
Як правильно підібрати жалюзі вертикальні тканинні в інтер'єрі
Оформлення вікон відіграє велику роль в інтер'єрі. Декорування має ґрунтуватися на створенні гармонії та природності в приміщенні. Традиційно вікна прикрашали штори, але кілька десятиліть тому для них з'явилася чудова альтернатива - жалюзі вертикальні тканинні в інтер'єрі будь-якого напрямку. Ознайомитися з асортиментом можна на сайті за посиланням: https://vilargo.net/dnepr.
Що потрібно знати про жалюзі
До вибору жалюзі не можна ставитися легковажно. Їхній розмір має відповідати габаритам віконного отвору, а стиль і колір гармоніювати з інтер'єром кімнати. Дуже важлива тут якість матеріалу ламелей (смуг), механізму та елементів кріплення.
Через відкрите вікно на тканину потрапляє пил з вулиці і через деякий час знадобиться чистка. Якісний продукт відмінно переносить багаторазові миття і прання.
Довжина жалюзі має бути на кілька сантиметрів меншою за довжину вікна, так поверхня здаватиметься рівною і цілісною. Якщо ви встановлюєте жалюзі на всю довжину прорізу, то врахуйте, що вони повинні виступати по 10 см з кожного боку вікна.
Пристрій вертикальних жалюзі
Вертикальні жалюзі складаються зі смуг (ламелей), послідовно закріплених одна за одною. Принцип дії: якщо ламелі розгорнути ребром, то в кімнату потраплятиме світло, а якщо плазом, то вийде рівна поверхня.
Механізм управління вертикальними жалюзі буває механічним і автоматичним. У першому випадку його конструкція складається з обертового барабана і шнура.
Для того щоб відкрити або закрити жалюзі необхідно потягнути за шнур. Моделями з автоматичним механізмом керують за допомогою пульта або вимикача на стіні.
Розсуваються жалюзі в один бік або від центру до країв. Відповідно в кожному з варіантів необхідний один або два механізми управління.
Ламелі виготовляють із поліестеру або жакардової тканини. Перший варіант найчастіше використовують в офісах, лікарнях та інших великих громадських установах. Для будинку переважно вибирати жалюзі з жаккарда, вони мають привабливу фактуру і незвичайний малюнок.
Смуги просочуються спеціальними складами для жорсткості та міцності. Завдяки просоченню пил не затримується на поверхні. Їх можна акуратно витирати вологою серветкою і пилососити, не боячись зіпсувати.
Нині на ринку представлено два варіанти вертикальних жалюзі, так званий «європейський» з шириною ламелі 89 см і «американський» - 127 см.
Переваги вертикальних жалюзі
- Візуально роблять кімнату вищою.
- Тканина створює приємну атмосферу затишку.
- Нескладний догляд. Спеціальні просочення не дають затримуватися пилу, що проникає через відкриті вікна.
- З їх допомогою можна декорувати великі віконні прорізи.
- Ламелі повертаються на 380 градусів, що дає змогу регулювати ступінь освітлення в приміщенні.
- Можливість підібрати будь-яке забарвлення і малюнок.
Оригінальний і стильний інтер'єр
Колірна гамма вертикальних жалюзі настільки різноманітна, що будь-яка ваша фантазія зможе втілитися в реальність.
Для інтер'єрів офісів, лікарень та інших великих установ кращими є спокійні і неяскраві відтінки: бежевий, молочний, білий, світло-блакитний, блідо-рожевий та інші.
Контрастні жалюзі вертикальні тканинні в інтер'єрі офісних приміщень допустимі, якщо вони поєднуються із загальним напрямком і стилем приміщення.
Для любителів незвичайного й оригінального дизайну тканинні жалюзі можуть бути:
- з абстрактними орнаментами і малюнками;
- зі складними художніми візерунками;
- з фотодруком.
Побачити всю красу жалюзі можна, розгорнувши ламелі в плоске положення до вікна.
Достатньо лише одного руху і в кімнаті з'являється оригінальна картина в класичному стилі, складна абстракція, фотографія природи, що зачаровує, або нічного мегаполісу.
