Рецепти цукрового скрабу для обличчя і тіла своїми руками
05.04.2020 653 0

Рецепти цукрового скрабу для обличчя і тіла своїми руками

Здоров'я
В закладки

Рецепти цукрового скрабу для обличчя і тіла своїми руками
Добридень! У цій статті ми розповімо про те, в яких випадках використовують цукровий скраб, які види його бувають, з чого можна приготувати цей засіб в домашніх умовах і як правильно застосовувати.

Цукрові скраби є дуже популярними, оскільки виготовляються з дешевих матеріалів. Але незважаючи на низьку собівартість інгредієнтів, ефективність їх дуже висока.

Що таке цукровий скраб?

Цукровий скраб - це суміш цукру з іншими інгредієнтами, призначена для:

  • очищення шкіри від відмерлих клітин;
  • підготовки шкіри до нанесення косметичних засобів;
  • лікування целюліту.

Ефективність скрабування

Висока ефективність скрабування цукром досягається завдяки трьом основним факторам:

  • крупинки мають досить великі розміри;
  • в домашніх умовах є можливість урізноманітнити рецепти додаванням додаткових інгредієнтів;
  • через дешевизну складових можна проводити скрабірованіе регулярно.

Дія на шкіру

Крім отшелушивающего, цукор надає масажує вплив на шкіру. Під час проведення процедури відмерлі клітини відокремлюються від шкіри, а живі харчуються. Як це відбувається?

  1. При скрабірованіе корисні речовини, додані в засіб, вбираються в склад клітини.
  2. За допомогою масажу збільшується кровопостачання верхніх шарів шкіри. Клітини отримують харчування з крові.

Користь і шкода

У даного засобу є ряд корисних властивостей. Приймаючи їх до уваги, з'являється додатковий стимул регулярно проводити скрабірованіе.

Корисні властивості

До основних корисних властивостях застосування цукрового скрабу можна віднести:

  1. Універсальність кошти. Скраб на основі цукру можна застосовувати для шкіри будь-якого типу. Розширюючи склад додаванням інших інгредієнтів, можна виготовити засіб, яке буде корисно для шкіри жирного типу, сухого або комбінованого.
  2. Скрабірованіе проходить в кілька етапів, оскільки, розчиняючись у воді під час процедури, частинки цукру стають все менше і менше. Таким чином, скрабірованіе поступово переходить в пілінг, очищаючи пори більш глибоко.
  3. У складі цукру є фруктоза. Це засіб надає на шкіру сильний вплив, роблячи її бархатистою. Після проведення процедури відзначається поліпшення стану шкіри, рівний сяючий блиск і гладкість.
  4. Регулярне використання цього засобу допомагає зменшити жирність шкіри. Якщо постійно очищати її від забруднень, то не буде проблем із зайвою жирністю.
  5. Можливість зробити засіб не тільки скрабящім, але і поживним. Додавання екстрактів, масел або відварів надає йому лікувальний ефект.
  6. Засіб бореться з обвислій шкірою і целюлітом. Цукрового скрабу приписують ефект ліфтингу, оскільки після регулярного застосування, особливо для зони стегон, сідниць і ніг, шкіра підтягується.
  7. Регулярне застосування скрабу є профілактикою шкірних захворювань, провокатором яких часто виступає забруднення потім і пилом. При очищенні шкірного покриву ризик їх значно зменшується.
  8. Регулярне використання цукрового скрабу робить колір шкіри обличчя красивішим і здоровим. Досягається такий ефект завдяки стимуляції кровообігу в цій зоні. Стають менш помітними шрами, ховаються розтяжки.
  9. Якщо засіб виготовлено з тростинного цукру, воно має омолоджуючий ефект. Що входять до складу тростинного цукру компоненти здатні освітлювати пігментні плями і приховувати вікові прояви старіння.
  10. Безпека застосування. Скраб на основі цукру має мінімальну кількість протипоказань до використання. Він дозволений для застосування навіть вагітним і годуючим мамам.

