Кокосове масло для тіла - користь і шкода, правила застосування
Добридень! У цій статті ми розповімо вам про корисні властивості так популярного в наш час кокосового масла для тіла, про те, як правильно і в якому вигляді його використовувати, які кошти можна приготувати на його основі.
Способи отримання і зберігання кокосового масла
Про кокосовому молоці чули, мабуть, усі. А от щодо масла багато хто замислюється. У виробничих умовах його отримують шляхом пресування висушеної м'якоті кокосового горіха. Виходить рафінована олія гарячого віджимання, яке може довго зберігатися. Але жителі регіонів, де ростуть кокоси, вважають за краще робити масло холодного віджиму. Це простий ручний метод, за допомогою якого можна приготувати кокосове масло і у себе вдома.
Спосіб приготування масла в домашніх умовах:
- М'якоть одного кокосового горіха нарізати кубиками, залити 1 літром кип'яченої води і переробити в блендері.
- Процідити отриману масу через сито.
- Рідку фракцію злити в баночку, накрити кришкою і прибрати в холодильник.
- Через добу дістати баночку і зняти верхній затверділий шар. Це і є нерафінована кокосове масло.
Такий продукт, отриманий в домашніх умовах, буде на 100% натуральним. Зберігати його слід в холодильнику. Відразу заготовлювати багато кокосового масла не варто. Так, воно довго не псується, але максимальна концентрація цінних мікроелементів і вітамінів зберігається тільки перші 2-3 тижні.
У твердому вигляді кокосове масло нагадує вершкове, але має білий колір і більш рихлу структуру. При кімнатній температурі (25 градусів і вище) воно починає плавитися і набуває жовтого відтінку. Те ж саме станеться, якщо покласти шматочок кокосового масла на долоню. Воно швидко розтане і перетвориться в жирну краплю.
Як правильно застосовувати кокосове масло
У чистому вигляді кокосове масло використовується рідко. Досить додавати в звичну косметику: креми, лосьйони, молочко, масажні розтирання і т. Д. Кількість олії, що залежить від типу шкіри:
- жирна (не більше 10%);
- нормальна (10-30%);
- суха (30-50%).
Це умовні пропорції, тому що орієнтуватися потрібно на консистенцію і жирність підсумкової суміші. Наприклад, для сухої шкіри можна додавати 4-5 крапель олії в жменю крему для тіла. А якщо шкіра схильна до жирності, то достатньо буде однієї крапельки.
До речі! Не слід заздалегідь додавати масло кокоса в косметичні засоби. Тому що воно може затвердіти і перетворитися в пластівці. І тоді крем або лосьйон доведеться розігрівати перед нанесенням на тіло. Краще розігрівати тільки кокосове масло і додавати його в засіб безпосередньо перед застосуванням.
Перед тим як наносити кокосове масло на тіло, необхідно прийняти гарячий душ. Це допоможе розпарити шкіру, щоб пори відкрилися. Потім потрібно змахнути з себе краплі води і відразу нанести на тіло кокосове масло або будь-який засіб, в яке воно додано. У розігріту вологу шкіру масляний склад вбереться краще. Через 5-7 хвилин промокнути надлишки масла паперовим рушником, а потім можна одягатися.
Популярні рецепти з кокосовим маслом
За багато років існування цього продукту дівчата придумали і випробували безліч рецептів з ним. Розглянемо найефективніші, але в той же час прості засоби по догляду за тілом з використанням кокосового масла.
Скраб для тіла
На основі кокосового масла можна готувати найрізноманітніші скраби.
- Цукровий пісок (4 ст. Л.), Кокосова олія (2 ч. Л.), Оливкова олія (1 ч. Л.), Куркума (0,5 ч. Л.).
- Мелену каву (2 ст. Л.), Велика морська сіль (1,5 ст. Л.), Кокосове масло (1,5 ст. Л.), Цукровий пісок (0,5 ст. Л.), Кориця (1 ч. л.).