Незвичайні форми і сміливі рішення
Крім стандартного виконання, у вигляді однотонного прямокутника, дизайнери пропонують безліч цікавих варіантів.
Наприклад, скошені вертикальні жалюзі для мансард і горищних приміщень. Це рішення має оригінальний вигляд і вирішує проблеми з декоруванням трикутних вікон.
В одному виробі можуть поєднуватися тканини декількох кольорів. Таким чином, імітується традиційне поєднання штор і гардин.
Дуже незвично виглядає чергування ламелей різних кольорів або плавний перехід від світлого до темного відтінку однієї колірної гами.
Для деяких інтер'єрів використовується поєднання вертикальних жалюзі та штор. У такому разі ламелі розташовують суворо за розмірами віконного отвору, а штору або тюль защипують підхватами.
Строгі геометричні форми крадуться плавними лініями тканини, а кімната набуває легкого і вишуканого зовнішнього вигляду.
Крім оформлення вікон і балконів, вертикальні жалюзі використовують для зонування простору в офісах. Немає потреби у зведенні масивних конструкцій і проведенні запорошених будівельних робіт. Легка і стильна перегородка з тканинних жалюзі прикрашає і доповнює будь-який інтер'єр.
Монтаж
Ідеальний варіант - це коли заміри та встановлення жалюзі робить фахівець профільної компанії. У цьому разі ви будете впевнені в ідеальних габаритах і плавній роботі механізму. Але якщо ви вирішили провести монтажні роботи самостійно - скористайтеся кількома порадами.
Карниз - це горизонтальна опора всієї конструкції, на нього кріпляться ламелі з бігунками. Краще відмовитися від пластикового карниза і вибрати металевий.
Здебільшого карниз кріпитися до стелі, винятком можуть бути випадки, коли віконний отвір досить глибокий і вікно відкривається назовні.
Алгоритм встановлення вертикальних жалюзі:
- Позначте на стелі місця кріплення жалюзі.
- Встановіть металевий карниз. Насамперед монтується нижня частина, а після неї замикається верхня.
- До планок підвісьте бігунки. Найвідповідальніший і найскладніший етап. Будьте особливо уважні, якщо ви придбали жалюзі з малюнком.
- З'єднайте грузики внизу на ламелях із ланцюжком;
- Перевірте роботу жалюзі: розправте штору по всій довжині, подивіться, чи збігся малюнок, наскільки правильна форма і геометрія всієї конструкції.
- Спробуйте всі передбачені способи фіксації ламелей.
Якщо ви все зробили правильно, то ламелі будуть легко повертатися, не створюючи зайвих звуків, а малюнок ідеально збігся по всій поверхні.
Догляд
Після певного часу нові жалюзі втратять первісну привабливість – тобто прийшов час очистити їх від пилу. Існує два способи догляду за тканинними жалюзі - це прання і сухе чищення.
Для сухого чищення необхідна м'яка щітка або пилосос. Цей спосіб не потребує багато часу.
Прання - процес більш трудомісткий. Для початку акуратно зніміть ламелі, приберіть шнур і нижні грузики. Згорніть планки в рулон і занурте в заздалегідь підготовлену теплу воду з мильним розчином.
Якщо на жалюзі присутній малюнок, намагайтеся знімати і складати їх у тому порядку, як вони висіли.
Через 1-2 години жалюзі можна діставати. Добре прополощіть рулон, дайте зайвій воді стекти і знову повісьте жалюзі до карниза.
Викручувати тканинні жалюзі категорично не рекомендується. Можуть з'явитися заломи і загини на ламелях, які безповоротно зіпсують зовнішній вигляд штори.
Якщо який-небудь елемент конструкції пошкоджений, то його можна відремонтувати або замінити. Зверніться в Vilargo, де вам допоможуть вирішити це питання максимально швидко.
Вертикальні жалюзі підкреслять строгий діловий інтер'єр, створять затишок у заміському будинку та урбаністичній квартирі мегаполісу.


