Пілінг саліцилової кислотою в домашніх умовах - прості рецепти
06.04.2020 351 0

Пілінг саліцилової кислотою в домашніх умовах - прості рецепти

Здоров'я
В закладки

Пілінг саліцилової кислотою в домашніх умовах - прості рецепти

Добридень! У цій статті ми розповімо про процедуру саліцилового пілінгу, в яких випадках його застосовують, який ефект на шкіру він надає, як правильно його проводити і в яких випадках від нього краще відмовитися.

Особливості саліцилового пілінгу і його види

Пілінг саліцилової кислотою - це процедура, яка дозволяє позбутися від комедонов (вони ж чорні точки), підшкірних прищів або, іншими словами, невоспаленних вугрів.

Зверніть увагу! Якщо у вас на обличчі переважають запалені прищі з білим підставою або гноєм, слід скористатися іншим типом пілінгу, наприклад, піровиноградна, мигдальним, лактобіоновим або пілінгом Джесснера.

Саліциловий пілінг для обличчя і тіла проводиться в косметологічному салоні після здійснення підготовчих процедур і / або використання домашніх засобів з низьким вмістом певних кислот. Саліциловий пілінг в чистому вигляді проводиться рідко зважаючи на сильну подсушивающего ефекту і печіння під час процедури, в результаті чого у пацієнта повністю облазить верхній шар шкіри. Застосовується гліколевий саліциловий пілінг, мигдально-саліциловий пілінг і інші.

Відновлення після пілінгу займає близько тижня.

Іноді процедура проводиться перед механічною чисткою і / або для її полегшення, т. К. Кислота розчиняє шкірне сало і дозволяє звільнити пори від забруднень.

Типи саліцилового пілінгу

Розрізняють 2 типу саліцилового пілінгу в залежності від ступеня проникнення кислоти в шкіру:

  • поверхневий - застосовується засобами з низьким вмістом саліцилової кислоти, переважно до 10%. Мета його проведення - нормалізація роботи сальних залоз, позбавлення від жирного блиску, очищення пір від забруднень, лікування від комедонов і вугрової висипки в цілому;
  • серединний - виконується розчином з вмістом 25-40% -го активного речовини, т. Е. Кислоти. Застосовується для позбавлення від підшкірних прищів, акне в цілому, слідів від акне, пігментних плям.

Суміш для пілінгу випускається у формі пасти і розчину. Пілінг пастою застосовується для рук, для тіла і товстої шкіри на п'ятах.

Як діє саліцилова кислота?

За рахунок того, що саліцилова кислота є сильним кератолітікі, вона здатна розчинятися в жирах. Глибоко проникаючи вглиб пори і, зокрема, сальної залози, яка дуже активно працює у жирної шкіри обличчя або тіла, розчиняє шкірне сало, розм'якшує комедони, впливає на активність самої сальної залози, консистенцію її секрету, сприяє екстракції або витягуванню комедона зі шкіри.

Щоб домогтися тривалого ефекту від дії саліцилової кислоти на шкіру, пілінг проводять курсом. Кількість сеансів призначається косметологом в залежності від стану шкіри. Традиційно виконують від 4 до 10 сеансів. Також їх кількість залежить від вмісту кислоти в складі речовини: чим нижче її зміст, тим м'якше вона буде впливати, а тому домогтися очищення шкіри буде трохи складніше, отже, припустимо більше число сеансів.

Краще провести побільше процедур з низьким вмістом кислоти в розчині, ніж одну або кілька з більш агресивним розчином.

Традиційно процедуру проводять в осінньо-зимовий період, оскільки активний вплив сонця на шкіру людини викликає поява пігментних плям і опіків.

Ефект від впливу саліцилової кислоти на шкіру людини:

  • Відлущує рогові лусочки.
  • Розм'якшує і видаляє «чорні точки».
  • Розчин із вмістом кислоти до 5% підсушує і дезінфікує осередок запалення, коли кірка відпадає, відкривається доступ до сальної залозі і гнійний прищ не утворюється.
  • Розчин 1-2% -ної кислоти надає на шкіру антибактеріальну дію, завдяки чому створюється кисле середовище на поверхні, і бактерії, які викликають появу прищів, гинуть. Кисле середовище на шкірі зберігається до 8 годин.