Протипоказання

Незважаючи на великий список переваг, у цього кошти є ряд протипоказань.

До таких можна віднести:

  1. Наявність на шкірі відкритих ран, глибоких подряпин, опіків.
  2. Шкіра, уражена висипом вугрів.
  3. Наявність судинної сітки на обличчі.
  4. Шкіра після обмороження.

Види скрабів з цукру: класифікація

Скраби на основі цукру класифікують в залежності від:

  1. зони застосування.
  2. консистенції.
  3. складу.
  4. інгредієнтів,.
  5. терміну зберігання.
  6. цілі застосування.

Залежно від зони застосування цукрові скраби бувають:

  • для тіла;
  • для обличчя;
  • для губ.

Залежно від консистенції засобу класифікують на:

  • рідкі;
  • тверді.

Класифікація в залежності від складу:

  • однокомпонентні;
  • двокомпонентні;
  • багатокомпонентні.

Залежно від інгредієнтів, скраби поділяються на:

  • лікувальні;
  • поживні;
  • вітамінні;
  • зміцнюють;
  • з ефектом пілінгу;
  • очищаючі.

За тривалістю зберігання кошти класифікують:

  • для негайного використання;
  • підлягають зберіганню тверді або з додаванням консервантів.

Залежно від мети застосування скраби класифікують:

  • для видалення відмерлих клітин;
  • для лікування целюліту;
  • для додання шкірі гладкості і блиску;
  • для підготовки шкіри до нанесення косметичних засобів;
  • для лікування розтяжок;
  • для видалення пігментних плям;
  • для профілактики шкірних захворювань.

З чого приготувати скраб в домашніх умовах?

Щоб зробити цукровий скраб для тіла можна використовувати:

  • крем для тієї частини тіла, для якої буде використовуватися скраб;
  • харчові продукти;
  • свіжовижаті соки;
  • свіжоприготовлені відвари;
  • молочні продукти;
  • масла (базові або ефірні);
  • молочні продукти.

Нижче в таблиці наведено список продуктів, які найчастіше використовуються при виготовленні даного косметичного засобу.

засібхарактеристика
1Рідкий вітамін А, ЕПредставлений у вигляді масляних розчинів. Їх можна придбати в аптеці. У складі скрабу надають шкірі пружність, здоровий блиск і сяйво.
2медСам по собі надає скрабірующее дію. Найбільш популярний в складі кошти для боротьби з целюлітом. Широко використовується при створенні скрабу для губ.
3сметанаЗ нею засіб стає зручнішим для нанесення. Робить шкіру оксамитовою. Може використовуватися в якості основи для створення скрабів для ніжної і чутливої ​​шкіри.
4маслаМожуть використовуватися як базові, так і ефірні. Вибір конкретного масла залежить від потрібного ефекту. Універсальним є оливкова. Інші ж можна додавати тільки після вивчення їх властивостей, впливу на шкіру і перевірки на алергічну реакцію.
5КаваВиступає в якості скрабірующего елемента поряд з цукром. Допомагає зберегти ефект засмаги на шкірі. Можна використовувати не свіжий мелену каву, а гущу, що залишилася після заварювання гарячого напою.
6Сік лимонаВикористовується для видалення пігментних плям. Його додають до складу засобу з метою освітлення шкіри. Не можна використовувати, якщо є мікроподряпини.
7Какао-порошокНадає ефект пілінгу, допомагає шкірі придбати і зберегти шоколадний відтінок. Не можна використовувати у великих кількостях через небезпеку нерівномірного потемніння шкірного покриву.

Рекомендації з приготування

Для приготування скрабу краще використовувати тростинний цукор. У ньому більше корисних речовин. Всі продукти повинні бути свіжими, з не закінченим терміном придатності. Соки повинні бути свіжовичавленими, відвари свіжозвареного і охолоджені. Сметана, мед і подібні продукти повинні обов'язково мати однорідну консистенцію.

