Як зробити карвінг волосся на короткі і довгі волосся
Добридень! На щастя, сучасні види укладання і завивки волосся все більше радують тим, що дозволяють добитися бажаного ефекту з мінімальною шкодою для волосся. Склади засобів постійно удосконалюються і збагачуються різними корисними речовинами. Одним з таких сучасних видів завивки є карвінг волосся.
Зі статті ви дізнаєтесь, яких ефектів дозволяє добитися таке укладання, в чому її відмінність від біозавивка, на будь-яких чи волоссі її можна робити, як проводити процедуру і як доглядати за локонами після неї.
Особливості карвінгу волосся
Карвінг - різновид довготривалої укладання, надання зачісці прикореневого обсягу з використанням спеціального складу для завивки, фіксатора і бігуді. На відміну від усім відомої «хімії», ця процедура здійснюється щадними, без агресивного аміаку і перекису водню засобами.
Препарат впливає на поверхневу структуру волосся, не проникаючи в глибинні шари. Локони розкручуються поступово, не вимагають обрізання.
При карвинге без подальшого укладання не утворюються круті завитки, як при хімічного і біологічного завивці. Волосся спадають хвилями або створюється візуальний обсяг, що нівелює різницю між відрослими пасмами і штучно створеними локонами.
Якщо вас більше цікавить обсяг за рахунок заломлення хвилі на пасмах, а не стійкі кучерики, вибирайте карвінг.
Термін «хімії» - півроку і більше, біозавивка - 3-6 місяців, зачіска після карвінгу в середньому тримається вісім тижнів.
Невеликий термін існування пояснюється тим, що склад засобу, що містить як натуральні, так і синтетичні компоненти, слабо впливає на структуру волосся.
Процедура показана в наступних випадках:
- тонкі і рідке волосся;
- відсутність обсягу;
- неслухняні природні кучері;
- сплутаність пасом;
- бажання змінити імідж щадним способом.
Карвінг вирішує проблему щоденного укладання. Досить користуватися феном або бігуді один раз в три дні. При отрастании волосся після агресивної хімічної завивки техніка прикореневого карвінгу робить непомітною кордон між відрослими і які були піддані впливу синтетичного складу пасмами.
Досвідчений майстер підкаже, який вид карвінгу підходить до форми вашого обличчя, вміло замаскує залисини, нерівності черепа, зробить акцент на окремих пасмах, створить стильну зачіску.
Карвінг рекомендований власницям жирного волосся, так як має підсушує властивість. Не варто виконувати процедуру жінкам з густою, довгою шевелюрою, локони опаде під вагою пасом.
Серед усіх видів хімічної завивки, запропонованих на ринку перукарських послуг, «легка хімія» відноситься до самої делікатної, що не вимагає радикальних відновлювальних заходів.
Схожість карвінгу і біохімічної завивки полягає в складі коштів, де відсутні агресивні складові і куди входить цистеїн, вітаміни, катіонні полімери. Відмінність - у формі кучерів, термін існування. Біохімія створює фіксовані завитки, а карвінг - м'які локони, обсяг.
Довготривала укладка, яка не потребує витрат часу на щоденне надання зачісці форми, користується популярністю у молодих дівчат, жінок старшого віку. Маніпуляції з волоссям проводить майстер в умовах салону або самостійно вдома, дотримуючись обов'язковий алгоритм дій.
Види карвінгу
Методику завивки волосся вибирає майстер в залежності від густоти, довжини пасом, бажаного результату. Виділяють кілька видів карвінгу:
- класичний.
Накрутка волосся відбувається від кінчиків до коренів, використовуючи бігуді дрібного, середнього або великого розміру. Залежно від величини пристосувань для завивки, на виході виходять однакові по всій довжині кучері або хвилі.
- локальний.
Бігуді накручують біля коріння, створюючи обсяг, тільки на кінцях або на чубку. Цю техніку частіше застосовують на коротких стрижках.
- вертикальний.
Спосіб підходить для будь-якої довжини волосся. Використовуються популярні спіральні бігуді. Виходить густа шевелюра з численними завитками по всій довжині.
- текстурований.
За допомогою бігуді різних розмірів, форм створюються креативні, неординарні зачіски, що підкреслюють індивідуальність.
Щоб не помилитися і підібрати відповідний вид завивки, перед процедурою треба переглянути і оцінити фото карвінгу волосся до і після.
