Ламкість волосся: правильне лікування і догляд
Якщо ви зіткнулися з проблемою ламкості волосся, то це свідчить про те, що ви неправильно доглядаєте за волоссям, які не захищаєте їх від інтенсивного ультрафіолетового випромінювання, а може навіть виною всьому і ваші шкідливі звички. Втім, існує чимало й інших чинників.
Причини
Прийнято розрізняти місцеві і загальні причини ламкості волосся. До місцевих відноситься неправильний догляд за волоссям, оскільки дуже часто їх травмують різними зачісками, випрямляють прасування, сушать феном, фарбують і т.д. Крім цього, нерідко, на волосся негативно впливають і природні чинники: вітер і яскраве сонце. Не менш шкідливий і тютюновий дим, пил, а також ті пари, які витають у повітрі завдяки роботі різних заводів.
До загальних же причин ламкості волосся варто віднести порушення обміну речовин, постійні стреси або важкі емоційні навантаження. У першому випадку організму не вистачає важливих поживних речовин і вітамінів, отже, волосяні цибулини теж їх не отримують. З часом це призводить до того, що волосяні цибулини слабшають, а волосся стає тонким і часто ламаються.
Загальні рекомендації по відновленню
Щоб відновити нормальний стан вашого волосся рекомендується почати з повноцінного і правильного харчування. Вашому організму просто необхідні вуглеводи, білки, жири, мінеральні речовини і вітаміни. Головне джерело енергії - це складні вуглеводи, які містять каші, фрукти і овочі. Без подібних продуктів не можна прискорити обмінні процеси, тому намагайтеся вживати їх в їжу щодня.
Клітин організму потрібні рослинні і тваринні білки, а також жирні кислоти. Все це ви отримаєте, вживаючи в їжу жирну морську рибу, м'ясо і фрукти. А ось жирні страви, солодощі, смажене м'ясо, гострі, копчені і консервовані продукти, здобу і газовані напої рекомендується виключити зі свого раціону.
Щоб взимку і на початку весни обмін речовин відбувався нормально, в ці періоди слід застосовувати курси вітамінно-мінеральних комплексів. В інші ж місяці можна стимулювати обмінні процеси за допомогою занять спортом або хоча б помірних фізичних навантажень.
Місцеве лікування
Як правило, ламкість волосина не дістається одна - на додачу до неї виникає ще й сухість шкіри голови. Природно, сухій шкірі потрібен відповідний догляд і додаткове харчування, але підбирати найбільш правильні засоби (бальзам, шампунь і т.д.) краще всього після консультації з лікарем-трихологом.
Одним з головних засобів місцевого лікування ламкості волосся вважаються маски. Придбати їх можна як в аптеці, так і в магазині. Втім, можна і самостійно приготувати маски для волосся зі звичайних продуктів. Мабуть, найефективнішими вважаються маски для волосся домашнього приготування з медом і яєчним жовтком, реп'яхову олію, а також жирної сметаною. Ці рецепти на протязі багатьох років рятували від ламкості волосся наших мам і бабусь.