ВАЖЛИВО! Змішувати інгредієнти потрібно по черзі, не додаючи все відразу. Цукор додається до складу в останню чергу, щоб до використання він не встиг розтанути.

Для разового користування

Скраб, який готується для одноразового користування, повинен бути приготований в мінімальній кількості. Зберігати його можна, особливо якщо в складі є натуральні соки. Скраби на основі рідких компонентів не підлягають зберіганню навіть в холодильнику, оскільки цукор все одно розтане.

Зберігати скраб за допомогою додавання в нього консервантів не рекомендується. чому?

  • По-перше, тому що консерванти не є корисними для шкіри.
  • По-друге, такий скраб можна буде назвати натуральним.
  • По-третє, при зберіганні рідкого скрабу цукор почне утворювати желе. Це в рази зменшить ефективність проведення такої процедури.
  • По-четверте, підібрати правильний консервант і купити його може виявитися нездійсненним завданням.

Для тривалого користування

Такі скраби обов'язково повинні бути твердими. Базою для їх виготовлення може послужити основа для мила або Баттері. Для виготовлення таких засобів буде потрібно більше часу, проте їх можна використовувати протягом декількох тижнів.

Серед основних недоліків твердих скрабів можна виділити базу для їх виготовлення. Мильно-цукровий скраб підсушує шкіру. Якщо ж для виготовлення вибирається Баттері, тобто тверде масло, засіб стає дуже жирним, і після його застосування потрібно додатково очищати шкіру.

До основних переваг використання твердих скрабів можна віднести:

  1. Можливість їх використання в дорозі, на відпочинку, на дачі і там, де немає можливості кожного разу готувати новий.
  2. Такі скраби також відрізняють дешевизна, оскільки приготувавши скраб раз, їм можна користуватися кілька разів.
  3. Приготування багаторазового скрабу значно економить час. Це може стати виходом для тих, хто багато працює, доглядає за дітьми і не має достатньо часу для приготування домашніх косметичних засобів.

Рецепти цукрового скрабу в домашніх умовах

Деякі склади є універсальними і можуть підходити як для тіла, так і для особи. Ті, що використовуються для очищення зони декольте, шиї та обличчя, найчастіше можна застосувати й для видалення омертвілої шкіри губ. Все ж для кожної зони бажано приготувати окремий скраб, який враховує особливості шкіри конкретної ділянки тіла.

Для тіла

Скраби, що застосовуються для всього тіла мають більш жорсткий і грубий склад, ніж ті, які використовуються для особи. В антицелюлітних найчастіше є пекучі елементи, в поживних - масла і вітаміни, а в очищувальних - додаткові скрабірующіе добавки.

Сметанний з додаванням какао

15 г какао-порошку змішується з 30 г цукру, краще тростинного. Ця суміш додається в 20 г сметани. Суміш перемішується, використовується відразу ж після виготовлення.

Сметанний скраб з кавовою гущею

25 г випитого кавовій гущі змішується з 20 г цукрового піску. Суміш перемішується до однорідності. У неї додається 15 г сметани. Використовують суміш відразу ж.

Як зробити цукровий скраб з вареної вівсянкою

Спочатку вариться вівсянка на воді. Бажано її зварити, а не запарити кашу швидкого приготування. 100 г каші, вже охолодженої, змішуються з 30 г цукру. Він повинен бути дрібним, якщо він крупнозернистий, його потрібно подрібнити в кавомолці. Використовувати можна для всього тіла.

Кавово-цукровий скраб

30 г меленої кави, чи не випитого, змішуються з 30 г цукрового піску. У суміш додається три краплі оливкового масла, і 50 г кефіру. Суміш перемішується, використовується для всього тіла.

Виноградно цукровий скраб

Використовується для жирної шкіри. У 30 г цукрового піску додається 25 г масла виноградних кісточок і дві краплі вітаміну Е. Засіб використовується для проблемних ділянок тіла.

