Криза спільного життя: рішення сімейних проблем
09.09.2019 477 0

Криза спільного життя: рішення сімейних проблем

Сімейні стосунки
В закладки

Криза в сімейному житті - природний процес у взаєминах пари. Від нього ніхто не застрахований, навіть безмірно люблять і поважають один одного подружжя стикається з нерозумінням і розчаруванням в партнері незалежно від кількості прожитих разом років. Як впоратися з сімейними проблемами, щоб не зруйнувати крихку щастя? Сім'я, як живий організм, проходить етапи народження, дитинства, розквіту, занепаду. Будь-які зміни характеризуються появою між чоловіком і дружиною протиріч, що призводять до критичного стану. Як подолати кризу сімейних відносин з мінімальними втратами?

Симптоматика

Конфлікти - необ'емлемая частина шлюбу. У двох партнерів, що створюють сім'ю, цілком можуть бути різні життєві пріоритети, інтереси, плани на майбутнє. Їх поєднала любов, але відсутність єдиної мети призводить до виникнення непорозумінь і розбіжностей. Напружена обстановка в родині може виникнути через стресовій ситуації: народження дитини, хвороби одного з подружжя, складнощів на роботі. Як розпізнати серйозні проблеми в сімейному житті? Симптомами настання періоду труднощів вважаються:

  • дружина і чоловік перестають ділитися радощами і тривогами, не обговорюють плани і поточні справи;
  • кардинальне розбіжність у думках про значущі питаннях;
  • сварки через різного підходу до виховання дітей;
  • дії чоловіка або жінки викликають роздратування у партнера;
  • один з пари постійно повинен поступатися іншому;
  • подружжя не прагнуть до ніжності і інтимних стосунків;
  • відсутність прагнення подобатися один одному.

Психологи відзначають, що криза спільного життя проходить більш виражено і болісно, ​​якщо сім'я створена на основі любові і пристрасті, і набагато спокійніше в разі укладення шлюбу за розрахунком або в ділових міркуваннях.

Основні причини труднощів

Що робити, якщо проблеми в сім'ї? При зіткненні з конфліктною ситуацією, необхідно розібратися в спровокували її причини. Які бувають проблеми в сім'ї?

Криза спільного життя: рішення сімейних проблем

  1. Неготовність до шлюбу. Труднощі виникають, якщо пара поспішно з'єдналася шлюбними узами. Чоловік і дружина вже після одруження починають бачити недоліки один одного і не хочуть з ними миритися, також як і з деякими обмеженнями і сімейними обов'язками.
  2. Побутові конфлікти. Проблеми в сімейних відносинах часто виникають через побуту. Багато чоловіків вважають ведення домашнього господарства чисто жіночим заняттям. Відсутність чоловічої допомоги часто дратує жінку і призводить до сварок і образ.
  3. Різний темперамент. Флегматику і сангвинику буде надзвичайно складно побудувати сімейне щастя. Різні за темпераментом люди будуть нудні один для одного.
  4. Фінансова нестабільність. Це одна з найпоширеніших причин сімейного кризи. Брак грошей - привід для закидів, скандалів і дискомфорту.
  5. Невдоволення інтимним життям. Якщо партнери не відчувають задоволення в ліжку, це обов'язково призведе до скандалу. Якщо проблему не вирішувати, то зберегти сім'ю навряд чи вдасться.

У деяких пар сімейне життя не склалося через завищеної самооцінки одного з партнерів, бажання управляти членами сім'ї і мати повну владу над домочадцями, або навпаки, постійного відчуття провини. У великого відсотка шлюбів криза починається через пристрасть чоловіка або дружини до шкідливих звичок.

Небезпечні «віки» сім'ї

У своєму розвитку сім'я проходить кілька стадій. Кожна з них триває певний час і має індивідуальні особливості. Адаптація до спільного проживання лише в рідкісних випадках проходить без конфліктів і нерозуміння. Які бувають проблеми в сім'ї і їх рішення? Психологи виділяють 5 критичних вікових груп для шлюбного союзу.

Перший рік подружнього життя

Молода пара протягом 12 місяців після укладення шлюбу все ще відчуває емоційну прихильність до батьків. Вони копіюють модель поведінки батька такого ж статі, намагаються домінувати, або вважають, що чоловікові дружина або чоловік дружині повинні забезпечувати ідентичний батьківському рівень життя. Конфлікт провокує небажання змінювати звички і брати на себе частину домашніх обов'язків, потреба довести свою владу. Ситуація ускладнюється, якщо у незвичних жити за новими правилами пари з'являється дитина.

Яке рішення сімейних проблем першого року після вступу в шлюб пропонують психологи? Фахівці радять усвідомити період притирання і поблажливо ставитися до недоліків партнера, а також поважати його особиста думка. Невдоволення і образи не можна замовчувати, в будь-якій ситуації слід шукати компроміси.