Особливості проведення процедури і догляду за волоссям після неї залежать від довжини пасом:
1. Короткі.
Карвінг на коротке волосся тримається довше через відсутність утяжеляющих факторів. Процедура виконується частіше локальним, прикореневим методом. Довжина пасом при цьому повинна бути достатньою для можливості накрутити локон.
2. Середні.
Практичний карвінг на середні волосся при стрижці каре і боб, які доводиться укладати щодня. Пасма цієї довжини підходять для будь-якого виду хімічної завивки. Власниці таких пасом вибирають як обсяг, так і локони.
3. Довгі.
Виконуючи карвінг на довге волосся, перевагу віддають великим м'яким локонам по всій довжині. Прикореневій обсяг, дрібні завитки довго не тримаються, опадають під вагою зачіски. Якщо пасма густі, то практичніше і результативно зробити біозавивку.
4. Стрижка з чубчиком.
Щоб зачіска виглядала природно, карвінг волосся з чубчиком роблять за допомогою прикореневій або текстурної методик. Чубчик, що маскує високе чоло, залишають прямий, а довгу накручують так само, як інші пасма.
Як проводиться процедура
Перед виконанням маніпуляцій майстер оцінює структуру, довжину і ступінь пошкодженості пасом. Відповідно до цього приймає рішення про можливість процедури або необхідності відновлення волосся. Вибирає препарат для карвінгу, бігуді, створюють локони, які підходять до форми обличчя.
До найбільш затребуваним складам для карвінгу волосся відносяться препарати лінійки косметичних засобів для делікатного перманенту, що випускаються відомими брендами Schwarzkopf (Natural Stayling), Londastyle, Goldwell.
Компанія Wella пропонує новаторське засіб для карвінгу волосся останнього покоління CURL IT Extra Conditioning. Препарати випускаються для фарбованого волосся, чутливих, нормальних і важко піддаються. Залежно від виду пасом в склади входять різні компоненти.
Для ослаблених пасом до складу вводять частинки шовку, кератину, які заповнюють порожнечі структури волосся.
Для попередження наслідків впливу синтетичних речовин додають амінокислоти, екстракти алое, провітаміни, які дбайливо доглядають за локонами.
Майстри використовують засіб для карвінгу волосся, фіксатор одного бренду і серії, щоб не допустити непередбачуваних реакцій діючих складових.
Безпосередньо сама процедура відбувається таким чином:
- Голову миють спеціальним шампунем, який відкриває лусочки верхнього шару.
- Промокають рушником, розчісують.
- По лінії росту волосся пов'язується тканинний джгут.
- Пасма накручують за технологією, яка залежить від обраного виду карвінгу.
- Кожен стайлер з завитими волоссям обробляють засобом для завивки.
- Створюється парниковий ефект за допомогою спеціальної шапочки.
- Час витримки складу - до 40 хвилин, але перевіряють освіту завитка вже через чверть години.
- Після закінчення терміну засіб змивають з голови, не розкручуючи бігуді.
- Наносять закріплювач на 10 хвилин.
- Знімають коклюшки, волосся промивають від фіксажу.
- Роблять корекцію стрижки.
Маніпуляції з волоссям в салоні займають від півтора до двох годин.
рекомендації:
- Перед тим як вибрати салон і конкретного майстра, почитайте відгуки в інтернеті, запитайте рекомендації у знайомих, які виконували цю процедуру. У класного професіонала велика клієнтська база, а черга розписана на місяці вперед.
- Визначтеся, який саме вид карвінгу хочете зробити, порадьтеся з майстром, чи можливо це.
- У салоні попросіть у перукаря сертифікат, що дає право здійснювати цей вид діяльності, а перед нанесенням складу для завивки перевірте термін придатності.
Бігуді для карвінгу
Пристосування для накрутки пасом розрізняються за розміром, матеріалом виготовлення, формі.
У салонах використовують такі види:
1. Коклюшки.
Виконані з дерева. Допомагають отримати «мокрі кучері» і круті дрібні завитки, які надають великий обсяг.
2. Спіралеподібні.
Використовуються при вертикальній завивці, де локони тримають форму більш тривалий час.
3. Ролери (бумеранги).
М'які поролонові пристосування призначені для отримання великих, дрібних, середніх завитків.
4. Об'ємні.