Радимо також прочитати:

  • Як позбутися від прищів зубною пастою
  • Як за допомогою часнику позбутися від прищів на обличчі
  • Оскільки саліцилова кислота є похідною від ацетилсаліцилової, вона надає на шкіру протизапальну дію, знімає почервоніння.
  • Регенеруючий ефект, оскільки вплив кислоти знімає верхній шар шкіри, а тому шкіра швидко оновлюється.
  • Себорегулірующій або себостатичний ефект. Кислота, проникаючи вглиб пори і сальної залози, нормалізує її роботу, зменшує виділення шкірного сала, змінює його консистенцію на більш рідку, що дозволяє легше виходити з пори і не закупорювати її. В результаті чого виключається можливість появи комедонов або чорних крапок.

важливо! Саліцилова кислота традиційно продається у вигляді спиртового розчину, який здатний ще більше пересушити шкіру. Щоб цього не допустити, додатково зволожує шкіру кремом, гелем або легкої сироваткою.

  • Відлущуючий ефект дозволить очистити шкіру від мертвих клітин та посилити її здатність вбирати зволожуючі і живильні речовини.
  • Омолоджуючий ефект досягається завдяки тому, що шкіра у відповідь на вплив палючого кошти виробляє більший обсяг колагену і еластину, які прискорюють поділ клітин, підвищують її пружність і еластичність.

Крім зазначеного переліку, саліцилова кислота успішно усуває запах поту на шкірі людини. Дана властивість буде актуально для осіб, які мають товстою шкірою на п'ятах, і кого турбує сильне потовиділення з неприємним запахом.

Саліциловий пілінг не здатний позбавити від глибоких рубців або зморшок. Для цього використовують лазерну шліфовку або дермабразію.

Для чого застосовується саліциловий пілінг?

Процедура буде корисною для вирішення наступних дерматологічних проблем:

  • Наявність вугрової висипки у вигляді комедонов і невоспаленних прищів, т. Е. Підшкірних. Процедура може бути застосована для акне 1-2 ступеня. У більш важких формах попередньо виконується медикаментозне лікування, а пілінг виступає додатковим завершальним етапом лікування (косметичним).
  • Жирна шкіра з розширеними порами, наявність дрібних прищів.
  • Рельєфність шкіри. Особливо помітна при нанесенні тонального крему, коли шкіра виглядає горбистої як асфальт.
  • Пігментні плями або плями від старих прищів.
  • дрібні зморшки.
  • ослаблений тургор.
  • Наявність перших ознак старіння.
  • Наявність підшкірних запалень. В даному випадку процедура допоможе зняти запалення і освітлити шкіру.
  • Забиті пори світлого відтінку або темного. Темні комедони зазвичай локалізуються в Т-зоні: на лобі, носі, підборідді.
  • Нерівний і / або сіруватий тон шкіри. З'являється через сповільненій регенерації клітин шкіри (старі клітини не оновлюються новими).
  • Себорея або виділення зайвого обсягу шкірного сала.
  • Наявність мертвих клітин. Спостерігається, якщо погано вбираються зволожуючі засоби в шкіру.

Як провести пілінг саліцилової кислотою

Порядок виконання процедури наступний:

  • Крок 1. Очищення і розм'якшення шкіри спеціальним молочком або іншими засобами.
  • крок 2. Очищення шкіри знежирюючим розчином, який також надає антисептичну дію.
  • крок 3. Нанесення пасти або розчину для саліцилового пілінгу на шкіру. Засіб викликає відчуття невеликого печіння і / або поколювання. Поява червоних плям або виникнення сильного болю свідчить про те, що кислоту слід негайно нейтралізувати, засіб після нейтралізації змити водою і процедуру припинити.
  • крок 4. Застосування захисного засобу, який нейтралізує дію кислоти. Використовується через 5-15 хвилин після початку процедури.

Тривалість процедури залежить від концентрації кислоти в засобі і рекомендацій до нього в інструкції.

Традиційно процедура проводиться курсом, який складається з 5-10 сеансів. Протягом року допускається не більше 3 курсів. Пілінги виконують кожні 10-14 днів.

Якщо ви плануєте поєднати деякі типи пілінгів, проконсультуйтеся попередньо з косметологом або дерматологом.

Не рекомендується в процесі курсу саліцилового пілінгу застосовувати засоби, які підсушують шкіру обличчя.

За 2 тижні до процедури відмовтеся від засмаги, сауни, лазні, солярію. Перед процедурою не користуйтеся скрабами, оскільки вони можуть залишити невеликі ранки на шкірі. Також за 2 тижні до хімічного пілінгу готують шкіру фруктовими пилингами або на першому сеансі використовують засіб з невеликою концентрацією саліцилової кислоти.

