Масло іланг-іланг для волосся - рецепти масок з ефірною олією
Привіт, дорогі красуні нашого сайту. Сьогодні ми розповімо вам про застосування масла іланг-іланг для волосся. Ефірні масла - це запашні летючі речовини, які добувають з квітів, листя, різних рослин і плодів. Вони вже давно користуються надзвичайною популярністю, а все через їх чудодійних властивостей. З їх допомогою ми можемо зберегти свою молодість, красу і здоров'я. Ефірні масла широко застосовують в косметології та медицині. Наприклад, масло іланг-іланг має цілющі властивості, які сприятливо діють на наше волосся. Його застосовують в лікуванні і профілактиці різних захворювань волосся і шкіри голови. Масло іланг-іланг для волосся значно поліпшить їх якість і здоров'я.
Що таке іланг-іланг
Іланг-іланг або кананга - це назва дерева, на якому ростуть ароматні квіти. Вони бувають жовтого, бузкового і рожевого кольору. Дослівно, це назва означає «квітка всіх квіток». Для виготовлення унікального ефіру відбирають квіти лише жовтого кольору. Дерево з прекрасними квітами росте на узбережжі азіатських тропіків - в Індонезії, Філіппінах і Бірмі.
З давніх-давен, на батьківщині дерева, жінки змішували сік з квітів іланг-іланг з кокосовим молоком і ополіскували своє волосся. Але офіційно цілющі якості були виявлені лише на межі XIX і XX століть. Тільки тоді з квітів промисловим способом почали видобувати ефірне масло, яке, і до цього дня користується попитом.
Хімічний склад ефірної олії іланг-іланг
Цей ефіроль складається з безлічі активних речовин, а саме:
Назва компонента | характеристика |
неролидол | Безбарвна масляниста рідина, що має слабкий запах квітів. Використовується як компонент парфумерних композицій і фіксатор запаху. |
нерол | Спирт з легким ароматом троянд. Належить до запашним речовин, використовується в парфумерії, для ароматизації мила і інших миючих засобів. |
ізосафрол | Органічна речовина, яка не розчиняється у воді. Застосовується в якості аромату в парфумерних композиціях. |
фитол | Компонент широко поширений в природі, так як входить до складу хлорофілів зелених рослин, червоних водоростей і вітаміну Е. |
Мурашина кислота | Друга назва метанова кислота. Використовується в сільському господарстві, медицині, хімічній та харчовій промисловості. |
Оцтова кислота | Найпростіший вид органічних кислот, є частиною рослинних і тваринних жирів. Пригнічує життєдіяльність шкідливих мікроорганізмів. |
валеріанова кислота | Важлива для людської фізіології кислота. Володіє легким спазмолітичну дію. А також активізує ріст волосся. |
Властивості масла
Як і більша частина ефірних масел, іланг-іланг багатогранний продукт, але у нього є своя специфіка, він благотворно діє на наше волосся.
- Зміцнює волосяні фолікули. Масло містить компоненти, що підсилюють мікроциркуляцію крові в клітинах шкіри, а це, в свою чергу, дозволяє добре надходити кисню і різних живильних елементів в шкіру. В результаті волосся стає більш міцними. Органічні кислоти, підтримують місцевий імунітет, що підвищує опірність сонця, морозу і солоній воді. Під час застосування ефіроля іланг-іланг волосся стає більш сильними, густими і відростають значно швидше. Використовується під час випадання волосся, а також дієво при їх повній відсутності.
- Бореться з проблемами шкірних покривів голови. Ефір містить спирти, які мають дезінфікуючі, протизапальні і тонізуючі властивості. Вони оздоровлять шкіру, приберуть лущення і його причини. А також допоможуть впоратися із запаленням, виразками, пересушеній і жирною шкірою.
- Відновлює структуру волосся і удосконалює їх зовнішній вигляд. Цей продукт добре зволожує волосся, тим самим усуваючи проблему посічених пересохлих кінчиків. До складу масел входять складні ефіри, вони проникають всередину кожного волоска, покращуючи їх загальний стан. Волосся стає більш доглянуті, гладкі і набувають природний блиск.
Застосування масла іланг-іланг для волосся
З профілактичною наміром досить буде доповнити свій буденний шампунь 3-ма-4-ма краплями ефірного масла іланг-ілангу. Даний ефір не тільки допоможе в оздоровленні волосся, але і доповнить ваш імідж легким ненав'язливим ароматом.