- Зацукрований мед (4 ст. Л.), Кокосове масло (2 ст. Л.), Сік лимона (1 ст. Л.).
Такі скраби відмінно відлущують за рахунок цукру і зволожують завдяки оліям. Лимон тонізує шкіру, а прянощі підвищують її еластичність і допомагають боротися з розтяжками. Всі скраби слід застосовувати під час душа, наносячи їх на тіло рукою або мочалкою-рукавичкою.
Зволожуючий крем для тіла
Щоб не наносити на шкіру занадто жирне масло кокосового горіха в чистому вигляді, можна додавати його в будь-який крем в пропорціях, розглянутих вище. Також можна приготувати домашній крем на основі трьох масел: кокоса (100 г), ши (50 г), жожоба (10 г):
- Змішати всі три масла (в рідкому вигляді) в емальованому посуді.
- При бажанні додати 5-10 крапель улюбленого ефірного масла.
- Поставити на водяну баню і нагрівати 10 хвилин, щоб масла повністю розчинилися одне в одному (перемішалися).
- Зняти суміш з вогню, остудити і прибрати в холодильник на 1 годину.
- Дістати затверділу суміш і збити міксером до отримання повітряної маси.
Виходить кокосове крем-масло, яке потрібно перекласти в будь-яку баночку з кришкою. Користуватися ним можна як після душу, так і в будь-який інший момент. Крем з вмістом кокосового масла добре підійде для сухої шкіри рук і ступень. А кому-то подобається мазати їм все тіло, не дивлячись на досить високу жирність продукту.
Бальзам для губ
У холодну пору року губи від обвітрювання врятує бальзам, який можна приготувати вдома. Знадобиться бджолиний віск і кокосове масло в рівних пропорціях. Розтопити суміш на водяній бані, залити в маленькі баночки і дати охолонути. Маса затвердіє - це і буде готовий бальзам з приємним ароматом меду і кокоса. Для літа він навряд чи підійде, тому що є ризик його танення на спеці. Але для осені та зими - в самий раз.
Радимо також прочитати: Маски для губ: домашні рецепти масок для харчування, зволоження і збільшення губ
Розслаблююча ванна
Найпростіше, що можна зробити для розслаблення і зволоження тіла - ванна з кокосовим маслом. Потрібно всього лише додати в неї 2 ст. л. цього продукту. Важливо стежити, щоб температура води не була вище 38 градусів, так як це погано впливає на шкіру, і навіть масло може не врятувати її від лущення.
Після прийняття такої ванни можна скористатися скрабом або кремом для тіла з кокосовим маслом, щоб закріпити ефект зволоження.
Сонцезахисний засіб
Робити крем або лосьйон від сонця в домашніх умовах дуже проблематично. Тому краще просто купити готове засіб з необхідним рівнем захисту і додати в нього кокосове масло. 4-5 крапель на 200 мл сонцезахисного лосьйону буде цілком достатньо.
Корисно прочитати: Кокосове масло для засмаги на сонці та в солярії
Антицелюлітний засіб
Боротися з целюлітом за допомогою кокосового масла дуже просто. Потрібно просто втирати його в сідниці за допомогою щітки середньої жорсткості. Такий масаж слід робити щодня після душу протягом 15 хвилин. Після цього можна прибрати щітку і гарненько прохлопать стегна руками. Потім потрібно змити все теплою водою з милом, щоб прибрати частинки вийшов жиру і кокосового масла. І змастити шкіру улюбленим антицелюлітний кремом.
Маска для рук
Після тривалої роботи в саду або з побутовою хімією шкіра рук потребує особливого догляду. І звичайного крему іноді недостатньо, щоб усунути сухість та лущення. В цьому випадку можна робити нічні маски з кокосовим маслом. Воно змішується з оливковою в рівних пропорціях (на один раз досить буде по 1 ст. Л. Кожного), злегка підігрівається на водяній бані і втирається в руки. Поверх надягають косметичні рукавички. Вони зігріють, а також допоможуть запобігти пачканье постільної білизни. Вранці шкіра рук буде дивно м'якою.