Твердий скраб з корицею

Готується на основі кокосового масла. 100 г кокосового масла розтоплюється на водяній бані. У нього додається 200 г цукру, 10 г кориці і суміш перемішується. Коли вона почне застигати, потрібно додати в суміш 5-6 крапель вітаміну Е. Не можна додавати його в гарячу суміш, потрібно дочекатися її максимального охолодження.

Масло з цукром потрібно налити в пластикову форму і залишити там для охолодження. Якщо є маленькі силіконові формочки, можна скористатися ними. Після охолодження скраб потрібно розрізати на невеликі шматочки за допомогою гострого ножа на шматочки потрібної форми.

Скраб з ефірною олією апельсина

Апельсинове масло можна замінити мандариновий. Після застосування цього скрабу шкіра стає гладкою і м'якою. До 35 г цукрового піску додається 25 г світлого оливкового масла. Після цього додається дві краплі вітаміну Е, 1 крапля ефірного масла апельсина. Використовувати такий скраб можна не частіше ніж один раз на три дні.

Медово-масляний скраб

У 30 г цукрового піску додається 20 г меду, можна зацукрованого. Суміш ретельно перемішується, розбавляється 10 г оливкової олії. Потім в суміш додається 2-3 краплі вітаміну Е. Застосовується такий скраб проти розтяжок і прояви целюліту.

Цукрово-сольовий скраб

Морську сіль в кількості 25 г подрібнюють в кавомолці. У неї додають 30 г цукрового піску. У суміш додається 35 г оливкової олії. Для додання більшого ефекту від використання цього скрабу можна збагатити його склад додаванням ефірних масел, наприклад, цитрусових.

На основі яєчного білка

1 яєчний білок збивається до стану білої піни. У вже збитий яєчний білок додається цукор. Не можна збивати масло з білком, так як він розтане і на виході вийде солодкий крем для прикраси торта, а не косметичний засіб. Склад можна збагатити декількома краплями будь-якого ефірного масла.

Пекучий антицелюлітний скраб

15 г тростинного цукру змішуються 10 г оливкової олії. У суміш 5-6 г меленого червоного пекучого перцю. Сумішшю можна скрабіровать зону сідниць і стегон. Для посилення ефекту половину норми червоного перцю можна замінити чорний меленим з додаванням кориці.

Антицелюлітний медовий скраб

15 г порошку імбиру змішується 15 г цукру. У суміш додається 5 крапель ефірного масла лаванди, м'яти або мандарина. Суміш розбавляється до стану пасти за допомогою рідкого меду. При нанесенні складу на шкіру можна використовувати не тільки кругові і рухи, що розтирають, а й легкі поплескування.

Крижаний цукровий скраб

Він називається крижаним, оскільки застосовується в холодному вигляді.

Готується він так:

  1. 10 грам масла ши змішуються з 150 грамами гліцерину.
  2. У суміш додається екстракт м'яти на спирту, в кількості 10 г.
  3. Потім в суміш додається ефірне масло. Можна взяти лаванду або примулу. 5 крапель буде достатньо.
  4. Потім в суміш додається 50 г тростинного цукру.
  5. Всі компоненти перемішуються і ставляться в холодильник.

Завдяки зберіганню на холоді, наявності спиртового екстракту і відсутності свіжих фруктових та ягідних соків засіб можна зберігати протягом 2 тижнів.

малиновий скраб

Свіжу малину потрібно розтовкти виделкою. Потовченого кошти знадобиться 15 м В неї додається 15 г густої сметани. Потім інгредієнти розмішуються. Перед самим використанням в суміш додаються 10 г цукрового піску. За бажанням можна додати в скраб кілька крапель мигдалевої олії.

Полуничний скраб для обличчя. Відбілюючий скраб для обличчя в домашніх умовах за 60 секунд

картопляний скраб

Одну картоплину потрібно пропустити через соковижималку або подрібнити на м'ясорубці, а сік віджати за допомогою марлі. В картопляний сік додаються 40 г тростинного цукру і жовток одного яйця. Суміш використовується не тільки для скрабування, а й для пілінгу.