Подібне миття голови краще проводити не частіше ніж один раз на 4 дні. Інакше ви можете спровокувати появу алергії на шкірних покривах.
Масаж голови з маслом іланг-ілангу
Даний захід стане хорошим варіантом підтримки пересушені і слабкого волосся.
Треба відміряти 45 мл олії-основи. В його ролі часто виступають мигдальне та кокосове масла, нехудшему варіантом будуть і масло жожоба або реп'яхову. В основу треба влити 1 чайну ложку (5 мл) ефірного масла іланг-іланг і розмішуємо.
Проробляти масаж треба протягом 20-30 хвилин. Налийте на долоні трохи даного складу, розітріть і покрийте нею в першу чергу скроневу зону, втирайте круговими рухами. Так само нанесіть масло на всю поверхню голови. По закінченню часу залишок масла розподіліть по волоссю. Якщо у вас є проблема посічених кінчиків, особливу увагу приділіть саме цій зоні.
Далі загорніть голову махрової тканиною. Тепло підсилює проникнення в шкіру поживних речовин. Через 30 хвилин волосся необхідно ретельно вимити в трохи нагрітій воді, використовуючи шампунь. Будьте готові до того, що з першого разу вам зробити це не вдасться.
Якщо волосся дуже пересушені, масляну суміш можна не прибирати з волосся всю ніч. І змити її вже вранці.
Регулярний масаж з ефірами зробить волосся більш слухняними і міцними. Крім цього масаж голови дуже добре розслабляє м'язи і допомагає заспокоїтися.
Аромарасчесиваніе
Цей метод рекомендується для волосся втратили здоровий блиск. Можна його використовувати і для нормального волосся з метою надання їм приємного аромату.
Все досить просто, але в той же час ефективно. Суть процедури полягає в простому розчісуванні волосся тільки з додаванням ефіроля. Капніть на гребінець 2-3 капели і старанно розчешіть волосся. Застосовуючи масажну щітку, ви не тільки розподіліть масло іланг-іланг по волоссю, але і простімуліруете кровопостачання в шкірі голови.
Для цієї процедури слід вибирати гребінець тільки з натуральної сировини, дерева або кістки. Якщо ви скористаєтеся металевої або пластикової гребінцем, ефіри можуть вступити в хімічну реакцію і ефект може бути найнесподіванішим.
Ополіскувачі для волосся з іланг-іланг
Якщо ви не можете похвалитися красою свого волосся через те що вони сухі і тьмяне або навпаки надто жирні, та ще й випадають, скористайтеся ополаскивателями власного приготування, які доповнені екзотичним маслом іланг-іланг.
- Ополіскувач підсилює блиск. Щоб надати своїм локонам здоровий блиск, зробіть спеціальний лосьйон. Візьміть 4 краплі ефіроля іланг-ілангу, видавіть 1 чайну ложку соку з лимона і покладіть ці інгредієнти в літр відфільтрованої води. Все розмішати і можна використовувати. Слід полоскати отриманим лосьйоном вимите волосся.
Можна використовувати власникам жирного і нормального типу волосся.
- Ополіскувач зміцнює волосся. Все дуже просто. У відфільтровану воду додайте 3-4 краплі ефіру іланг-іланг і обполіскуйте нею волосся. Ефект буде більш помітний, якщо ви трохи потримайте волосся в такому ополіскувачі. Наприклад, налив його в невеликий таз.
- Ополіскувач для оздоровлення волосся. Буде потрібно 17 крапельок ефіроля дерева сандалу і 7 крапельок іланг-ілангу, а ще 40 мл соку з алое. Суміш перемішайте і влийте в неї 30 мл яблучного оцту. Далі змішайте все з одним літром відфільтрованої води. Обполіскувати волосся можна раз в три дні.
Маски для волосся з маслом іланг-іланг
Дане масло можна також застосовувати як основу масок для волосся. Навіть після першого нанесення ви відчуєте зміни в кращу сторону.
Всі масляні маски наносяться на вимиті, висушені волосся. Розподіляють їх, починаючи від коренів по всій довжині. Коли суміш вже нанесена на волосся, слід голову обмотати поліетиленом, а зверху рушником. Через певний час вимити голову зі звичним шампунем.