3 роки

Як подолати кризу в родині, який починається на третьому році подружнього життя? Перед чоловіком і жінкою відкриваються нові соціальні ролі. У цей період, як правило, у пари вже є дитина, але ще немає фінансової стабільності та достатку. Труднощі сімейного життя в цей проміжок часу пов'язані з тим, що жінка йде в материнство, а чоловік перетворюється на трудоголіка. Між подружжям починається відчуження. Представник сильної статі відчуває ревнощі до дитини, відчуває себе непотрібним, незадоволений, що змінилися не в кращу сторону зовнішнім виглядом дружини.

Криза спільного життя: рішення сімейних проблем

Як вирішити сімейні проблеми кризи трьох років:

  • частіше говорите один одному про почуття;
  • мама не повинна усувати батька від турботи про дитину - татові необхідно відчути відповідальність за малюка;
  • приймайте дитину не як розділяє чоловіка і дружину обставина, а як диво, що скріплює союз;
  • знаходите час, щоб побути наодинці;
  • дружина не повинна забороняти чоловікові проводити трохи часу з друзями, а чоловік повинен відпускати кохану на зустрічі з подругами;
  • більше часу проводите втрьох, радіючи кожній хвилині.

5 років

Наступний критичний виток очікує сім'ю, впоратися 5-річний ювілей спільного життя. Жінка виходить на роботу, у неї з'являються нові інтереси, ведення домашнього господарства і турбота про близьких відходить на другий план. Чоловіка наздоганяє депресія, він насилу переносить зміни поведінки коханої.

Якщо вас наздогнала криза в родині, що робити? Просто розподіліть обов'язки в сім'ї по-новому. Жінка не повинна дозволити чоловікові втратити віру в себе і власну значимість, а чоловік зобов'язаний всіляко підтримувати дружину і частина побутових питань взяти в свої руки.

7 років

За роки шлюбу подружжя звикають один до одного. Любов практично зникає, шлюб тримається на прихильності, повазі, дружбі. Сімейна щоденна рутина надає життю нудний і одноманітний характер. В цей небезпечний період у чоловіка або дружини може з'явитися зв'язок на стороні, причому не скороминуща, а така, заради якої захочеться зруйнувати сім'ю.

Як подолати чергову кризу? Не дозволяйте рутині поглинути світлі почуття. Це прекрасний час для спільних сімейних подорожей, нових хобі та залучення до вже існуючих захопленням дітей. Відкрийте для себе сім'ю з нового боку, більше спілкуйтеся і заново дізнавайтеся один одного.

Криза спільного життя: рішення сімейних проблем

20-25 років

Наступний критичний період очікує пару тоді, коли батьківський будинок починають залишати діти. До срібному ювілею жінку і чоловіка об'єднує багато: спогади, спільно нажите майно, спільні друзі і звичка. Однак багато пар говорять, що сім'ю скріплювали тільки діти і після придбання сином або донькою незалежності, вони не бачать сенсу жити з колись улюбленою другою половиною. Ситуація ускладнюється, якщо одного або обох партнерів нищить криза середнього віку.

Що зробити для збереження сім'ї? Придивіться до чоловіка - в ньому напевно відбулися зміни. Почніть заново знайомитися і постарайтеся знову полюбити.

Будь-яка криза можна пережити, якщо щиро бажати зберегти шлюб. Головне, бути відкритим, навчитися розуміти і приймати другу половинку.

Комментарии (0)
Додати коментар
Криза 3 років у дитини
Криза 3 років у дитини
Криза 3 років у дитини
30.08.19 Виховання і навчання
Виховання дитини неминуче супроводжується труднощами, пов'язаними з його поведінкою. Час від часу доводиться переживати вікові кризи: спочатку першого року, потім криза
Гостьовий шлюб: бути чи не бути
Гостьовий шлюб: бути чи не бути
Гостьовий шлюб: бути чи не бути
04.09.19 Весілля і шлюб
У більшості людей поняття сім'ї асоціюється з проживанням в одному будинку, веденням спільного господарства та проведенням вільного часу в компанії рідну людину.
Причини розірвання шлюбу: чому розпадаються сім'ї
Міцна сім'я - велика рідкість. Згідно зі статистичними даними, кожен третій одруження закінчується розлученням.
Криза сімейних відносин
Криза сімейних відносин
Криза сімейних відносин
28.08.19 Сімейні стосунки
У кожній родині неминуче настає криза сімейних відносин. Не слід тікати від проблем і опускати руки, подаючи заяву на розлучення.
Як освіжити стосунки з чоловіком
Як освіжити стосунки з чоловіком
Як освіжити стосунки з чоловіком
21.08.19 Сімейні стосунки
Побудувати міцну сім'ю буває непросто. Човен щасливого подружнього життя так і норовить розбитися об каміння побутових сварок, непорозумінь, ревнощів, недовіри.
Криза у відносинах: як зрозуміти, що пора розлучатися
У взаєминах чоловіка і жінки настає момент, коли необхідність бути разом викликає сумніви.