Навіщо, коли і для чого потрібен сімейний психолог
У кожній родині, навіть дуже дружній, трапляються конфлікти. Це пов'язано з життєвими ситуаціями, на які люди реагують по-різному. Такі кризи не варто долати самостійно. Краще, наприклад, звернутися за допомогою до сімейного психолога в Києві. Психолог не вирішує за пару їх проблеми, він не допомагає зберігати союз і не підштовхує до розлучення. Завдання фахівця - допомогти подружжю знайти спільну мову один з одним і дітьми.
Так само важливо відзначити той факт, що багатьом парам, як дивно це б не звучало, в деяких ситуаціях просто не обійтися без "третього зайвого". Саме цей третій зайвий і допомагає їм почути один одного і зрозуміти. Насправді все конфлікти і сварки, які відбуваються в різних родинах, дуже схожі: кожен з подружжя бачить виключно особисту точку зору, не здатний чути партнера, зрозуміти його претензій.
З якими проблемами варто звернутися до психолога
Криза в сім'ї - це досить об'ємне поняття. Вона може бути пов'язана і з частими сварками, і з конфліктами поколінь, і з сексуальною дисгармонією між подружжям. До психолога звертаються в таких ситуаціях:
- часті сварки не дають можливості дійти до компромісу;
- один з подружжя відчуває себе непотрібним;
- виникають складнощі у відносинах з дітьми;
- розпалюються конфлікти зі старшим поколінням, наприклад, з власними батьками або батьками партнера;
- у подружжя відсутня довіра одне до одного;
- пара приймає рішення про розірвання шлюбу і хоче зробити розлучення якомога менш болючим, в тому числі і для дітей.
Психолог - це третя сторона, яка може неупереджено розглянути ситуацію і запропонувати різні підходи до вирішення проблеми. Для цього фахівець використовує різні терапевтичні методи - поведінкову терапію, аналітичний і системний підхід.
Чому потрібно звернутися до психолога
У критичній ситуації люди часто не чують один одного і навіть не намагаються вникнути в аргументи партнера. Будь-яке обговорення стає неможливим через те, що з усіх боків сиплються докори і звинувачення. Сімейний психолог забезпечує сторонам можливість висловитися і проявити свої емоції. Він не просто спостерігає за цією розмовою, але намагається перевести її в потрібне русло, вчить подружжя висловлювати свою думку в конфліктних ситуаціях так, щоб воно не посилювало проблему. Уміння вести діалог допомагає не тільки в родині, а й в будь-яких комунікаціях.
Візит до психолога - це безпечна територія, де всі члени родини зможуть бути самими собою. Сімейний психолог поступово з'ясовує інтереси партнерів і рекомендує їм варіанти спільного проведення часу, щоб у них сформувався досвід безпечної комунікації і за межами кабінету фахівця.
Кожен член сім'ї бачить конфлікт тільки зі своєї позиції. Психолог - особа незацікавлена, він бачить всю картину в цілому, з усіма подробицями. Це допомагає проаналізувати ситуацію, знайти її справжні причини і усунути їх. Наприклад, проблема може полягати в попередньому негативному досвіді або сімейної історії. Разом з клієнтами психолог шукає шляхи вирішення конфлікту. Але він не може це зробити замість своїх клієнтів. Допомогти можна тільки тим парам, які самі готові працювати над відносинами, змінюватися і шукати шляхи виходу з кризи.