обліпиховий скраб

40 г оливкової олії потрібно змішати з 25 г обліпихової олії. Свіжа обліпиха, в кількості 50 г розминається виделкою, змішується з маслами. 10-12 г порошку імбиру додається в цю суміш. Перед використанням потрібно додати 200 г коричневого цукру. Для кращого ефекту після скрабування склад потрібно залишити на тілі на 10 хвилин.

Для обличчя

Скраби для обличчя частіше готуються з додатковими інгредієнтами, які забезпечують додаткове живлення шкіри. Оскільки метою скрабу для обличчя є не тільки відлущування мертвих клітин, але і насичення живих поживними речовинами, до складу засобів рекомендується додавати вітаміни.

Скраб на основі яєчного жовтка

1 яєчний жовток змішується з 60 г цукру. Такий скраб чудово очищає шкіру обличчя від сальних пробок.

На основі вершкового масла

Використовується для пом'якшення шорсткостей на шкірі, виконує функцію відчуття. 20 грам розм'якшеного масла змішується з 25 г цукру. Суміш наноситься на обличчя плавними рухами, вплив посилюється шляхом поплескування подушечками пальців по обличчю. Зона навколо очей повинна залишитися незайманою.

На основі 35% вершків

1 чайна ложка мигдальних горішків змішується з 20 г вівсяних пластівців. Суміш подрібнюється в кавомолці до стану, схожого з грубозернистим цукром. У цю суміш додається 25 г цукру. Перед застосуванням в суху складову додаються жирні вершки. Зазвичай достатньо 1,5 20 г, але можна взяти більше. Використовується для нормального типу шкіри. Для кращого впливу можна залишити на шкірі на 5 хвилин.

банановий скраб

Стиглий, майже чорний банан, точніше його третину потрібно розім'яти виделкою до утворення пасти. У нього додаються 20 г цукру, 7-8 г оливкової олії і дві краплі вітаміну Е. Суміш перемішується і відразу ж наноситься на шкіру. У солодкому сиропі банана цукор тане дуже швидко, тому процедуру скрабування можна поєднати з пілінгом, якщо обробляти обличчя протягом 3-4 хвилин.

омолоджуючий Баунті

До 30 г порошку какао додається 15 г цукрового піску. Суміш перемішується, в неї додається 15 г кокосової стружки. Далі суміш розбавляється базовим маслом. Можна використовувати оливкову або мигдальне. Використовується для скрабування особи, але сумішшю можна обробляти також проблемні зони стегон.

кефірний

Чайну ложку кефіру змішують з 15 г цукру. До складу додається одна крапля вітаміну А. Застосовується такий скраб для усунення жирного блиску на обличчі.

Для сухої шкіри

Такий скраб робиться на основі масел. Змішуються по пів чайної ложки масла:

  • оливкова;
  • какао;
  • виноградних кісточок;
  • розтоплене вершкове.

До мастил додають 40 г цукрового піску. Використовувати цей засіб можна не тільки для особи, але і для зони декольте.

помідорний скраб

Середній помідор, бажано м'який потрібно натерти на тертці. В отримане пюре додається 1/4 склянки цукру. Також в суміш додається 20 г жирних вершків. Можна замінити вершки натуральним йогуртом. Після використання скраб можна залишити на обличчі для більш глибокого впливу на 10 хвилин.

журавлинний

45 г вівсяних пластівців подрібнюється в кавомолці. 100 грамів журавлинних ягід розминаються виделкою до пюре образного стану. У суміш додається 25 г оливкової олії, подрібнені вівсяні пластівці. Перед проведенням процедури в скраб додають ще 30 г цукру. Використовувати можна для особи і ніжних ділянок тіла.

Для губ

У скрабів для губ є одна особливість - всі інгредієнти в них повинні бути їстівними, або щонайменше безпечними.

