Сварки в стосунках подружжя: сценарії конфліктів і шляхи їх вирішення
16.09.2019 659 0

Сварки в стосунках подружжя: сценарії конфліктів і шляхи їх вирішення

Сімейні стосунки
В закладки

Сварки і конфлікти з чоловіком - невід'ємна частина сімейних відносин. Яким би ідилічним не здавалося союз і в ньому часом киплять шекспірівські пристрасті. А все тому що сімейне життя без конфліктів не тільки прісне і нецікава, а й немислима. Протиріччя дають привід для роздумів, розвитку і вдосконалення. Постійні сварки у відносинах, коли скандали стають буденною справою, звичною формою спілкування - це привід серйозно задуматися і змінити ситуацію.

Сварка сварці ворожнечу

Як кажуть сімейні психологи, конфлікт між подружжям хоч і здається іноді загрозливим сімейного благополуччя, насправді не такий страшний, якщо він однократен і має емоційне завершення. Таке з'ясування стосунків дозволяє достукатися до партнера, вирішити проблему і навіть освіжити почуття. Тому влаштовувати періодично «розвантажувальні» дні для сімейної рутини з биттям посуду і бурхливим з'ясуванням ставленням корисно.

Тривала лайка призводить до хронічного стресу з усіма витікаючими наслідками, псує настрій, вимотує емоційно. Адже одному з подружжя доводиться постійно виправдовуватися і захищатися невідомо від чого і через що. Якщо не змінювати ситуацію, це може привести до кризи сімейних відносин. Коли життя як на діючому вулкані не влаштовує, коли сімейне вогнище абсолютно не схожий на тиху гавань, коли все набридло, але почуття ще не згасли варто задуматися, як скоротити сварки з другою половинкою до розумного мінімуму.

Найчастіші сценарії конфліктів

Найчастіше конфлікти між подружжям спалахують, коли у однієї зі сторін «накипіло» до критичної точки. Розкидані шкарпетки, незакриті зубна паста, заставлені квітами підвіконня, - всі ці та багато інших дрібниць побуту, неувага до інтересів і прохань іншого партнера, власні невдалі спроби його виправити сприяють накопиченню претензій. Коли чаша терпіння виявляється переповненою досить найменшої іскри, щоб розгорілося полум'я скандалу. Сімейні психологи рекомендують не збирати в собі невдоволення чоловіком, а говорити про те, що не подобається відразу. Але робити це делікатно без обурення і грубих вимог.

Ще один частий сценарій сімейного конфлікту: після сварки не розмовляти з чоловіком з метою провчити другу половину. У деяких парах «гра в мовчанку» може розтягуватися на місяці. Психологи застерігають, що такий спосіб - не вирішення конфлікту, а його затягування. Це погіршує не тільки атмосферу в сім'ї, а й веде прямою дорогою до розлучення. Люди, які перестають розмовляти, швидко втрачають точки дотику і частіше дивляться «на сторону». Чим витрачати дорогоцінний час на мовчання краще піти на компроміс і залагодити сварку. І неважливо, хто проявить мудрість першим.

Безцінний якість дружини

Будь-які відносини між людьми - це діалог, в якому важливо не тільки вміти говорити, а й уважно слухати. Жінки за рідкісним винятком за своєю природою влаштовані так, що для них важливо багато говорити. Коли відбувається сварка з чоловіком усередині жінки починає зі швидкістю лавини утворюватися кому слів, які вона і обрушує на голову нещасного. Вона не втомлюється нагадувати всі свої образи далекої давнини, несправедливе ставлення до неї батьків чоловіка і взагалі все погане, що сталося з моменту весілля.

