трьох тижнів.
«При апаратному манікюрі для зрушування кутикули використовується або пушер, або апельсинова паличка. Потім піднята шкіра частково забирається тонкої фрезою ».
Людмила Іванова
Робимо комбінований манікюр в домашніх умовах
Перш ніж розглядати особливості технік комбінованого манікюру, потрібно ознайомитися з методикою європейського необрізаного варіанту. Оскільки саме він часто використовується в ролі базового.
Буде потрібно наступний набір:
- звичайна пилка і баф;
- манікюрні ножиці;
- склад для розм'якшення кутикули;
- доглядає крем;
- дерев'яна апельсинова паличка.
Схема виконання:
- Прибрати старе покриття.
- Розпарити руки, опустивши їх в миску з гарячою водою. Але можна працювати по сухому нігтя. В цьому випадку його і навколишнє шкіру треба змастити живильним маслом.
- Пилою і ножицями задати нігтю бажану форму. Якщо планується розпарювання, то підпиляти нігті потрібно до початку процедури. Це попередить їх розшарування.
- Нанести на область кутикули спеціальний засіб. Воно містить фруктові і молочні кислоти, що викликають її розм'якшення. Тривалість обробки - не більш трьох хвилин. Потім стала м'якою кутикулу акуратно відсувають дерев'яною паличкою.
- Виконання масажу з використанням крему або масла. Продукт потрібно втерти в поверхню нігтя. Перед накладенням лаку видалити його залишки бафом.
Перед декоруванням поверхню нігтьової пластини треба покрити захисною базою, а потім вже нанести декоративний або гель-лак.
Найчастіше самостійно практикується кілька різновидів змішаного манікюру. Розглянемо комбінований манікюр в різних техніках виконання.
Європейський + класичний обрізний
Комбінований манікюр в ще одному популярному варіанті. При обрізному манікюрі кутикула видаляється за допомогою ножиць або кусачок. Від його виконання бажано відмовитися при наявності шкірних патологій, ранок в області кутикули, близько розташованих до поверхні судин, а також занадто тонкій шкірі.
Виконується комбінований манікюр наступним чином:
- Кутикулу треба підняти пушер.
- Нанести на неї розм'якшує засіб і почекати дві - три хвилини.
- Видалити шкірку, використавши апельсинову паличку.
- Знезаразити пальці дезинфікуючим складом.
- За допомогою інструментів зрізати залишилася кутикулу.
- Задати нігтьової пластини бажану форму, скориставшись жорсткої пилою. Відполірувати бафом її поверхню.
Кутикулу обробити спеціальним доглядають маслом. Після цього можна приступати до нанесення декоративного лаку.
Апаратний + класичний обрізний
Даний комбінований манікюр виконується за наступною техніці:
- Надати нігтьової пластини потрібну форму за допомогою пилки.
- Обробити нігті знезаражувальним засобом.
- За допомогою широкої фрези з тонким краєм необхідно акуратно підняти кутикулу.
- Згладити її фісурного фрезою.
- Обробити поверхню нігтя і кутикулу за допомогою карундовой фрези.
- Видалити утворилися задирки і залишилися частинки кутикули манікюрними щипчиками.
- Обробити нігтьову пластину і шкіру навколо сферними фрезою.
Після цього можна приступати до нанесення декоративного покриття.
Апаратний + класичний обрізний + японський
Техніка виконання:
- Спочатку необхідно провести обробку нігтя пилкою для надання потрібної форми.
- Приготувати гарячу ванночку для рук з додаванням кількох крапель улюбленого ефірного масла.
- Видалити размягченную кутикулу за допомогою ножиць або щипців.
- Провести обробку залишків кутикули від задирок за допомогою карундовой фрези.
- Втерти в поверхню нігтя і шкіри навколо живильний крем або доглядає масло.
- Відполірувати нігті за допомогою пудри з японського манікюру.
Після цього можна накладати декоративний лак. Все, комбінований манікюр в техніці - апаратний + класичний обрізний + японський, готовий.
Фрези, використовувані в комбінованому манікюрі
Досить часто частиною комбінованого манікюру стає апаратна методика. Тобто при підготовці нігтя до нанесення гель-лаку використовуються різні види фрез. Вони являють собою насадки, що застосовуються для обробки певної частини нігтя і навколишнього його шкіри.
