Навіщо, коли і для чого потрібен сімейний психолог
14.05.2021 387 0

Навіщо, коли і для чого потрібен сімейний психолог

Психологія особистості
В закладки

У кожній родині, навіть дуже дружній, трапляються конфлікти. Це пов'язано з життєвими ситуаціями, на які люди реагують по-різному. Такі кризи не варто долати самостійно. Краще, наприклад, звернутися за допомогою до сімейного психолога в Києві. Психолог не вирішує за пару їх проблеми, він не допомагає зберігати союз і не підштовхує до розлучення. Завдання фахівця - допомогти подружжю знайти спільну мову один з одним і дітьми.

Так само важливо відзначити той факт, що багатьом парам, як дивно це б не звучало, в деяких ситуаціях просто не обійтися без "третього зайвого". Саме цей третій зайвий і допомагає їм почути один одного і зрозуміти. Насправді все конфлікти і сварки, які відбуваються в різних родинах, дуже схожі: кожен з подружжя бачить виключно особисту точку зору, не здатний чути партнера, зрозуміти його претензій.

З якими проблемами варто звернутися до психолога

Криза в сім'ї - це досить об'ємне поняття. Вона може бути пов'язана і з частими сварками, і з конфліктами поколінь, і з сексуальною дисгармонією між подружжям. До психолога звертаються в таких ситуаціях:

  • часті сварки не дають можливості дійти до компромісу;
  • один з подружжя відчуває себе непотрібним;
  • виникають складнощі у відносинах з дітьми;
  • розпалюються конфлікти зі старшим поколінням, наприклад, з власними батьками або батьками партнера;
  • у подружжя відсутня довіра одне до одного;
  • пара приймає рішення про розірвання шлюбу і хоче зробити розлучення якомога менш болючим, в тому числі і для дітей.

Психолог - це третя сторона, яка може неупереджено розглянути ситуацію і запропонувати різні підходи до вирішення проблеми. Для цього фахівець використовує різні терапевтичні методи - поведінкову терапію, аналітичний і системний підхід.

Чому потрібно звернутися до психолога

У критичній ситуації люди часто не чують один одного і навіть не намагаються вникнути в аргументи партнера. Будь-яке обговорення стає неможливим через те, що з усіх боків сиплються докори і звинувачення. Сімейний психолог забезпечує сторонам можливість висловитися і проявити свої емоції. Він не просто спостерігає за цією розмовою, але намагається перевести її в потрібне русло, вчить подружжя висловлювати свою думку в конфліктних ситуаціях так, щоб воно не посилювало проблему. Уміння вести діалог допомагає не тільки в родині, а й в будь-яких комунікаціях.

Візит до психолога - це безпечна територія, де всі члени родини зможуть бути самими собою. Сімейний психолог поступово з'ясовує інтереси партнерів і рекомендує їм варіанти спільного проведення часу, щоб у них сформувався досвід безпечної комунікації і за межами кабінету фахівця.

Кожен член сім'ї бачить конфлікт тільки зі своєї позиції. Психолог - особа незацікавлена, він бачить всю картину в цілому, з усіма подробицями. Це допомагає проаналізувати ситуацію, знайти її справжні причини і усунути їх. Наприклад, проблема може полягати в попередньому негативному досвіді або сімейної історії. Разом з клієнтами психолог шукає шляхи вирішення конфлікту. Але він не може це зробити замість своїх клієнтів. Допомогти можна тільки тим парам, які самі готові працювати над відносинами, змінюватися і шукати шляхи виходу з кризи.

Комментарии (0)
Додати коментар
Сімейний адвокат: поняття та критерії вибору
У сімейному житті подружжя можуть виникати конфлікти при яких просто необхідна грамотна правова допомога фахівця в галузі права, якого називають сімейним адвокатом або
Криза 3 років у дитини
Криза 3 років у дитини
Криза 3 років у дитини
30.08.19 Виховання і навчання
Виховання дитини неминуче супроводжується труднощами, пов'язаними з його поведінкою. Час від часу доводиться переживати вікові кризи: спочатку першого року, потім криза
Як уникнути розлучення
Як уникнути розлучення
Як уникнути розлучення
04.10.19 Весілля і шлюб
Щасливий шлюб досить часто руйнують побутові проблеми, образи, регулярні сварки і емоційне охолодження між партнерами.
Коли варто розірвати відносини
Коли варто розірвати відносини
Коли варто розірвати відносини
30.09.19 Сімейні стосунки
На жаль, не всі відносини закінчуються щасливим кінцем. По початку, ознаки неблагополучних відносин можуть бути непомітні, якщо мова не йде про серйозні речі на кшталт
Сварки в стосунках подружжя: сценарії конфліктів і шляхи їх вирішення
Сварки і конфлікти з чоловіком - невід'ємна частина сімейних відносин. Яким би ідилічним не здавалося союз і в ньому часом киплять шекспірівські пристрасті.
Криза сімейних відносин
Криза сімейних відносин
Криза сімейних відносин
28.08.19 Сімейні стосунки
У кожній родині неминуче настає криза сімейних відносин. Не слід тікати від проблем і опускати руки, подаючи заяву на розлучення.