Масажне масло
Для приготування натурального масла для масажу потрібно взяти:
- кокосове масло (50 г);
- мигдальне масло (50 г);
- масло какао (50 г);
- будь ефірне масло (8-10 крапель - за бажанням).
Масла кокоса і какао змішуються і розтоплюються на водяній бані протягом 10 хвилин. Потім суміш знімають з вогню і додають мигдальне масло. Остуджують, переливають в скляну баночку. Готове масло буде твердим, тому перед використанням потрібно взяти шматочок і розтопити його в руках.
Засіб для гоління
Кокосове масло в чистому вигляді можна використовувати як засіб для гоління. Воно просто наноситься на проблемну ділянку. Масло розм'якшити волоски і поліпшить ковзання верстата. Після гоління слід прийняти душ з милом, а потім використовувати кокосове масло в якості лосьйону - просто нанести невелику його кількість на поголений шкіру. Воно зніме роздратування і усуне лущення. Надлишки можна буде прибрати через 10 хвилин паперовою серветкою.
Дезодорант
Дивно, але на основі кокосового масла можна приготувати навіть дезодорант. Це буде не антиперспірант, т. Е. Засіб буде захищати не від поту, а від запаху. Інгредієнти зовсім нескладні:
- кокосове масло (3 ч. л.);
- харчова сода (2 ч. л.);
- картопляний крохмаль (2 ч. л.);
- ефірне масло (8-10 крапель).
Ефір додається за бажанням, якщо комусь не подобається запах кокоса. Готується дезодорант дуже просто: кокосове масло розтоплюється на водяній бані і трохи остуджують. У тепле масло додається суміш соди і крохмалю і гарненько перемішується. В кінці додається ефір. Суміш повинна вийти густий, як сметана. Якщо вона занадто рідка, потрібно додати ще крохмалю. Якщо дуже густа - додати олії.
Готову суміш перекласти в баночку від старого дезодоранту-олівця. Так їм зручніше буде користуватися. На ніч прибрати в холодильник. До ранку вийде справжній твердий дезодорант, який буде боротися з неприємним запахом поту, а також заспокоювати роздратовану шкіру пахв після гоління.
Користь і шкода кокосового масла
На те, чим корисно кокосове масло, вказує його складу. У продукті містяться практично всі необхідні шкірі жирні кислоти:
Група жирних кислот | Назва кислоти | Основні властивості |
насичені | каприловая | насичує киснем |
капріновая | активізує антимікробну діяльність | |
лауриновая | володіє антибактеріальними властивостями | |
пальмітинова | перешкоджає лущення | |
стеаринова | відновлює захисні властивості | |
арахідонової | забезпечує проникаючу здатність інших масел | |
ненасичені | олеїнова | виступає в якості антиоксиданту |
лінолева | зміцнює структуру клітинних мембран |
Кокосове масло відмінно підходить для сухої і лупиться шкіри. Воно створює на її поверхні найтоншу плівку, яка захищає від зовнішніх подразників (вітер, холод, сонце), дарує приємний аромат і ніжність. Дія, який чиниться кокосовим маслом на шкіру: Також в складі кокосового масла є гіалуронова кислота, що відповідає за підтримання нормального водного балансу шкіри, вітаміни A, C і групи B, мікро- і макроелементи.
- загоює мікротріщини;
- захищає від прямих сонячних променів (тому його часто додають в сонцезахисні креми);
- знімає роздратування, викликане голінням, морозом або побутовою хімією;
- живить шкіру, сприяє швидкій регенерації;
- сприяє профілактиці старіння шкіри, робить її підтягнутою, розгладжує дрібні зморшки;
- має легкий відбілюючий ефект;
- допомагає боротися з розтяжками;
- сприяє профілактиці целюліту.