Важливо! Щоб «на виході» отримувати красиві і доглянуті нігті, необхідно постійно контролювати стан фрез і при необхідності їх змінювати.
«Пилка і ножицями задати нігтю бажану форму. Якщо планується розпарювання, то підпиляти нігті потрібно до початку процедури. Це попередить їх розшарування ».
Людмила Іванова
В процесі виконання можуть застосовуватися фрези з наступних матеріалів:
- Алмаз. Використовуються при обробці тонкої нігтьової пластини і схильною до травмування кутикули. Алмазні фрези мають різні ступені абразивності. Для стерилізації інструменту можна застосовувати автоклави.
- Кераміка. Використовуються найчастіше і підходять для роботи з жорстким нігтем і кутикулою. Для стерилізації можна застосовувати автоклав.
- Метал. Фрези виготовляються з хірургічної сталі. Дезінфікуються за допомогою вимочування в антисептичних складах.
- Пластик і силікон. Такий інструмент призначений для разової обробки. Для постійного використання він не підходить.
Фрези додатково розрізняються за формою.
Кілька корисних порад
Комбінований манікюр при виконанні буде якісним, якщо ви будете пам'ятати наступні рекомендації:
- Варто відмовитися від придбання дешевих інструментів. Вони можуть пошкодити нігтьову пластину і травмувати шкіру навколо.
- На робочому місці необхідно створити максимально яскраве освітлення. Наприклад, за допомогою настільної лампи.
- Ріжучі та колючі манікюрні інструменти повинні бути добре заточені. В іншому випадку травмування не уникнути.
- Потрібно своєчасно замінювати сточені фрези. Інакше в процесі роботи поверхню нігтьової пластини буде сильно нагріватися і викликати відчуття дискомфорту. Якщо ви тільки починає працювати з фрезами, то не використовуйте високих обертів.
- Для розм'якшення кутикули гарячі ванночки робити не рекомендується, навіть якщо буде проводитися класичний обрізний манікюр.
- Всі використовувані інструменти необхідно регулярно дезінфікувати.
- Зрізати кутикулу бажано єдиної стрічкою. Тоді вона довше буде залишатися акуратною.
- Не рекомендується міняти спочатку обраний спосіб видалення кутикули. Якщо ви почали з необрізної манікюру, то не варто переходити на обрізну техніку. Кутикула може почати занадто активно рости, через що ніготь буде виглядати перебував у занедбаному стані.
- Кутикулу необхідно регулярно зволожувати. Тоді вона стає м'якшою, а тому її буде набагато простіше видаляти за допомогою спеціальних засобів.
Професійні нейл-майстри радять практикувати техніку необрізної манікюру. Вона повністю виключає травмування кутикули і нігтя.
Можливі варіанти дизайну
Завершальним етапом комбінованого манікюру - втім, як і будь-який інший техніки - стає нанесення декоративного лаку. Сама методика не передбачає обмежень в дизайні, використовуваних кольорах і допускає нанесення будь-яких малюнків.
Але існує ряд загальних рекомендацій, що дозволяють отримати ідеально оформлені руки.
- На короткі нігті не варто наносити занадто великі малюнки. Інакше вони будуть виглядати ще менше. Ідеальним вибором при декоративному оформленні стане використання однотонного лаку - як варіант, доповненого блискітками - або невеликих за розміром візерунків. Можна зробити акцент на безіменному пальці, оформивши ніготь більш яскраво.
- Добре буде виглядати матове покриття. Виглядає воно елегантно і підходить до будь-яких образів.
- Складне оформлення краще використовувати на довгих нігтях.
Як робити комбінований манікюр, ви тепер знаєте. Може здатися, що техніка його виконання досить складна. Але це не так. Просто потрібно вибрати найбільш підходящу комбінацію і використовувати її постійно. Адже зовсім необов'язково в якості базового використовувати травматичний обрізний манікюр. Відмінною альтернативою може стати європейський варіант.
Експертна думка
Людмила Іванова
Косметолог, автор статей для професійних інтернет видань
При комбінованому манікюрі ми застосовуємо відразу кілька технік. Техніки поділяють на різні види, європейський, японський, SPA, бразильський, апаратний і класичний. Плюси даного манікюру в тому, що є можливість індивідуального підходу, і в кінці процедури виходять доглянуті нігті.
Але хочу попередити жінок, що при комбінованому способі видалення, кутикула відростає набагато повільніше.