Бігуді великого діаметра - 3-5 см підходять для додання стійкого прикореневого обсягу, створення великих локонів. У другому випадку використовують два види накрутки - від коренів до кінчиків волосся і навпаки.
Як зробити карвінг в домашніх умовах
Якщо придбати необхідні засоби і стайлінг, вивчити методику, то бажаючим змінити образ, під силу зробити карвінг волосся в домашніх умовах.
Для домашнього карвінгу знадобляться:
- засіб для завивки, фіксатор;
- скляний або фарфоровий ємність для препаратів;
- губки;
- бігуді обраної форми, розміру;
- крем або джгут з марлі;
- захисні рукавички;
- шапочка для парникового ефекту;
- непромокаючий пелерина на плечі;
- рушники.
Процедура проводиться в кілька кроків:
- Крок 1. Підготовка.
Зістрижіть посічені кінчики, побалуйте волосся живильною маскою. Вимийте голову, злегка підсушіть.
Перед самою процедурою зробіть алергії-пробу на компоненти складу для завивки. Для цього краплю кошти нанесіть за вухо, на внутрішню сторону зап'ястя або згин ліктя. Залиште мінімум на 20 хвилин, простежте за реакцією дерми. Якщо все в порядку, переходите до другого етапу.
- Крок 2. Основний етап.
Волосся діляться на пасма, які накручуються на підготовлені стайлери. Робіть це акуратно, стежте за відсутністю заломів на кінчиках. Щоб процедуру виконати якісно, знадобиться помічник, так як на потилиці незручно накручувати коклюшки самостійно.
Намажте область по межі росту волосся жирним кремом або пов'яжіть марлевий джгут. Нанесіть губкою або з флакона склад з діючими речовинами. Утепліть голову поліетиленовою шапочкою, рушником. Рекомендується не чекати закінчення визначеного часу витримки. Починайте перевіряти завитки на потиличній частині голови вже через 10-15 хвилин. Коли локон досягне достатньої пружності, змийте склад, не знімаючи коклюшек.
- Крок 3. Закріплення отриманого результату.
Промокніть голову рушником, скористайтеся закрепителем, що нейтралізує активна речовина, що фіксує отриманий результат. Почекайте належний час. Розкрутіть бігуді, промийте волосся великою кількістю проточної води. Обробіть живильним бальзамом. Висушіть локони природним шляхом.
Щоб отримати бажаний ефект, вивчіть інструкцію по застосуванню, дотримуйтесь її порад.
Як доглядати за волоссям після процедури: поради
Якщо зробили карвінг, придбайте спеціальні Догляду кошти за волоссям після хімічної завивки. Звичайний шампунь, бальзам не підійдуть. Який би щадний склад ні використовував майстер, пасма піддалися обробці синтетичними речовинами і тому вимагають відповідного догляду.
Ставтеся до зачіски дбайливо, менше травмуйте волосся, не використовуйте масивні шпильки, які не перетягувати локони в хвіст або пучок.
Особливо шкідливо будь-який вплив (миття, фарбування, укладання) в перші три дні.
Рекомендації по догляду за волоссям після карвінгу:
1. Миття і сушіння.
Використовуйте безсульфатние, безсіліконовие шампуні, кондиціонери. Мийте пасма дбайливо, акуратно. Дайте їм висохнути самостійно. При використанні фена включайте холодне повітря на малих обертах. Якщо лягти спати не просохли пасмами, завитки розкрутяться, втратять форму.
2. розчісування.
Використовуйте гребінці дерев'яні, з великими рідкими зубцями. Це допоможе довше зберегти форму локонів. Починайте з кінчиків, поступово просуваючись до коріння.
3. Укладання.
Надавайте форму зачісці феном, щипцями, великими бігуді. Можна обійтися і без цих пристосувань. Нанесіть на вологі пасма пінку, стискайте локони у напрямку від кінчиків до коренів. Висушіть дифузором. Щипцями для укладання користуйтеся не раніше, ніж через тиждень. Випрямляє пасма, робить їх об'ємними щітка-брашінг.
4. Харчування, зволоження.
Для додання волоссю м'якості, блиску і шовковистості, пару раз в тиждень робіть маски. Виробники косметичної продукції пропонують великий вибір засобів для волосся, які зазнали хімічній завивці. Відновлює структуру пасом реп'яхову, рицинова, оливкова олія. Бережіть волосся від попадання прямих сонячних променів, хлорованої води.
