Як почати кар'єру: покрокове керівництво до дії
21.03.2020 413 0

Як почати кар'єру: покрокове керівництво до дії

Корисні поради
В закладки

Як почати кар'єру: покрокове керівництво до діїДобридень! У цій статті ми розповімо про те, як почати кар'єру на різних етапах професійного становлення.

Так уже склалося, що в сучасному світі робота займає значну частину нашого часу і уваги і разом з тим вимагає вкладення серйозних зусиль. І навряд чи є ті, хто жодного разу в житті не замислювався над питанням, з чого почати кар'єру, як домогтися бажаної посади або як стати справжнім професіоналом своєї справи. Звичайно, далеко не завжди побудова кар'єри приносить людині справжнє щастя. Але це, безперечно, робить його успішним і впевненим у собі.

Серед випадків, коли необхідно почати кар'єру заново, можна виділити наступні:

  • працевлаштування після закінчення навчального закладу;
  • зміна місця роботи (при цьому людина починає роботу в тій же посаді);
  • зміна посади (особливо при переході в іншу організацію);
  • пізній початок кар'єри.

Як почати кар'єру після закінчення навчального закладу

Перед здебільшого випускників стоїть завдання, як побудувати кар'єру з нуля, хоча в наш час чимало студентів на момент закінчення вузу вже спробували себе в різних посадах і мають певний досвід роботи.

Труднощі на початковому етапі побудови кар'єри для випускника

  1. Відсутність досвіду роботи знижує конкурентоспроможність на ринку праці.
  2. Невпевненість в собі (властива далеко не всім, але досить часто присутній у молодих фахівців).
  3. Занадто високі амбіції, бажання взяти все і відразу. Явище також нерідке, і це зазвичай відштовхує більшість роботодавців.
  4. Відсутність досвіду самопрезентації. Мова, в першу чергу, йде про нестачу досвіду проходження співбесід та подання себе в резюме. Звичайно, люди, котрі навчалися за фахом у сфері «людина-людина», постійно стикалися на заняттях з ситуаціями спілкування і публічних виступів. Але все ж найцінніший досвід можна отримати лише в процесі працевлаштування, проходячи реальні зустрічі з роботодавцем.

Що допомагає?

  1. Енергійність, активність, блиск в очах, здатні «запалити» і зацікавити роботодавця.
  2. Свіжий «Не замилений» погляд на роботу і нові ідеї.
  3. Готовність братися за невисокооплачіваемую роботу.
  4. Гнучкість, що дозволяє легко підлаштуватися під існуючу в організації корпоративну культуру.
  5. Впевненість в собі, вміння себе презентувати.
  6. Здатність швидко навчатися.
  7. товариськість.

Рекомендації для випускників

  • Перше - запастися терпінням і наполегливо слідувати до досягнення мети - знайти роботу до душі.
  • Найкраще почати працювати ще в процесі навчання. Які б посади ви не займали, це завжди дасть свої позитивні результати. Для початку кар'єри добре підійдуть місця, де ви проходили практику, адже ви вже змогли якось себе зарекомендувати.
  • Випускникам без досвіду роботи варто звернути увагу і на вакансії державних організацій. Вимоги до кандидатів там досить часто невисокі, а от стабільність, гарантії і кар'єрний ріст дуже навіть вірогідні.
  • Як випливає попрацюйте над резюме. Це ваш прохідний квиток на співбесіди. Основна увага зосередьте на відомостях про здобуту освіту (в тому числі курсах, тренінгах), професійних навичках і досягнення. Вказуйте навіть нетривалі за часом місця роботи, якщо виконувані на них обов'язки прямо або побічно пов'язані з новою бажаної посади. Якщо якісь вміння ви освоїли в процесі навчання, але на роботі ще не виявляли, можете відзначити їх в якості професійних навичок. Особистої інформації (про якості, хобі) повинно бути небагато, тільки найосновніше. Фото - нейтральне, краще в діловому стилі. І пам'ятайте, що за кожне написане слово доведеться відповідати на співбесіді. Завжди майте при собі резюме і в паперовому вигляді, і на електронному носії.
  • Якщо ви успішно пройшли співбесіду і вас прийняли в організацію, це привід сяяти від радості, але не розслаблятися. Попереду - нова самопрезентація. На цей раз потрібно зарекомендувати себе як фахівця, що справляється з покладеною на вас відповідальністю, який виявляє інтерес до справи і бажає зростати і розвиватися.
  • Не бійтеся починати кар'єру з низькооплачуваних і, як може здатися, незначних посад. Вони допоможуть вам закріпитися, освоїтися в організації і відкриють можливості для того, щоб проявити себе.
  • Використовуйте всі способи пошуку роботи: інтернет, кадрові агентства, центри зайнятості, ЗМІ, прямі походи в організації. Надсилайте резюме в різні компанії, навіть якщо вони не виставляли вакансії, але ви припускаєте, що можете бути їм корисні. Повідомте родичам і знайомих, що займаєтеся пошуком роботи. Як показує практика, це найефективніший канал для працевлаштування.

