
Судинні зірочки на обличчі й тілі: причини і лікування в домашніх умовах
Добридень! Багато хто з нас стикаються з проблемою судинних зірочок на обличчі й тілі. Сьогодні розповімо про причини їх появи, методах лікування і лазерному видаленні судинних зірочок на обличчі.
Судинні зірочки: що таке і чому виникають
Судинні зірочки є захворюванням, пов'язаному з порушеннями в кровоносній системі. Зазвичай зовні кровоносні судини, а особливо капіляри, непомітні і їх товщина складає близько 20 мікрон. Внаслідок різних порушень судини можуть збільшуватися (розширюватися) через високого тиску кровотоку, стінки судин виявляються нееластичними, виникають їх мікротравми і вони стають помітними візуально. Їх називають куперозом, телеангіоектазіями.
Телеангіектазії можуть бути спадковими і набутими. Виглядають судинні зірочки у вигляді сітки, зірочки, плями з дрібних капілярів червоного, синюватого кольору, що просвічують через шкіру. Ще виділяють телеангіектазії капілярні, венозні і артеріальні.
Купероз може виникнути і у дорослих і у дітей. Судинна зірочка на обличчі у дитини зникає часто мимовільно, особливо у новонародженого. Помічено, що жінки страждають судинними зірочками частіше, ніж чоловіки. І частіше зустрічається купероз у світлошкірих, ніж у власників смаглявої шкіри.
Судинні зірочки виникають на будь-якій ділянці тіла, особливо не естетично вони виглядають на обличчі. Також купероз може виникати з віковими змінами.
Причини появи судинних зірочок:
- спадковість;
- шкідливі звички - куріння, алкоголь;
- хвороби печінки і інші хронічні захворювання внутрішніх органів;
- підвищений артеріальний тиск;
- гормональні порушення;
- венозна недостатність;
- захворювання кровоносної системи;
- зовнішні фактори - різка зміна клімату, довгий вплив холоду, вітру, сонця;
- нервовий стрес.
До того ж судинні зірочки можуть бути наслідком вікових змін в силу стоншування шкірного шару, підвищення чутливості, втрати пружності і харчування.
Судинні зірочки можуть виникнути і в період вагітності, в післяпологовий період, до того ж при постійних важких фізичних навантаженнях.
Розрізняють декілька стадій виникнення судинних зірочок:
- перша стадія - короткочасне поява судинних зірочок при впливі зовнішніх факторів - при вітрі, морозі, спеці, під час прийому алкоголю. Судинні зірочки носять тимчасовий характер і з'являються ненадовго.
- друга стадія - судинні зірочки носять постійний характер, помітні візуально на тілі та обличчі. Шкіра відрізняється сухістю.
- третя стадія - в зоні судинних зірочок спостерігаються застійні явища, шкіра суха і стягнута, рубцеватая. Може виникати на цьому тлі розацеа.
Як прибрати судинні зірочки - методи лікування
На сьогоднішній день існує безліч способів лікування судинних зірочок на обличчі. Це і медичне лікування препаратами, включаючи усунення джерела захворювання; косметологічні процедури; апаратна косметологія; народні засоби.
Багато з цих способів не здатні видалити купероз назовсім, а можуть лише мінімізувати їх візуально, або носять короткочасний характер.
Перш, ніж вдатися до будь-якого методу лікування судинних зірочок, обов'язкова консультація з лікарем-флебологом і фахівцем-косметологом.
Косметологічні методи
Засобом від судинних зірочок на обличчі є такі процедури, що проводяться в умовах салону або клінік:
- лазерна терапія;
- озонотерапія;
- фотоомолоджування;
- склеротерапія;
- апаратний лімфодренаж;
- електрокоагуляція.
Видалення судинних зірочок лазером є передовим і дуже ефективним способом боротьби з куперозом. Процедура полягає в направленому впливі лазерного випромінювання на судинні зірочки, шляхом поглинання лазерного світла пошкодженими капілярами відбувається злипання їх стінок і вони стають непомітними. При цьому здорові капіляри не ушкоджуються, а поглинання світла відбувається лише тими ділянками капілярів, які мають підвищений гемоглобіном, тобто як раз пошкоджені судини.
Для ефективного результату лазерна терапія застосовується для судинних зірочок, що не перевищують за розмірами 2 мм в діаметрі.
Озонотерапія виступає як ще один засіб від судинних зірочок. Суть процедури полягає у введенні в посудину спеціальної суміші з кисню і озону, яка сприяє зникненню травмованих судин.
Склеротерапія схожа з принципом методу озонотерапії. Тільки замість киснево-озонової суміші використовується суміш склерозанта, що вводиться в просвіт судин.
Електрокоагуляція грунтується на припікання і електростимуляції області судинної зірочки.
Апаратний лімфодренаж сприяє активізації підшкірних біологічних процесів, виводить зайву рідину з клітин і тканин, тим самим значно зменшуючи судинні зірочки.
Лікування судинних зірочок в домашніх умовах
Методи народної медицини зарекомендували себе здавна як відмінний спосіб видалення судинних зірочок на обличчі. Для цього використовуються відвари трав, лікувальні маски і компреси.