На основі вершкового масла

15 г вершкового масла змішується з 15 г цукру. Скраб втирається в губи і область навколо них у напрямку до центру губ від куточків. Після використання скрабу потрібно обробити губи захисним бальзамом.

Для насичення губ кольором

10 г оливкової олії можна змішати з 7-8 г рідкого меду. У суміш додається 10 г коричневого цукру і дві краплі олії кориці. Після обробки губ цим скрабом вони набувають більш яскравий відтінок і виглядають об'ємніше.

Пілінг обличчя цукром

Інструкція по використанню

Застосовувати цукровий скраб слід тільки відразу ж після його приготування. Якщо є сумнів в свіжості якогось інгредієнта або підозра на алергію на один з компонентів, склад краще викинути.

Це цікаво! Оптимальним є застосування скрабу під час відвідування душа, гарячої ванни або сауни.

Як користуватися цукровим скрабом:

  1. Шкіру потрібно розпарити. Робиться це за допомогою гарячої води або пари. Тому скраб можна брати з собою в лазню або в сауну. Коли пори розкриті, шкіра краще піддається очищенню.
  2. При скрабірованіе тіла склад наноситься в тому ж напрямку, в якому циркулює кров і лімфа. Починати слід з ніг, зі ступень.
  3. Круговими рухами засіб наноситься спочатку на ступні, потім на щиколотки, гомілки, коліна, потім на стегна, сідниці і живіт.
  4. Не можна проводити руками зверху вниз, можна рухатися тільки знизу-вгору.
  5. На руки засіб наноситься у напрямку від зап'ястя до плеча.
  6. Після нанесення скрабу протягом 3-4 хвилин круговими масажними рухами потрібно дбайливо розтирати його на поверхні тіла.
  7. Потім протягом двох-трьох хвилин слід залишити скраб на шкірі, щоб корисні компоненти могли вбратися.
  8. Потім скраб змивається теплою водою, без використання мила або гелю для душу.
  9. В кінці потрібно обполоснути тіло холодною водою. Це допоможе порам закритися і додасть невеликий заряд бадьорості.

Як видно з описаної в цій статті інформації, виготовлений в домашніх умовах цукровий скраб для обличчя або тіла має безліч переваг перед тими варіантами, які можна купити в магазині. При ретельному виборі інгредієнтів і правильному нанесенні засобу ви безсумнівно відчуєте на шкірі корисний ефект.

Комментарии (0)
Додати коментар
Кращі маски для обличчя в домашніх умовах
Маски для обличчя, приготовлені в домашніх умовах, давно вже стали хорошою альтернативою магазинним засобам. Як відомо, максимальний ефект маски досягається при
Скраб для тіла в домашніх умовах - прості рецепти натуральних скрабів
Добридень! З цієї статті ви дізнаєтеся, як приготувати скраб для тіла в домашніх умовах, чи ефективно його застосування, ніж наносити засіб і який порядок дій для
Як зробити скраб для обличчя в домашніх умовах - прості рецепти і поради косметолога
Добридень! У цій статті ви можете знайти безліч рецептів домашніх скрабів для особи, для губ і шиї. У складі кожного засобу повністю натуральні інгредієнти, більшість з
Домашній кавовий скраб - як приготувати, де купити
Добридень! У цій статті піде мова про користь і застосування кавових скрабів. А також про те, як його приготувати в домашніх умовах. Кращі рецепти того, як зробити
Скраб для тіла: домашні рецепти приготування
Скраб для тіла: домашні рецепти приготування
Скраб для тіла: домашні рецепти приготування
04.10.19 Догляд за обличчям і тілом
У комплексному догляді за шкірою особлива увага приділяється її очищенню. Застосування скрабу для тіла домашнього приготування - прекрасна можливість за допомогою
Скраб і пілінг: в чому різниця і що краще
Краса, гладкість і молодість шкіри залежать від того, який догляд за нею практикує жінка.