Як почати кар'єру після зміни роботи

Зазвичай така ситуація характерна для тих, хто перейшов працювати в нову організацію. Причиною цього може виступати: невдоволення умовами праці, керівництвом, рівнем заробітної плати, місцем розташування, переїзд в інше місто, проблеми в стосунках з колегами та ін. Тобто посаду і функціонал вас цілком влаштовують, але невідповідними виявилися певні умови виконання роботи.

Можливі труднощі

  1. Необхідно підтверджувати свій професійний досвід в нових умовах.
  2. Звикання до нового колективу і вимогам організації.
  3. Якщо догляд з попереднього місця роботи супроводжувався конфліктом.

Що допомагає?

  1. Наявність досвіду роботи, необхідних знань і умінь.
  2. навички самопрезентації.
  3. Впевненість в собі і своєму професіоналізмі.

Рекомендації

  • Якнайбільше дізнайтеся про ту організації, куди збираєтеся влаштовуватися. Важливо врахувати минулі помилки і не потрапити знову в невідповідні для вас умови.
  • Не бійтеся задавати питання, адже специфіка роботи всюди своя.
  • Більше спілкуйтеся з колективом, адже вам важливо стати в ньому «своєю» людиною.
  • Самі діліться досвідом і допомагайте колегам. Так ви зможете швидше розташувати їх до себе і підтвердіть думку про себе як про хорошого фахівця.

Як почати кар'єру на новій посаді

Зміна професійної сфери - дуже сміливий крок, оскільки вам доведеться опанувати якусь абсолютно нову діяльність. Зазвичай таке рішення приймають ті, хто виконує нецікаву роботу і хоче знайти справу до душі, або ті, хто вважає, що посаду, яку вони займають зараз, не принесе успіхів в кар'єрі.

Можливі труднощі

  1. Потрібно докласти чимало зусиль, щоб освоїти нову діяльність.
  2. Відсутність досвіду роботи в бажаної посади.
  3. З нуля потрібно буде створювати свою репутацію в новій сфері.
  4. Невпевненість в собі, страх кардинальних змін.

Що допомагає?

  1. Ентузіазм, інтерес до нової діяльності.
  2. Знання та вміння в новій професійній сфері. Можливо, це було вашим захопленням. Нерідкі випадки, коли кар'єра починається з хобі.
  3. Впевненість в собі і готовність до того, що мета може бути досягнута далеко не відразу.

Пізніше початок кар'єри

Складно виділити точний вік для цього. Для кого-то почати кар'єру в 30 років - це вже запізно. А хтось і в 40 років може відчути себе початківцям фахівцем (особливо якщо раніше не працював або змінив сферу професійних інтересів).

Можливі труднощі

  1. Складніше приймати сміливі рішення, ризикувати, тому що вже є звичка до стабільності.
  2. З віком знижується гнучкість і мобільність, важливі для освоєння нових обов'язків.
  3. Страх новизни і боязнь проявити свою некомпетентність в чому-небудь.

Що допомагає:

  1. Ваш життєвий і професійний досвід, яким би він не був.
  2. Уміння знаходити підхід до колег і керівнику.
  3. Уміння заявити про свої права і перспективи особистого зростання.
  4. Можливо, ви вже встигли раніше зарекомендувати себе в якості гарного фахівця і досвідченого наставника.

Переваг достатньо для того, щоб почати рухатися в напрямку бажаної кар'єри. Головне - відкинути страхи і стереотипи і зуміти викликати довіру роботодавця. Відомі випадки, коли навіть в досить зрілому віці людям вдавалося зробити кар'єру моделі або юриста.