Радимо також прочитати: Як зробити волосся гладкими і блискучими
5. Фарбування.
Уникайте засобів з великим вмістом аміаку, набагато безпечніше для здоров'я локонів тонують склади. Мелірування або перетворення в блондинку послабить і так пошкоджене волосся.
Дотримуючись цих порад, ви завжди будете виглядати відмінно, продовжите термін завивки.
Переваги та недоліки карвінгу
До переваг карвінгу відноситься недовговічність, можливість випрямлення завитків в будь-який момент, якщо набридли кучері. Для цього користуються праскою або феном. Розпрямляти локони рекомендується не частіше ніж один раз на тиждень, інакше завитки не приймуть первісну форму.
До переваг карвінгу відносяться:
- поверхневе вплив на структуру волосся;
- поступове розпрямлення локонів, що робить процедуру обрізання кінчиків необов'язковою;
- підсушування жирного волосся, що дозволяє рідше мити голову;
- можливість моделювання будь-якої зачіски та кучерів;
- збереження укладання до трьох діб;
- незмінність вихідного кольору пасом;
- невисока вартість у порівнянні з іншими видами «хімії».
Жорсткі пасма стають слухняними. Карвінг на тонке волосся надає зачісці пишність, обсяг. До плюсів маніпуляцій відноситься відсутність ефекту кинута, що притаманне іншим видам хімічної завивки.
Хвилі або локони виглядають природно, не сплутується, легше розчісується.
Якщо дотримуватися правила по догляду, можна обійтися без укладання, що істотно заощадить час зборів.
До плюсів карвінгу відноситься можливість завивки як всіх волосся на голові, так і окремих пасом і ділянок. Процедуру можна повторювати кожні три місяці.
За його користувачів, легка хімічна завивка має ряд мінусів:
- наявність протипоказань;
- непередбачуваність результату;
- неможливість отримати круті завитки;
- довго не вивітрюється специфічний запах, що посилюється на мокрих локони;
- висушування і без того сухих пасом;
- можливе перетин кінчиків, випадання волосся.
Перед процедурою перегляньте журнали і альбоми з фото до і після, виберіть відповідний варіант, щоб отриманий ефект збігся з очікуваннями.
Протипоказання
Як би щадяще ні діяв карвінг на волосся, процедура має ряд протипоказань. До них відносяться:
- значно пошкоджені пасма (ламкі, знебарвлені, пересушені);
- свіже фарбування (до двох тижнів) або використання хни, басми незалежно від давності;
- періоди вагітності, грудного вигодовування;
- прийом антибактеріальних, гормональних препаратів;
- алергія на складові кошти для завивки;
- порушення цілісності шкірних покривів голови.
Якщо волосся довге і густе, то карвінг робити безглуздо. В цьому випадку звертаються до інших, менш обтяжливим видам хімічної завивки.
Відгуки про карвинге волосся
Відгуки користувачів дозволяють оцінити позитивні і негативні сторони делікатній хімічної завивки, зрозуміти де краще виконувати процедуру - вдома чи в салоні.
Марина, 26 років:
«Роблю карвінг вже втретє. Результатами задоволена. На мою середню довжину до плечей спочатку зробила прикореневій обсяг, потім вертикальну завивку. Зараз ходжу з романтичними локонами. Головне, що пасма не перепалювати, і не доводиться їх обрізати ».
Ольга, 30 років:
«Перший раз робила карвінг самостійно. Придбала необхідні препарати, вивчила інструкцію, покликала на допомогу подругу. В результаті вийшли великі, природні хвилі, як я і хотіла. Але зачіска протрималася всього 4 тижні. Думаю, через те, що часто користувалася феном ».
Віра, 43 роки:
«Люблю пишні зачіски. Мала невдалий досвід хімічних завивок, після яких довго реанімувала волосся. Від подруги дізналася про можливість зробити локони без шкоди для здоров'я шевелюри. Записалася до її майстру, зробила вертикальну завивку. Отримала бажаний обсяг, і з волоссям все в порядку. рекомендую ».
Марія, 36 років:
«З змінами в особистому житті захотілося радикально змінитися зовні. Вирішила зробити карвінг, так як чула про його безпеки і то, що локони не вимагають додаткової укладки. Пасма дійсно залишилися здоровими, але феном користуватися доводиться щоранку ».