Як проводиться пілінг саліцилової кислотою в салоні

Традиційно в косметичних салонах і кабінетах використовуються професійні і більш дорогі засоби, ніж ті, що можна застосовувати вдома. Крім того, використання певного засобу вимагає від косметолога поглиблених знань про його застосування. Тому нерідко косметологи проходять навчальні курси, щоб точно знати, як використовувати препарат, в яких випадках слід припинити процедуру, зменшити або збільшити тривалість дії засобу в залежності від типу шкіри і її стану.

Процедури курсу проводяться в порядку збільшення концентрації активної речовини, т. Е. Починають з 15% -ної кислоти і закінчують 40% -ної, або використовують засіб з однаковою концентрацією, якщо це відповідає меті косметологічного курсу. Необхідна концентрація саліцилової кислоти в засобі визначається косметологом індивідуально, згідно станом шкіри і мети, яку переслідує клієнт.

Порядок дій косметолога наступний:

  1. Очищення шкіри від забруднень і макіяжу.
  2. Нанесення засобу, який знезаражує і пом'якшує поверхню шкіри.
  3. Нанесення пілінгових кошти з саліцилової кислотою одним або декількома шарами. Існує 2 способи нанесення: м'який і жорсткий. Перший передбачає нанесення ватною паличкою, другий - ватним диском або спонжем. У другому випадку засіб наноситься більш товстим шаром, а тому впливає на шкіру сильніше.
  4. Засіб впливає на шкіру протягом певного часу.
  5. Нанесення нейтралізатора, який припиняє дію кислоти на шкіру.
  6. Видалення косметичних продуктів з особи ватяним диском, змоченим водою або іншою речовиною;
  7. Нанесення спеціальної маски, яка надає заспокійливу і пом'якшувальну дію.

Загальна тривалість процедури саліцилового пілінгу в салоні становить 35-45 хвилин.

Саліциловий пілінг в домашніх умовах

Якщо ви не довіряєте місцевим косметологів або бажаєте заощадити зароблені кошти, можна провести саліциловий пілінг в домашніх умовах.

Доступні способи проведення домашнього саліцилового пілінгу:

  • приготувати розчин самостійно;
  • придбати необхідні продукти в професійному косметологічному магазині, наприклад, саліциловий пілінг-скатку.

Загальні рекомендації з підготовки до процедури:

  • Якщо ви виготовляєте розчин самостійно, попередньо нанесіть його на невелику ділянку шкіри, можна близько ліктя, щоб переконатися, що продукт безпечний.
  • Якщо ви плануєте придбати засіб, вибирайте розчин з вмістом кислоти до 20%, оскільки велика концентрація активної речовини може призвести до опіку.
  • Ознайомтеся в інтернеті з відгуками про використання готових пілінгових продуктів, щоб переконатися в їх безпеці і відповідно вашому типу проблеми.
  • Чи не розпарюють шкіру перед пілінгом паром. Використовуйте продукти для холодного розпарювання, оскільки гаряче розпарювання не підходить для людей з чутливою і тонкою шкірою, викликає поява купероза (дрібної кровоносної сітки на шкірі).
  • Якщо відчуєте в процесі процедури сильне печіння, нанесіть нейтралізатор або змийте засіб прохолодною проточною водою.
  • Використовуйте засіб у вигляді пасти для тіла, а продукт у вигляді рідини для обличчя та зони декольте.

рецепт домашнього пілінгу:

  1. Потовкти 1-2 таблетки ацетилсаліцилової кислоти (аспірину) до стану порошку.
  2. Додати 1 чайну ложку меду, бажано рідкого, і 1 чайну ложку кефіру.
  3. ретельно перемішати.

Варіації продукту для саліцилового пілінгу будинку:

  • 1 таблетка аспірину + 1 столова ложка відвару ромашки (процеженного марлею) + живильний крем;
  • м'якоть з двох листків алое + 1 таблетка аспірину в порошку + 1 чайна ложка гущі з завареного кави;
  • 4 таблетки аспірину + 2 яєчних жовтки + ложка лимонного соку;
  • 4 таблетки аспірину + 2 перепелиних яйця + чайна ложка меленої кориці. Вміст не перемішують, а збивають;
  • 4 таблетки аспірину + 1 яєчний жовток + м'якоть половини банана.

Щоб приготувати менше складу для пілінгу, розділіть все інгредієнти на 2.

Перед початком пілінгу очистіть шкіру від забруднень і макіяжу. Нанесіть пасту тонким шаром на обличчя і прикрийте тканинною серветкою. Тривалість дії продукту - 10 хвилин. Далі нанесіть на обличчя нейтралізатор. Його можна придбати окремо або приготувати самостійно - 10 г соди розчинити в 150 мл води. Після змийте пасту холодною водою, протріть обличчя рушником або чистою серветкою. Нанесіть зволожуючий крем. Повторюйте процедуру через день протягом двох тижнів, якщо користуєтеся пастою домашнього приготування. Через кілька місяців курс можна повторити.

