
Поради: Як мити голову?
Сьогодні ми розповімо про те, як правильно мити голову, опишемо детально все правила і рекомендації. Чому ж так важливо стежити за станом вашого волосся. Ми зібрали для вас всі найактуальніші рекомендації.
Можливо ви стикалися з проблемою, коли, незважаючи на велику кількість і регулярність Догляду процедур, волосся все одно виглядають тьмяними, випадають, січеться або ламаються? Не дивуйтеся, але це може бути пов'язано з тим, що ви не знаєте як правильно їх мити. Миття голови входить в список речей, які кожен з нас так чи інакше регулярно виконує, тому мало хто цікавиться як робити це правильно, тим більше що все інтуїтивно зрозуміло. Що ж говорять експерти про цю повсякденному процедурі?
В наші дні будь-які непродовольчі магазини рясніють уходовой косметикою для волосся на будь-який смак. Але різноманітність асортименту тільки підстьобує вірити чарівним словами на етикетці, які дають надію на порятунок від лупи, швидке зростання, поява обсягу або ліквідацію наслідків травмування фарбами. Однак будь-які спроби відновити волосся будуть марними, якщо ви ніколи не цікавилися як правильно мити голову.
Волосся виконують життєво важливі функції в організмі людини, тому найчастіше по їх станом можна зробити припущення про стан всього організму. Наприклад, коли вони починають випадати, ви ж б'єте на сполох? Ось і в питанні догляду за головою не можна нехтувати елементарними знаннями.
Чому важливо стежити за станом волосся?
Середнє число волосся на голові налічує близько 100000 і необхідність такої кількості цілком зрозуміла:
- Це питання естетики. Красиві здорове волосся можуть служити візитною карткою людини, вони автоматично облагороджують весь зовнішній вигляд.
- Грають функцію дотику за рахунок того, що в шкірі знаходиться безліч нервових закінчень.
- Грають захисну функцію. Вони дозволяють захищати головний мозок від низьких або високих температур, а черепну коробку - від пошкоджень.
Якщо мити голову неправильно, це може привести до появи волосся, що січеться або лупи, ламкості, випадання, тьмяності, порушення водного балансу та інших неприємних наслідків.
Не можна сказати, що є універсальні правила, які можуть застосовуватися усіма, тому раціональніше буде, якщо ви спробуєте всі запропоновані способи і виберете найбільш підходящі для себе.
Як мити голову дитині
Багато що залежить від структури і типу волосся, статі людини і навіть віку. Наприклад, якщо ви миєте голову дитині, то вам необхідно подбати про те, щоб шампунь не щипав ока малюкові, мав приємний запах і приємну консистенцію, що не був шкідливий. Температура води повинна бути комфортна, що не перевищувати температуру тіла. Далі ми ще поговоримо, які додаткові фактори важливі.
Як мити голову чоловікові
Особливих правил для миття голови чоловіків - немає, але фізіологічні особливості обумовлюють необхідність робити це частіше ніж жінкам. Необхідно зволожити волосся, рівномірно розподілити шампунь по шкірі голови масажними рухами. Чоловікові з короткою стрижкою і жорсткої структурою волосся кращим є використання кондиціонера, інакше волосся візьмуть невигідну форму після висихання.
«У свою чергу жінкам не варто мити голову часто, навіть якщо у вас жирний тип волосся. Роблячи це, наприклад, через день, ви дозволите організму адаптуватися і незабаром шкірне сало перестане вироблятися у великій кількості ».
Людмила Іванова
Головні поради
- Не можна робити це часто. Звичайно, дане твердження може викликати шквал невдоволення з боку власників жирного волосся, не ходити ж з брудною головою? Але якщо у вас є можливість відкласти процес миття голови на кілька днів, то постарайтеся зробити це. Шкіра голови повинна з часом адаптуватися і перестати виробляти шкірне сало в надмірній кількості. Якщо мити волосся часто, це може привести до їх надмірної сухості і ламкості.
- Не можна хаотично наносити шампунь. Спочатку необхідно видавити мала кількість кошти в долоні, спінити і тільки потім почати нанесення. Питання необхідності нанесення на всю довжину - дискусійне. Багато трихолог вважають, що в цьому немає необхідності, тому є сенс промивати тільки прикореневу зону.
- Багатьох цікавить питання можливості миття голови милом. Робити це можна тільки в крайньому випадку і дуже обережно. Незважаючи на пропаганду чарівних властивостей дігтярного і господарського мила, краще зробити вибір на користь дитячого мила. Хоча навіть дитяче мило не таке невинне, як хотілося б, і роблячи вибір на користь мила, ви ризикуєте пересушити шкіру голови і спровокувати посилене вироблення підшкірного жиру.
- Дотримуйтесь правильну послідовність миття голови. Вона полягає в тому, що перед миттям голови волосся повинне бути розчесані, а розподіляти шампунь необхідно особливими лініями - спочатку по лінії вух, а потім з переходом на потилицю. Нанесення кошти має відбуватися масажними рухами, особливо це буде корисно для прикореневої зони.