Однак вже давно встановлено, що чоловік втрачає суть розмови вже через 10 хвилин після його початку, якщо діалог йому не цікавий. Тому набагато продуктивніше вести розмову з чоловіком по суті, бути короткою, але конкретної і об'єктивною. А ще, навчитися чути думку чоловіка і ніколи не приводити як аргумент порівняння свого чоловіка з чоловіком сусідки або подруги. Порівняння образливо для будь-якого чоловіка і здатне надовго образити навіть самого мужнього і самовпевненого. Тому краще всього навчитися вести з власним чоловіком конструктивний діалог і слухати його.

Емоції в сторону

Зазвичай причина більшості відбуваються в родині сварок настільки незначна що, помирившись, подружжя через деякий час навіть не пам'ятають про те, що стало причиною розбрату. Але до моменту примирення іноді проходить чимало часу. Краще не допускати тієї точки «Х», коли «в запалі» буде сказано багато зайвих слів. Як правило, на ранок після скандалу і чоловік, і дружина відчувають себе винними в ситуації, що склалася, усвідомлюють власну неправоту, але кожен з них дуже боїться зробити крок до примирення першим, оскільки побоюється наштовхнутися на стіну нерозуміння і невдоволення.

Сімейні психологи рекомендують в такій ситуації навчитися контролювати емоції. Це дозволить не наговорити зайвого і не погіршити почався конфлікт. Справитися з емоціями допоможуть прості поради.

  1. З'явилося відчуття, що починаєте розпалюватися і ситуація загострюється? Потрібно зробити глибокий вдих і на видиху повільно дорахувати до десяти. Після цього буде набагато легше продовжити розмову в спокійному руслі.
  1. Чітко усвідомлюєте, що не здатні вести продуктивна розмова, а діалог йде від основної теми конфлікту? Потрібно випити склянку холодної води і запропонувати другій половині відкласти обговорення проблеми до наступного дня.
  1. В ході розмови прийшло розуміння власної неправоти? Не варто продовжувати лаятися, нагороджуючи безсторонніми епітетами родичів чоловіка до десятого коліна і згадувати минулі гріхи другої половини. Саме правильне рішення: не соромлячись, визнати свою неправоту. Конфлікт буде негайно вичерпаний.
  2. Перш ніж починати сваритися варто подумати, а чи так уже потрібен цей конфлікт і чи немає альтернативних шляхів вирішення проблеми. Можливо, зваживши всі «за» і «проти» лаятися расхочется. Зрештою ніяка проблема не може бути вище взаємних теплих почуттів і хороших відносин.
Комментарии (0)
Додати коментар
Криза спільного життя: рішення сімейних проблем
Криза в сімейному житті - природний процес у взаєминах пари. Від нього ніхто не застрахований, навіть безмірно люблять і поважають один одного подружжя стикається з
Що таке цукерково-букетний період
Що таке цукерково-букетний період
Що таке цукерково-букетний період
02.09.19 Сімейні стосунки
Перший етап побудови відносин між представниками сильної і слабкої половин людства називається цукерково-букетний період.
Гармонія у відносинах: що потрібно чоловікові від жінки
Психологія взаємин між чоловіком і жінкою досить складна і непередбачувана. На красивих, дбайливих і милих панночок представники сильної статі можуть абсолютно не
Як освіжити стосунки з чоловіком
Як освіжити стосунки з чоловіком
Як освіжити стосунки з чоловіком
21.08.19 Сімейні стосунки
Побудувати міцну сім'ю буває непросто. Човен щасливого подружнього життя так і норовить розбитися об каміння побутових сварок, непорозумінь, ревнощів, недовіри.
Перерва у відносинах: плюси і мінуси
Коли між закоханими зникає взаєморозуміння і з'являються сумніви в почуттях, пауза у відносинах здається єдиним виходом з кризової ситуації.
Часті сварки з чоловіком: що робити
Часті сварки з чоловіком: що робити
Часті сварки з чоловіком: що робити
02.08.19 Сімейні стосунки
Сімейне життя - низка радощів і печалей, яскравих емоцій і вражень. Не обходиться і без скандалів, адже чоловік і жінка можуть дотримуватися протилежних поглядів на