Якщо ви проводите пілінг в домашніх умовах, використовуючи куплені кошти, чітко дотримуйтесь інструкції, зазначеної на упаковці. Перед застосуванням можна проконсультуватися з косметологом.

Радимо також прочитати: Ретиноєвий пілінг обличчя в салоні і в домашніх умовах

Догляд за шкірою після пілінгу

Тривалість реабілітаційного періоду після пілінгу у всіх різна.

Особа після саліцилового пілінгу в салоні або будинку буде червоніти, а верхній шар шкіри буде потихеньку облазити. Щоб уникнути інтенсивного лущення, користуйтеся зволожуючими і / або поживними кремами, лосьйонами, тоніком або сироватками, що не містять спирт, оскільки можна ще більше пересушити шкіру (зокрема, це стосується лосьйонів і тоніків).

Якщо ви проходили процедуру в косметологічному салоні, фахівець порадить вам засоби, які допоможуть заспокоїти і зволожити шкіру (вартість їх часом дуже висока).

Після процедури:

  • рекомендується не вмиватися протягом доби;
  • слід відмовитися від фізичних вправ, вживання солоної, смаженої, жирної їжі, алкоголю;
  • в процесі курсу, т. е. між процедурами пілінгу, забороняється видавлювати прищі, користуватися скрабами, спонжами;
  • протягом 3 днів не можна користуватися засобами з фруктовою кислотою, косметикою, яка містить спирт, фарбувати брови;
  • забороняється довго перебувати на сонці, відвідувати солярій;
  • не слід ходити в лазню або сауну в реабілітаційний період після саліцилового пілінгу;
  • забороняється віддирати лупиться шкіру або прискорювати процес відновлення шкіри;
  • НЕ чесати шкіру і не чіпати її руками, так як після пілінгу шкіра особливо чутлива, тому можуть з'явитися додаткові висипання;
  • перед виходом на вулицю в сонячну погоду користуватися сонцезахисними кремами.

Протипоказання. Побічні ефекти

Від пілінгу слід відмовитися в наступних випадках:

  • Якщо у вас тонка і чутлива шкіра. Про це свідчать невеликі капіляри, які просвічуються крізь шкіру. Або ж якщо у вас залишається глибокий слід від подушки після сну. Якщо після вмивання ваша шкіра червоніє, швидко обвітрюється на вітрі або є інші ознаки, які підтверджують те, що у вас тонка і чутлива шкіра, про які можна дізнатися у косметолога при індивідуальному відвідуванні.
  • Якщо у вас суха шкіра. Саліциловий пілінг дуже висушує шкіру, тому стан покриву після процедури може стати ще суші і гірше.
  • Якщо ви власник купероза. Це захворювання, яке викликають порушення мікроциркуляції крові в капілярах шкіри внаслідок їх розширення і ламкості. Якщо у вас чутлива шкіра, яка різко реагує на перепади температури, умивання, внаслідок чого швидко червоніє, ви відчуваєте часті поколювання, печіння, слід звернутися до дерматолога, щоб виключити наявність купероза або переконатися в тому, що він присутній, для подальшого лікування.
  • Якщо цілісність шкіри порушена: на обличчі є тріщини, подряпини або ранки.
  • При вагітності або вигодовуванні малюка (допустимо застосування мигдалевого або молочного пілінгу в якості альтернативи).
  • При цукровому діабеті, навіть якщо ви не приймаєте гіпоглікемічні препарати.
  • Якщо на шкірі є природний або штучний загар від солярію.
  • При наявності алергії або індивідуальної непереносимості одного або декількох компонентів кислотного пілінгу. Іноді від незнання про наявну алергії пацієнт отримує опіки або сильні висипання.
  • Якщо ви власник будь-якого шкірного захворювання (екземи, псоріазу або інших).
  • при герпесі.
  • При вірусних або гострих респіраторних захворюваннях.
  • Якщо ви проходите курс лікування від акне за допомогою засобів з ретинолом або ретиноїдами.
  • Якщо ви тільки закінчили курс іншого типу пілінгу, що не фруктового.
  • Якщо ви не готові до того, що шкіра після пілінгу буде облазити протягом 5-7 днів. Прискорювати процес і обдирати шкіру категорично заборонено.

Крім іншого, слід утриматися від процедури в період інтенсивної сонячної активності, якщо у вас немає можливості перечекати період відновлення будинку або утриматися від тривалих прогулянок під сонцем.