- Знайте міру в нанесенні засобу. Якщо ви миєте голову кілька разів на тиждень, то краще наносити шампунь двічі. Якщо цей процес входить в вашу щоденну рутину, то в ретельному промиванні голови немає необхідності - достатньо одного нанесення невеликої кількості засобу.
- Оптимальна температура води - до 50 градусів, найкраще мити голову водою кімнатної температури. Миття волосся гарячою водою провокує посилену роботу сальних залоз і, як наслідок, сприяє швидкому забрудненню волосся. Також корисним буде використовувати контрастний душ - холодна вода оживляє волосся і покращує кровообіг голови.
- Використання додаткових коштів - масок, бальзамів, кондиціонерів, скрабів. Даний пункт можна назвати індивідуальним, вам необхідно відстежувати стан свого волосся після застосування Догляду коштів. Можна використовувати їх в такий спосіб: наносити шампунь тільки на прикореневу зону, а кошти - на всю довжину. Тоді водний баланс буде дотриманий, вони не будуть пересушені або пошкоджені.
- Не вичавлювати волосся після миття, їх дуже легко пошкодити. Досить пройтися руками по всій довжині пружинистими рухами і прибрати надлишки рідини.
- Багато хто звик завертати волосся в рушник, але цього теж краще не робити. Злегка промокніть волосся рушником і дайте їм підсохнути самостійно.
- Не намагайтеся розчесатися відразу після миття. Робити це слід коли голова підсохне.
- Зведіть до мінімуму використання фену, плойок і т.д. Звичайно, для багатьох цей пункт буде очевидний, але неможливий - іноді щоб висушити голову без фена просто не вистачає часу. В такому випадку використовуйте термозахист і прохолодний режим подачі повітря.
Рекомендації
Ми з'ясували як правильно проводити процедуру, але у нас ще залишилися корисні додатки та пояснення для вас.
- Підбирайте шампунь відповідно до вашого типу волосся.
- Чи не змивайте шампунь відразу після нанесення, потримайте його кілька хвилин. У цей час можна вдіяти масаж прикореневої зони.
- Якщо ви миєте голову не часто, то намагайтеся промивати голову двічі. Після першого промивання вся грязь піднімається, а після другого - вона очищається і йде з шкіри голови. Деякі фахівці поділяють два етапи в зв'язку з іншими вимогами: при першій миття необхідно скористатися шампунем для свого типу волосся, а при другій - шампунем для іншого типу, так вони довше залишаються свіжими і чистими.
- Якщо ви використовуєте засоби з гелевою текстурою, то наносити їх потрібно на вологі, а не на мокре волосся. Так засіб має можливість проникнути в структуру і надасть кращий вплив.
- Якщо ви використовуєте маски або бальзами, небажано наносити їх на прикореневу зону. Є ризик, що жирна основа кошти не тільки пожвавить волосся, але і забруднить їх швидше.
- Не тріть голову рушником, тільки промокніть. Розшаровуються лусочки волосся, поява яких провокує тертя - вкрай шкідливо для них.
- Не лягайте спати з мокрою головою. Положення людини під час сну нестабільно, це може травмувати волосся.
- Якщо вам необхідно посушити їх феном, промокніть голову рушником і почекайте якийсь час. Потім скористайтеся термозахистом або сушіть голову холодним повітрям. Положення фена - у напрямку росту волосся, тобто зверху. Якщо сушити їх хаотично, є ризик завдати їм ушкодження.
- Використовуйте вітаміни для здоров'я і росту волосся. Наприклад, в ваш бальзам можна додати капсулу вітамінів A і E для харчування і відновлення.
Висновок
Щоб мати гарні і здорові волосся, необхідно забезпечити їм повноцінні харчування і догляд. Але в цьому питанні важливо приділяти увагу не стільки додаткових засобів і добавкам, скільки правильному миття голову. На цьому етапі ви можете простимулювати зростання завдяки масажу голови, забезпечити захист структури завдяки належному поводженню з ними і оживити їх завдяки грамотному підбору засобів для миття голови.
Догляд за головою не вимагає особливих зусиль, якщо взяти собі на замітку ті правила і рекомендації, які були розглянуті нами в цій статті, у вас вийде зберігати волосся в хорошому стані після миття.
Експертна думка
Людмила Іванова
Косметолог, автор статей для професійних інтернет видань
Кожна людина знає, що необхідно тримати голову в чистоті і це питання не тільки естетики. Набір конкретних порад допоможе жінці, чоловікові або дитині зберігати красу і здоров'я волосся.
Не забувайте про правильній послідовності нанесення шампуню, що підходить температурі води, правильній сушці, а також частоті проведення процедури. Звертайте увагу так само на ваш тип волосся, так як це допоможе підібрати правильний шампунь і засіб для догляду.