Загальні рекомендації для всіх, хто хоче побудувати кар'єру

  1. Будьте лояльні до організації. Звичайно, все в міру, і не варто регулярно працювати до ночі і сліпо погоджуватися на все здійснимі і нездійсненні прохання. Але ось щирий інтерес і любов до компанії, бажання розвивати її і робити трохи більше, ніж від вас вимагається, - ваші добрі помічники в питаннях кар'єрного росту.
    Читати: Як навчитися говорити «ні»
  2. Дотримуйтесь графік роботи, що не з'являтися у суді і не тікайте з робочого місця завчасно.
  3. більше спілкуйтеся. З колегами, з керівництвом, з клієнтами. Якщо ви віддаєте перевагу залишатися в тіні, то проявити себе не вийде. Щоб вас помітили, потрібно взаємодіяти з оточуючими. Будь обмін інформацією приносить нові знання і свіжі ідеї.
  4. Працюйте над самооцінкою, якщо відчуваєте невдоволення собою.

    Кар'єра любить амбітних, впевнених в собі людей, які себе цінують.

  5. У людей, що прагнуть до кар'єрного росту, бажання отримати гарну посаду завжди переважає над сумнівами: «А чи варто йти вище?» Пам'ятайте про це, коли отримаєте пропозицію піднятися на новий щабель у професійній сфері.
  6. Працюйте старанно і з ентузіазмом.
  7. Не навантажуйте себе зайвої роботою в помилковому прагненні догодити керівництву. Невиконані завдання можуть сильно зіпсувати ваш імідж в очах роботодавця. Тверезо оцінюйте свої можливості і відповідально підходьте до покладених на вас зобов'язаннями.
  8. Проявляйте прагнення вчитися і відвідуйте семінари, тренінги, які пропонує вам компанія.
  9. Пам'ятайте, що страхи і стереотипи є серйозними перешкодами в даному питанні. Наприклад, вони часто заважають побудувати кар'єру жінці.
    Читати: Як стати впевненою в собі жінкою
  10. Посміхайтеся, підтримуйте колег, діліться цікавою інформацією.

    Якщо до вас тягнуться оточуючі, то притягнеться і удача.

І найважливіше - в будь-якому віці, на будь-якому етапі побудови кар'єри завжди налаштовуйте себе на успіх і досягнення поставленої мети. Ваше сильне бажання зміцнить внутрішні ресурси і направить дії в потрібне русло. А ще поважайте себе як людини і як професіонала, адже ви вже багато можете і вам є що сказати.

Комментарии (0)
Додати коментар
Як підвести підсумки року, що минає
Як підвести підсумки року, що минає
Як підвести підсумки року, що минає
03.03.20 Психологія особистості
В кінці року, ми ненароком замислюємося про те, як пройшов цей рік, ніж він був наповнені, скільки труднощів довелося пережити і скільки галочок в своєму списку ви
Як отримати бажану роботу
Як отримати бажану роботу
Як отримати бажану роботу
14.03.20 Корисні поради
Не так багато в наш час зустрінеш людей, що мають улюблену роботу, на яку вони йдуть із задоволенням. «Ось щасливчики!» - кажуть багато про них. Але мало хто
Як відпустити минуле і почати жити справжнім
Як відпустити минуле і почати жити справжнім
Як відпустити минуле і почати жити справжнім
18.09.19 Психологія особистості
Будь-якій людині властиво занурюватися в спогади. Думки про минуле бувають радісними або сумними, яскравими або ледь вловимими.
Як навчитися довіряти чоловікові: поради психолога
Втратити довіру нескладно, а його повернення варто великої праці. Як навчитися довіряти чоловікові, який зрадив або обдурив?
Слова батьків на випускному в 9 класі: вчителі і випускники залишаться під враженням
Добрий день, дорогі мої читачі! У цій статті ви дізнаєтеся, які можуть бути слова батьків на випускному в 9 класі. Найзворушливіші привітання і побажання в прозі будуть
Ідеї ​​про те, що подарувати дітям на закінчення навчального року
Всім привіт, дорогі друзі! Не знаю, як було у вас, але коли я добре закінчувала черговий шкільний рік, мої батьки заохочували мене яким-небудь приємним сюрпризом.