- Маска для сухого волосся. Виберіть самий дозрів плід авокадо. Його треба очистити, а з м'якоті зробити однорідну кашку. У неї накапати 3 краплі ефіроля іланг-ілангу, 2 краплі аирного і 1 краплю ромашкового ефіру. Все перемішати і нанести. Змивати після закінчення 20 хвилин.
- Маска для зміцнення волосся. Подготовьте15 мл косметичного масла жожоба, капніть в нього 2 краплі ефіроля іланг-ілангу, 2 краплі розмарину і 1 краплю ефіру берези. Масляний розчин розмішати і додати в жовток, який потрібно заздалегідь збити. Ще раз розмішати і нанести на пасма. Витримуємо 40 хвилин і змиваємо трохи підігрітою водою. У перегрітій воді жовток звариться, його буде дуже важко прибрати з волосся.
Маска підійде для власниць жирного типу волосся.
- Маска для посилення росту волосся. Треба взяти однакову кількість ефірів: іланг-іланг, лимона і розмарину, приблизно по 3 краплі. Додати їх до їдальні ложок косметичного масла камелії. Наносити масажними рухами. Тримати не більше 30 хвилин.
- Маска для відновлення фарбованого волосся. Розігрійте на водяній бані 3 столові ложки косметичного масла мигдалю, попередньо капніть в нього по 2 крапельки ефірів іланг-іланг і базиліка. Масляну суміш змішайте зі столовою ложкою меду. Після цього нанесіть на 30 хвилин на волосяні покриви голови.
- Маска для освітлення і зменшення жирності. Візьміть два курячих яйця і відокремте жовтки від білків. Надалі білки нам не знадобляться. Чуть-чуть збивши жовтки, додайте в них чорний мелений перець (на кінчику ножа), по дві крапельки масел іланг-ілангу, розмарину і базиліка. Все добре перемішати і нанести на 25 хвилин на волосся.
- Гаряча маска від посічених кінчиків. Візьміть по дві столові ложки базових масел оливи і кунжуту. Масло кунжуту можна замінити лляним. Змішайте їх і нагрійте на водяній бані до такої температури, щоб ви могли в нього опустити палець, не чуючи печіння. Після цього, додайте ефір іланг-ілангу. І швидко, поки масляна маска тепла, нанесіть на волосся. Тримати її потрібно 50-60 хвилин. Використовуйте не частіше 1-го-2-х разів на тиждень.
Вибір і зберігання масла
Ароматичні масла все більше і більше користуються попитом. А чим вище попит, тим більше з'являється недобросовісних виробників, які хочуть нажитися, не думаючи про покупця і його здоров'я. Для того щоб не купити неякісне масло іланг-іланг звертайте увагу на наступні моменти:
- На етикетці або упаковці обов'язково має бути написано «Екстра». Це означає, що даний продукт першого віджиму. А тільки він містить в собі користь.
- Масло має бути світло-жовтого кольору. Мати не дуже густу структуру і пряний запах.
- Після придбання ви можете перевірити натуральність масла, провівши прості маніпуляції. Необхідно на аркуш паперу капнути краплю олії і почекати близько доби. Якщо слід повністю зникне, значить, продукт якісний. Якщо ж залишиться масну пляму або ореол від нього, то масло або розбавлене, або просто низької якості.
Зберігати ефірне масло іланг-іланг для волосся слід на нижній полиці дверцята холодильника.
Протипоказання і шкода
Обмеженням для застосування є:
- Індивідуальна чутливість продукту;
- Знижений артеріальний тиск;
- Бронхіальна астма;
- Вагітність, годування груддю;
- Вік до 12 років.
Забороняється наносити ефірні масла в чистому вигляді прямо на шкіру. Перед використанням його слід розбавити. Ефіри досить концентровані і можуть залишити опік.
Не використовуйте засіб у великих дозах, ніж вказано в інструкції. Велика ймовірність появи алергії, біль в голові, запаморочення, нудоту.
Регулярне застосування ефірного масла іланг-іланг для волосся відновить їх сили і поверне колишню привабливість. Але перед тим як пробувати будь-якої метод лікування або профілактики з даними маслом, в обов'язковому порядку проведіть тест на чутливість шкіри до продукту. Для цього нанесіть кілька крапель олії готового до застосування на тильну частину долоні і почекайте 10-20 хвилин. Якщо ніяких змін не відбулося, можете сміливо застосовувати засіб, насолоджуючись його прекрасним, екзотичним ароматом.
Корисні властивості і рецепти масок для волосся на основі іланг-іланг.