Звичайно, кокосове масло - не панацея. І не можна говорити про те, що воно дозволить повністю прибрати величезні розтяжки на животі після вагітності або моментально освітлити шкіру після невдалого засмаги. Безумовно, ефект від цього продукту буде, але чарівного перетворення чекати не слід. Та й для результативності потрібно застосовувати кокосове масло для шкіри тіла регулярно і тривало. Хоча деякі ефекти проявляються після першого нанесення: наприклад, шкіра відразу стає гладкою, еластичною і перестає лущитися.
Але продукт може і нашкодити, якщо використовувати його для тіла неправильно. Наприклад, занадто велика кількість масла або дуже часте його нанесення може закупорити пори і не дозволяти шкірі дихати. Якщо наносити кокосове масло на шкіру голови, то волосся буде виглядати недоглянуто і здаватися жирними.
Шкода кокосове масло може заподіяти і при індивідуальній непереносимості продукту. Тому перед тим як почати його використовувати, потрібно перевірити, чи немає на нього алергії. Для цього потрібно капнути трохи масла на зап'ясті і почекати 15 хвилин. Якщо немає почервоніння і свербіння, значить, все в порядку.
Не рекомендується часто використовувати кокосове масло жінкам після 40 років. У цьому віці починаються процеси старіння шкіри, і вона сприймає вже не всі косметичні продукти (в т. Ч. Натуральні). Можна застосовувати масло кокоса хіба що для пом'якшення і живлення грубої шкіри рук або для профілактики посічених кінчиків волосся. Але ефекту кардинального омолодження від нього очікувати не слід.
15 способів використання кокосового масла
Відгуки про застосування кокосового масла для тіла
Олена
«Кокосове масло - моя любов! «Познайомилася» з ним в Таїланді, і з тих пір додаю майже в усі косметичні засоби. У мене суха шкіра, тому ніяких проблем із зайвою жирністю. У чистому вигляді наношу його на п'ятки і іноді на обличчя (коли воно дуже вже сильно лущиться) ».
Настя
«Ніколи не пробувала робити кокосове масло сама. Замовляю в інтернеті по 350 рублів за 60 мл. Так, недешево, зате точно натуральне. З ним мені дуже подобаються скраби. Шкіра стає, як у немовляти: і ороговілі частинки злущуються, і зволоження відбувається. А аромат потім якийсь чудовий! »
Marita
«У мене дуже чутлива шкіра, тому не всі покупні засоби підходять. Останні 2 роки займаюся виробництвом домашньої косметики (для себе), і кокосове масло стало відкриттям. На нього моя шкіра реагує спокійно, тому це мій найголовніший зволожувач. Додаю його і в крем, і в маски для волосся, і в скраби. На обличчя не ризикую наносити, тому що воно у мене схильне до жирності ».
Оксана
«Дуже подобається кокосове масло і Баттери з його змістом! І воно, до речі, не таке жирне, як звичайне рослинне, і добре всмоктується. Шкода, чоловікові не подобається аромат кокоса, тому користуюся такими засобами з ранку перед роботою, щоб ввечері прибігти додому і прийняти душ. Шкіра оксамитова, дуже приємна на дотик ».
Саша
«Я намагалася прибрати за допомогою кокосового масла розтяжки на животі після вагітності. Завдавала його в чистому вигляді 2 рази на день. Через 2 місяці став помітний ефект: розтяжки зменшилися в ширину і посвітліли! ».
Н.
«Борюся з целюлітом, постійно натираю сідниці. Шкіра на них в якийсь момент стала сухою і роздратованою. Допомогло кокосове масло. Стала додавати його в антицелюлітний крем. Шкіра пом'якшала, печіння після процедур стало швидше проходити ».
Кокосове масло - найкращий друг шкіри. Вона стає м'якше і приємніше на дотик навіть при нерегулярному використанні цього продукту. А якщо все ж робити це систематично, то до зовнішнього лиску додасться ще й внутрішнє здоров'я. Шкіра буде насичуватися вітамінами і корисними речовинами, а, значить, буде довше залишатися молодою і пружною, без зморшок. І все це завдяки натуральному продукту - кокосовому маслу.