Живцювання лаванди і омолодження куща
01.04.2021 987 0

Живцювання лаванди і омолодження куща

Корисні поради
В закладки

Садівники-аматори сперечаються, коли краще живцювати лаванду навесні або восени, який спосіб розмноження найефективніший. Живцювання лаванди - проста справа, але потрібно знати, який держак краще взяти, на якому рівні відрізати від батьківського куща, на яку глибину посадити.​

Якщо все зробити правильно, то розмноження лаванди принесе чимало радості. Можна розбити ціле лавандове поле, придбавши саджанці лаванди на сайті www.lavander.top компанії "Лавандова Мануфактура", адже рослина невибаглива за своєю суттю і росте навіть на бідних грунтах.

Омолодження куща лаванди

Почнемо саме з омолодження, бо після обрізки залишиться купа відповідних гілочок для живців. За 6 років кущ постарів і виглядає не дуже привабливо. Ще й тінь від новобудови добила його. А сонечко для гірської красуні необхідно, як людині повітря, інакше не буде ні квітів, ні пишноти куща.

Живцювання лаванди і омолодження куща

Гілки одерев'яніли сильно, тому потрібна кардинальна стрижка. Гілки обрізають повністю, залишаючи лише зачатки майбутніх зелених гілочок якомога ближче до землі. Не бійтеся низької стрижки, рослина не загине від цього.

Живцювання лаванди і омолодження куща

Перший рік лаванда буде непривабливою, але через пару років кущик буде як новенький.

Обрізаючи задерев'янілі частини, подивіться на внутрішню структуру гілок. Вони повинні бути зеленими у самій кори. Якщо так, то рослина жива, навіть якщо на гілці немає нових пагонів. Мертві гілки сухі всередині, мають сірий або бурий відтінок.

Чи потрібно удобрювати кущ лаванди після кардинальної стрижки

Рослина не любить багато добрив. Восени вона завмирає, тому вносити добрива не варто. Краще підгодувати кущ навесні, коли почне оживати зелень. Використовуйте тільки азотні добрива в помірній кількості. Замість добрив можна присипати кущ новим грунтом з магазину. Ефект хороший. Перевірено не один раз.

Живцювання лаванди восени - метод розмноження

Живцювати можна і навесні, але декому більше до душі осінь. Восени рослина не витрачає сили на зростання, тому вкорінюється добре. Важливим моментом є плюсова температура. Подивіться прогноз погоди, якщо запланували живцювання лаванди у відкритий грунт. Тепло має зберігатись мінімум три тижні після посадки живців, а краще місяць. Вересень - найкращий місяць для розмноження лаванди методом живцювання. У південному регіоні можна садити живці й в жовтні.

Для посадки живців в горщики має значення тільки своєчасний полив і світло. Не можна ставити горщик з лавандою в темне місце. На заскленому балконі рослина нормально перезимує і вкорениться. Верхівки живців бажано відщипнути, щоб після вкорінення кущ дав більше нових зелених гілочок.

Живцювання лаванди і омолодження куща

Оптимальний держак має 4-6 зелених пагонів і довжину від 8 до 12 см. Деревна частина повинна бути повністю занурена в грунт, а зелена частина торкатися землі або бути в ній на 1-2 см.

Живцювання лаванди і омолодження куща

Перед посадкою заготовлені живці потримайте в розчині для коріння 30 хвилин. Так рослина буде краще приживатися. Можна зробити насічки на деревній частині, дряпаючи кору. Кожну насічку присипте Корневином. У цих місцях будуть утворюватися коріння.

Розмноження лаванди живцюванням дає відмінні результати. При виборі місця для посадки віддайте перевагу сонячній стороні ділянки. Після посадки підтримуйте постійну вологість грунту. Якщо несподівані заморозки порушують плани, укрийте живці лаванди пластиковими пляшками. Так і вологість збережеться, і рослина не замерзне.

Розмноження лаванди діленням куща

Розмножувати лаванду можна діленням куща на кілька, якщо кущ великий і не дуже старий. Ділити краще восени у вересні, коли ще стоять теплі дні.

Великий кущ викопується повністю. Кореневу систему помістіть у відро з водою разом із земляною грудкою - коріння звільниться. Ділити найкраще руками, розриваючи кущ так, щоб коренева частина була в кожній долі. Садити розділені кущі слід глибоко, приблизно на 30 см в грунт, щоб вся деревна частина пішла в землю. Великі коріння підріжте перед посадкою на 5-6 см.

Комментарии (0)
Додати коментар
Вирощування кавового дерева в домашніх умовах
Кімнатні рослини - прикраси кожного будинку. На підвіконнях можна ростити найкрасивіших декоративно-квітучих і декоративно-листяних представників флори.
Кактуси: догляд в домашніх умовах
Колючі кактуси - гості з Америки. У природних умовах живої природи вони виростають до значних розмірів, відмінно себе почувають в посушливих пустелях і в тропічних
Як виростити прекрасну герань
Пеларгонія (герань) знайома практично кожному. Це поширена рослина, що вирощується в квартирі і на вулиці в літній період.
Перевірка і підготовка фруктового саду навесні
Основна робота в фруктовому саду протягом березня / квітня - перевірка і обрізка дерев. Зимові холоди стають причиною підмерзання і відмирання деревини.
Фікус: види, догляд, розмноження
Фікус - одне з найпопулярніших живих прикрас в будинках і квартирах. Кімнатний фікус відрізняється цілим рядом специфічних особливостей: він погано переносить протяги,
Грошове дерево (крассула) в нашому домі
Крассулу (Crassula) в народі зазвичай називають толстянка, Грошовим деревом або котіледони деревовидним (Cotyledon arborescens).