До побічних ефектів від пілінгу відносяться: почервоніння, сильне лущення, поява дрібних прищів.

Відгуки

Оксана

«Процедуру мені рекомендував косметолог. У мене жирна шкіра, присутні сліди від вітрянки, якої я перехворіла в дитинстві, невеликі висипання акне, шкіра пухка, є рубці і невеликі зморшки. Косметолог призначила мені курс саліцилового пілінгу в кількості 6 процедур. Я відвідала тільки 2, стан шкіри і результат після обох процедур був однаковий.

Процедура нанесення кислотного розчину на шкіру була дуже болючою, здавалося, що шкіру знімають наживо без анестезії. Відчувалося дуже сильне печіння, різі та колючий біль.

Після пілінгу шкіра була Розовенькая з невеликим білястим нальотом в деяких місцях. На наступний день шкіра стала більш червоною, відчувалося невелике печіння, відчувалося, що шкіра починає лопатися. Ще через день шкіра потемніла до бордового і почала облазити. Лікар заборонила обдирати шкіру, тому доводилося ходити з величезними «лопухами» шкіри на обличчі. Дозволено наносити на шкіру обличчя тільки Бепантен.

Повністю шкіра облізла через 6 днів. Вона стала виглядати більш гладкою. Дрібні зморшки зникли. Плями від прищів стали менш помітними. Забиті пори очистилися. Подекуди з'явилися маленькі прищики. Косметолог попередила, що таке допустимо.

Результатом я залишилася задоволена. До періоду реабілітації я була морально готова.

Недоліки, які я помітила: ребілітації від саліцилового пілінгу вимагає 4-5 днів постійного перебування вдома після кожної процедури; процедура дуже болюча; тривалість - 6 процедур кожні 2 тижні; вартість від 2 тис. рублів ».

Наталя

«Саліциловий пілінг мені порекомендував косметолог, коли виявив у мене на носі чорні точки. Курс складався з 6 процедур. Загальна вартість курсу становила 17 тисяч рублів.

Після процедури не можна було вмиватися протягом доби. Перед сном потрібно поміняти наволочку на подушці.

На першому відвідуванні використовувався розчин з вмістом 5% -ної саліцилової кислоти. Склад дуже палив шкіру, після процедури з'явилися дрібні прищі. Косметолог запевнила мене, що це допустимо і так шкіра очищається від забруднень.

Результат від наступних сеансів був аналогічний. Однак я все ще намагалася думати позитивно.

Коли курс саліцилового пілінгу був закінчений, шкіра на обличчі була спалена повністю. Виявилося, що в процесі мені занесли інфекцію, тому особа постійно висипало дрібними прищами. Колір обличчя після 6 сеансу був яскраво-червоним, від дотиків залишалися колишні плями. Після кожної процедури шкіра облазила лахміттям.

Відновлення після невдалого саліцилового пілінгу було довгим і дорогим. Рекомендую звертатися до перевірених фахівців з медичною освітою, а також попередньо ознайомитися з відгуками від відвідування даного фахівця ».

Комментарии (0)
Додати коментар
Як зробити безпечний пілінг шкіри обличчя в домашніх умовах - прості рецепти краси
Добридень! З цієї статті ви дізнаєтеся про те, як правильно провести пілінг обличчя в домашніх умовах, які види його бувають, з яких інгредієнтів можна приготувати
Хімічний пілінг обличчя: види, відгуки та результати
Поговоримо про хімічний пілінг особи, його особливості та види. Завдяки нашій статті ви навчитеся правильно його робити. В кінці ми підготували для вас відгуки та
Особливості проведення та результати після пілінгу Джесснера - відгуки
Добридень! З цієї статті ви дізнаєтеся про те, як проводиться пілінг Джесснера, його переваги та недоліки, як зробити його в домашніх умовах і як потім доглядати за
Кораловий пілінг Rose de Mer
Кораловий пілінг Rose de Mer
Кораловий пілінг Rose de Mer
05.09.19 Догляд за обличчям і тілом
Зі зменшенням сонячної активності одними з найпопулярніших осінніх процедур краси стають пілінги.
Хімічний пілінг для обличчя: як зробити вдома
Хімічний пілінг для обличчя: як зробити вдома
Хімічний пілінг для обличчя: як зробити вдома
15.08.19 Догляд за обличчям і тілом
Шкіра потребує постійного дбайливого догляду. При появі серйозних дерматологічних проблем, багато жінок вдаються до ефективної процедури - хімічного пілінгу для обличчя
Скраб і пілінг: в чому різниця і що краще
Краса, гладкість і молодість шкіри залежать від того, який догляд за нею практикує жінка.