- Компреси соком зеленого томата. Використовується свіжовичавлений сік саме зеленого плода томатів. Змочений в соку ватяним диск або серветку прикладають на область судинних зірочок на протязі семи-десяти днів на 10 хвилин.
- Компреси соком алое - приблизно 10-15 крапель. Прикладати на кілька хвилин протягом 10-15 днів.
- Маски і компреси з сирої картоплі. Терту картоплю прикладати як маску до стану стягнутості шкіри. Компреси з соку картоплі також мають аналогічну ефективність.
- Компреси і протирання яблучним оцтом. Тримати компрес протягом 5-7 хвилин, курс 10 сеансів.
- Маска з вівсянки. Вівсянку замочити в теплій воді до стану кашки і нанести на обличчя. Тримати 8-10 хвилин щодня протягом тижня.
- Ягідні маски - з малини, полуниці або брусниці, журавлини. Ягоду перетерти і залити окропом, охолоджені складом роблять маску на 15-20 хвилин. Також можна додати картопляний крохмаль, щоб склад вийшов в'язкий.
- Маска з лука - сік цибулі змішати з рослинним або оливковою олією і нанести маску на 5-7 хвилин.
- Відвар ромашки, календули - ромашку або календулу настояти, процідити і охолодити. робити компреси.
- Кефірна маска з лимоном - взяти холодний кефір і додати кілька крапель соку лимона. Маску наносити на 15 хвилин.
- Маска з ланоліну - ланолін і оливкове масло змішати в однаковій кількості, додати крохмаль до в'язкого стану складу. Наноситься на 10 хвилин.
- Відвар з квіток деревію вважається також ефективним засобом від судинних зірочок. Застосовується у вигляді примочок і компресів. Деревій можна застосовувати в такому вигляді, а можна в більш складному складі маски: по 30 г. квіток деревію, меду змішати з 1 жовтком і 3-4 соку лимона. Ця маска наноситься на 10-15 хвилин.
- Маска з петрушки - пучок петрушки подрібнюють і заливають окропом, настоюють, остуджують. Додають молоко і застосовують як маску або примочки.
- Имбирная маска - імбир очистити і натерти, залити водою і настояти дві години, потім прокип'ятити в 0,5 літра води. Таким відваром робити маски, примочки і компреси. Можна додати в процесі кип'ятіння імбиру подрібнене листя салату.
- Відвар березових сережок також допоможе в проблемі позбавлення від судинних зірочок на обличчі - березові сережки залити окропом у відношенні 2: 1.
- Трав'яний збір - по 60 р сухих трав шавлії, ромашки, хмелю, березового листя, подорожника і іспанського моху перемішати, залити 1 склянкою окропу, настояти. Отриманим складом робити примочки і компреси.
Як позбутися від судинних зірочок на обличчі аптечним засобами
У боротьбі з куперозом застосовуються і багато аптечні засоби:
- Аспірин (ацетилсаліцилова кислота) - кілька таблеток подрібнюють в порошок, додають ложку кефіру і роблять маску на 5-7 хвилин.
- Аскорутин - таблетки, що містять вітаміни Р і С. Маска з аскорутина: зелений чай змішати з двома таблетками аскорутина, білою глиною і молоком до отримання консистенції густої сметани. Нанести маску на 15-20 хвилин.
- Маски з косметичної глини.
- Маска з ефірних масел - масло календули, кульбаби, винограду і софори змішати в пропорції 1: 1. Наносити на 10-15 хвилин. Також можна протирати шкіру будь-яким з ефірів ромашки, лаванди, лимона, розмарину і чайного дерева.
- Гепаринова мазь, троксевазін, дірозеаль і інші препарати у вигляді таблеток - використовується тільки після консультації з лікарем.
Основні правила догляду за шкірою з судинними зірочками
Не секрет, що успіх будь-якого лікування багато в чому залежить від догляду. При купероз слід дотримуватися наступних рекомендацій в догляді за шкірою:
- При умовно не слід розтирати обличчя рушником, а знімати вологу краще промокають рухами.
- Використовувати захисні засоби від ультрафіолету з високим УФ-фактором.
- Користуватися доглядають засобами, що містять вітаміни Р, Е і С, які зміцнюють стінки судин.
- Уникати тривалої дії вітру, холоду, перепадів температури повітря.
- Знімати декоративну косметику м'якими тоніком і якісними засобами для чутливої шкіри.
- Збалансоване харчування дуже важливо, особливо багате вітамінами.
- Щадне відвідування лазні і сауни.
Протипоказання при купероз:
- При наявності судинних зірочок на обличчі не слід захоплюватися контрастними водними процедурами, також з обережністю застосовувати агресивний загар, солярій.
- Деякі види косметичних процедур також слід застосовувати тільки після консультації з фахівцем, щоб уникнути загострення купероза.
Найважливіше визначити причину виникнення купероза і спрямувати всі зусилля на її усунення. Для цього необхідно звернутися до лікаря і фахівця-косметолога.
Тільки фахівець дасть правильні рекомендації по догляду та лікування судинних зірочок на обличчі.
Купероз. Видалення судинних зірочок. Профілактика купероза. Відгуки про боротьбу з даною проблемою.




